• Головна
  • Дали вісім років, але не забрали в тюрму. Поки що
22:07, 4 лютого 2015 р.

Дали вісім років, але не забрали в тюрму. Поки що

Їхню фірму прозвали вінницьким „Еліта-центром”. Двох підприємців засудили за розтрату восьми мільйонів, зібраних з вінничан на будинок в Агрономічному. Вирок винесли, але під варту в залі суду не узяли. Один лишається на підписці про невиїзд. Другий – під заставою 170 тисяч гривень. Ці гроші повернуть, тільки якщо засуджений не втече...

Двом підприємцям, які за вклади вінничан взялися будувати дім в Агрономічному, але розтринькали гроші, потерпілі вимагали дати максимальний строк – по 12 років ув’язнення. Але в процесі слухань люди передумали карати суворо обох. Наполягали посадити тільки „праву руку” засновника фірми „Сервіс-центр “Мрія” Миколу Романова, а самого Олександра Рибака - готові були відпустили з миром. Все тому, що засновник нарешті визнав обставини справи, а будинок, хоч і без його фірми, але все-таки до пуття довели.


Апеляційній суд виніс рішення по справі проблемного будівництва в Агрономічному 20 січня. Колегія не змінила для звинувачених у розтраті бізнесменів обрану в першій інстанції міру покарання. Як у першому вироку було – обом по вісім років, так і лишилося. А апеляційні скарги писали всі учасники процесу.

Прокуратура просила дати обом більше - по дев’ять років ув’язнення. Підсудні ж вказали в своїх апеляціях, що хочуть дорозслідування. Вони не визнавали вини, заперечували доводи слідства, обставини справи називали суперечливими, а розслідування - однобоким.

На що тринькали гроші
„Рибак і Романов під час своєї спільної діяльності „Сервіс центром „Мрія” мали статус приватний підприємців і могли перераховувати кошти на свої рахунки, чим вони й займалися, приховуючи привласнення коштів довірителів вигаданими проблемами,” – написано в судовій ухвалі.

На які цілі витрачали гроші вкладників підприємці, замість того, щоб будувати за них дім? Створювали штучні борги і за них розраховувалися. Крім того, оплачували телефонні розмови, мобільний зв’язок, транспорт, кабельне телебачення, канцтовари, рекламу, різні послуги. Ще - робили благодійні внески. Перелік довгий – на кілька друкованих листків.

- Це були витрати на потреби підприємства, - говорили підсудні та казали, що вони вели підприємницьку діяльність на свій страх і ризик.

І в ухвалі суд написав, що діяльність „на свій ризик” містить ознаки злочинної, а не підприємницької діяльності. Ще роз’яснив, що мало бути все чітко: якщо надходили кошти на будівництво в Агрономічному, то тільки туди вони могли бути витрачені. Це якби „Мрія” мала інші види діяльності, тільки тоді б вправі була витрачати туди-сюди. А такої у фірми не було.

Врешті засновника і його довірену особу, що керував справами, Миколу Романова посадять на вісім років в тюрму за привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах.


Після одного з судових засідань. Підсудні підприємці спілкуються з адвокатом під апеляційним судом

Тюрма і конфіскація
Обох карають з усіма супроводжуючими заборонами – займати посади і вести підприємницьку діяльність, щоб більше не могли тринькати чужих грошей. Також у засуджених конфіскують все майно в дохід держави. Якщо вони таке, звісно, мають.

Нагадаємо, що Микола Романов, коли раніше давав інтерв’ю RIA, розказував, що в нього навіть квартири немає. Говорив, що живе в двокімнатній квартирі своєї громадянської дружини.

- У нас з Рибаком була домовленість усна: коли цей об’єкт здамо, візьмемо собі там по квартирі, - говорив він про будинок в Агрономічному і обіцяв, як тільки закінчаться слухання, відсудити собі там квартиру.

Змогу таку чоловік втратить на найближчі вісім років, як тільки його заберуть відбувати покарання. І він, і засновник „Мрії” рівнянин Олександр Рибак досі на свободі - доки не закінчиться обраний судом на час слідства запобіжний захід. У Миколи Романова це підписки про невиїзд. А в Олександра Рибака – застава. 170 тисяч гривень, як гарантію, внесла за батько дочка. Цю суму їй повернуть, якщо батько не втече нікуди.

- Не знаю я цих процедурних моментів, - відповів на питання, коли чекав конвою з наручниками, засуджений Микола Романов (він на верхньому фото). – Поки я займаюся тим, що пишу касацію на Київ. А там як буде - не знаю. І мої адвокати толком нічого не можуть сказати. У вироку написано, що мною протягом трьох місяців „касачка” подається, а які в них строки виконання вироку, чесно, не скажу. Я цього не знаю.

Одному пробачили
Своєї позиції в процесі слухань Микола Романов не змінив. Він так само сказав, що слідство провели однобоко і не врахували державні норми, коли встановлювали вартість будівництва.

А от Олександр Рибак під час слухань змінив позицію – перестав заперечувати доводи слідства і вимагати дорозслідування. Він просив перекваліфікувати інкримінований йому злочин з тяжкого злочину на легший, на службову недбалість. В такому випадку його б звільнили від відбування покарання за завершенням строків давності.

- За те, що Рибак змінив своє відношення до потерпілих, йому треба віддати належне, - каже один з потерпілих, адвокат Юрій Усов. – Через це навіть позиція тих потерпілих, які були на засіданні, змінилася. Ми не заперечували проти того, щоб ця людина не сиділа в тюрмі. Схоже на те, що він сам в деякій мірі став жертвою Романова і винен тільки в тому, що не достатньо його контролював, що, звичайно, теж є злочином. Але суд до нас не прислухався й не погодився на те, щоб звільнити Рибака від відповідальності. Він визнав обставини справи й те, що гроші дійсно зникли безпідставно. А Романов до останнього впирався, всіх звинувачував. Думаю, обидва будуть оскаржувати рішення.

Люди можуть святкувати перемогу
Про проблемне будівництво багатоповерхівки в Агрономічному RIA вже розповідала. І не раз писала про людей, які розрахувалися за квартири, але гроші пішли на вітер.

Нагадаємо, що вкладники будівництва в селі Агрономічному, крім того, що заявили на фірму-будівельника правоохоронцям, то ще й об’єдналися в кооператив. Назвали його „Академічний” – за назвою вулиці, де стояв їхній незавершений дім. Хоча вони всі стали потерпілими в кримінальній справі, але не чекали, доки долю їхніх квартир вирішить хтось інший. Ясно було, що вже ніхто їм не гроші поверне.


Люди згуртувалися в кооператив і через суд отримали права на будинок, коли він застиг на рівні четвертого поверху

За кооперативом узаконили незавершене будівництво (3,5 поверхи). Опікувався питаннями оформлення такий самий, які інші вінничан, потерпілий - адвокат Юрій Усов. Ініціативна група вкладників - членів кооперативу решті знайшла інвестора під непродані 30 квартир й таким чином, не доплачуючи зайвих грошей, кооператив отримав ресурси, щоб довести будинок до кінця.

Про те, як люди змогли завершити дім, усунувши від будівництва нечистих на руки людей, писали в статті „Жертви вінницького „еліта-центру” самі добудували дім” у серпні минулого року. А була ціла епопея судових слухань, оскаржень і супротиву з боку фірм, яка свого часу уклала з людьми договори й так і не закінчила будівництво. Паралельно з цивільними судами, почалися суди кримінальні. І зараз, коли з рішенням апеляційної інстанції вирок набрав законної сили, Юрій Усов сказав так:

- Кримінальне розслідування завершилося, тому можна стверджувати, що в нас відкритих питань не залишилося.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...