Чи законна “мирна” мобілізація і кому одягати берці?

Три хвилі мобілізації забезпечать більше 100 тисячами чоловіків ряди Української армії. Хворим та багатодітним, студентам та священикам, а також сепаратистам за покликом душі, зброя в руках не грозить. Інші ж мають виконувати накази… що суперечать закону України про оборону

З кінця січня в Україні загалом, а у Вінниці зокрема розпочнеться перша хвиля мобілізації 2015, яка охопить усіх військовозобов'язаних чоловіків віком від 25 до 60 років.

Ще півроку тому питання мобілізації та захисту держави не викликало нарікань. На громадянській позиції та патріотизмі з’явилась армія, спроможна захищати національні інтереси. Сьогодні градус патріотизму суттєво знизився. Не тому, що українці стали менше любити Україну, а через незрозумілі “танці” наших керманичів. 
- Зараз навіть не про питання економічних відносин з країною, яка в нас воює, - каже вінничанин Олексій, який не піде воювати. - Люди просто розуміють, що завдяки їхньому патріотизму, представники влади гарно економлять. Адже військовий стан не вводиться, а значить, статус учасника бойових дій ніхто не отримає, а разом з ним якусь підтримку від держави. Хіба в нас десь ідуть бої? І які ви учасники, ви просто громадяни, десь щось там робите і робіть… Звичайно посмертно щось там хтось від держави отримає, а всі інші... З другого боку це серйозна соціальна проблема, адже насправді, яка б скотська наша влада не була, країну потрібно захищати - це наш національний інтерес. 
  
Кого заберуть
У Міністерстві оборони кажуть, що в бойових діях будуть задіяні лише ті, хто пройде посилену медкомісію і має особливо-патріотичний настрій. А от ті, хто має на утриманні трьох та більше дітей, непрацездатних родичів, а також студенти, аспіранти денних форм та священики призиватися не будуть. 
Скільки саме вінничан потрапить до лав армії та у хвилю мобілізації, в обласному військкоматі не сказали. Мовляв, ніяких цифр оприлюднювати не мають права. 
- Можна сказати лише, що це будуть військовозобов'язані від 20 до 60 років, з акцентом на всі військові професії - від водія до артилериста, - каже Вікторія Галенко, з прес-служби Вінницького обласного військового комісаріату. - Мобілізація буде проводитись згідно з відповідним законом, кого і як буде зачіпати, буде сказано в розпорядженні генерального штабу.

Мобілізація проти закону?
Юристи ж кажуть, що неважливо, яка це хвиля, кого заберуть і куди пошлють - мобілізація мирного населення в АТО, це не законно. Тому що Антитерористична операція, яка задекларована нашою державою по всьому світу, повинна проводитись силовими структурами. Примусово закликати до зброї мирне населення дозволено тільки в разі оголошення надзвичайного стану, війни або підготовки до бойових дій. Офіційна ж версія, на якій наполягають наші чиновники, Антитерористична операція. А це справа відповідного центру при СБУ. І аж ніяк не Збройних сил та цивільного населення. Правозахисник Тетяна Монтян вважає, що зараз ми спостерігаємо, як безчинствують ті, хто дорвався до влади. 
- Як без оголошення війни в країні, в країні оголошують мобілізацію, і по ходу саджають інколи тих, хто відмовляється воювати та вбивати своїх співгромадян, - каже Тетяна Монтян. - Тому кожен має вирішувати самостійно, що йому робити. Йти воювати, проливати кров свою та таких самих, як ти. Чи може є сенс змитися звідси, чи відкупитись. А може йти відбріхуватися в судах, які повністю контролюються нашою новою "чесною" владою. Хоча формально ніякої відповідальності за відмову йти воювати бути не повинно, якщо жити за українськими законами, тому що військовий стан не оголошений. 

Активісти теж проти
Cтосовно наступної хвилі мобілізації досить красномовно висловилися вінницькі активісти, коли облили двері обласного військкомату червоною фарбою напередодні Нового року, 27 грудня. Мовляв, його працівники порушують законодавство України.
- Вінницький обласний військовий комісаріат останнім часом відправляє повістки молодим людям і повідомляє, що вони мають виконати свій обов’язок перед країною. Але у нас немає війни чи надзвичайного стану. У нас АТО і значить, що повістки, це як би «запрошення», яке має починатися зі слів: “Не хотіли б ви поїхати в зону АТО?” - розповів один із представників автономних націоналістів. - Але люди, які погоджуються їхати, не мають потім жодних пільг, їм можуть написати у військових квитках ”допомагав ЗСУ”, “волонтер” або навіть “покинули пост без вказівки командира”, як це було з одним з вінницьких батальйонів.
Законна чи незаконна четверта хвиля мобілізації в рамках оголошеної Антитерористичної операції, у військкоматі судити не беруться.
- Ми лише виконуємо наказ Президента України, - каже Вікторія Галенко з прес-служби обласного військкомату.  

Нема підпису, нема повістки
За словами Володимира Талатая, генерал-майора генштабу України, кожна повістка має корінець і розписку про те, хто її отримав, а підписати її повинен громадянин, який призивається. Жодна інша особа, крім призовника, не має права підписуватися на повістці.  Проти тих осіб, які будуть ухилятися від виконання військового обов'язку, не застосовуватимуть масштабні заходи з розшуку, однак це матиме відповідні наслідки при поверненні до мирного життя. 

Якщо не хочете в армію - можете судитися 
Найпростіший спосіб уникнути участі у військовий діях без наслідків - це покинути територію України, хоча б на період мобілізації. Дуже важко буде потім довести, що ви уникаєте мобілізації, вас просто немає в країні і все.
Якщо ви хочете відстоювати своє право і не воювати в суді, просто пишете заяву про те, що відмовляєтесь поповнювати лави армії. На підставі вашої відмови порушується кримінальне провадження. За цих обставин до війська вас уже не призивають, а розглядають кримінальне провадження, в рамках якого відбуваються процесуальні дії, де ви зможете довести своє право. Нормативна база для свого власного захисту складається всього з трьох факторів - Закон України про оборону, Закон України про мобілізацію, а також Указ президента про мобілізацію від 2014. 
Мобілізація в країні відбувається за Указом президента, але Закон України про оборону за верховенством права посідає вищу ступінь. Вони дещо суперечать між собою, тому що особливий період, по причині якого проводиться мобілізація, не передбачений в законі про оборону. А антитерористичні дії не пов’язані із несенням військової служби, це актуально лише для військового часу. 

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
463 просмотра в марте
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
Подозреваемый в совершении убийства, которого допрашивали в Винницком райотделе внезапно достал штапель и перерезал себе горло. Об этом сообщает «33kanal». Этим строительным инструментом, как оказалось, он завладел в том же райотделе. Незаметно прихватил в соседней комнате, где шли ремонтные работы. Подследственного госпитализировали. Он сейчас находится в тяжелом состоянии в больнице, и медики спасают ему жизнь.
Общество
Ко Дню Европы Центр истории Винницы планирует презентовать Устав города 1790 года, обнаруженный в одном из архивов Варшавы. Об этом сообщает Depo.Винница со ссылкой на "Башню". Директор центра Александр Федоришен рассказал, что сотрудниками Центра истории Винницы совместно с работниками Государственного архива Винницкой области недавно был обнаружен уникальный документ. "В марте, если не ошибаюсь, на сессии городского совета будут утверждать обновленный ус...
Общество
Винничанка Галина Данилова через петицию в Винницкий горсовет обратила внимание на обычную бытовую проблему. По ее словам, дворники выискивают на свалках ПЭТ-бутылки и сбывают их торговцам молока, которые, моя тару, наливают жидкость и продают потребителям. Женщина считает, что для предупреждения распространения болезней стоит на винницких рынках сделать «промывочные пункты». Вообще, в своей петиции винничанка просит власти запретить дворникам искать бутыл...
Происшествия
Сегодня, 21 марта, в Виннице произошло дорожно-транспортное происшествие с участием легковушки и "скорой" помощи. Автомобили не разъехались на перекрестке улиц Келецкая и 600-летие.Как рассказали в пресс-службе патрульной полиции, авария произошла около 7:40. Водитель "скорой" двигался в направлении из Хмельницкого шоссе на запрещающий сигнал светофора, но с включенной сиреной и маячками. Автомобиль "Ауди А4" в это время пересекал перекресток в направлении...
Криминал
В Винницкой области 26-летняя женщина снимала своего четырехлетнего сына в порно. Кроме того, женщина и сама снималась во взрослом видео. Об этом сообщает киберполиция. По словам женщины из Козятина, после развода она сама воспитывала сына и жаловалась на низкий материальный достаток. Когда мальчику исполнилось два года, она получила интересное предложение. Горе-мать рассказала, что на ее почту пришло сообщение от девушки, которая предложила ей подзаработа...
Общество
21 марта - это весеннее равноденствие, весенний солнцеворот и Вербоносица. Это большой славянский праздник, который имел магическое значение для наших предков. Приметы на 21 марта - это кладезь магии и способ исполнить желание. Издавна этот день считали энергетически активным и магически сильным, проводили различные обряды и ритуалы, а приметы на 21 марта очень почитались, так как помогали в жизни. Весеннее равноденствие 20 марта: традиции, что можно и нел...
Общество
Умер основатель и неизменный руководитель камерного хора "Винница" Виталий Газинский. Винницкое областное управление культуры подтвердило смерть известного музыканта. В 1984 году Виталий Газинский создал муниципальный хор "Винница" и с того времени этот коллектив стал делом всей его жизни. Маэстро возглавлял его в течение трех десятилетий. Однако он заботился не только о хоре. Виталий Газинский заведовал кафедрой методики музыкального воспитания, пения и х...
Общество
19 марта, в Виннице в одном из помещений правоохранители обнаружили трех гражданок Таиланда. Имея информацию об их незаконном пребывании в Украине, пограничные оперативники также установили, что гражданин Украины трудоустроил иностранок в собственном ООО.В дальнейшем женщин доставили в УДМС Украины в Винницкой области, где они были привлечены к административной ответственности по ст. 203 КУоАП, наложен штраф 2000 гривен на каждую и принято решение о принуд...
Общество
20 марта на центральной площади г. Бара состоялось прощание с воином 54-й отдельной механизированной бригады Вооруженных сил Украины Русланом Слисаренко, который погиб во время минометного обстрела вблизи хутора Вольный Луганской области.Руслан Григорьевич Слисаренко родился 9 октября 1981 года в городе Деражня Хмельницкой области, где остался у него отец. Оттуда был призван в 2016 году на военную службу по контракту.Похоронят Героя в селе Ивановке Барског...
Новости по теме
В варшавском архиве обнаружили древний устав Винницы
В Виннице молоко продают в бутылках со свалок? Горожане бьют тревогу
Приметы на 21 марта: что категорически нельзя делать на Весеннее равноденствие
Умер, народный артист Украины, основатель и неизменный руководитель камерного хора "Винница"
В Виннице задержали женщин нелегалов из Таиланда (фото)
На Винниччине простились с погибшим в зоне боевых действий бойцом (Фото)
Средняя зарплата в Винницкой области возросла на 30%
Da Vinci со скальпелем: единственный в Украине робот-хирург провел первые операции в Виннице (фото, видео)
В Виннице мужчина заплатит за копченую рыбу в багажнике (ФОТО)
Как в Винницком зоопарке ухаживают за малышами сурикатов (ВИДЕО)