Чому Свитко проігнорував відкриття пам’ятного знаку Небесній Сотні у Вінниці

22 січня у Вінниці відбулося відкриття і освячення пам’ятного знаку на честь вінничан і усіх тих, хто загинув під час Революції Гідності та війні на Донбасі. Подія не з числа звичайних урочистих церемоній, які слід «відбути». Присутні на ній особи, передусім, політики, засвідчили тим самим, що нинішня українська державність завдячує власним існуванням саме Революції Гідності. І Небесній Сотні.

Вінницька влада це розуміє. Тому й покладали квіти до відкритого пам’ятника голова Вінницької облдержадміністрації Анатолій Олійник, в.о. міського голови Сергій Моргунов та багато інших. Здивування багатьох викликало відсутність особи, яку його прибічники називали ледь не лідером вінницького Майдану рік тому – голови обласної ради Сергія Свитка.

Чому Свитко проігнорував відкриття пам’ятного знаку Небесній Сотні у Вінниці, фото-1

Можна було б припустити, що були справи й більш важливіші. Але все виявилося значно серйозніше – Свитко цілком свідомо і демонстративно проігнорував захід із вшанування пам’яті Небесної Сотні. А його підлеглі, використали цей та інший офіційний захід для фактичного початку нової хвилі протистояння влади в області, що й зафіксували в ЗМІ. Але знайшли для цього інший привід, розуміючи, що сам факт ігнорування головою облради відкриття пам’ятника загиблим героям, перед яким на колінах стояли і плакали батьки і рідні загиблих, влада і прості вінничани, для цього не підійде.

«Усе було заздалегідь сплановано, щоб не дати слова на такому заході і у такий день саме Свитку», – зазначив Барцьось.

Саме так прес-секретар Свитка, заступник начальника відділу аналітично-інформаційної роботи Вінницької обласної ради Володимир Барцьось почав нову хвилю інформаційного протистояння в області. І використав для цього вже інший привід – офіційні заходи до дня Соборності в «Плеяді».

Чому представники обласної ради знову почали розкручувати маховик протистояння гілок влади, адже заступниця Свитка – Наталія Солейко та керівник апарату обласної ради Степан Нешик на відкритті пам’ятника були. Корона не спала.

Чому Свитко проігнорував відкриття пам’ятного знаку Небесній Сотні у Вінниці, фото-2

Епізод цей дуже показовий з трьох причин.

Перша. Свитко не зовсім вірно оцінює роль чиновника (яким він є) по відношенню до громади. Не громада має підлаштовуватись під графік посадовця та тішити його амбіції, а навпаки.

Друга. Тональність риторики прес-секретаря Свитка дає зрозуміти, що керівник обласної ради зацікавлений у новому протистоянні з виконавчою владою та буде всіляко його провокувати.

«Був лише нудний монолог голови ОДА Анатолія Олійника», – скаржиться Барцьось. Хамство. І хамство відверте. Після такого висловлювання Свитко або: 1) негайно звільняє власного протеже, чим демонструє готовність до співпраці з ОДА; 2) мовчить, чим демонструє, що слова Барцьося – його особисті.

Причина третя. «Підхопив» і поширив в Інтернет-мережі слова Барцьося ресурс екс-«регіонала» (а колишніх «регіоналів», як ми розуміємо, не буває) Сергія Татусяка «Інформаційна Вінниччина». І тим самим засвідчив, що працює у тісній взаємодії з тими деструктивними силами, які зацікавлені у розхитуванні єдності сил Революції Гідності.

У нинішні часи загострення протистояння на Сході України такі нібито пересічні події, як демарш Свитка та провокаційні заяви Барцьося, на превеликий жаль, матимуть неприємні наслідки.

Адже другий фронт у нашому тилу – річ для України неприпустима...

vindaily
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии