Мама Хорта хоче, щоб він одружився. І онуків

Юрія Павленка-Хорта у Вінниці знають як очільника Народного трибуналу. Журналіст RIA зустрілася із матір’ю Юрія Хорта, яка і розповіла, чому син виріс патріотом, за що його побили однокласники в 6-му класі і чому в їхній сім’ї не святкували 9 травня

- У школі Юра не був лідером - цей “стержень” проявився вже в університетські роки. Можливо, в школі він не зміг проявити себе як лідер, бо йому там було не дуже комфортно. Однокласники вважали сина “ботаном”, а в старших класах і відверто недолюблювали. Тому що він не палив за гаражами і не розпивав із хлопцями алкогольні напої. Юра й зараз зовсім не п’є, навіть пиво і навіть на свята, - розповідає мати Хорта пані Оксана.

На зустріч із журналістом RIA пані Оксана погодилася не одразу. В голосі співрозмовниці по той бік слухавки відчувалася невпевненість і обережність.

- А якщо ви все перекрутите? Сьогодні про Юру чого тільки не пишуть у газетах і в інтернеті… І що я можу розповісти? Юра був звичайною дитиною і ми з батьком виховували його, як вміли, - каже пані Оксана. Після певної паузи. - Ну … Добре. Тільки обіцяйте, що нічого не перекрутите по-своєму - не хочу, щоб Юра розсердився на мене чи засмутився. Йому й так зараз непереливки.

З матір’ю Хорта журналіст RIA зустрілася в кафе в районі 29-ої школи, що на Київській. За привітною посмішкою жінки криється настороженість.

Мати Хорта - педагог. Вірніше, практичний психолог. Це відчутно з поставленої мови, манери висловлюватися та навіть строгості, коли в голосі проскакують командирські нотки. Як і будь-яка мати, пані Оксана досить емоційно розповідає про свого сина і на очах часто з’являються сльози. Особливо при згадці про те, як навесні Хорта побили і як вона з газет дізналася, що її син подався до “Айдару”.

Пані Оксано, ви працюєте вихователем у гуртожитку. Хто такий комендант, ми знаємо, а що робить вихователь?

- За спеціальністю я практичний психолог, а вихователем гуртожитку при технікумі працюю вже 15 років. В мене 90 підопічних - всі хлопці 15-18 років. Можете собі уявити, яка це відповідальність. Я перевіряю, чи прибрано у них в кімнатах, контролюю виконання домашніх завдань, перевіряю на вечірній лінійці, чи всі 90 на місці, бо ж “головою” відповідаю перед батьками за кожного.

Пані Оксано, ви строга мати?

- Строга. Моя мати виховувала мене в строгості і дисципліні, і я виросла теж командиром. В цьому Юра схожий на мене. Чоловік, навпаки, м’якший - дуже добрий і чуйний. Він ніколи Юру геть за вухо не схопив, і в них дуже гарні дружні стосунки, люблять разом їздити рибалити. З чоловіком ми 25 років разом - перше і єдине кохання на все життя. Ми познайомилися ще студентами - я навчалася у педагогічному, Женя - в політехнічному університеті. Як прийшов із армії, одразу й побралися.

У кожної матері є своє “щоб ти мені ніколи не смів...” - що це було у вашому випадку? За що Юрі могло “перепасти на горіхи”?

- Не обманювати, не піднімати руки на ближнього і поважати старших - цього я вчила сина з раннього дитинства. І він жодного разу мене не підвів.

Юра в дитинстві був вредним?

- Ні, він був дуже спокійною і безпроблемною дитиною. Я ніколи не знала з ним клопоту - більше того, навіть маленьким він був моїм першим помічником. І посуд помиє, і прибере в квартирі, і сміття винесе, в магазин збігає - робив все, що б я не попросила. Не було в нас і кризи підліткового віку, скандалів і з’ясування стосунків. Жодного разу Юра мене не образив, не “відкривав рота” до батька.

Яким був Юра у школі? Що про нього говорили вчителі?

- Вчителі Юру любили - він вмів і любив вчитися, не зривав дисципліну, не грубіянив вчителям, допомагав дівчаткам. В школу син пішов у шість років, але читати і писати вмів ще з п’яти. Юра був дуже виважений, але, разом з тим, енергійний, наполегливий і дещо впертий. Через бажання робити все по-своєму геть ногу зламав у п’ять років - з’їжджав із дитячої гірки стоячи…  Довго тоді одужував.

Які в Юри були стосунки з однокласниками? Можете пригадати якусь шкільну історію?

- Юра дружив з усіма. Він з дитинства ідеаліст, і скільки я йому не пояснювала, що люди і світ навколо далеко не ідеальні, він вперто прагнув, щоб все навколо нього було таким. Деякі однокласники недолюблювали Юру, особливо у старших класах. Бо він не палив з ними за гаражами і не розпивав алкогольні напої. Його вважали “ботаном”. Пам’ятаю, коли син був у 6-му класі, його побили кілька хлопців-однокласників. Прийшов додому мовчазний, сумний, але нічого не розповідав. Насипала борщу, дивлюсь, а в нього сльози в той борщ так і котяться. Розпитала, що й до чого - виявляється, кілька хлопців з класу напали на нього, сильно побили, порвали щоденника, одяг. Він навіть захиститися не міг. Я, звісно, пішла до школи, але не влаштовувала скандал. Просто поговорила з тими “діячами”, після чого вони стали спокійніше ставитися до сина.

У вас із сином близькі стосунки? Ну, міг, приміром, розповісти про дівчинку, яка подобається?

- Ми дуже близькі. Хоча поважала його особистий простір і намагалася не втручатися у справи любовні. Вже в інституті була у нього дівчина, але вони швидко розійшлися - Юрі не подобалося, що вона палила. А до дівчат у нього високі вимоги.

Юра навчався у Вінницькому педагогічному університеті, на історичному факультеті. Ваш вибір?

- Ні. Я, взагалі хотіла, щоб він навчався у школі міліції у Львові. Але там за вступ просили хабара - п'ять тисяч доларів. Юра, як дізнався, сказав своє категоричне “ні”. Звідси, думаю, в нього і нелюбов до хабарників.  

Хочете вже, щоб син одружився? Мрієте про онуків?

- Аякже! Я ж звичайна людина, і мрії в мене, як і в кожної матері, прості. Ви й не уявляєте, як я хочу з двійко онуків, хорошу невістку і щоб Юра вже одружився. Хоча не знаю, як і коли це буде - з його високими вимогами знайти дружину буде непросто. До того ж, в нього Природою закладено дух неспокою, бажання дії, прагнення до ідеального - ідеальних людей, світу, політиків, держави… Він лідер, філософ і оратор, вміє надихати людей. Тому, як то кажуть, “покой нам только снится”.

Що вам підказує інтуїція - чим закінчиться справа сина?

- Інтуїція підказує, що все буде добре. Я дуже в це вірю. Його немає за що судити і саджати за грати. 6 грудня Юра просто зірвався, йому дуже багато чого накипіло на душі. То були емоції, без злого наміру. Мрію якомога швидше його обійняти - за два місяці бачила сина тільки на слуханнях і лише раз мене пустили на зустріч.

P.S. Після зустрічі з журналістом RIA у вівторок, 17 лютого, мати Хорта разом з його адвокатом Валерієм Палієм та іншими активістами збиралася на зустріч із вінницьким губернатором Анатолієм Олійником - пан Олійник обіцяв підтримати звернення активістів до Генерального прокурора України з проханням звільнити Юрія Хорта.   

Юрій Павленко-Хорт: коротко про головне

Після подій 6 грудня  2014 року (штурм Вінницької ОДА місцевими активістами) Хорта затримали за підозрою в організації та участі в масових заворушеннях та побитті працівників правоохоронних органів. Суддя обрав міру запобіжного заходу - 60 діб утримання в СІЗО. Колишньому захиснику Хорта Валерію Палію суд відмовив у праві виступати адвокатом підозрюваного - сам Палій проходить у справі як свідок. Сьогодні активісти-прибічники Хорта вимагають, щоб Павленку змінили суддю, а його затримання називають не інакше як політичним переслідуванням -  через різку критику влади і Порошенка.

Справжнє ім’я Хорта - Юрій Павленко. В лютому минулого року він став відомий як очільник вінницького так званого Народного трибуналу, активний учасник вінницького Майдану. Через специфічну манеру поведінки та відвертість висловлювань отримав неофіційне звання “вінницького революціонера-романтика”.

Навчався у Вінницькому педагогічному університеті, на факультеті історії та права. Після лютневих подій в Україні минулого року оголосив, що займатиметься люстрацією місцевих чиновників та боротиметься з корупцією і тими, хто її породжує. Скандально уславився походами до вінницьких головних лікарів - очільниці обласної дитячої лікарні Тетяни Антонець, головного лікаря обласного МСЕК Віктора Власюка, колишнього директора обласного Департаменту охорони здоров’я Лідії Діденко, багатьох чиновників інших обласних департаментів.

У 2013 році Хорта звинуватили у розпаленні міжрасової та міжнаціональної ворожнечі: справа про марш-рейд проти мігрантів під стінами вінницького медуніверситету з вигуками “жиди, хачики” і досі знаходиться на дорозслідуванні.

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
56 просмотров в январе
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
За сутки подразделения ГУ ГСЧС Украины в Винницкой области 18 раз выезжали на буксировку автомобилей из снежных заносов. Спасатели оказана помощь в буксировке 22 транспортным средствам. Для оказания помощи от ГСЧС привлекалось 65 человек личного состава и 18 единиц спецтехники.В частности, аварийно-спасательные работы проводились в следующих районах области: Казатинском, Шаргородском, Тростянецком, Немировском, Бершадском, Мурованокуриловецком, Винницком,...
Происшествия
В селе Писаревка Винницкой области было сорвано собрание местной общины, которая собиралась рассмотреть вопрос перехода вместе с храмом в лоно ПЦУ. В село приехала многочисленная группа священников бывшей УПЦ МП с группой парней спортивного телосложения, которые силой препятствовали проведению собрания. Более того, председателя сельсовета Дмитрия Науменко незваные гости избили, нанеся ему несколько ударов в голову. Та же участь постигла местного участковог...
Общество
В народном календаре 24 января - день Федосея-Весняка. По погоде в этот день предсказывали весну, примечали, чего ждать от сева, каким будет урожай. Приметы на 24 января   24 января выдался теплый денек – весна скоро придет и принесет много дождей. Сильная оттепель – весна загостится на земле надолго. В старину говорили, что «хилая зима – живучая», то есть, зимняя оттепель затянется надолго. Еще одна поговорка на эту тему: "Если в январе март, то и в марте...
Происшествия
Винницу накрыл обильный снегопад, который и до сих пор не утихает. Город утром остановился в пробках и тягнучках, говорится в ТСН.16:45.  На двух трассах Стрый-Знаменка и Житомир - Могилев-Подольский решили ограничить движение крупногабаритного транспорта. На подъездах к Виннице утром в сугробах застряло четыре фуры. Водители возмущаются, мол, дороги утром вообще не чистили. Коммунальную технику журналисты увидели только в городе.  Из-за снегопада на автов...
Происшествия
Утром 23 января во селе Бабчинцы Черновецкого района загорелся жилой дом. Об этом информирует УГСЧС в Винницкой области.Районные спасатели на месте происшествия обнаружили мужчину без признаков жизни. Погибшим оказался 58-летний сын владельца домовладения.Сам пожар потушили за час. Предполагаемая причина возгорания - неосторожность при курении.
Общество
Сегодня в Виннице выпало большое количество снега вследствие чего дороги и улицы города оказались засыпаны снегом. Для предотвращения налипания и увеличение его количества на дорогах города в усиленном режиме работает коммунальная техника, которая убирает снег и посыпают дороги противогололеднойсмесью. Більше читайте тут: http://vn.presspoint.in.ua/2019/01/23/66929
Происшествия
Близ села Бохоники Винницкого района 13 января нашли труп неизвестного мужчины. Об этом говорится в сообщении ГУ ЧП области. Тело нашли возле базы отдыха Dream Park.За десять дней полиции не удалось установить личность покойника. Поэтому правоохранители просят граждан узнать вещи. Мужчина был одет в темно-синюю куртку, черную шапку, серые спортивные штаны.Приметы самого мужчины: на вид около 35 лет, рост 170 см, худощавого телосложения. Любую информацию о...
Происшествия
Сегодня, 23 января, в Виннице произошло дорожно-транспортное происшествие с участием трамвая и грузовика. Авария произошла около 13:30 неподалеку "Книжки". Грузовой автомобиль "Газ" протаранил трамвайный вагон. Транспортные средства не разминулись на перекрестке улиц Хмельницкое шоссе и Блока. В результате столкновения повреждена обшивка трамвая. Повреждения также получил и грузовой автомобиль. На данный момент информации о пострадавших нет. Движение трамв...
Общество
22 января состоялось общее собрание религиозной общины Рождества Пресвятой Богородицы в с. Микулинцы Литинского района.После длительного обсуждения ситуации в церковной жизни Украины община единогласно принял решение о выходе из подчинения УПЦ в единстве с Московским патриархатом и присоединения к Поместной Православной Церкви Украины. Напосним, что в Винницкой области за неделю до Поместной церкви Украины присоединилось 6 приходов.