Багатопрофільну школу-гімназію, в якій навчатимуть дітей за програмами, схваленими ЮНЕСКО, відкрили першого вересня у райцентрі Шаргород.
Ідея створення такого закладу належить депутату Вінницької облради, кандидату педагогічних наук, заступнику директора Всеукраїнського центру гуманітарної педагогіки Миколі Слободянюку. Консультантом у створенні школи є член-кореспондент Академії педагогічних наук, директор авторської школи із статусом ЮНЕСКО у місті Южне Одеської області Микола Гузик.
Заслужений вчитель України, керівник Шаргородського районного відділу освіти Микола Слободянюк каже, що мав можливість ознайомитися із системою освіти у Франції, Росії, деяких інших країнах. Скрізь бачив багато позитивного, зокрема, у навчанні і вихованні обдарованих дітей. Але не зустрічав такого комплексного підходу, як в авторській школі Миколи Гузика. Тому й взяли шаргородці за зразок систему освіти вітчизняного педагога-новатора.
Запозичили не тільки навчальні програми, а й проект приміщення. У новозбудованій школі незвичне розташування кімнат. Кожні три класи мають вихід у холи. Їх обладнають у залежності від спрямування класу. Це буде або літературний музей, або світлиця з історії народної творчості тощо. Таким чином створять центри виховання. Одночасно працюватимуть ще дві школи – музична і спортивна.
Тут навчатимуться діти з усієї області, які проявили себе в творчості, музиці, мають інші здібності. Наше завдання – розвинути таланти, виховати творчу особистість, одночасно дати високі знання з навчальних предметів. Діти з інших населених пунктів проживатимуть у гуртожитках колишнього профтехучилища, розташованих поруч з новою школою. Місцева влада передала їх на баланс районного відділу освіти.
Дмитро Табачник, який взяв участь у відкритті гімназії, вручив директору сертифікат на отримання нового шкільного автобуса, а керівник області Микола Джига подарував комп’ютерне мультимедійне обладання. До кінця нинішнього року ще одна нова школа на тисячу місць буде введена в експлуатацію у райцентрі Томашпіль, повідомив Микола Джига.