Дали вісім років, але не забрали в тюрму. Поки що

Їхню фірму прозвали вінницьким „Еліта-центром”. Двох підприємців засудили за розтрату восьми мільйонів, зібраних з вінничан на будинок в Агрономічному. Вирок винесли, але під варту в залі суду не узяли. Один лишається на підписці про невиїзд. Другий – під заставою 170 тисяч гривень. Ці гроші повернуть, тільки якщо засуджений не втече...

Двом підприємцям, які за вклади вінничан взялися будувати дім в Агрономічному, але розтринькали гроші, потерпілі вимагали дати максимальний строк – по 12 років ув’язнення. Але в процесі слухань люди передумали карати суворо обох. Наполягали посадити тільки „праву руку” засновника фірми „Сервіс-центр “Мрія” Миколу Романова, а самого Олександра Рибака - готові були відпустили з миром. Все тому, що засновник нарешті визнав обставини справи, а будинок, хоч і без його фірми, але все-таки до пуття довели.


Апеляційній суд виніс рішення по справі проблемного будівництва в Агрономічному 20 січня. Колегія не змінила для звинувачених у розтраті бізнесменів обрану в першій інстанції міру покарання. Як у першому вироку було – обом по вісім років, так і лишилося. А апеляційні скарги писали всі учасники процесу.

Прокуратура просила дати обом більше - по дев’ять років ув’язнення. Підсудні ж вказали в своїх апеляціях, що хочуть дорозслідування. Вони не визнавали вини, заперечували доводи слідства, обставини справи називали суперечливими, а розслідування - однобоким.

На що тринькали гроші
„Рибак і Романов під час своєї спільної діяльності „Сервіс центром „Мрія” мали статус приватний підприємців і могли перераховувати кошти на свої рахунки, чим вони й займалися, приховуючи привласнення коштів довірителів вигаданими проблемами,” – написано в судовій ухвалі.

На які цілі витрачали гроші вкладників підприємці, замість того, щоб будувати за них дім? Створювали штучні борги і за них розраховувалися. Крім того, оплачували телефонні розмови, мобільний зв’язок, транспорт, кабельне телебачення, канцтовари, рекламу, різні послуги. Ще - робили благодійні внески. Перелік довгий – на кілька друкованих листків.

- Це були витрати на потреби підприємства, - говорили підсудні та казали, що вони вели підприємницьку діяльність на свій страх і ризик.

І в ухвалі суд написав, що діяльність „на свій ризик” містить ознаки злочинної, а не підприємницької діяльності. Ще роз’яснив, що мало бути все чітко: якщо надходили кошти на будівництво в Агрономічному, то тільки туди вони могли бути витрачені. Це якби „Мрія” мала інші види діяльності, тільки тоді б вправі була витрачати туди-сюди. А такої у фірми не було.

Врешті засновника і його довірену особу, що керував справами, Миколу Романова посадять на вісім років в тюрму за привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах.


Після одного з судових засідань. Підсудні підприємці спілкуються з адвокатом під апеляційним судом

Тюрма і конфіскація
Обох карають з усіма супроводжуючими заборонами – займати посади і вести підприємницьку діяльність, щоб більше не могли тринькати чужих грошей. Також у засуджених конфіскують все майно в дохід держави. Якщо вони таке, звісно, мають.

Нагадаємо, що Микола Романов, коли раніше давав інтерв’ю RIA, розказував, що в нього навіть квартири немає. Говорив, що живе в двокімнатній квартирі своєї громадянської дружини.

- У нас з Рибаком була домовленість усна: коли цей об’єкт здамо, візьмемо собі там по квартирі, - говорив він про будинок в Агрономічному і обіцяв, як тільки закінчаться слухання, відсудити собі там квартиру.

Змогу таку чоловік втратить на найближчі вісім років, як тільки його заберуть відбувати покарання. І він, і засновник „Мрії” рівнянин Олександр Рибак досі на свободі - доки не закінчиться обраний судом на час слідства запобіжний захід. У Миколи Романова це підписки про невиїзд. А в Олександра Рибака – застава. 170 тисяч гривень, як гарантію, внесла за батько дочка. Цю суму їй повернуть, якщо батько не втече нікуди.

- Не знаю я цих процедурних моментів, - відповів на питання, коли чекав конвою з наручниками, засуджений Микола Романов (він на верхньому фото). – Поки я займаюся тим, що пишу касацію на Київ. А там як буде - не знаю. І мої адвокати толком нічого не можуть сказати. У вироку написано, що мною протягом трьох місяців „касачка” подається, а які в них строки виконання вироку, чесно, не скажу. Я цього не знаю.

Одному пробачили
Своєї позиції в процесі слухань Микола Романов не змінив. Він так само сказав, що слідство провели однобоко і не врахували державні норми, коли встановлювали вартість будівництва.

А от Олександр Рибак під час слухань змінив позицію – перестав заперечувати доводи слідства і вимагати дорозслідування. Він просив перекваліфікувати інкримінований йому злочин з тяжкого злочину на легший, на службову недбалість. В такому випадку його б звільнили від відбування покарання за завершенням строків давності.

- За те, що Рибак змінив своє відношення до потерпілих, йому треба віддати належне, - каже один з потерпілих, адвокат Юрій Усов. – Через це навіть позиція тих потерпілих, які були на засіданні, змінилася. Ми не заперечували проти того, щоб ця людина не сиділа в тюрмі. Схоже на те, що він сам в деякій мірі став жертвою Романова і винен тільки в тому, що не достатньо його контролював, що, звичайно, теж є злочином. Але суд до нас не прислухався й не погодився на те, щоб звільнити Рибака від відповідальності. Він визнав обставини справи й те, що гроші дійсно зникли безпідставно. А Романов до останнього впирався, всіх звинувачував. Думаю, обидва будуть оскаржувати рішення.

Люди можуть святкувати перемогу
Про проблемне будівництво багатоповерхівки в Агрономічному RIA вже розповідала. І не раз писала про людей, які розрахувалися за квартири, але гроші пішли на вітер.

Нагадаємо, що вкладники будівництва в селі Агрономічному, крім того, що заявили на фірму-будівельника правоохоронцям, то ще й об’єдналися в кооператив. Назвали його „Академічний” – за назвою вулиці, де стояв їхній незавершений дім. Хоча вони всі стали потерпілими в кримінальній справі, але не чекали, доки долю їхніх квартир вирішить хтось інший. Ясно було, що вже ніхто їм не гроші поверне.


Люди згуртувалися в кооператив і через суд отримали права на будинок, коли він застиг на рівні четвертого поверху

За кооперативом узаконили незавершене будівництво (3,5 поверхи). Опікувався питаннями оформлення такий самий, які інші вінничан, потерпілий - адвокат Юрій Усов. Ініціативна група вкладників - членів кооперативу решті знайшла інвестора під непродані 30 квартир й таким чином, не доплачуючи зайвих грошей, кооператив отримав ресурси, щоб довести будинок до кінця.

Про те, як люди змогли завершити дім, усунувши від будівництва нечистих на руки людей, писали в статті „Жертви вінницького „еліта-центру” самі добудували дім” у серпні минулого року. А була ціла епопея судових слухань, оскаржень і супротиву з боку фірм, яка свого часу уклала з людьми договори й так і не закінчила будівництво. Паралельно з цивільними судами, почалися суди кримінальні. І зараз, коли з рішенням апеляційної інстанції вирок набрав законної сили, Юрій Усов сказав так:

- Кримінальне розслідування завершилося, тому можна стверджувати, що в нас відкритих питань не залишилося.

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
19 просмотров в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Криминал
По информации УНН в Виннице произошла кража коллекции наручных часов у гражданина Турции, проживающего в областном центре. В пресс-службе Нацполиции в Винницкой области “РЕАЛу” сообщили, что за два последних дня такое преступление не регистрировалось. Было ли оно ранее, в выходной ответить затруднились. В агентстве же УНН сегодня указывают, что когда мужчина отсутствовал, в его квартиру забрались злоумышленники, подобрав ключи. Из жилья иностранца пропала...
Происшествия
20 января в 00:36 в Службу спасения поступило сообщение о пожаре в одной из комнат общежития Винницкого транспортного колледжа, расположенном на ул. Героев Крут в областном центре. По повышенному номеру вызова к месту чрезвычайного происшествия были направлены дежурные караулы государственных пожарно-спасательных частей Винницы.Персонал объекта до прибытия спасателей совершил эвакуацию лестницей 30 жителей. Бойцы ГСЧС на месте вызова выяснили, что огнем ох...
Общество
Имя Иоанна Предтечи знакомо всем верующим православным христианам. 20 января христианский мир отмечает празднество, посвященное памяти этого Святого - Собор Иоанна Предтечи. Согласно православному календарю, Собор Иоанна Предтечи принято ежегодно отмечать в один и тот же день, в отличие от некоторых других церковных событий, дата которых год от года меняется. Иоанн Предтеча, или Иоанн Креститель - значимая фигура не только в православном христианстве. Като...
Криминал
Сотрудники УСБУ в Винницкой области совместно с департаментом собственной безопасности Нацполиции под процессуальным руководством военной прокуратуры Винницкого гарнизона разоблачили на взятках работников Главного управления Нацполиции в Винницкой области.Оперативники спецслужбы установили, что двое полицейских вымогали у жителя Винницы шесть тысяч гривен. В случае отказа уплатить сумму они угрожали фальсифицировать доказательную базу и искусственно начать...
Криминал
Винницкая полиция открыла уголовное производство против командира военной части А-1358 Виктора Иванива, которого обвиняют в том, что он на протяжении года домогался своей коллеги. Заявление правоохранителям 24-летняя лейтенант Виктория Сикал подавала уже не раз, но в Хмельницком, где все и происходило, над откровением девушки только посмеялись, сообщает "Укринформ". Отмечается, что руководитель якобы регулярно предлагал Сикал вступить в половую связь в обм...
Общество
Сегодня, 19 января, в Украине отмечают Крещение. Винничане традиционно собираются возле водоемов, чтобы нырнуть в ледяную воду. Празднование происходят на двух водоемах - Вишенском озере и в районе масложирового комбината.Винничане поочередно погружаются в крещенскую воду. Развлекательные мероприятия начались в 12:00 дня. В парке Дружбы народов установлены палатки, где можно приобрести чай и кофе. Для того, чтобы удобно было заходить в воду, обустроены спе...
Культура
16 лютого до Дня всіх закоханих у Вінниці в Будинку офіцерів відбудеться великий сольний концерт Alekseev. ALEKSEEV – учасник вокального телешоу «Голос країни», що став музичним кумиром сучасності. Тріумфатор у номінації «Відкриття року» за версією Першої музичної премії YUNA, у номінації «Прорив року» престижної музичної премії M1 Music Awards. Володар більше 20 значних музичних нагород СНД. Всього за 2 роки на сцені ALEKSEEV створив власний музичний прос...
Происшествия
Жительницу села Писаревка Ямпольского района Винницкой области Юлию Вышгу, которая в прошлом году убила своего новорожденного сына, приговорили к году тюрьмы. Суд признал ее виновной в преступлении и назначил минимальное наказание, передает "33 канал". Отметим, что прокуратура просила для горе-матери три года лишения свободы. Теперь женщина, у которой четверо детей, может обратиться в Винницкий апелляционный суд, чтобы обжаловать приговор. Односельчане Юли...
Общество
19 января православная церковь отмечает великий двунадесятый праздник – Крещение Господне и Богоявление (Водокрещи). В народе праздник назвали Водокрещи. Название появилось из-за основных крещенских обрядов – водоосвящения, или водокрещения. К Крещению готовились еще накануне: мыли избы и тщательно выметали сор, в котором, по мнению наших предков, мог спрятаться чертенок. По поверью, утром перед водоосвящением в воде должны утонуть все чертенята. Вечером п...