09:40, 26 серпня 2011 р.
Військово-історичний музей повітряних сил, що у Вінниці, відзначив 10-ти річний ювілей (ФОТО)
25 серпня свій 10-ти річний ювілей відзначає Військово-історичний музей Повітряних Сил Збройних Сил України, що у Вінниці.
Рівно десять років тому під час святкування Дня авіації на території колишнього штабу Головного командування Військово-Повітряних Сил Збройних Сил України було відкрито експозицію бойової авіаційної техніки.
На той час вона нараховувала 18 одиниць авіаційної техніки – 4 вертольоти: Мі-2, Мі-8Т, Мі-24, Ка-27ПЛ і 14 літаків тактичної авіації: МіГ-21ПФМ, МіГ-23МЛД, МіГ-25РБС, МіГ-27К, МіГ-29, Су-15ТМ, Су-17М3, Су-24, Су-25, Су-27, Як-11, Як-28ПП, Як-38М (вертикального зльоту і посадки), Л-39, ВР-2 “Стриж” (безпілотний). Експонати підбиралися з тих, які відпрацювали свій строк експлуатації або були зняті з озброєння.
Географія авіаційних експонатів музею охоплює всі куточки України. Техніка прибула з Білої Церкви, Лиманського, Одеси, Луцька, Бельбека, Львова, Конотопа, Василькова, Арциза, Кіровського, Севастополя. Уся техніка – це не виготовлені макети, а реальні бойові машини, в яких збережено обладнання кабін, для того, щоб відвідувачі музею мали можливість, розглядаючи їх, подумки наблизитися до відчуттів пілота. Основна частина техніки прибула у розібраному вигляді автомобільним транспортом і збиралася на території музею. А літаки МіГ-23МЛД, МіГ-25РБС, Су-24 перелетіли на аеродром у Вінницю своїм ходом.
Після створення нового виду Збройних Сил України – Повітряних Сил – експозиція почала поповнюватися зразками техніки зенітних ракетних і радіотехнічних військ. До урочистого відкриття експозиції, яке відбулося 9 травня 2005 року і присвячувалось 60-річчю Перемоги у Великій Вітчизняній війні, на території музею вже знаходились стаціонарні пускові установки з ракетами зенітних ракетних комплексів С-75М2 “Волхов”, С-125М1 “Нева”, С-200В “Вега”, самохідні пускові установки ЗРК “Бук-1М”, “Куб”, “Круг”, “Оса-АК”, самохідні пускові установки зенітно-ракетних систем С-300В1, С-300ПС, радіолокаційні станції 19Ж6, ПРВ-17. Сьогодні експозиція Військово-історичного музею Повітряних Сил Збройних Сил України нараховує 41 експонат військової техніки, а у фонді налічується більше 2000 предметів. Колективом музею створено декілька тематичних експозицій: “Вінничани – Герої Радянського Союзу”, “43-я Ракетна армія та Ракетні війська стратегічного призначення”, “Історія створення Військово-Повітряних Сил”, “Історія військ протиповітряної оборони”, “Авіаційна стрілецька зброя з початку реактивної ери”. У тематичних залах представлено моделі авіаційної та радіотехнічної техніки, комплекси зенітних ракетних військ.
– Серед раритетів музею, – розповідає Володимир Дерновий, – пам’ятник-літак Як-11, встановлений на честь 55-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, та літак МіГ-15. Його відкриття було приурочене 90-річчю з дня народження тричі Героя Радянського Союзу, маршала авіації Івана Кожедуба. Є у нас і легендарний ракетний комплекс РСД-10 “Піонер”. Таких комплексів у світі залишилося лише три, один із них – у нашому музеї. Крім того, поки що тільки у Вінниці у Військово-історичному музеї ЗС України можна побачити винищувач четвертого покоління серійної конфігурації Су-27.
Хоча музей знаходиться на території військової частини й про намір його відвідати екскурсанти повинні сповістити керівництво музею заздалегідь, екскурсії тут проводяться практично щодня. Відвідувачі мають змогу оглянути сучасні літаки-винищувачі, штурмовики, бомбардувальники, розвідники, безпілотні літальні апарати, комплекси зенітних ракетних військ, на яких воїни Повітряних Сил несуть бойове чергування, дізнатися про історичний та бойовий шлях українських Збройних Сил. За 6 років, а саме стільки ведеться статистика, у музеї побувало понад 120 тисяч екскурсантів.
Серед екскурсійних маршрутів столиці Поділля Військово-історичний музей Повітряних Сил Збройних Сил України один з найпопулярніших, адже експонати, що представлені тут, зберігають пам’ять про героїчні сторінки нашої історії, розповідають про розвиток військової авіації та військ протиповітряної оборони, змальовують суворі будні захисників неба.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
16:28, 16 січня
10:36, 8 січня
11:46, 13 січня
1
live comments feed...
Коментарі