До Нового року Вінницький театр ляльок «оживив» радянські кінохіти

У Вінницькому обласному академічному театрі ляльок у розпалі новорічна кампанія. Про те, що цікавого до зимових свят підготували лялькарі, які прем’єри запланували на 2015 рік, як переживають фінансову кризу через підвищення долара та підтримують зв’язки із російськими колегами, ексклюзивно для «Вінниця Daily» розповів  головний режисер театру, заслужений діяч мистецтв України Олександр Свіньїн.

Головний режисер Вінницького академічного театру ляльок Олександр Свіньїн

- Олександре Володимировичу, як цього року проходила підготовка до новорічної кампанії?

- Для нас це завжди дуже відповідальна пора. Цього року ми поставили собі завдання зробити два нових новорічних видовища. Так відбувається не кожен рік, бо часто ми «реанімуємо» непогані масовки, які після першого показу відпочивають 2-4 роки, за цей час народжуються і підростають нові дітки і ми із задоволенням показуємо апробовані видовища у новій якості. Додаємо до них нові ігри, актуальні ходи. Адже у цих видовищах головне - щоб кожна присутня дитинка не просто стояла і слухала все в куточку, а брала безпосередню участь у святі. Тому ігри у нас масові, є багато хороводів та розваг із Дідом Морозом, Снігуронькою та іншими казковими персонажами. Одне з наших нових видовищ «Новорічні пригоди Кози і козенят на новий лад» ми присвятили господарці 2015-го року - Козі - та популярному радянському мюзиклу «Мама» 1976 року, у якому блищали Людмила Гурченко та Михайло Боярський. А у другому видовищі «Таємниця Снігової Королеви» знамениту казку Андерсена ми трішки видозмінили. Зла Снігова Королева у фіналі виявляється зачаклованою Снігуронькою, яку рятують присутні діти.

- Які вистави показуєте діткам після розваг у фойє?

- Оскільки ми - театр ляльок, лялькові вистави - це основний наш продукт. За роки роботи з-поміж 30 репертуарних вистав ми маємо шість новорічних, дія яких відбувається взимку або безпосередньо у Новий рік. Цього року під час новорічної кампанії маленьким глядачам пропонуємо наші хіти: «Кошеня на снігу», «Як Їжачок Новий рік зустрічав», «Кому потрібен Сніговик», «Шуронька-Снігуронька», «Веселий маскарад», «Лисичка-сестричка та Вовк-панібрат», «Хто розбудить Сонечко?», «Стрибаюча принцеса». Також буде показана наша найсвіжіша вистава «Ти, я і… Лялькар», прем’єра якої відбулася 14 грудня. Цю виставу за п’єсою теоретика лялькового мистецтва Генріха Юрковського поставила наш режисер Людмила Земелько. У виставі всього дві ляльки-рукавички: Крапочка і Рисочка. Вони щасливо живуть доти, доки не починають одна одній доводити, хто краща, бо однарозмальована у рисочку, а друга - у крапочку. Край їхній ворожнечі кладе Лялькар, який пропонує ударити одна одну і відчути біль, зрозумівши, що вони - одне ціле. Філософія цієї вистави зводиться до того, що весь наш світ такий хиткий, що будь-яка бійка чи катастрофа може призвести до того, що все розрушиться, тому треба дуже бережно ставитися до планети й оточуючих, адже будь-яке зло повертається до тебе ще більшим злом. Звісно, тут одразу згадуються події, які зараз відбуваються в Україні. Вистачило одного неправильного рішення, щоб все переросло у таку катастрофу, яка аукнеться не одному поколінню українців…

- Зараз, коли з ростом доларавсюди ціни підскочили вдвоє, як вам вдалося втримати вартість квитків на новорічні ранки, як у минулому році, на рівні 25 гривень?

- Наш театр - все-таки організація дотаційна. Фіксовану зарплатню нам дає держава, тож вона напряму не пов’язана із нашим доходом. Скільки буде можливості, ми будемо утримувати вартість квитків, щоб вона не стала обтяжливою для наших відвідувачів. Бо є різні глядачі: хтось приходить і дивується: «25 гривень, як дешево!», а комусь - це дуже дорого. В той же час, звісно, ми залежимо від зароблених грошей. Крім зарплати ми нічого не отримуємо, а все зароблене йде на оплату приміщення, комунальних послуг, заправку та ремонт автобуса й інші робочі моменти. На щастя, крупні питання допомагає вирішувати обласне управління культури, яке чує наші прохання і за можливості завжди допомагає. Зокрема, нещодавно нам виділили кілька сотень тисяч гривень на придбання світлової і звукової апаратури та поновлення парку станків у наших цехах, де виготовляються ляльки й декорації. За це ми дуже вдячні. Хоча, на жаль, поки ці кошти дійдуть до нас із казначейства, ми багато втрачаємо. Тільки через ріст курсу долара за попередніми підрахунками втратили біля 100 тисяч гривень, бо із підвищенням курсу валюти одразу зросли ціни на апаратуру. Вона дасть нам багато нових можливостей. Перейшовши на нові стандарти - світлодіодне освітлення - по-перше, матимемо набагато яскравіше сяйво, а, по-друге, велику економію. Замість одного світлодіодного прожектора, що має 3 і навіть 4 світлових позиції, та потужність всього 120 Вт, у нас нині працюють 4 прожектора по 500 Вт. До того ж ми багато їздимо по районам і селам, ставимо всього 2 прожектора, але часто розетки не витримують, світло вибиває. Зі світлодіодними прожекторами ця проблема буде вирішена. Адже будь-яка, навіть дуже слабка, мережа легко витримає навантаження у 120 Вт.

- А як проходить будівництво омріяного приміщення для театру?

- Йде. Пару днів тому проходив повз: фундамент закінчено, робочі далі будують. Дай Боже, щоб не прийшлося все призупинятися у зв’язку зі стрімким ростом цін… Тим паче, вже пора думати над тим, де шукати кошти на наступні роботи. Адже «Наша Ряба» взяла на себе побудову приміщення. А далі для нас почнуться нові турботи: меблі, крісла, оздоблення, технологія сцени, світло, вентиляція, завіси, куліси... На жаль, зараз все дуже дороге, одне театральне крісло вже тисячу коштує.

- На фестивалі вінницький театр у 2015 році збирається?

- Так. Нас запрошують у Молдову - в Кишинів та в Румунію - у Яси. Через зрозумілі обставини в Росію цього року не поїдемо, хоча були плани їхати на фестивалі у Волгоград та Астрахань, де нас завжди чекають.

- Після війни на Сході України і відверту дезінформацію у російських ЗМІ погіршилися ваші відносини із російськими колегами?

- Ні, відносини не погіршилися. Зокрема, наші друзі з Татарстану - театр з НабережниЧелни - за традицією у травні приїде до нас на фестиваль. З 18 по 23 травня ми уже вдев’ятепроводитимемо фестиваль «Подільська лялька», організацією якого зараз активно займаємося. Хоч офіційно приймаємо заявки до 2 лютого, але вже зараз майже сформовано список учасників. У 2015-му до Вінниці приїде 18 театрів з Болгарії, Грузії, Білорусії, Румунії, Австрії та, звісно, різних регіонів України. До нас просилося багато колективів з Іспанії, Італії, Німеччини, Аргентини, але всі ці театри приватні, тому жадають оплати перельотів та ще й гонорарів. Для нас же цей фестиваль буде чи не найважчим у фінансовому плані. Єдине, що ми надаємо своїм учасникам - це проживання і харчування. Відтак, багатьом довелося відмовити.

- Які вистави плануєте ставити у 2015-му році?

- Щось обов’язково буде ставити Людмила Земелько. А я особисто хочу активно зайнятися поновленням вистав, що перевірені часом, але з об’єктивних причин, як то вихід актрис у декрет чи смерть акторів, були зняті з репертуару. Цього року наш театр знову поповнився талановитою молоддю, тож із ними ці вистави зазвучать по-новому, та й я, як режисер, багато чого б змінив. Капітально хочу оновити вистави: «Коза-дереза», «Пригоди мисливця Дамая», «Як козак короля провчив», «Весела подорож», «Веселе мишеня», «Чарівник 101, або Петрик у Вогнедимному королівстві». Також знову будемо співпрацювати із МНС-никами. Вони пообіцяли надати матеріал по тому, як поводитися з вогнем, на воді, коли заблукали у лісі чи знайшли невідомий предмет. За цими матеріалами п’єсу до постановки підготує наш досвідчений драматург Олександр Гончарук, який вже не перший рік пише сценарії, а нещодавно написав чудову п’єсу на військову тематику про життя мирного населення під час німецької окупації.

Сам я також хочу поставити нову виставу «Півтори жмені». Це цікава історія про те, як на пасовиськах у горах отара пішла далі, а мама-Вівця занедужала й попросила своє маленьке Ягнятко принести півтори жмені солі, аби відновити сили. Щоб не забути завдання, Ягня біжить і весь час повторює: «Півтори жмені, півтори жмені». Зустрічає Півня, який сіє зерно і приговорює: «Одне тисячею обернись». А Ягня: «Півтори жмені». Півень обурюється: «Як півтори жмені? Ти мені такого бажаєш?! Треба казати: одне тисячею обернись». От Ягня біжить і вже інакше примовляє. Потім зустрічає Крільчиху, у якої шуліка вкрав кролика, вона бідкається: «Яке горе?» А Ягня: «Одне тисячею обернись». Знову виникає нерозуміння… На таких моментах побудована ця чудова п’єса. Зрештою, Ягнятко добігає до хазяїна і приносить сіль мамі, яка одразу бачить: за цей час її син став мужнішим, подорослішав. Окрім «Півтори жмені» я ще розглядаю інші варіанти до постановки: «За щучим велінням», «Дуже проста історія», «Кіт у чоботях». Хочеться ставити якомога більше, щоб наші глядачі постійно отримували нові вистави. Також сподіваємося, що під час наступних новорічних свят житиме ще одне наше «дитя». Цього року на замовлення Фонду Петра Порошенка ми створили постановку свята Миколая, яке презентували дітям-сиротам у інтернатах та на виїздах у селах: Сосонці, Гавришівці, Щітках, Вороновиці, Вінницьких хуторах. Святий Миколай - чудовий персонаж, про вражаючу долю якого хочеться розказувати, аби дітки брали приклад, щоб, як і він, допомагали бідним та знедоленим, а самі ніколи не забували, що за кожен свій вчинок в кінці року отримають по заслугах: цукерку або різочку.

Програма новорічної кампанії у Вінницькому театрі ляльок

30 грудня о 10.00 дивіться новорічне видовище «Таємниця Снігової Королеви» та виставу «Ти, я і… Лялькар».

2 січня о 10.00 та 13.00 дивіться новорічне видовище «Таємниця Снігової Королеви» та виставу «Шуронька-Снігуронька».

3 січня о 10.00 та 13.00 дивіться новорічне видовище «Новорічні пригоди Кози і козенят на новий лад» та виставу «Веселий маскарад».

4 січня о 10.00 та 13.00 дивіться новорічне видовище «Таємниця Снігової Королеви» та виставу «Лисичка-сестричка та Вовк-панібрат».

7-8 січня о 10.00 дивіться новорічне видовище «Новорічні пригоди Кози і козенят на новий лад» та виставу «Хто розбудить Сонечко?».

10 січня о 10.00 та 13.00 дивіться новорічне видовище «Новорічні пригоди Кози і козенят на новий лад» та виставу «Кошеня на снігу».

11 січня о 10.00 та 13.00 дивіться новорічне видовище «Таємниця Снігової Королеви» та виставу «Як Їжачок Новий рік зустрічав». 

vindaily
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
В центре Винницы обустроили станцию ​​для зарядки электрокаров. Открыли новинку 18 мая.Подзарядить автомобиль отныне возможно по адресу улица Соборная, 97. Инициаторами установки оборудования выступило сообщество електроавтомобилистив города."Нам выпала честь стать в авангарде электромобильного движения, популяризируя экологический транспорт и создавая инфраструктуру зарядных станций для электромобилей. Открыто еще одну локацию в самом центре Винницы. Спас...
Происшествия
Трагедия произошедшей 18 мая в селе Чагов Оратовского района. Тело 10-летней девочки и ее 6-летнего брата вытащили из местного ставка односельчане и спасатели.Дети вместе с матерью пасли скот неподалеку местного пруда. На мгновение брат с сестрой исчезли из поля зрения матери. Печальную весть женщине рассказали односельчане, которые на воде обнаружили мертвым мальчика. За несколько часов спасатели достали из пруда и тело его старшей сестры.Предварительно у...
Общество
В народном календаре дата 20 мая получила название Купальница. Связано это с тем, что в этот день в реке купали лошадей. Еще наши предки наблюдали за ласточками и природными явлениями, чтобы определить погоду как на ближайшее время, так и на сентябрь. Православная церковь 20 мая отмечает праздник Воспоминание явления на небе Креста Господня в Иерусалиме. Это событие произошло в Византии в IV веке. После смерти первого христианского императора Константина В...
Общество
В г. Калиновке Винницкой области патрульные полицейские за превышение скорости движения остановили автомобиль Lexus. У водителя не оказалось удостоверения на право вождения, сообщает пресс-служба патрульных. Проверив его в базе данных, инспекторы установили, что человек лишен такого права.Пока копы разговаривали с нарушителем, он открыто предлагал им взятку. В конце концов водитель оставил между передними сиденьями служебного автомобиля полиции 500 гривен...
Общество
Сегодня, 19 мая, ГСЧС объявила об очередном ухудшении погодных условий в отдельных областях Украины. В частности, первый (желтый) уровень опасности объявлен в Винницкой области.По данным Укргидрометеоцентре, сегодня в Винницкой области ожидаются дожди и грозы, температура воздуха - 25-27 градусов.Вместе с тем на понедельник в Винницкой области синоптики пока дождей не прогнозируют. Задождит уже во вторник, а в среду-четверг в Винницкой области, по данным У...
Общество
16 мая в Виннице состоялся общегородской конкурс “Студ Мисс Винница 2019”. Там участвовало 12 участниц из разных винницких вузов и даже студентки из других городов, но которые учатся именно в Виннице. Конкурс состоялся в довольно пафосной обстановке клубного ресторана “Велюр” на ул. Пирогова. Антураж, кроме массивных люстр, большого количества зеркал и золотисто-серебристых мебели, в этот вечер создавали еще и аниматоры, одетые в средневековые блестящие ко...
Общество
18 мая, центральная улица гoрoда превратилась в грандиoзную лoкацию с элементами стрит-арта, фoтoзoнами, живыми скульптурами и плoщадкoй для выступления твoрческих кoллективoв — в гoрoде oтметили День Еврoпы. На oфициальнoм oткрытии с тoржественными речами выступили премьер-министр Владимир Грoйсман, рукoвoдители гoрoда и oбласти, а перед тем винницкие шкoльники закружились в танце. Танцевальные флеш-мoбы уже стали традициoнными в этoт день. В этoм гoду на...
Общество
В народном календаре дата 19 мая получила названия Иов-огуречник, Иов-горошник, россеник, белые горохи. Православная церковь 19 мая почитает праведника Иова Многострадального, который жил в Северной Аравии за 2000-1500 лет до Рождества Христова. Жизнь и страдания святого описаны в Библии ("Книга Иова"). Иов был человеком благочестивым, его уважали сограждане. Но, по воле Божией, на его дом обрушились несчастья: он лишился детей, богатства и был поражен про...
Общество
Сегодня вся Винница отмечает День Европы. В 12 часов участники мероприятия развернули свои локации и начали принимать посетителей. Торжественное открытие состоялось в 14 часов. Но уже через два часа в Виннице начался сильный ливень. Vlasno.info подготовило фото с места событий.Непогода винничан застала врасплох. Люди начали доставать зонтики, прятаться под навесы, а организаторы локаций начали искать клеенку, чтобы скрыть экспонаты.Вода не успевала стекать...