Калетнік може втратити Аграрний, до якого так звик: що, врешті-решт, відбувається у ВУЗі?

У Вінницькому аграрному університеті так і не відбулися вибори ректора, призначені на 15 січня цього року. Місцеві активісти обіцяють зробити все можливе, аби не допустити до крісла ректора колишнього нардепа-регіонала Григорія Калетніка. А от думки студентів з цього приводу розділилися: є такі, які повністю підтримують пана Калетніка як гарного менеджера, а є й опозиція

- Мені, чесно кажучи, байдуже до того, при якій владі і у якій партії був Григорій Калетнік. Ми бачимо його як хазяйновитого господаря і вмілого керівника. У гуртожитку є гаряча вода, опалення, навіть поставили пральні машини, комфортно в аудиторіях, університет весь час розбудовується. Але є у нас і такі студенти, які категорично проти Григорія Миколайовича - вони й влаштовують весь час “бурю в стакані”, - каже студентка 2-го курсу Вінницького Аграрного університету, яка не захотіла називати свого прізвища.

Довкола Вінницького національного аграрного університету вже давно точаться бої. Час від часу як у друкованих ЗМІ, так і в інтернеті з’являється двояка інформація: або про те, як у цьому закладі все чудово і якою сильною підтримкою студентства та викладачів користується Григорій Калетнік, або ж прямо протилежна - як все погано і чому Григорія Калетніка категорично не хочуть бачити ректором вузу. То що, все-таки, відбувається в Аграрному?

Так і не голосували

Вінницький аграрний університет вже тривалий час не має ректора. З 2004 року ректором вузу був екс-нардеп від Комуністичної партії України Григорій Калетнік. Останніми роками пан Калетнік очолював заклад як президент, а виконуючою обов’язки ректора призначили Галину Янчук.

Тиждень тому, 15 січня, у Вінницькому аграрному мали відбутися, нарешті, вибори ректора. І основним претендентом на цю посаду був, власне, Григорій Калетнік. Однак студентам так і не дали можливість обрати собі нового керівника. Вже 6 січня цього року, напередодні запланованих виборів, Міністерство аграрної політики та продовольства України надіслало офіційного листа, в якому було вказано, що вибори ректора не можуть відбутися через прогалини в законотворчій базі. Кабінет Міністрів не затвердив “методичні рекомендації про особливості виборчої системи та порядок обрання керівника вузу”. А цього вимагає закон “Про вищу освіту” в Україні.

Фактично, якщо вибори ректора і відбудуться, то їх результат можна буде легко оскаржити в суді, а самі вибори вважати незаконними. Тому Міністерство освіти і рекомендувало аграрному відомству не поспішати з виборами.

Втрутилися народні депутати

Після того, як стало відомо, що вибори ректора Аграрного університету переносяться на невизначений термін, знову стало “гаряче”. Механізм напруження атмосфери навколо цієї теми запустили вінницькі активісти (Люстраційний комітет, “Воля”, активісти Майдану).

Вони звернулися до народних депутатів Ірини Суслової (фракція “Самопоміч”), Геннадія Ткачука та Руслана Демчака (фракція “Блоку Петра Порошенка”) із проханням посприяти в усуненні Григорія Калетніка від будь-яких посад, ректора чи президента, у Аграрному університеті. І вже 10 січня цього року 27-річна Ірина Суслова направила Президенту України офіційного листа.

У своєму зверненні пані нардеп обурювалася діями Калетніка. Пані Суслова ніби-то має неспростовні докази такої діяльності Григорія Калетніка: за її словами, це і чинення тиску на викладачів, і нецільове використання бюджетних коштів. Тому, переконана пані Суслова, потрібно усунути від займаних посад чимало осіб: і Григорія Калетніка з посади президента Аграрного університету, і Галину Янчук з посади в.о ректора того ж закладу, і геть Сергія Кадигроба з посади начальника Департаменту агроосвіти Міністерства аграрної політики. Останній, за її словами, приховував “злочинні діяння” Григорія Калетніка під час проведення фінансової перевірки університету в квітні 2014 року.

Калетнік відреагував

Відповідь Григорія Калетніка на звинувачення нардепа Суслової не забарилася. У своєму лаконічному коментарі пан Калетнік вдався до чітких фактів, попередньо присоромивши Ірину Суслову за приниження стількох незнайомих їй людей:

“Мені видається, що це якась хвора людина на Вас розсердилась за щось і написала таку ганьбу. Тому, для встановлення істини по цій фальшивці, яку Ви підписали, я запрошую Вас особисто очолити комісію, яку Ви просите у Президента, і переконатись, що жодне звинувачення не відповідає дійсності”, - йдеться у коментарі Григорія Калетніка.

Президент Аграрного по пунктах роз’яснив пані Сусловій, чому жодне із її звинувачень не можна сприймати всерйоз, перерахувавши, яких успіхів досяг заклад за останні роки. В тому числі, став третім кращим вузом серед аграрних ВНЗ та отримав статус Національного. Збільшення кількості аспірантів, кандидатів та докторів наук, покращення матеріально-технічної бази університету, укладення 46 договорів про співпрацю з іноземними навчальними закладами - це, як йдеться у коментарі пана Калетніка, лише мізерна частка того, що робилося і ще планується зробити у Вінницькому аграрному університеті.

Вийшли на мітинг. Чи зігнали на “мітинг”

У свою чергу, на новину про те, що вибори ректора не відбудуться, студенти та викладачі Вінницького аграрного університету відреагували мітингом-віче, який відбувся 12 січня цього року на площі перед закладом. Студенти, аспіранти, співробітники та професорсько-викладацький склад вузу висловили своє обурення проти дій чиновників Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Скасування виборів вони назвали “чиновницьким “свавіллям”. Півторатисячний мітинг вимагав проведення виборів ректора у відповідності до вимог Закону. Мітингуючі також обурилися втручанням окремих народних депутатів у діяльність навчального закладу, які своїми діями “грубо порушують автономію вузів, закріплену в новому Законі “Про вищу освіту”.

А вже 15 січня, у день запланованих виборів ректора, на площі Героїв Небесної Сотні зібралися вінницькі активісти. Вони заявили, що Григорій Калетнік не має морального права очолювати такий заклад, як Вінницький аграрний університет, тому що він брав участь у голосуванні за “драконівські закони” 16 січня минулого року. Активісти Люстраційного комітету Вінниччини, Волі та Майдану налаштовані зробити все можливе, аби унеможливити обрання Григорія Калетніка ректором Аграрного університету.

Що кажуть активісти

Анатолій Банах, голова Люстраційного комітету Вінниччини (колективна заява вінницьких активістів):

“Калетнік не має морального права очолювати Аграрний”

- 16 січня минулого року деякі депутати Вінниччини проголосували за драконівські закони. Порушення конституційних норм призвело до смертей Небесної Сотні, яка на барикадах вийшла захищати нашу свободу. У тому ганебному голосуванні брав участь Григорій Калетнік, його син Ігор та племінниця Оксана Калетнік.

У діях Григорія Калетніка ми вбачаємо порушення закону за статтями Кримінального кодексу: "Зловживання владою або службовим становищем" та "Службове підроблення". Всі рівні перед законом і за їх порушення мають нести однакову відповідальність. Тому такі особи, як Григорій Калетнік, мають сидіти у в'язниці, а не обиратися керівником вищих навчальних закладів. Бо саме керівник навчального закладу є відповідальним і за патріотичне виховання громадян України. Чи має моральне право людина, яка підтримувала злочинну владу, займати посаду ректора? Всі ми пам’ятаємо, як він не відпускав студентів на Майдан проти режиму Януковича, погрожував їм виключенням з університету. Злочинець має сидіти у в'язниці, а не займати крісло керівника вузу.

Що кажуть студенти Аграрного

Журналіст “RIA” поспілкувалася зі студентами вінницького Аграрного університету, аби дізнатися, що вони думають про непросту ситуацію у їхньому вузі. Адже ця справа, в першу чергу, стосується людей, яким з новим ректором працювати - студентів та викладачів.

Студенти 4-5 курсів кажуть, що Григорія Калетніка підтримує більшість аспірантів та студентів-активістів. “Комсомольці”, так би мовити.  Студентська “опозиція” вважає, що це не більше, ніж 30% усіх студентів. Чому, незважаючи на покращення, які відбулися в університеті, вони не хочуть бачити Калетніка своїм ректором? Тому що, за словами цих студентів, він підтримував режим Януковича, а зараз різко поміняв позицію.

Студенти 1-3-го курсу натомість кажуть, що їм глибоко начхати на політичне минуле пана Калетніка. На відміну від “опозиції”, ці студенти більше говорять про Григорія Калетніка як про господарника та менеджера. Розповідають про облаштовані гуртожитки: з опаленням та гарячою водою цілодобово, з пральними машинами та євровікнами, про зручні аудиторії та постійну розбудову університету. Кажуть, що хочуть і можуть вчитися - аби тільки політики не лізли у життя їхнього вузу.


 

“Григорій Калетнік має сидіти в тюрмі, а не в кріслі ректора Вінницького аграрного університету!”. З такою заявою виступили  вінницькі активісти 15 січня цього року (на фото: Анатолій Банах, Ольга Маліновська, Таїсія Гайда)

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
115 просмотров в марте
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Криминал
Полицейский через доверенных лиц сам сбывал наркозависимым наркотики, а потом задерживал их и вымогал взятки В Виннице правоохранители задержали полицейского-взяточника. который "специализировался" на вымогательстве с наркозависимых. Об этом сообщает РБК-Украина со ссылкой на Facebook военного прокурора Центрального региона Украины Олега Сенюка. Как отмечается, старший участковый офицер Винницкого отдела полиции наладил преступную схему - через доверенных...
Общество
22 марта по церковному календарю праздник Сорока мучеников Севастийских, пострадавших за веру в городе Севастии во время гонения на христиан. В народе День Сорока святых получил название "Сороки". Наши предки связывали с ним начало весны, ведь наступало весеннее равноденствие. Говорили, что на Сороки ночь равна дню, и можно весну встречать. В это время прилетали первые жаворонки. Именно поэтому, хозяйки выпекали специальные булки из овса или ржаного теста,...
Происшествия
Вечером 20 марта в селе Летковка Тростянецкого района под колесами автомобиля «ВАЗ 111840» (Лада Калина) погиб велосипедист. ДТП произошло в центре села примерно в 19.00. Как сообщают в отделе коммуникаций ГУНП в Винницкой области, известно, что 21-летний велосипедист двигался в попутном направлении с машиной. Но транспортные средства передвигались на разных скоростях. Детали гибели молодого человека выясняются. Уголовное производство открыто по части  2 с...
Криминал
Прокуратурой Винницкой области совместно с сотрудниками Управления защиты экономики в Винницкой области, задержано на получении неправомерной выгоды посредников, которые, по предварительной договоренности с руководителями территориальных сервисных центров МВД Украины в Винницкой области, наладили схему по получению неправомерной выгоды от граждан за положительную сдачу экзаменов на получение водительских удостоверений, регистрации и перерегистрации транспо...
Общество
В Виннице жителей города приглашают пройти бесплатную флюорографию. Ее можно будет пройти 22 марта с 9:15 до 15:00 на площади Независимости, где поблизости будет располагаться данный флюорографический автобус Мероприятие приурочено к Всеукраинскому дню борьбы с туберкулезом. В Виннице в 2018 году зарегистрировано 114 случаев заболевания туберкулезом (в 2017 году - 117). Из них 44% выявлены при профилактических осмотрах. «Профилактические флюорографические...
Общество
Специалистами отдела инструментально-лабораторного контроля были отобраны пробы воды реки Южный Буг.В адрес Государственной экологической инспекции в Винницкой области 20.03.2019 года поступило сообщение от жителей города Винницы о том, что в реке Южный Буг ниже КП «Винницаоблводоканал» на поверхности воды наблюдается большое пятно характерного цвета. Сразу специалистами отдела инструментально-лабораторного контроля было проведено обследование побережья ре...
Происшествия
Подозреваемый в совершении убийства, которого допрашивали в Винницком райотделе внезапно достал штапель и перерезал себе горло. Об этом сообщает «33kanal». Этим строительным инструментом, как оказалось, он завладел в том же райотделе. Незаметно прихватил в соседней комнате, где шли ремонтные работы. Подследственного госпитализировали. Он сейчас находится в тяжелом состоянии в больнице, и медики спасают ему жизнь.
Общество
Ко Дню Европы Центр истории Винницы планирует презентовать Устав города 1790 года, обнаруженный в одном из архивов Варшавы. Об этом сообщает Depo.Винница со ссылкой на "Башню". Директор центра Александр Федоришен рассказал, что сотрудниками Центра истории Винницы совместно с работниками Государственного архива Винницкой области недавно был обнаружен уникальный документ. "В марте, если не ошибаюсь, на сессии городского совета будут утверждать обновленный ус...
Общество
Винничанка Галина Данилова через петицию в Винницкий горсовет обратила внимание на обычную бытовую проблему. По ее словам, дворники выискивают на свалках ПЭТ-бутылки и сбывают их торговцам молока, которые, моя тару, наливают жидкость и продают потребителям. Женщина считает, что для предупреждения распространения болезней стоит на винницких рынках сделать «промывочные пункты». Вообще, в своей петиции винничанка просит власти запретить дворникам искать бутыл...
Новости по теме