До Нового року Вінницький театр ляльок «оживив» радянські кінохіти

У Вінницькому обласному академічному театрі ляльок у розпалі новорічна кампанія. Про те, що цікавого до зимових свят підготували лялькарі, які прем’єри запланували на 2015 рік, як переживають фінансову кризу через підвищення долара та підтримують зв’язки із російськими колегами, ексклюзивно для «Вінниця Daily» розповів  головний режисер театру, заслужений діяч мистецтв України Олександр Свіньїн.

Головний режисер Вінницького академічного театру ляльок Олександр Свіньїн

- Олександре Володимировичу, як цього року проходила підготовка до новорічної кампанії?

- Для нас це завжди дуже відповідальна пора. Цього року ми поставили собі завдання зробити два нових новорічних видовища. Так відбувається не кожен рік, бо часто ми «реанімуємо» непогані масовки, які після першого показу відпочивають 2-4 роки, за цей час народжуються і підростають нові дітки і ми із задоволенням показуємо апробовані видовища у новій якості. Додаємо до них нові ігри, актуальні ходи. Адже у цих видовищах головне - щоб кожна присутня дитинка не просто стояла і слухала все в куточку, а брала безпосередню участь у святі. Тому ігри у нас масові, є багато хороводів та розваг із Дідом Морозом, Снігуронькою та іншими казковими персонажами. Одне з наших нових видовищ «Новорічні пригоди Кози і козенят на новий лад» ми присвятили господарці 2015-го року - Козі - та популярному радянському мюзиклу «Мама» 1976 року, у якому блищали Людмила Гурченко та Михайло Боярський. А у другому видовищі «Таємниця Снігової Королеви» знамениту казку Андерсена ми трішки видозмінили. Зла Снігова Королева у фіналі виявляється зачаклованою Снігуронькою, яку рятують присутні діти.

- Які вистави показуєте діткам після розваг у фойє?

- Оскільки ми - театр ляльок, лялькові вистави - це основний наш продукт. За роки роботи з-поміж 30 репертуарних вистав ми маємо шість новорічних, дія яких відбувається взимку або безпосередньо у Новий рік. Цього року під час новорічної кампанії маленьким глядачам пропонуємо наші хіти: «Кошеня на снігу», «Як Їжачок Новий рік зустрічав», «Кому потрібен Сніговик», «Шуронька-Снігуронька», «Веселий маскарад», «Лисичка-сестричка та Вовк-панібрат», «Хто розбудить Сонечко?», «Стрибаюча принцеса». Також буде показана наша найсвіжіша вистава «Ти, я і… Лялькар», прем’єра якої відбулася 14 грудня. Цю виставу за п’єсою теоретика лялькового мистецтва Генріха Юрковського поставила наш режисер Людмила Земелько. У виставі всього дві ляльки-рукавички: Крапочка і Рисочка. Вони щасливо живуть доти, доки не починають одна одній доводити, хто краща, бо однарозмальована у рисочку, а друга - у крапочку. Край їхній ворожнечі кладе Лялькар, який пропонує ударити одна одну і відчути біль, зрозумівши, що вони - одне ціле. Філософія цієї вистави зводиться до того, що весь наш світ такий хиткий, що будь-яка бійка чи катастрофа може призвести до того, що все розрушиться, тому треба дуже бережно ставитися до планети й оточуючих, адже будь-яке зло повертається до тебе ще більшим злом. Звісно, тут одразу згадуються події, які зараз відбуваються в Україні. Вистачило одного неправильного рішення, щоб все переросло у таку катастрофу, яка аукнеться не одному поколінню українців…

- Зараз, коли з ростом доларавсюди ціни підскочили вдвоє, як вам вдалося втримати вартість квитків на новорічні ранки, як у минулому році, на рівні 25 гривень?

- Наш театр - все-таки організація дотаційна. Фіксовану зарплатню нам дає держава, тож вона напряму не пов’язана із нашим доходом. Скільки буде можливості, ми будемо утримувати вартість квитків, щоб вона не стала обтяжливою для наших відвідувачів. Бо є різні глядачі: хтось приходить і дивується: «25 гривень, як дешево!», а комусь - це дуже дорого. В той же час, звісно, ми залежимо від зароблених грошей. Крім зарплати ми нічого не отримуємо, а все зароблене йде на оплату приміщення, комунальних послуг, заправку та ремонт автобуса й інші робочі моменти. На щастя, крупні питання допомагає вирішувати обласне управління культури, яке чує наші прохання і за можливості завжди допомагає. Зокрема, нещодавно нам виділили кілька сотень тисяч гривень на придбання світлової і звукової апаратури та поновлення парку станків у наших цехах, де виготовляються ляльки й декорації. За це ми дуже вдячні. Хоча, на жаль, поки ці кошти дійдуть до нас із казначейства, ми багато втрачаємо. Тільки через ріст курсу долара за попередніми підрахунками втратили біля 100 тисяч гривень, бо із підвищенням курсу валюти одразу зросли ціни на апаратуру. Вона дасть нам багато нових можливостей. Перейшовши на нові стандарти - світлодіодне освітлення - по-перше, матимемо набагато яскравіше сяйво, а, по-друге, велику економію. Замість одного світлодіодного прожектора, що має 3 і навіть 4 світлових позиції, та потужність всього 120 Вт, у нас нині працюють 4 прожектора по 500 Вт. До того ж ми багато їздимо по районам і селам, ставимо всього 2 прожектора, але часто розетки не витримують, світло вибиває. Зі світлодіодними прожекторами ця проблема буде вирішена. Адже будь-яка, навіть дуже слабка, мережа легко витримає навантаження у 120 Вт.

- А як проходить будівництво омріяного приміщення для театру?

- Йде. Пару днів тому проходив повз: фундамент закінчено, робочі далі будують. Дай Боже, щоб не прийшлося все призупинятися у зв’язку зі стрімким ростом цін… Тим паче, вже пора думати над тим, де шукати кошти на наступні роботи. Адже «Наша Ряба» взяла на себе побудову приміщення. А далі для нас почнуться нові турботи: меблі, крісла, оздоблення, технологія сцени, світло, вентиляція, завіси, куліси... На жаль, зараз все дуже дороге, одне театральне крісло вже тисячу коштує.

- На фестивалі вінницький театр у 2015 році збирається?

- Так. Нас запрошують у Молдову - в Кишинів та в Румунію - у Яси. Через зрозумілі обставини в Росію цього року не поїдемо, хоча були плани їхати на фестивалі у Волгоград та Астрахань, де нас завжди чекають.

- Після війни на Сході України і відверту дезінформацію у російських ЗМІ погіршилися ваші відносини із російськими колегами?

- Ні, відносини не погіршилися. Зокрема, наші друзі з Татарстану - театр з НабережниЧелни - за традицією у травні приїде до нас на фестиваль. З 18 по 23 травня ми уже вдев’ятепроводитимемо фестиваль «Подільська лялька», організацією якого зараз активно займаємося. Хоч офіційно приймаємо заявки до 2 лютого, але вже зараз майже сформовано список учасників. У 2015-му до Вінниці приїде 18 театрів з Болгарії, Грузії, Білорусії, Румунії, Австрії та, звісно, різних регіонів України. До нас просилося багато колективів з Іспанії, Італії, Німеччини, Аргентини, але всі ці театри приватні, тому жадають оплати перельотів та ще й гонорарів. Для нас же цей фестиваль буде чи не найважчим у фінансовому плані. Єдине, що ми надаємо своїм учасникам - це проживання і харчування. Відтак, багатьом довелося відмовити.

- Які вистави плануєте ставити у 2015-му році?

- Щось обов’язково буде ставити Людмила Земелько. А я особисто хочу активно зайнятися поновленням вистав, що перевірені часом, але з об’єктивних причин, як то вихід актрис у декрет чи смерть акторів, були зняті з репертуару. Цього року наш театр знову поповнився талановитою молоддю, тож із ними ці вистави зазвучать по-новому, та й я, як режисер, багато чого б змінив. Капітально хочу оновити вистави: «Коза-дереза», «Пригоди мисливця Дамая», «Як козак короля провчив», «Весела подорож», «Веселе мишеня», «Чарівник 101, або Петрик у Вогнедимному королівстві». Також знову будемо співпрацювати із МНС-никами. Вони пообіцяли надати матеріал по тому, як поводитися з вогнем, на воді, коли заблукали у лісі чи знайшли невідомий предмет. За цими матеріалами п’єсу до постановки підготує наш досвідчений драматург Олександр Гончарук, який вже не перший рік пише сценарії, а нещодавно написав чудову п’єсу на військову тематику про життя мирного населення під час німецької окупації.

Сам я також хочу поставити нову виставу «Півтори жмені». Це цікава історія про те, як на пасовиськах у горах отара пішла далі, а мама-Вівця занедужала й попросила своє маленьке Ягнятко принести півтори жмені солі, аби відновити сили. Щоб не забути завдання, Ягня біжить і весь час повторює: «Півтори жмені, півтори жмені». Зустрічає Півня, який сіє зерно і приговорює: «Одне тисячею обернись». А Ягня: «Півтори жмені». Півень обурюється: «Як півтори жмені? Ти мені такого бажаєш?! Треба казати: одне тисячею обернись». От Ягня біжить і вже інакше примовляє. Потім зустрічає Крільчиху, у якої шуліка вкрав кролика, вона бідкається: «Яке горе?» А Ягня: «Одне тисячею обернись». Знову виникає нерозуміння… На таких моментах побудована ця чудова п’єса. Зрештою, Ягнятко добігає до хазяїна і приносить сіль мамі, яка одразу бачить: за цей час її син став мужнішим, подорослішав. Окрім «Півтори жмені» я ще розглядаю інші варіанти до постановки: «За щучим велінням», «Дуже проста історія», «Кіт у чоботях». Хочеться ставити якомога більше, щоб наші глядачі постійно отримували нові вистави. Також сподіваємося, що під час наступних новорічних свят житиме ще одне наше «дитя». Цього року на замовлення Фонду Петра Порошенка ми створили постановку свята Миколая, яке презентували дітям-сиротам у інтернатах та на виїздах у селах: Сосонці, Гавришівці, Щітках, Вороновиці, Вінницьких хуторах. Святий Миколай - чудовий персонаж, про вражаючу долю якого хочеться розказувати, аби дітки брали приклад, щоб, як і він, допомагали бідним та знедоленим, а самі ніколи не забували, що за кожен свій вчинок в кінці року отримають по заслугах: цукерку або різочку.

Програма новорічної кампанії у Вінницькому театрі ляльок

30 грудня о 10.00 дивіться новорічне видовище «Таємниця Снігової Королеви» та виставу «Ти, я і… Лялькар».

2 січня о 10.00 та 13.00 дивіться новорічне видовище «Таємниця Снігової Королеви» та виставу «Шуронька-Снігуронька».

3 січня о 10.00 та 13.00 дивіться новорічне видовище «Новорічні пригоди Кози і козенят на новий лад» та виставу «Веселий маскарад».

4 січня о 10.00 та 13.00 дивіться новорічне видовище «Таємниця Снігової Королеви» та виставу «Лисичка-сестричка та Вовк-панібрат».

7-8 січня о 10.00 дивіться новорічне видовище «Новорічні пригоди Кози і козенят на новий лад» та виставу «Хто розбудить Сонечко?».

10 січня о 10.00 та 13.00 дивіться новорічне видовище «Новорічні пригоди Кози і козенят на новий лад» та виставу «Кошеня на снігу».

11 січня о 10.00 та 13.00 дивіться новорічне видовище «Таємниця Снігової Королеви» та виставу «Як Їжачок Новий рік зустрічав». 

vindaily
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
49 просмотров в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Политика
Первым о ком спрашивали у винничан был Владимир Зеленский.Тогда люди отвечали охотнее и без особых подозрений к журналистам.На этот раз было сложнее. В основном, когда встречные винничане слышали фамилию «Тимошенко», то проходили мимо журналистов и камеру. Но несколько мыслей все же удалось уловить. Что о «вечной» кандидатке в президенты думают жители Винницы, смотрите в видео: Видео сайта: 20minut
Происшествия
Сегодня, 17 января 2019 года, не вернулся из школы мальчик.- В районе 10:00 утра не явился на урок в 12 школе и до сих пор не вышел на связь. Семья проживает в жилом комплексе «Семейный», - рассказывает знакомая матери.Родители на данный момент в полиции дают описание пропавшего сына.Если Вы где-то видели пропавшего ребенка, просьба позвонить на 102.Справка: средняя школа 12 и жилой комплекс "Семейный" находятся по улице Максима Шимко (бывшая Карла Маркса)...
Культура
22 января в Виннице состоится кастинг на конкурс «Мисс Винница 2019». Участниками могут стать девушки в возрасте от 16 лет, которые не были, и не является замужем.Кастинг начнется в 18:30 по адресу: г. Винница, ул. Стрелецкая, 44, Городской дворец искусств «Заря».Кастинг проходит в два этапа:выход - в удобном для вас одежде;выход - в купальнике (на каблуках). Финалистки конкурса обязательно посещают репетиции три раза в неделю с 23.01.2019 по 3.03.2019 (ПН...
Происшествия
Пропавший 9 января нацгвардеец Ярослав Софиин, нашелся. Об этом в четверг, 17 января сообщает пресс-служба Западного территориального управления Нацгрвардии. "Военнослужащий не явился в военную часть якобы из-за конфликта с командованием и плохим отношением офицеров к личному составу. Все изложенные обвинения в адрес командования подразделения и военной части не соответствуют действительности, что признал и сам военнослужащий", - говорится в сообщении. Уто...
Происшествия
16 января, в 20:20 часов патрульные получили обращение информационного характера. Неравнодушный гражданин сообщил, что по улице Киевской двигался автомобиль Mitsubishi Lancer, который постоянно создавал аварийные ситуации и, возможно, был пьян. Полицейские разыскали водителя машины, которая сбила дерево и клумбу.Об этом сообщает патрульная полиция в Винницкой области.Инспекторы оперативно отреагировали и поехали в указанном направлении. По дороге они обнар...
Криминал
В Калиновском районе Винницкой области вечером 16 января задержали двух злоумышленников, совершивших разбойное нападение на 56-летнего местного предпринимателя. Об этом сообщили в ГУ ЧП в Винницкой области.Согласно информации правоохранителей, бизнесмена нападавшие ждали во дворе его же хозяйства. Когда тот подъехал на машине и вышел из нее, злоумышленники набросили ему на шею веревку и начали бить.Разбойники не сразу заметили, что в салоне автомобиля нахо...
Криминал
16 января полицейские на улице Киевской задержали 23-летнего винничанина, который в городе делал «закладки» с наркотиками.По словам начальника Киевского отделения полиции Валентина Мазура, парень распространял психотропные вещества на территории Винницы. Покупателей наркотических средств он искал через Интернет и в мобильном приложении «Telegram».У задержанного работники полиции изъяли 28 разноцветных свертков с наркотическими веществами, похожими на амфет...
Новости компаний
Технологии постоянно развиваются, они делают нашу жизнь комфортнее, безопаснее и интереснее. Медицина также не стоит на месте. Современный бесконтактный термометр для измерения температуры – это устройство, которое в скором будущем заменит все ртутные и электронные термометры в каждой семье. Почему ртутные и электронные термометры уходят в прошлое? Ртутные модели уходят в прошлое по нескольким причинам: неудобство измерения, его длительность, а также опасн...
Бизнес
В Винницкой области построят еще одну солнечную электростанцию. Павловский сельский совет заключил два договора аренды земли непригодной для сельскохозяйственного использования общей площадью 52 гектара с предприятиями, входящими в группу компаний Kness - одного из крупнейших производителей альтернативной электроэнергии в Украине.В 2019 году на этих земельных участках должно начаться строительство мощной солнечной электростанции.От реализации этого проекта...