Дали вісім років, але не забрали в тюрму. Поки що

Їхню фірму прозвали вінницьким „Еліта-центром”. Двох підприємців засудили за розтрату восьми мільйонів, зібраних з вінничан на будинок в Агрономічному. Вирок винесли, але під варту в залі суду не узяли. Один лишається на підписці про невиїзд. Другий – під заставою 170 тисяч гривень. Ці гроші повернуть, тільки якщо засуджений не втече...

Двом підприємцям, які за вклади вінничан взялися будувати дім в Агрономічному, але розтринькали гроші, потерпілі вимагали дати максимальний строк – по 12 років ув’язнення. Але в процесі слухань люди передумали карати суворо обох. Наполягали посадити тільки „праву руку” засновника фірми „Сервіс-центр “Мрія” Миколу Романова, а самого Олександра Рибака - готові були відпустили з миром. Все тому, що засновник нарешті визнав обставини справи, а будинок, хоч і без його фірми, але все-таки до пуття довели.


Апеляційній суд виніс рішення по справі проблемного будівництва в Агрономічному 20 січня. Колегія не змінила для звинувачених у розтраті бізнесменів обрану в першій інстанції міру покарання. Як у першому вироку було – обом по вісім років, так і лишилося. А апеляційні скарги писали всі учасники процесу.

Прокуратура просила дати обом більше - по дев’ять років ув’язнення. Підсудні ж вказали в своїх апеляціях, що хочуть дорозслідування. Вони не визнавали вини, заперечували доводи слідства, обставини справи називали суперечливими, а розслідування - однобоким.

На що тринькали гроші
„Рибак і Романов під час своєї спільної діяльності „Сервіс центром „Мрія” мали статус приватний підприємців і могли перераховувати кошти на свої рахунки, чим вони й займалися, приховуючи привласнення коштів довірителів вигаданими проблемами,” – написано в судовій ухвалі.

На які цілі витрачали гроші вкладників підприємці, замість того, щоб будувати за них дім? Створювали штучні борги і за них розраховувалися. Крім того, оплачували телефонні розмови, мобільний зв’язок, транспорт, кабельне телебачення, канцтовари, рекламу, різні послуги. Ще - робили благодійні внески. Перелік довгий – на кілька друкованих листків.

- Це були витрати на потреби підприємства, - говорили підсудні та казали, що вони вели підприємницьку діяльність на свій страх і ризик.

І в ухвалі суд написав, що діяльність „на свій ризик” містить ознаки злочинної, а не підприємницької діяльності. Ще роз’яснив, що мало бути все чітко: якщо надходили кошти на будівництво в Агрономічному, то тільки туди вони могли бути витрачені. Це якби „Мрія” мала інші види діяльності, тільки тоді б вправі була витрачати туди-сюди. А такої у фірми не було.

Врешті засновника і його довірену особу, що керував справами, Миколу Романова посадять на вісім років в тюрму за привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах.


Після одного з судових засідань. Підсудні підприємці спілкуються з адвокатом під апеляційним судом

Тюрма і конфіскація
Обох карають з усіма супроводжуючими заборонами – займати посади і вести підприємницьку діяльність, щоб більше не могли тринькати чужих грошей. Також у засуджених конфіскують все майно в дохід держави. Якщо вони таке, звісно, мають.

Нагадаємо, що Микола Романов, коли раніше давав інтерв’ю RIA, розказував, що в нього навіть квартири немає. Говорив, що живе в двокімнатній квартирі своєї громадянської дружини.

- У нас з Рибаком була домовленість усна: коли цей об’єкт здамо, візьмемо собі там по квартирі, - говорив він про будинок в Агрономічному і обіцяв, як тільки закінчаться слухання, відсудити собі там квартиру.

Змогу таку чоловік втратить на найближчі вісім років, як тільки його заберуть відбувати покарання. І він, і засновник „Мрії” рівнянин Олександр Рибак досі на свободі - доки не закінчиться обраний судом на час слідства запобіжний захід. У Миколи Романова це підписки про невиїзд. А в Олександра Рибака – застава. 170 тисяч гривень, як гарантію, внесла за батько дочка. Цю суму їй повернуть, якщо батько не втече нікуди.

- Не знаю я цих процедурних моментів, - відповів на питання, коли чекав конвою з наручниками, засуджений Микола Романов (він на верхньому фото). – Поки я займаюся тим, що пишу касацію на Київ. А там як буде - не знаю. І мої адвокати толком нічого не можуть сказати. У вироку написано, що мною протягом трьох місяців „касачка” подається, а які в них строки виконання вироку, чесно, не скажу. Я цього не знаю.

Одному пробачили
Своєї позиції в процесі слухань Микола Романов не змінив. Він так само сказав, що слідство провели однобоко і не врахували державні норми, коли встановлювали вартість будівництва.

А от Олександр Рибак під час слухань змінив позицію – перестав заперечувати доводи слідства і вимагати дорозслідування. Він просив перекваліфікувати інкримінований йому злочин з тяжкого злочину на легший, на службову недбалість. В такому випадку його б звільнили від відбування покарання за завершенням строків давності.

- За те, що Рибак змінив своє відношення до потерпілих, йому треба віддати належне, - каже один з потерпілих, адвокат Юрій Усов. – Через це навіть позиція тих потерпілих, які були на засіданні, змінилася. Ми не заперечували проти того, щоб ця людина не сиділа в тюрмі. Схоже на те, що він сам в деякій мірі став жертвою Романова і винен тільки в тому, що не достатньо його контролював, що, звичайно, теж є злочином. Але суд до нас не прислухався й не погодився на те, щоб звільнити Рибака від відповідальності. Він визнав обставини справи й те, що гроші дійсно зникли безпідставно. А Романов до останнього впирався, всіх звинувачував. Думаю, обидва будуть оскаржувати рішення.

Люди можуть святкувати перемогу
Про проблемне будівництво багатоповерхівки в Агрономічному RIA вже розповідала. І не раз писала про людей, які розрахувалися за квартири, але гроші пішли на вітер.

Нагадаємо, що вкладники будівництва в селі Агрономічному, крім того, що заявили на фірму-будівельника правоохоронцям, то ще й об’єдналися в кооператив. Назвали його „Академічний” – за назвою вулиці, де стояв їхній незавершений дім. Хоча вони всі стали потерпілими в кримінальній справі, але не чекали, доки долю їхніх квартир вирішить хтось інший. Ясно було, що вже ніхто їм не гроші поверне.


Люди згуртувалися в кооператив і через суд отримали права на будинок, коли він застиг на рівні четвертого поверху

За кооперативом узаконили незавершене будівництво (3,5 поверхи). Опікувався питаннями оформлення такий самий, які інші вінничан, потерпілий - адвокат Юрій Усов. Ініціативна група вкладників - членів кооперативу решті знайшла інвестора під непродані 30 квартир й таким чином, не доплачуючи зайвих грошей, кооператив отримав ресурси, щоб довести будинок до кінця.

Про те, як люди змогли завершити дім, усунувши від будівництва нечистих на руки людей, писали в статті „Жертви вінницького „еліта-центру” самі добудували дім” у серпні минулого року. А була ціла епопея судових слухань, оскаржень і супротиву з боку фірм, яка свого часу уклала з людьми договори й так і не закінчила будівництво. Паралельно з цивільними судами, почалися суди кримінальні. І зараз, коли з рішенням апеляційної інстанції вирок набрав законної сили, Юрій Усов сказав так:

- Кримінальне розслідування завершилося, тому можна стверджувати, що в нас відкритих питань не залишилося.

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
19 просмотров в ноябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
С 20 по 23 ноября по ул. Максима Шимко, от дома №4 до дома №24 будет временно перекрыто движение транспорта. На этом участке будут ремонтировать сети водоснабжения.В связи с этим, автобус №17 «Железнодорожный вокзал - Тяжилов (СТО)» будет курсировать в обоих направлениях по Немировскому шоссе и ул. Чехова.Маршрутка № 3А «1-й пер. Киевский - ул. Северная »также будет курсировать в обоих направлениях по Немировскому шоссе и ул. Чехова.Маршрутка №17Б «Барское...
Культура
В Виннице презентовали книгу "Позывной Бандерас". Мероприятие состоялось в стенах библиотеки им. Тимирязева. На презентацию пришел автор сценария одноименного отечественного боевика Артемий Кирсанов."Наш проект рассчитан на широкую аудиторию. Однако больше всего нам интересна молодежь. Именно она обычно выбирает какие фильмы будут идти в кинотеатрах и вообще служит лакмусовой бумажкой современного мира культуры", - отмечает Артемий.Подробнее смотрите в сюж...
Общество
В конце прошлой недели начались работы по установке нового модульного туалета на проспекте Космонавтов (2 очередь, напротив Прозрачный офис). Он будет иметь металлическую конструкцию с антикоррозийным покрытием, стены будут утеплены. В гардеробной предусмотрены удобства для людей с инвалидностью. На сегодня продолжаются подготовительные работы.Проспект Космонавтов стал для винничан тем местом, где можно с удовольствием проводить свободное время, гулять по...
Культура
Магистрант Винницкого национального технического университета Инна Каська одержала победу на чемпионате мира по визажу в Париже. Девушка участвовала в составе сборной команды Украины, сообщает пресс-центр НТБ.По словам Инны, к конкурсу OMC Hairworld она готовилась два года. Как модель должна была выглядеть безупречно, поэтому ставка делалась на спортзал и диету. Волнение придавало то, что в подобном конкурсе винничанка участвовала впервые. Условия по предл...
Происшествия
В субботу, 17 ноября в аварии, произошедшей в Ямпольском районе, погибла 34-летняя пассажирка автомобиля «ЗАЗ». Об этом сообщает ГУ ЧП в Винницкой области. По информации правоохранителей, за рулем легковушки был 30-летний житель с.Буша Ямпольского района. В какой-то момент он не справился с управлением автомобиля, слетела в кювет и перевернулась. Пассажирка легковушки погибла на месте происшествия. Водитель с многочисленными травмами госпитализирован в реа...
Общество
В Виннице жители города выступают против строительства торгового центра на полуострове Бригантина. С таким обращением в петиции обратилась винничанка Ева Коломиец. "На полуострове" Бригантина "планируется строительство трехэтажного торгового центра с парковкой. Местные жители категорически против еще одного, никому не нужного центра. Бригантина почти единственное место в нашем районе, в котором можно погулять с ребенком, подышать свежим воздухом, позанимат...
Общество
17 ноября в городе Фресно, расположенного в Калифорнии, попрощались с американским пилотом Сетом "Джетро" Нерингом, который погиб во время катастрофы военного самолета на Винниччине. Офицера встречали со всеми почестями.Подполковника встречали члены семьи и коллеги. Гроб доставили специальным бортом. «Джетро» был пилотом 194-й боевой эскадрильи Калифорнийского воздушной национальной гвардии.
Общество
17 ноября в Виннице состоялось собрание духовенства города. На нем присутствовали около 50 священников, которые своим решением поддержали постановление Синода Украинской православной церкви Московского патриархата, он состоялся 13 ноября. Собрание проходило без ведома митрополита Винницкого и Барского Симеона.О происшествии стало известно из сообщения клирика Винницкой епархии протоиерея Виктора Парандюк. На собрании решили «поддержать инициативу прихожан...
Общество
20 ноября на Винниччине пройдут акции протеста против законопроектов # 8487 и # 8488. Подобные акции ожидаются на территории всей страны. Общественные активисты будут ограничивать движение автомобилей, чтобы привлечь внимание властей.Как рассказал глава общественной организации "Авто Евро Сила" в Виннице - Александр Марцинковский, в области планируется 5 локаций акции протеста. Активисты будут собираться у Областного совета, на выезде из города по Хмельниц...