Бунт у Гавришівці. Люди вимагали повернути відібране у них пасовище

У Гавришівці під Вінницею у людей «вкрали» пасовище . На ньому вже виставили таблички: «Продам землю». За гектар правлять $ 15 тисяч

Стихійний мітинг провели у суботу мешканці села Гаришівка.  Люди вимагали повернути відібране у них пасовище. Тепер на ньому таблички з написами: «Продам землю». А на частині площі хтось вже посадив сад, огородив територію. Восени він взявся розорювати пасовище далі. Але люди не дали це зробити і прогнали геть тракториста. Навесні, коли почнеться оранка, чекають нових скандалів.

-17 чужих людей, які не мають жодного стосунку до  нашого села,  отримали приблизно по два гектари кожен на сільському пасовищі, - каже один з ініціаторів зібрання пан Олександр. – Якби  частину землі виділили учасникам АТО, чи сім’ям загиблих на Донбасі, це ще можна було б зрозуміти. Але ж отримали її ті, хто ближче до начальства. Можна не сумніватися. Та ще й безкоштовно. А ми живемо з того, що продаємо молоко. Бо ж роботи в селі нема. Тепер де пасти? Поженемо худобу під адміністрацію. Будемо перекривати дорогу. А що нас робити? Треба ж за щось сім’ї годувати.

Скасуйте накази Коника

Як пояснили учасники мітингу, зі своєю проблемою вони куди тільки не зверталися – до управління Держземагентства, обласної і районної прокуратури, Вінницької райдержадміністрації і райради, народного депутата України Олексія Порошенка. Але нічого це не дало. Пасовище  залишається у чужих руках.

Селяни звернулися також до губернатора пана Олійника. Просять його відновити справедливість – повернути забране пасовище у комунальну власність громади Гавришівки. Скасувати своїми повноваженнями протиправні накази обласного начальника пана Коника. Залучити до вирішення цього питання прокуратуру, Держземагентство України.

- Нам кажуть, ідіть до суду, - говорить один з учасників мітингу. – Знають, що в суди можна ходити до кінця життя і нічого не добитися. Але ніхто не каже, що спочатку покарають тих, хто допустив таку ситуацію. Попередня бандитська влада плювала на людей, нинішня також нас не чує.  Без хитрих чиновників  наша земля під пасовищем не опинилася б у руках  тих, хто живе на асфальті, і навряд чи знає, скільки у корови дійок. Ми тут двадцять років пасли худобу, а тепер знайшлися хитруни, які з-під носа відібрали все.

Сільський голова зізнався, що його змусили «регіонали»

- Ми гуртом ходили до чиновників, щоб дізнатися, як таке могло статися? - каже одна з активісток пані Ніна. – В обласному Держземагентстві нас зустріли дуже «привітно». Начальник пан Коник запитав нашого сільського голову: «Для чого ти привів сюди цей кагал?». А нам повідомив: «Ви запізнилися, треба було раніше думати». Тоді ж додав, що без нашого сільського голови ніхто б не віддав жодного гектара.

Селяни кажуть, що «притиснули»  голову села пана Бахнівського і він зізнався, що його змусили підписати документи на переоформлення пасовища на інших людей. Зробив це тодішній голова Вінницької районної адміністрації  пан Векліч. Сказав, якщо сільський голова хоче далі працювати, то має робити те, що йому скажуть. По-перше,  поступити в Партію регіонів. По-друге, підписати документи на землю. Люди кажуть, що через це Бахнівський просив в односельців вибачення.

У розмові з журналістом RIA сільський голова Гавришівки підтвердив цей факт. Щоправда, з уточненням. Каже, тоді йшла мова тільки про десять гектарів землі. Пасовище знаходилося на двох полях: одне площею 32 гектари, друге – 22 гектари.

- На решту площі я нічого не підписував, - пояснює співрозмовник. – Кажу їм, ви що хочете, щоб мене люди розірвали на куски?  Тому яким чином оформляли  іншу частину пасовища, сказати не можу.

Сільський голова не приховує, що з ним, так само, як з його земляками, по-блюзнірськи вчинили  в управлінні Держземагентства. Після чергового звернення з проханням передати пасовище у власність громади, сказали готувати документи.

-Це було сказано в той час,  коли насправді в управлінні вже був наказ на передачу пасовища у приватну власність іншим людям, - уточнює пан Бахнівський. - Про це ми дізналися пізніше, коли з адвокатом витребували  документи.

За гектар просять $ 15 тисяч

Обдурені селяни вирішили перевірити, за скільки ж продають їхню земельку. Адвокат, якого найняли для того, щоб допоміг добитися справедливості, зателефонував до продавця за вказаним номером.

-Ми домовилися, що адвокат під виглядом покупця приїде в село з тим, хто продає землю, хотіли побачити,  хто цей пан, який хоче нажитися на нас, - кажуть селяни. - Одного дня адвокат подзвонив, що їдуть на оглядини ділянки. Коли верталися з поля,  ми намагалися зупинити машину, але водій тільки додав газу. Пізніше адвокат розповідав, що запитував продавця, чого не зупинив машину, може, в людей для цього була крайня необхідність? Той відповів, що йому нема про що говорити з цими людьми.

За гектар пасовища у Гавришівці він просив 15 тисяч доларів. Під час акції протесту селян журналіст RIA у присутності учасників мітингу теж телефонував за вказаним  на табличці номером, абонент знаходився у зоні недосяжності.

- Мій внук зараз воює в АТО, - каже один з місцевих чоловіків  пан Тадеуш. – Батько загинув на війні з фашистами, а внук зараз пішов під кулі.  От я тепер думаю, за кого на Донбасі гинуть хлопці? Кого вони захищають?  Цих чинуш, які дурять нас?  Тих, хто хоче за наш рахунок ще більше набити свої кишені?

Ще два сини матерів, які так само добиваються повернення пасовища, теж із зброєю в руках захищають державу від бойовиків на сході.

На підтвердження того, що пасовище належить громаді, у Гавришівці наводять ще такий факт. Під час розпаювання землі з кожного пайовика було знято по 15 соток під випасання худоби. Крім того, весь цей час за свої кошти власники корів доглядали ділянки для випасу – орали, підсівали, удобрювали,

- Пан Коник каже, що ми запізнилися з подачею документів, це неправда, бо ми зверталися ще у грудні 2013 року, - розповідає пані Ніна. – А землю нашу він роздав у 2014 році.

Прикладом зневажливого ставлення до селян Гавришівки є лист, що надійшов з обласного Держземагентства на адресу сільського голови. Його підписав перший заступник начальника управління пан Королюк. Цитуємо: «… на території Гавришівської сільської ради гостро стоїть питання створення громадського пасовища».  Тобто чиновники добре обізнані із ситуацією. Незважаючи на це, діюче пасовище роздали у приватну власність. Той же пан Королюк у згаданому листі радить, як можна повернути забрану у людей землю. Цитуємо: «Вирішення питання повернення земельних ділянок, що нині передані у приватну власність, можливо тільки за згодою власників або в судовому порядку».

Чи реально повернути громаді пасовище?

З таким запитанням журналіст RIA звернувся до в.о. начальника головного управління Держземагентства Тетяни Медвецької.

- Зробити це можливо тільки через суд, - пояснює Тетяна Вікторівна. – Скасовувати треба не тільки накази управління, а й свідоцтва на право власності. Зробити це можна тільки рішенням суду. Судова інстанція наділена правом повернути землю у державну власність. В управління нема таких повноважень.

Так само у Гавришівці нема вільних ділянок землі, де можна б створити нове пасовище. Це  пояснив сільський голова пан Бахнівський. Поки що худобу випасатимуть на ділянці, яка, згідно плану відведена під… кладовище. Є ще ділянка уздовж дороги, що веде у напрямку аеропорту. «Для сільської череди, що нараховує понад сто корів, це мало», - говорять обдурені люди. Мають намір добиватися свого. Кажуть, будуть робити, як ті, хто стояв на Майдані. Є  на кого рівнятися. «Перемогли Януковича, тепер будемо перемагати його прихвостнів!».

Коника відсторонили

Начальник управління Держземагентства  Олексій Коник, а також його перший заступник і заступник тимчасово, на два місяці,  відсторонені від своїх обов’язків, тому отримати їхній коментар нема можливості. Причину відсторонення журналісту RIA пояснив перший заступник губернатора області Андрій Гижко:

-У грудні з Держземагентства  України прибула комісія, - каже пан Андрій. - Причину приїзду пояснили тим, що мають вивчити стан справ в управлінні. Працювали протягом двох тижнів. Висновків роботи комісія не оприлюднила. Не  ознайомила з ними  ні колектив управління, ні  обласну адміністрацію. Після повернення комісії до Києва ми отримали копію наказу в.о. голови  Держземагентства про відсторонення від обов’язків трьох посадовців - начальника обласного управління Держземагентства пана Коника, його першого заступника та заступника.

Тимчасово виконувати обов’язки керівника обласного управління Держземагентства  Київ доручив Тетяні Медвецькій, начальнику управління земельних ресурсів Вінницької міськради.

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Пока еще никто не оценил
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
С 11 декабря в Виннице инспекторы по парковке приступят к «уличным» работам. На первом этапе водителей, нарушающих правила дорожного движения, штрафовать не будут. Для перевоспитания в течение месяца-двух им станут раздавать флаера, где в доступной форме объясняется, что они нарушили и какое наказание за это предусмотрено. С созданием патрульной полиции именно «копы» призваны были выписывать протоколы за неправильную парковку, но то ли водителей, которые п...
Происшествия
Трагедия произошла около десяти часов воскресного утра. К винницкой областной полиции поступило сообщение, что на железнодорожной станции в городе Гнивань под колесами грузового поезда погиб человек.Как выяснили правоохранители, погибшим оказался 19-летний местный житель.К сожалению, врачи, прибывшие на вызов, лишь констатировали смерть пострадавшего.- По словам машиниста и свидетелей происшествия, когда поезд подошел к станции, молодой человек внезапно вы...
Общество
Об этом говорится в заметке винничанина Влада Цепеша в группе "Дизайн городской среды Винницы" в соцсети "Фейсбук".В Виннице территория бывшего мясокомбината уже давно начала превращаться в строительную площадку. Все цеха сравняли с землей еще осенью. Сейчас завершают демонтаж административных зданий, который фасадами выходили на улицу Батожскую.По предварительной информации, на этой территории должен разместиться гипермаркет строительных материалов.
Общество
В понедельник, 9 декабря, отряд полицейских Винницкой облати отправился на восток страны выполнять служебные задачи в зоне проведения операции объединенных сил. Об этом сообщает отдел коммуникации полиции Винницкой области.Почти сорок винницких полицейских сводного отряда заменят своих коллег, которые в течение двух месяцев обеспечивали публичную безопасность и правопорядок в Донецкой области.Заместитель начальника ГУНП в Винницкой области Руслан Мороз про...
Происшествия
Трагическое ДТП произошло ночью в воскресенье, 8 декабря 2019. Как сообщает "Информатор", водитель Audi двигался по Владимирскому спуску в направлении Почтовой площади. Иномарку занесло на Мостовой и она боком вылетела на встречную полосу, прямо "в лоб" Skoda. Внутри транспортных средств находилось пять человек. От мощного удара один человек погиб, еще четверо получили травмы (по два с каждого автомобиля). Как стало известно, врачи еще пытались спасти деву...
Общество
Об этом говорится в сообщении старшего инспектора полка полиции особого назначения "Миротворец" ГУНП в Киевской области Игоря Клейноты в соцсети "Фейсбук", передает Depo.Винница. "На автовокзале пгт Крыжополь мне, как участнику боевых действий, при предъявлении удостоверения было отказано в приобретении билета для проезда в г.Винница. Кто мне может объяснить, что происходит?" - написал военный. Он отметил, что ехал в Винницу, чтобы в рамках ротации отправи...
Общество
По прогнозам областного центра гидрометеорологии, в течение недели в Виннице и области не ожидается существенных осадков. Ночью столбики термометров будут опускаться до трех градусов мороза, днем ​​- подниматься до шести градусов тепла.10 декабряНочью и в первой половине дня по Винницкой области и городу Винница ожидается туман при видимости 200-500 м (1 уровень опасности, желтый).Переменная облачность, без осадков, ночью и в первой половине дня туман.Вете...
Спорт
С 2 по 8 декабря во Львове проходил чемпионат Украины по боксу среди молодежи. Винничане получили 4 награды: одну золотую и три бронзовые медали. В итоге команда заняла шестое место.Об этом сообщают в Федерации бокса Винницкой области.В соревнованиях принимали участие сильнейшие боксеры 16-17 лет со всей Украины.Винницкие спортсмены завоевали четыре награды.Золотую медаль завоевал Максим Власюк (весовая категория 56 кг).Бронзовыми медалями наградили:Илью С...
Общество
Сегодня, 9 декабря, в Виннице торжественно открыл свои двери для маленьких винничан новый детский сад «Смайлик». Заведение расположено вблизи жилого комплекса "Turkish Сitу". Здание двухэтажное и рассчитано на 80 детей. Средства на его строительство предоставил инвестор-застройщик в рамках выполнения инвестиционного соглашения с городским советом. В настоящее время в очереди в винницкие сады записано 279 желающих. В этом году сдано два заведения и еще два...