Громаду зміцнили інвестиціями

У Могилів-Подільському районі йдуть шляхом самодостатності 

На мапі Вінниччини колоритними фарбами позначений Могилів-Подільський район, територія якого уздовж майже 50 кілометрів річкою Дністер межує з Молдовою. Тутешні землі обжиті здавна, свідчення цього — археологічні знахідки  поселень трипільської, черняхівської, зарубинецької культур.

Із цією місцевістю пов’язано життя багатьох відомих людей. Краяни бережуть пам’ять про минуле, і хоч сьогодення непросте, примножують добрі традиції.

Голова райдержадміністрації Олег Китасюк і голова районної ради Володимир Сірант вручили іменні стипендії за друге півріччя минулого року 27 соціальним студентам з району, які навчаються у різних навчальних закладах країни.

Ще приклад. Весь район дієво допомагає учасникам АТО. Голова наглядової ради ВАТ «Могилів-Подільський консервний завод» Олег Лантух та його підприємства надали військовим допомоги на суму 300 тисяч гривень. Крім того, з районного бюджету профінансовано грошову матеріальну допомогу для воїнів АТО — жителів району обсягом 25 тисяч гривень.

Керівники району вручили іменні стипендії 27 соціальним студентам. Фото надане автором
Керівники району вручили іменні стипендії 27 соціальним студентам. Фото надане автором

Сили дає рідна земля

Центр району — місто  обласного значення. Тож  районна влада зосередила увагу на тому, щоб кожне його село і селище стало на шлях самодостатності. А це можливо за умови розвитку бізнесу, створення нових  робочих місць, збільшення надходжень до місцевих бюджетів тощо. Насамперед забезпечили умови для ефективного ведення сільськогосподарського виробництва, яке тут є матеріальною основою для вирішення решти питань.

Нині всю ріллю в районі обробляють. Інвестори, реформовані господарства  та фермери впровадили сучасні технології й працюють на запланований урожай. Торік район виробив майже 179 тисяч тонн зерна, середня врожайність становила 59,9 центнера зерна з гектара. Половину його валового збору забезпечила кукурудза, якої зібрали значно більше, ніж позаторік. Соняшнику виробили 24 тисячі тонн, цукрових буряків — 14,7 тисячі (на круг зібрали по 640 центнерів солодких коренів), овочів — 18 тисяч, картоплі — 43 тисячі тонн. Минулої осені озимі культури посіяли на прогнозованій площі і, як свідчить моніторинг, більшість посівів — у доброму й задовільному стані.

«Ми працюємо з усіма сільськогосподарськими товаровиробниками. Тішить, що вони добросовісно виконують  зобов’язання та своєчасно сплачують податки», — зазначив Олег Китасюк.

Торік людям за оренду паїв нараховано 20,2 мільйона гривень, що на 400 тисяч більше, ніж позаторік. Отже, зріс дохід населення і його можливості  утримувати живність у своїх дворах. Зауважимо, що в районі налічується 15 тисяч особистих селянських господарств, у кожному з яких — до двох гектарів землі. Разом вони — потужний сектор виробництва молока, м’яса, городини, ягід і фруктів.

А ще важливо, що це питання зайнятості, адже тепер працевлаштуватися у селі непросто. Районна влада сприяє розвитку господарств населення, зокрема створенню громадських пасовищ та кооперативів із заготівлі продукції.

Принагідно зауважимо, що фрукти, вирощені поблизу Дністра, мають добрий попит на ринках нашої країни. У господарствах організованого сектору тут 3,5 тисячі гектарів саду, здебільшого молодого, його доглядають за інтенсивною технологією. Чимало людей посадили на своїх городах та паях фруктові дерева й мають із цього користь.

Промислових підприємств у сільській місцевості району лише кілька. Нове керівництво райдержадміністрації докладає неабияких зусиль, щоб у селищі  Вендичани іноземний інвестор відновив реалізацію масштабного проекту з виробництва м’яса індиків. Також у цьому селищі нові власники прийшли на  хлібоприймальне підприємство та здійснюють його реконструкцію. Будуть нові робочі місця.  Зауважимо, що на сайті райдержадміністрації — 8 вільних промислових майданчиків для залучення інвестицій.

Наповнюють бюджети

Грантовим коштом у селі Сугаки передбачено реконструкцію спортивно-оздоровчого комплексу. Відповідний проект вартістю 2 мільйони гривень у межах програми підтримки територіальної співпраці країн «Східного партнерства» (Україна — Молдова) успішно пройшов обласний конкурсний відбір та надісланий до Кабінету Міністрів на отримання експертного висновку. Також це один з восьми районів Вінницької області, які за підсумками конкурсного відбору визначено переможцями та відібрано для участі у третій фазі проекту ЄС та ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Проектом передбачається для розвитку інфраструктурних об’єктів  на території його 4 сільських рад надати 40 тисяч доларів США. Загалом заявки на участь у проекті подали 19 сільських рад району, що свідчить про прагнення місцевих громад змінювати умови життя.

«Ми забезпечуємо виконання прогнозних показників місцевих бюджетів. Саме взаєморозуміння, взаємодія та відповідальність дають нам змогу напрацьовувати і реалізувати значущі проекти», — зазначив Олег Китасюк.

Попри непросте сьогодення, тут поліпшують якість надання населенню медичних послуг, забезпечують належні умови для навчання дітей у школах. Так, лише протягом останніх двох місяців  зміцнили матеріально-технічну базу 12 ФАПів. Усі медичні установи забезпечені паливом. Надали кошти на впровадження енергоощадних заходів у Серебринецькій школі, відремонтували систему опалення в Озаринецькій, ще у 5 шкіл придбали генератори. До слова: в районі лише 3 села газифіковано, а в решті бюджетні заклади опалюються альтернативними видами палива.

До утримання і розвитку інфраструктури в селах залучають товаровиробників, із якими сільські ради укладають соціальні угоди. Як правило, діють спільно. Наприклад, нещодавно вуличне освітлення  в селі Оленівка зроблено коштами місцевого бюджету та депутата обласної ради бізнесмена Олега Лантуха. Або таке: коштом інвесторів і місцевого бюджету ремонтують дороги місцевого значення.

Звісно, ще багато треба зробити, а тому в районі шукають можливості наповнювати бюджети. Наприклад, від укладених  договорів оренди земель державної власності сільськогосподарського призначення у розмірі оплати 4% нормативної грошової оцінки землі до бюджету додатково  надійде 800 тисяч гривень. Принагідно зауважимо: хоч землі запасу і резерву перебувають в оренді, тут знаходять можливість надати ділянки учасникам АТО.

ukurier
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
В понедельник, 25 марта, около 17.00 в Виннице по Хмельницкому шоссе, вблизи складов универмага, столкнулись трамвай и легковой автомобиль «Ford Mondeo». В ситуационного центра города сообщили, что «водитель автомобиля« Ford », выезжая со второстепенной дороги на главную, не предоставил преимущество трамваю, который ехал по маршруту №2. Транспортные средства получили механические повреждения. На место происшествия вызвали экипаж патрульных. В результате на...
Общество
В Виннице автопарк полиции охраны пополнился новыми автомобилями "Skoda". 22 марта на площади Василия Стуса начальник Департамента полиции охраны Нацполиции Украины Александр Гаврилюк, начальник Главного управления Национальной полиции в Винницкой области Юрий Педос и руководитель управления полиции охраны в Винницкой области Сергей Голодюк вручили пяти экипажам полицейских групп реагирования ключи от новых «Volkswagen» и «Skoda».Приобретенные они за счет...
Общество
26 марта отмечается Никифоров день. В этот день практически все приметы связаны с погодой и урожаем. А еще люди заприметили: если до Никифорова дня медведь не проснулся, то 26-го числа лесной зверь обязательно начнет ворочаться в своей берлоге.  В Никифоров день наши предки лишний раз не наведывались в лесную чащу. Считалось, что с этой даты медведи просыпаются и начинают осматривать свои владения, чтобы отыскать лакомство и утолить голод после зимней спяч...
Общество
В помещении КП «Винницакартсервис» очереди льготников не уменьшаются. Люди с рассвета продолжают занимать очередь, чтобы сдать документы для получения «Муниципальной карточки винничанина», которая позволит с 1 октября бесплатно ездить в общественном транспорте. По словам директора коммунального предприятия Елены Бабиной, льготникам не обязательно спешить с тем, чтобы побыстрей подать заявку и занимать очередь за несколько часов до официального открытия офи...
Общество
В начале марта в городе было зарегистрировано петицию, автор которой предлагала обязать владельцев животных убирать за питомцами. Обращение собрало необходимое количество подписей и было рассмотрено городским советом. Отныне в Виннице будут штрафовать владельцев животных, которые не убирают за четвероногими."У нас во дворе довольно часто гуляют с собаками. И последствия особенно видно весной, когда растает снег. Даже в песочницах на детских площадках они е...
Общество
В Виннице из Киевского моста забрали на реставрацию фигурку гуся. К вынужденной меры скульпторы обратились после повреждения ее вандалами, сообщает Vежа.По словам автора украшения, скульптора Владимира Овраха, гусю отломали лапу и согнули фигуру так, что она мешала людям проходить по тротуару. Поймать вандалов не удалось, потому что на этом участке нет камер видеонаблюдения.В Муниципальной полиции Винницы сообщили, что в мэрии решено установить на Киевском...
Общество
В Виннице 500 нацгвардийцев воинских частей 3008 и 3028 прошлись праздничным маршем по центру Винницы. Их сопровождал военный оркестр к площади им. Василия Стуса. Торжества посвятили пятой годовщине со дня создания Национальной гвардии. Прохожие мгновенно фиксировали событие на телефоны. Пассажиры общественного транспорта выглядывали из окон и также снимали на планшеты и смартфоны. В марше приняли участие многие женщины-военные. В последние годы их количес...
Происшествия
Сразу три автомобиля попали сегодня в ДТП на улице К.Василенка в Виннице. Авария произошла вблизи городской налоговой инспекции около 14 часов. Фото с места события очевидцы опубликовали в соцсетях.Как сообщили в пресс-службе патрульной полиции Винницкой области, столкнулись «Шевроле», «Ауди» и грузовой JAC. «Водитель« Ауди »ехал по улице К.Василенка, не придерживался безопасной дистанции и допустил столкновение с« Шевроле », который по инерции въехал в JA...
Общество
В эти выходные, винничане присоединились к Всеукраинской акции «Чистые водоемы - экологически здоровая страна», цель которой - очистка от мусора и бытовых отходов берегов водоемов.В Виннице мероприятие состоялось в районе «Бригантины» и на Вишенском озере. К участию в уборке организаторы приглашали всех неравнодушных, желающих помочь в проведении данного мероприятия.Рыбоохранный патруль Винницкой области совместно с активистами, работниками коммунальных пр...
Новости по теме
В Виннице автопарк полиции охраны пополнился новыми автомобилями "Skoda" (ФОТО)
Приметы на 26 марта: что категорически нельзя делать в Никифоров день
Винницкие пенсионеры продолжают штурмовать «Винницакартсервис»
В Виннице будут штрафовать владельцев животных, которые не убирают за своими питомцами (Видео)
В Виннице на Киевском мосту вандалы сломали фигуру гуся: ее восстанавливают в мастерской (фото)
Произвели фурор: В Виннице с размахом отметили пятую годовщину создания Нацгвардии (фото, видео)
800 мешков мусора: в Винницкой области провели акцию "Чистые водоемы" (Фото)
На Винниччине впервые госслужащим стал человек на коляске (фото)
В Виннице исчез 49-летний мужчина (фото)
В Виннице 45-й завод отремонтирует для армии более 50 автомобилей (Видео)