Чи закінчиться АТО у 2015 році?

Коли закінчиться АТО? Це питання турбує кожного українця. Військові, волонтери, добровольці і звичайні громадяни - всі хочуть, щоб в Україні був мир. Та чи можна чекати завершення антитерористичної операції цього року? «Інформаційна Вінниччина» дізнавалась думку вінничан з цього приводу.  

 

Сергій Чумак, лідер «Правого сектора» Вінниччини: 

чумак2
чумак2

Я як військовий не дуже оптимістично дивлюся на ці речі. Якщо розуміти АТО як юридичний стан, можливо, воно закінчиться. На мою думку, можливо, АТО перетвориться у надзвичайний стан, але збройний конфлікт у 2015 році не закінчиться. Ми проводимо аналіз, і я прогнозую такий розвиток подій, що конфлікт буде нагнітатися, буде розширюватися і кордони його будуть збільшуватися. Окрім того, на початку весни, коли потепліє, ми прогнозуємо поглиблення диверсійної діяльності супротивної сторони чи п’ятої колони навіть на  території Вінницької області.

Констянтин Станіславський (КOSMOS), шоумен:

КОСТя- Я думаю, що АТО, на жаль, не закінчиться найближчим часом. В Україні - це формат Югославії і Чечні. На війну можна все списати, і це багатьом вигідно. Я спілкувався з солдатами, в мене багато знайомих там, і вони кажуть, що це все надовго. Але ми повинні надіятися на краще, ми повинні молитися, повинні допомагати всіма силами і на фронті, і в тилу. В цій ситуації ми маємо діяти злагоджено і всі разом, щоб ця війна нарешті закінчилася. 

 

 

 

Сергій Бондаренко, керівник прес-центру Донецького національного університету:

Bondarenko_2_web

Я сподіваюся, що в 2015 році припиняться активні бойові дії. Але я думаю, що військовий конфлікт швидко не закінчиться. Маючи досвід з Придністров’ям, Абхазією та Південною Осетією, я думаю, що це надовго. Через політичний режим у Російські федерації нам дуже складно розвивати якійсь мрії про повернення Донбасу і Криму.  Я, як і всі, надіюся на швидке завершення військових дій, але є багато факторів, які вказують на те, що це буде тривати, на жаль, довго. Хотілося б, звісно, щоб усі були здорові і займалися іншими справами, а не війною, але за останніх два тижні складні бойові дії в Донецьку та Луганську говорять про протилежне. 

Таїса Гайда, громадський діяч, волонтер:

Гайда
Гайда

Все залежить від того, наскільки суспільство зрозуміє, що війна - це загальна біда і це стосується кожного з нас. Якщо уся Україна зробить усе можливе на своїх місцях: хто на фронті, хто тут в тилу, для того щоб ми перемогли, то до кінця року ми уже будемо святкувати перемогу в Криму. Воювати можна проти окремих груп, проти 45 мільйонів - воювати неможливо.

 

 

 

 

 

Роман Аксельрод, депутат Вінницької обласної ради:

2010-12-1515-akselrod0- Я думаю, що до кінця року буде покращення ситуації. Можливо, не цілковита перемога, але справи підуть у кращий бік. Перемога в Україні – це повернення країни до того стану, якою вона була до цих подій. На першому етапі нам потрібно виграти сутичку на Донбасі. А коли нормалізується ситуація на Сході, тоді вже політичним шляхом повертати Крим. Крим можна повернути виключно мирним шляхом, за допомогою переговорів і підтримки різних сторін, з Донбасом ми бачимо, на жаль, іншу ситуацію. 

 

 

Євген Фролов, журналіст, головний редактор газети "РІА", сайту "20 хвилин":

фролов
фролов

Ще місяць назад я був майже впевнений, що війна скоро закінчиться. Точніше, конфлікт заморозять. А зараз не впевнений. Мирні переговори зриваються. "Великі люди" не можуть між собою домовитися. Значить "маленькі люди" будуть страждати. Нами маніпулюють - ми ведемося. Це стосується як і українців, так і сепаратистів. Я впевнений, якщо спитати кожного солдата - російського, українського, бойовика ЛНР і ДНР - чи потрібна йому ця війна, більшість відповість "ні". Але хіба це щось змінить?

 

Володимир Скомаровський, приватний підприємець, директор фірми "Владимир":

Володимир Скомаровський
Володимир Скомаровський

- Я переконаний, що АТО закінчиться до кінця року, але для цього треба, щоб місцеве населення на сто відсотків визначилося, на якому воно боці. На мою думку, ці події на Сході розпочалися тому, що цього захотіли місцеві жителі. Якби вони цього не хотіли так, як в Харківській області чи в інших областях, то нічого такого б не було. Сьогодні ламати через коліно, різко звільняти ці місцевості абсолютно, на мою думку, не потрібно. Треба, щоб вони пройшли цей шлях, побачили, хто така Росія, що вона дала їм, і тоді б їхня душа залишилася з Україною назавжди. Тому, на моє переконання, потрібно пережити цю зиму, весну і тоді, я думаю, що до кінця року АТО закінчиться. При умові, звісно, що Росія, не буде вводити туди офіційно війська, інакше тоді поляже багато людей. 

Вадим Мукомол, переселенець з Сєвєродонецька (Луганська область):

мукомол
мукомол

Я думаю, навряд чи АТО закінчиться до кінця цього року. Але ми не можемо знати напевно, бо дуже багато факторів на це впливає. Чому на Майдан вийшла Центральна Україна, а не Східна? Тому що сміливості бракує. Навіть в моєму місті українські війська вийшли зустрічати близько сотні людей з 120-тисячного міста. То як ви думаєте, скоро закінчиться АТО? Проблема в тому, що держава ніяк не приділяла увагу вихованню Східної України в рамках національної ідеї. Тому і такі протиріччя між Сходом і Заходом. Для Донбасу Україна була у вигляді штампу у паспорті та українського телебачення, яке порівняно з російським виглядало гіршим. І то люди заклеювали на телевізорі українські субтитри, бо вони їх дратували. Більшість людей там не знає українську мову досконало. Ось всі ці фактори вплинули на події, які зараз відбуваються. Російська пропаганда зробила своє діло. Для вирішення конфлікту, журналістам потрібно зводити мости і розповідати, як живуть люди з різних куточків України, розповідати, в чому між ними різниця і як це владнати, як зробити так, щоб Україна була єдиною країною. 

Тетяна Кияшко, міс-Вінниця 2014:

Чи закінчиться АТО у 2015 році? (фото) - фото 9
Чи закінчиться АТО у 2015 році? (фото) - фото 9

- Я не можу робити ніяких прогнозів. Мені дуже важко спостерігати за тим, що відбувається зараз у нас в країні, як вбивають і мучать людей на Східній Україні. Я сподіваюся, що цей жах закінчиться найближчим часом і молюся Богу щовечора, щоб він дав нашій країні мир і тишу, а людям терпіння і смиренність.

 

 

 

 

Віктор Бронюк, музикант, соліст гурту «ТІК», волонтер:

Бронюк
Бронюк

- Я не хочу обговорювати це питання. Подібні запитання лише ще більше розхитують ситуацію в країні  і  підливають масла у вогонь. Бо з моїх слів це буде необ’єктивно і недостовірно, це буде гаданням, не більше. Я можу дати вам номер гадалки, вона достовірніше щось скаже, ніж я. 

 

 

 

 

Анастасія Янковенко, вчителька української мови:

янковенко
янковенко

Воєнні дії на Сході України закінчаться (якщо закінчаться) тільки за активної позиції влади. Показний патріотизм і високі промови лише утримують народ від нового повстання, але не ведуть до розв’язання конфлікту. Інфантильність політиканів - основна причина тисяч смертей та занепаду прогресивного регіону країни. Кажуть "кому війна, а кому мати рідна". Тільки, коли це ганебне правило перестане керувати сильними світу цього, - війна закінчиться.

 

 

 

Степан Бессолов, депутат Вінницької міської ради:

Чи закінчиться АТО у 2015 році? (фото) - фото 12
Чи закінчиться АТО у 2015 році? (фото) - фото 12

- Це питання не має однозначної відповіді. Все залежить від багатьох факторів. Все залежить від апетитів ворогуючих сил, від народної реакції, від того, наскільки вдасться утримати процеси всередині країни. Якби все так просто було. У нас дуже велика п’ята колона, в нас дуже багато політиків, які не попали до влади і хочуть розхитати ситуацію всередині країни. Невідомо, коли це все закінчиться, воно може закінчитися через два місяці, а може через два роки. Якби все було ось так, як зараз, то ще можна щось прогнозувати, але, коли кожен день щось міняється і з’являється дуже багато складових, які впливають на процес... Тому сказати: «так, закінчиться» або «ні, не закінчиться» - це гадання на кавовій гущі, не більше. 

i-vin
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии