Бунт у Гавришівці. Люди вимагали повернути відібране у них пасовище

У Гавришівці під Вінницею у людей «вкрали» пасовище . На ньому вже виставили таблички: «Продам землю». За гектар правлять $ 15 тисяч

Стихійний мітинг провели у суботу мешканці села Гаришівка.  Люди вимагали повернути відібране у них пасовище. Тепер на ньому таблички з написами: «Продам землю». А на частині площі хтось вже посадив сад, огородив територію. Восени він взявся розорювати пасовище далі. Але люди не дали це зробити і прогнали геть тракториста. Навесні, коли почнеться оранка, чекають нових скандалів.

-17 чужих людей, які не мають жодного стосунку до  нашого села,  отримали приблизно по два гектари кожен на сільському пасовищі, - каже один з ініціаторів зібрання пан Олександр. – Якби  частину землі виділили учасникам АТО, чи сім’ям загиблих на Донбасі, це ще можна було б зрозуміти. Але ж отримали її ті, хто ближче до начальства. Можна не сумніватися. Та ще й безкоштовно. А ми живемо з того, що продаємо молоко. Бо ж роботи в селі нема. Тепер де пасти? Поженемо худобу під адміністрацію. Будемо перекривати дорогу. А що нас робити? Треба ж за щось сім’ї годувати.

Скасуйте накази Коника

Як пояснили учасники мітингу, зі своєю проблемою вони куди тільки не зверталися – до управління Держземагентства, обласної і районної прокуратури, Вінницької райдержадміністрації і райради, народного депутата України Олексія Порошенка. Але нічого це не дало. Пасовище  залишається у чужих руках.

Селяни звернулися також до губернатора пана Олійника. Просять його відновити справедливість – повернути забране пасовище у комунальну власність громади Гавришівки. Скасувати своїми повноваженнями протиправні накази обласного начальника пана Коника. Залучити до вирішення цього питання прокуратуру, Держземагентство України.

- Нам кажуть, ідіть до суду, - говорить один з учасників мітингу. – Знають, що в суди можна ходити до кінця життя і нічого не добитися. Але ніхто не каже, що спочатку покарають тих, хто допустив таку ситуацію. Попередня бандитська влада плювала на людей, нинішня також нас не чує.  Без хитрих чиновників  наша земля під пасовищем не опинилася б у руках  тих, хто живе на асфальті, і навряд чи знає, скільки у корови дійок. Ми тут двадцять років пасли худобу, а тепер знайшлися хитруни, які з-під носа відібрали все.

thumb_61990_photogallery_m.jpeg

Сільський голова зізнався, що його змусили «регіонали»

- Ми гуртом ходили до чиновників, щоб дізнатися, як таке могло статися? - каже одна з активісток пані Ніна. – В обласному Держземагентстві нас зустріли дуже «привітно». Начальник пан Коник запитав нашого сільського голову: «Для чого ти привів сюди цей кагал?». А нам повідомив: «Ви запізнилися, треба було раніше думати». Тоді ж додав, що без нашого сільського голови ніхто б не віддав жодного гектара.

Селяни кажуть, що «притиснули»  голову села пана Бахнівського і він зізнався, що його змусили підписати документи на переоформлення пасовища на інших людей. Зробив це тодішній голова Вінницької районної адміністрації  пан Векліч. Сказав, якщо сільський голова хоче далі працювати, то має робити те, що йому скажуть. По-перше,  поступити в Партію регіонів. По-друге, підписати документи на землю. Люди кажуть, що через це Бахнівський просив в односельців вибачення.

У розмові з журналістом RIA сільський голова Гавришівки підтвердив цей факт. Щоправда, з уточненням. Каже, тоді йшла мова тільки про десять гектарів землі. Пасовище знаходилося на двох полях: одне площею 32 гектари, друге – 22 гектари.

- На решту площі я нічого не підписував, - пояснює співрозмовник. – Кажу їм, ви що хочете, щоб мене люди розірвали на куски?  Тому яким чином оформляли  іншу частину пасовища, сказати не можу.

Сільський голова не приховує, що з ним, так само, як з його земляками, по-блюзнірськи вчинили  в управлінні Держземагентства. Після чергового звернення з проханням передати пасовище у власність громади, сказали готувати документи.

-Це було сказано в той час,  коли насправді в управлінні вже був наказ на передачу пасовища у приватну власність іншим людям, - уточнює пан Бахнівський. - Про це ми дізналися пізніше, коли з адвокатом витребували  документи.

За гектар просять $ 15 тисяч

Обдурені селяни вирішили перевірити, за скільки ж продають їхню земельку. Адвокат, якого найняли для того, щоб допоміг добитися справедливості, зателефонував до продавця за вказаним номером.

-Ми домовилися, що адвокат під виглядом покупця приїде в село з тим, хто продає землю, хотіли побачити,  хто цей пан, який хоче нажитися на нас, - кажуть селяни. - Одного дня адвокат подзвонив, що їдуть на оглядини ділянки. Коли верталися з поля,  ми намагалися зупинити машину, але водій тільки додав газу. Пізніше адвокат розповідав, що запитував продавця, чого не зупинив машину, може, в людей для цього була крайня необхідність? Той відповів, що йому нема про що говорити з цими людьми.

За гектар пасовища у Гавришівці він просив 15 тисяч доларів. Під час акції протесту селян журналіст RIA у присутності учасників мітингу теж телефонував за вказаним  на табличці номером, абонент знаходився у зоні недосяжності.

- Мій внук зараз воює в АТО, - каже один з місцевих чоловіків  пан Тадеуш. – Батько загинув на війні з фашистами, а внук зараз пішов під кулі.  От я тепер думаю, за кого на Донбасі гинуть хлопці? Кого вони захищають?  Цих чинуш, які дурять нас?  Тих, хто хоче за наш рахунок ще більше набити свої кишені?

Ще два сини матерів, які так само добиваються повернення пасовища, теж із зброєю в руках захищають державу від бойовиків на сході.

На підтвердження того, що пасовище належить громаді, у Гавришівці наводять ще такий факт. Під час розпаювання землі з кожного пайовика було знято по 15 соток під випасання худоби. Крім того, весь цей час за свої кошти власники корів доглядали ділянки для випасу – орали, підсівали, удобрювали,

- Пан Коник каже, що ми запізнилися з подачею документів, це неправда, бо ми зверталися ще у грудні 2013 року, - розповідає пані Ніна. – А землю нашу він роздав у 2014 році.

Прикладом зневажливого ставлення до селян Гавришівки є лист, що надійшов з обласного Держземагентства на адресу сільського голови. Його підписав перший заступник начальника управління пан Королюк. Цитуємо: «… на території Гавришівської сільської ради гостро стоїть питання створення громадського пасовища».  Тобто чиновники добре обізнані із ситуацією. Незважаючи на це, діюче пасовище роздали у приватну власність. Той же пан Королюк у згаданому листі радить, як можна повернути забрану у людей землю. Цитуємо: «Вирішення питання повернення земельних ділянок, що нині передані у приватну власність, можливо тільки за згодою власників або в судовому порядку».

Чи реально повернути громаді пасовище?

З таким запитанням журналіст RIA звернувся до в.о. начальника головного управління Держземагентства Тетяни Медвецької.

- Зробити це можливо тільки через суд, - пояснює Тетяна Вікторівна. – Скасовувати треба не тільки накази управління, а й свідоцтва на право власності. Зробити це можна тільки рішенням суду. Судова інстанція наділена правом повернути землю у державну власність. В управління нема таких повноважень.

Так само у Гавришівці нема вільних ділянок землі, де можна б створити нове пасовище. Це  пояснив сільський голова пан Бахнівський. Поки що худобу випасатимуть на ділянці, яка, згідно плану відведена під… кладовище. Є ще ділянка уздовж дороги, що веде у напрямку аеропорту. «Для сільської череди, що нараховує понад сто корів, це мало», - говорять обдурені люди. Мають намір добиватися свого. Кажуть, будуть робити, як ті, хто стояв на Майдані. Є  на кого рівнятися. «Перемогли Януковича, тепер будемо перемагати його прихвостнів!».

Коника відсторонили

Начальник управління Держземагентства  Олексій Коник, а також його перший заступник і заступник тимчасово, на два місяці,  відсторонені від своїх обов’язків, тому отримати їхній коментар нема можливості. Причину відсторонення журналісту RIA пояснив перший заступник губернатора області Андрій Гижко:

-У грудні з Держземагентства  України прибула комісія, - каже пан Андрій. - Причину приїзду пояснили тим, що мають вивчити стан справ в управлінні. Працювали протягом двох тижнів. Висновків роботи комісія не оприлюднила. Не  ознайомила з ними  ні колектив управління, ні  обласну адміністрацію. Після повернення комісії до Києва ми отримали копію наказу в.о. голови  Держземагентства про відсторонення від обов’язків трьох посадовців - начальника обласного управління Держземагентства пана Коника, його першого заступника та заступника.

Тимчасово виконувати обов’язки керівника обласного управління Держземагентства  Київ доручив Тетяні Медвецькій, начальнику управління земельних ресурсів Вінницької міськради.

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
22 просмотра в марте
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
В помещении КП «Винницакартсервис» очереди льготников не уменьшаются. Люди с рассвета продолжают занимать очередь, чтобы сдать документы для получения «Муниципальной карточки винничанина», которая позволит с 1 октября бесплатно ездить в общественном транспорте. По словам директора коммунального предприятия Елены Бабиной, льготникам не обязательно спешить с тем, чтобы побыстрей подать заявку и занимать очередь за несколько часов до официального открытия офи...
Общество
В начале марта в городе было зарегистрировано петицию, автор которой предлагала обязать владельцев животных убирать за питомцами. Обращение собрало необходимое количество подписей и было рассмотрено городским советом. Отныне в Виннице будут штрафовать владельцев животных, которые не убирают за четвероногими."У нас во дворе довольно часто гуляют с собаками. И последствия особенно видно весной, когда растает снег. Даже в песочницах на детских площадках они е...
Общество
В Виннице из Киевского моста забрали на реставрацию фигурку гуся. К вынужденной меры скульпторы обратились после повреждения ее вандалами, сообщает Vежа.По словам автора украшения, скульптора Владимира Овраха, гусю отломали лапу и согнули фигуру так, что она мешала людям проходить по тротуару. Поймать вандалов не удалось, потому что на этом участке нет камер видеонаблюдения.В Муниципальной полиции Винницы сообщили, что в мэрии решено установить на Киевском...
Общество
В Виннице 500 нацгвардийцев воинских частей 3008 и 3028 прошлись праздничным маршем по центру Винницы. Их сопровождал военный оркестр к площади им. Василия Стуса. Торжества посвятили пятой годовщине со дня создания Национальной гвардии. Прохожие мгновенно фиксировали событие на телефоны. Пассажиры общественного транспорта выглядывали из окон и также снимали на планшеты и смартфоны. В марше приняли участие многие женщины-военные. В последние годы их количес...
Происшествия
Сразу три автомобиля попали сегодня в ДТП на улице К.Василенка в Виннице. Авария произошла вблизи городской налоговой инспекции около 14 часов. Фото с места события очевидцы опубликовали в соцсетях.Как сообщили в пресс-службе патрульной полиции Винницкой области, столкнулись «Шевроле», «Ауди» и грузовой JAC. «Водитель« Ауди »ехал по улице К.Василенка, не придерживался безопасной дистанции и допустил столкновение с« Шевроле », который по инерции въехал в JA...
Общество
В эти выходные, винничане присоединились к Всеукраинской акции «Чистые водоемы - экологически здоровая страна», цель которой - очистка от мусора и бытовых отходов берегов водоемов.В Виннице мероприятие состоялось в районе «Бригантины» и на Вишенском озере. К участию в уборке организаторы приглашали всех неравнодушных, желающих помочь в проведении данного мероприятия.Рыбоохранный патруль Винницкой области совместно с активистами, работниками коммунальных пр...
Общество
Департамент социальной и молодежной политики Винницкой ОГА принял на работу первого сотрудника с инвалидностью. Главной специалисткой отдела электронного документооборота управления стала Ольга Скульская. Это первый случай в Винницкой области, когда государственным служащим стал человек на коляске.- Мы сделали департамент доступным для людей с инвалидностью не только архитектурно. Недавно в конкурсе на замещение вакантной должности главного специалиста отд...
Культура
Винничанка Надежда Щербань, которая имеет звание обладательницы самой большой натуральной груди в Украине, на днях снялась в новом телесериале.«Недавно ко мне обратились представители сериала. Спросили, не против ли я стать героиней одной из серий. Они меня нашли в социальных сетях. Я была не против попробовать себя в новом амплуа. Когда согласилась, меня попросили снять на мобильный телефон одну из сцен. Как поняла, на эту роль было еще несколько претенде...
Происшествия
23 марта в Бершади водитель иномарки сбил пешехода. От полученных повреждений 49-летний потерпевший погиб на месте происшествия.Около девяти часов вечера на ул. И. Зборовского 25-летний житель города Бершадь совершил наезд на мужчину, который, предварительно, внезапно выбежал на проезжую часть дороги. Повреждения полученные пострадавшим оказались несовместимыми с жизнью.Погибшим оказался 49-летний житель с. Яланец.Полицией начато уголовное производство по...
Новости по теме
Винницкие пенсионеры продолжают штурмовать «Винницакартсервис»
В Виннице будут штрафовать владельцев животных, которые не убирают за своими питомцами (Видео)
В Виннице на Киевском мосту вандалы сломали фигуру гуся: ее восстанавливают в мастерской (фото)
Произвели фурор: В Виннице с размахом отметили пятую годовщину создания Нацгвардии (фото, видео)
800 мешков мусора: в Винницкой области провели акцию "Чистые водоемы" (Фото)
На Винниччине впервые госслужащим стал человек на коляске (фото)
В Виннице исчез 49-летний мужчина (фото)
В Виннице 45-й завод отремонтирует для армии более 50 автомобилей (Видео)
Стиральный порошок или что-то хуже? Как экологи объясняют пену на реке Южный Буг в Виннице (фото, видео)
В Nextbike сообщили, почему прокат велосипедов в Виннице начинают с недельным опозданием