• Головна
  • Троє вінницьких школярок навчатимуться у Сполучених Штатах Америки
11:00, 29 серпня 2011 р.

Троє вінницьких школярок навчатимуться у Сполучених Штатах Америки

Програма FLEX надає школярам стипендії, які покривають затрати на переліт до США, навчання в американській школі протягом одного академічного року і проживання в американській приймаючій родині

 

Більше 17 тисяч школярів з Євразії взяли участь у програмі обміну FLEX та повернулися до своїх країн, сповнені ентузіазмом та жагою змінити певні аспекти життя у своїх державах на краще. Серед тисяч щасливців є і сотня вінницьких «флексерів», які задоволені отриманим у США досвідом та з упевненістю використовують його у своєму житті.

- Рік, проведений мною в Америці, перш за все, дав мені безцінний досвід спілкування з людьми різних соціальних, релігійних та вікових категорій. Він приніс мені величезний багаж знань та, звичайно, незабутні емоції. Для мене це був не просто культурний обмін, а серйозний життєвий урок. Приємно розуміти, що є друзі і близькі люди на іншій півкулі планети, які завжди підтримають та допоможуть, - каже Тетяна Левкун, випускниця програми, учениця школи № 29.

Цьогорічні вінницькі фіналісти програми FLEX поки що з нетерпінням очікують свого від’їзду до США. Яна Балуєва, учениця гімназії №1, у США проживатиме у штаті Флорида в невеликому містечку неподалік Маямі, у сім’ї професорів.

- Я впевнена, що я і моя приймаюча родина станемо найкращими друзями, будемо весело проводити час разом, і що вони докладуть усіх зусиль, аби допомогти мені якнайшвидше адаптуватися до нового середовища, нової країни та ритму життя, – каже дівчина. - Сподіваюсь більше дізнатися про культуру, історію та звичаї Америки, і, звичайно ж, покращити рівень англійської мови та знайти нових друзів. Але насамперед для мене участь у програмі обміну - це виклик, який допоможе перевірити саму себе і підготуватись до життя у майбутньому, по-новому поглянути на світ.

Для кожного з учасників програми FLEX рік проживання у чужій країні стає важливим життєвим випробуванням, яке пробуджує в особистості грандіозний потенціал та бажання реалізації великої кількості ідей для покращення суспільної ситуації в країні.

- Живучи далеко від близьких людей у такому юному віці, одразу вчишся організованості та самостійності. Щоб краще порозумітися з американцями і знайти серед них друзів, мені довелося перебороти певні внутрішні конфлікти і стереотипи, і це зробило мене більш толерантною і відкритою. А завдяки спілкуванню з людьми іншої культури я дізналася багато нового та почала мислити глобальніше. З’явилися нові інтереси, пріоритети й амбіції. І, звісно, суттєво покращився рівень знання англійської мови, - каже випускниця програми, а нині студентка Нью-Йоркського університету в Абу-Дабі Марина Тужанська.

Викликом програма обміну стає й для батьків учасників, адже відпустити свою дитину на рік до іншої країни – велика відповідальність. Але родини вінницьких щасливців ставляться досить позитивно до шансу, який випав на долю їхніх дітей.

- Я задоволена тим, що моя донька взяла участь у цій програмі та стала фіналістом. Тепер вона матиме чудову змогу відчути усі нюанси американської культури та стати більш самостійною і відповідальною. Я впевнена, що програма FLEX стане фундаментальним внеском у її подальше навчання та кар’єру, - каже мати однієї з учасниць Оксана Баталова.

Довідка

Вже 19 років для учнів загальноосвітніх шкіл десяти країн співдружності незалежних держав (СНД) існує програма обміну майбутніх лідерів (FLEX), метою якої є надання можливості амбітній молоді пізнати всі аспекти життя американського суспільства, серед яких - волонтерство, повага до закону та інші. В Україні FLEX працює з 1993 року. Щороку близько 300 фіналістів їдуть до Сполучених Штатів. Конкурс проводиться організацією Американські Ради з міжнародної освіти за підтримки Міністерства освіти України.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

live comments feed...