Вчить армійського бою - готує хлопців до служби і війни

Армійський рукопашний бій колись його поставив на ноги після травми хребта. Колишній фізкультурник і таеквондист, а тепер інструктор школи рукопашного бою «Бойові Традиції» Володимир Ільченко готує юнаків до строкової служби в спецпідрозділах, а дорослих чоловіків – до війни

Він каже, що армійський – не найвищий рівень рукопашного бою. Це не спортивна боротьба, а ціла наука виживання. Інструктор школи рукопашного бою Володимир Ільченко готує хлопців, щоб вони повертатися цілими звідти, де війна.

Другий рік у Вінниці працює військово-патріотичний центр „Захист вітчизни”. Його засновник - колишній вчитель фізкультури, який готувався стати тренером в спецпризначенця. Раніше він навчав юнаків системі самозахисту Спецназ. А тепер, коли в країні мобілізація за мобілізацією, готує хлопців до армії.

- Я сам починав з таеквондо, але після травми хребта не можна було робити силових навантажень. В тому ж спортзалі познайомився з людиною, яка займалася армійським рукопашним боєм. Теж почав на підлозі перекидатися, і акробатичні вправи мене підняли на ноги, - говорить Володимир Ільченко. - Свою травму виходив завдяки армійському рукопашною бою.

Уже кілька років поспіль він навчає основаній на українських традиціях бойовій системі підлітків і юнаків. Каже, саме час починати військову підготовку з 14-ти, коли в школі вже дали знання з фізики, геометрії, алгебри. І перше, за що береться тренер, - це психологічна підготовка учня. Правило не застосування сили для вихваляння - головне.

- Мої учні прекрасно знають: якщо вони, не дай Бог, застосують силу, - це повернеться до них сторицею, - говорить Володимир Ільченко. – В мене не було таких які потрапили б у якісь бандитські угрупування. І з бандитами я не співпрацюю і можу попередити - до мне не треба навіть на крок наближатися з поганими намірами, це буде марно. Готувати їх я не буду. В мене досить досвіду, щоб знати, звідки ростуть ноги.

thumb_66797_photogallery_m.jpeg


Рукопашний бій, як говорить тренер, має три рівні. Спортивний орієнтується на показовий результат – пояс, медаль, звання. Міліцейським рукопашним боєм треба володіти, щоб попередити агресію злочинця чи його затримати.

- Армійський рукопашний бій розрахований на знищення противника. Це коли війна, - каже Володимир Ільченко. – Солдат має бути добре підготовлений. Не тільки фізично, а й психологічно. І якщо, скажімо, відправити в АТО наших спортсменів, вони не зможуть воювати. Це треба знати, як впасти, як сховатися, куди нирнути...
Навчити виживати на війні Володимир Ільченко обіцяє за два-три місяці. Це якщо заняття тричі на тиждень про годині дві.
- Я займаюся з хлопцями допризовного віку, тому що студенти, які в майбутньому будуть військовослужбовцями, вже повинні бути підготовленими. Сьогодні армія за короткий час якісно не готує. Добре, якщо призовники можуть за себе постояти. Але головне на війні – вижити. І якщо вони вміють вижити, то це величезний плюс. І я хотів би працювати також з дорослими чоловіками. Тими, що підуть в АТО, або вже були там і знають, що повернуться.

Тренер з армійського рукопашного розказав, що вихованців-підлітків вчить захищатися, і лише коли вони постаршають, дасть бойові знання та вміння. Багато його вихованців зараз служать в 95-аеромобільній бригаді та в восьмому окремому батальйоні спецназу в Хмельницькому

- Всі живі-здорові, слава Богу. Вітання регулярно передають і шлють СМСки, - каже він. - Сьогодні немає часу думати. Треба готувати наших хлопців, щоб вони поверталися живі. Це головне, що зараз треба робити.

На сайті військово-патріотичного центру „Захист вітчизни” сказано, що це - аполітична організація, яка намагається відновити бойові традиції Київської Русі та козаччини. До навчання запрошують також дівчат, а переселенців зі сходу обіцяють навчити безплатно.

Для чого їм знадобився армійський бій, розказали учні тренера
Андрій Дорошенко (24), аспірант політеху:
- Коли в країні війна, військову підготовку треба мати всім. Тренування дають фізичну силу і додають впевненості у собі. Крім вправ для самозахисту, тренер вчить, як реагувати в екстремальних ситуаціях на вулиці. Коли потрібно застосовувати силу, а коли треба спустити ситуацію на гальмах. Є правило: якщо не хочеш потрапити в скрутну ситуацію, то минай те місце. Я став більше продумувати свої шляхи.

Що зробите в ситуації четверо на вас одного?
- Якщо їх багато, а ти один, або в когось з нападників є зброя, то краще просто втекти. Можна сказати „Дивіться, міліція”, і поки вони обернуться, тікати. У кожному випадку треба дивитися на противника і оцінювати правильно ситуацію. Буває, що провокують на бійку. Мені доводилося робити одному больовий прийом, щоб інші розуміли, що зі мною заходити не потрібно.

Як ставитеся до мобілізації?
- Хотів мобілізуватися ще в травні. Писав заяви, але мені сказали, якщо піду перед сесією, втрачу змогу довчитися, а не повернуся до вересня, то відрахують. А їхати в зону АТО на місяць, сенсу немає. В політеху є військова кафедра. Я її закінчив. Зараз - молодший лейтенант. Крім того, я представник військово-патріотичного клубу „Айдар”, який підтримує сам комбат Мельничук. У тренера своя методика, в „Айдару” своя. Але він викладав у навчальному центрі „Айдару” в Закарпатті свій рукопашний бій.

В'ячеслав Кошельник (24), аспірант аграрного, викладач:  
- Я з дитинства займаюся спортом просто для себе, для зміцнення духу і характеру. Раніше це була переважно легка атлетика і силові навантаження. А на третьому курсі друзі підказали тренера, який допомагає розвиватися духовно і фізично. І я в нього займаюся вже 4,5 роки. Ця бойова система направлена на духовний розвиток. Східні єдиноборства, які ми бачимо по телевізору, вчать людей жорстокості, забивають мізки. А тут усі вправи з української національної культурної школи. Це техніка українського народу. Як вид мистецтва, як танець. Рухи, які на перший погляд здаються танцювальними, є й засобом захисту.

Чи доводилося застосовувати силу?
- Знайомі, які знали, що я займаюся, не раз хотіли перевірити мої можливості. Зазвичай стараємося не демонструвати те, що вміємо. Навчання так побудоване, більше на психології, умінні словесно вийти з ситуації. Але в мене був випадок, що я мусив показати. Не прийом і не удар. Просто поставив людину в непритаманне їй положення елементарним способом, і довів, що насправді не все вирішується силою і розміри людини не є вирішальним фактором. Коли мені зробили захват, який вважається таким, з якого неможливо вибратися, я вибрався з нього і поставив у захват його. Цим я показав, що немає обмежень у розвитку людину і немає тупикових ситуацій.

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
96 просмотров в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Культура
В Скаржинцах Хмельникского района Винницкой области состоялся второй районный фестиваль «Защедруем нашей хозяйке – славной Украине!». В сельском Доме культуры 23 территориальные общины района представили 12 тематических светлиц: яркие и красочные украинские платки, искусно вышитые иконы, рушники и скатерти, домотканые ковры, дидухи и т.д. На праздничных столах была кутья, вареники, пирожки, печеные поросята, деруны, пампушки, крученики, домашние колбасы и...
Общество
В течение 21-27 января «Винницаоблэнерго» обесточить ряд улиц. Их жители будут сидеть без света сидеть девять часов: с 8 до 17:00.Ниже приведен график плановых отключений света в Виннице на этой неделе:21 январяТехническое обслуживание - улица Пирогова;Расчистка трассы - улица Громова.22 январяРасчистка трассы - Участок ВЛ (ПЛ-10 кВ Ф-58) Северная - ТП-213. Улицы не указаны.23 январяТекущий ремонт - улица Корнейчука;25 января Текущий ремонт - улица Гоголя;...
Общество
16 января в Винницком универмаге открыли "крокодиловую ферму", где посетители могут понаблюдать и сфотографироваться с одними из самых опасных рептилий - крокодилами.Некоторые достигают даже до 3-х метров длиной.Кроме них, на выставке также есть питон и анаконда, еноты, носухи, водные и сухопутные черепахи, обезьяна, сурикаты и кролики.Для посетителей установили стенды, на которых размещены интересные факты о крокодилах, их питании и размножении. Несколько...
Общество
21 января в народном календаре восточных славян получило название Емельян - накрути буран, Емельяны Перезимники или Василисы зимние. В это время окончательно прощались со Святками. Женщины после 21 января могли вернуться к ткачеству и прядению. В первой половине было принято ходить в гости и рассказывать интересные истории. Отсюда и пошла поговорка: "Мели Емеля, твоя неделя". В этот день было принято приглашать в гости кумовьев и угощать их. Считалось, что...
Происшествия
Сегодня, 20 января 2019 года, в центре города Гнивань произошла авария. Свидетели говорят, что водитель Volkswagen выехал на встречную полосу. Есть подозрение, что он был пьян.Авария произошла около половины восемого вечера. В центре г.Гнивань на улице Соборной напротив костела водитель красного Volkswagen Golf не разминулся с автомобилем «ВАЗ 2106».- Водитель красной иномарки выехал на встречку. В это время там как раз ехала машина «ВАЗ 2106». Произошло л...
Криминал
По информации УНН в Виннице произошла кража коллекции наручных часов у гражданина Турции, проживающего в областном центре. В пресс-службе Нацполиции в Винницкой области “РЕАЛу” сообщили, что за два последних дня такое преступление не регистрировалось. Было ли оно ранее, в выходной ответить затруднились. В агентстве же УНН сегодня указывают, что когда мужчина отсутствовал, в его квартиру забрались злоумышленники, подобрав ключи. Из жилья иностранца пропала...
Происшествия
20 января в 00:36 в Службу спасения поступило сообщение о пожаре в одной из комнат общежития Винницкого транспортного колледжа, расположенном на ул. Героев Крут в областном центре. По повышенному номеру вызова к месту чрезвычайного происшествия были направлены дежурные караулы государственных пожарно-спасательных частей Винницы.Персонал объекта до прибытия спасателей совершил эвакуацию лестницей 30 жителей. Бойцы ГСЧС на месте вызова выяснили, что огнем ох...
Общество
Имя Иоанна Предтечи знакомо всем верующим православным христианам. 20 января христианский мир отмечает празднество, посвященное памяти этого Святого - Собор Иоанна Предтечи. Согласно православному календарю, Собор Иоанна Предтечи принято ежегодно отмечать в один и тот же день, в отличие от некоторых других церковных событий, дата которых год от года меняется. Иоанн Предтеча, или Иоанн Креститель - значимая фигура не только в православном христианстве. Като...
Криминал
Сотрудники УСБУ в Винницкой области совместно с департаментом собственной безопасности Нацполиции под процессуальным руководством военной прокуратуры Винницкого гарнизона разоблачили на взятках работников Главного управления Нацполиции в Винницкой области.Оперативники спецслужбы установили, что двое полицейских вымогали у жителя Винницы шесть тысяч гривен. В случае отказа уплатить сумму они угрожали фальсифицировать доказательную базу и искусственно начать...