Мама Хорта хоче, щоб він одружився. І онуків

Юрія Павленка-Хорта у Вінниці знають як очільника Народного трибуналу. Журналіст RIA зустрілася із матір’ю Юрія Хорта, яка і розповіла, чому син виріс патріотом, за що його побили однокласники в 6-му класі і чому в їхній сім’ї не святкували 9 травня

- У школі Юра не був лідером - цей “стержень” проявився вже в університетські роки. Можливо, в школі він не зміг проявити себе як лідер, бо йому там було не дуже комфортно. Однокласники вважали сина “ботаном”, а в старших класах і відверто недолюблювали. Тому що він не палив за гаражами і не розпивав із хлопцями алкогольні напої. Юра й зараз зовсім не п’є, навіть пиво і навіть на свята, - розповідає мати Хорта пані Оксана.

На зустріч із журналістом RIA пані Оксана погодилася не одразу. В голосі співрозмовниці по той бік слухавки відчувалася невпевненість і обережність.

- А якщо ви все перекрутите? Сьогодні про Юру чого тільки не пишуть у газетах і в інтернеті… І що я можу розповісти? Юра був звичайною дитиною і ми з батьком виховували його, як вміли, - каже пані Оксана. Після певної паузи. - Ну … Добре. Тільки обіцяйте, що нічого не перекрутите по-своєму - не хочу, щоб Юра розсердився на мене чи засмутився. Йому й так зараз непереливки.

З матір’ю Хорта журналіст RIA зустрілася в кафе в районі 29-ої школи, що на Київській. За привітною посмішкою жінки криється настороженість.

Мати Хорта - педагог. Вірніше, практичний психолог. Це відчутно з поставленої мови, манери висловлюватися та навіть строгості, коли в голосі проскакують командирські нотки. Як і будь-яка мати, пані Оксана досить емоційно розповідає про свого сина і на очах часто з’являються сльози. Особливо при згадці про те, як навесні Хорта побили і як вона з газет дізналася, що її син подався до “Айдару”.

Пані Оксано, ви працюєте вихователем у гуртожитку. Хто такий комендант, ми знаємо, а що робить вихователь?

- За спеціальністю я практичний психолог, а вихователем гуртожитку при технікумі працюю вже 15 років. В мене 90 підопічних - всі хлопці 15-18 років. Можете собі уявити, яка це відповідальність. Я перевіряю, чи прибрано у них в кімнатах, контролюю виконання домашніх завдань, перевіряю на вечірній лінійці, чи всі 90 на місці, бо ж “головою” відповідаю перед батьками за кожного.

Пані Оксано, ви строга мати?

- Строга. Моя мати виховувала мене в строгості і дисципліні, і я виросла теж командиром. В цьому Юра схожий на мене. Чоловік, навпаки, м’якший - дуже добрий і чуйний. Він ніколи Юру геть за вухо не схопив, і в них дуже гарні дружні стосунки, люблять разом їздити рибалити. З чоловіком ми 25 років разом - перше і єдине кохання на все життя. Ми познайомилися ще студентами - я навчалася у педагогічному, Женя - в політехнічному університеті. Як прийшов із армії, одразу й побралися.

У кожної матері є своє “щоб ти мені ніколи не смів...” - що це було у вашому випадку? За що Юрі могло “перепасти на горіхи”?

- Не обманювати, не піднімати руки на ближнього і поважати старших - цього я вчила сина з раннього дитинства. І він жодного разу мене не підвів.

Юра в дитинстві був вредним?

- Ні, він був дуже спокійною і безпроблемною дитиною. Я ніколи не знала з ним клопоту - більше того, навіть маленьким він був моїм першим помічником. І посуд помиє, і прибере в квартирі, і сміття винесе, в магазин збігає - робив все, що б я не попросила. Не було в нас і кризи підліткового віку, скандалів і з’ясування стосунків. Жодного разу Юра мене не образив, не “відкривав рота” до батька.

Яким був Юра у школі? Що про нього говорили вчителі?

- Вчителі Юру любили - він вмів і любив вчитися, не зривав дисципліну, не грубіянив вчителям, допомагав дівчаткам. В школу син пішов у шість років, але читати і писати вмів ще з п’яти. Юра був дуже виважений, але, разом з тим, енергійний, наполегливий і дещо впертий. Через бажання робити все по-своєму геть ногу зламав у п’ять років - з’їжджав із дитячої гірки стоячи…  Довго тоді одужував.

Які в Юри були стосунки з однокласниками? Можете пригадати якусь шкільну історію?

- Юра дружив з усіма. Він з дитинства ідеаліст, і скільки я йому не пояснювала, що люди і світ навколо далеко не ідеальні, він вперто прагнув, щоб все навколо нього було таким. Деякі однокласники недолюблювали Юру, особливо у старших класах. Бо він не палив з ними за гаражами і не розпивав алкогольні напої. Його вважали “ботаном”. Пам’ятаю, коли син був у 6-му класі, його побили кілька хлопців-однокласників. Прийшов додому мовчазний, сумний, але нічого не розповідав. Насипала борщу, дивлюсь, а в нього сльози в той борщ так і котяться. Розпитала, що й до чого - виявляється, кілька хлопців з класу напали на нього, сильно побили, порвали щоденника, одяг. Він навіть захиститися не міг. Я, звісно, пішла до школи, але не влаштовувала скандал. Просто поговорила з тими “діячами”, після чого вони стали спокійніше ставитися до сина.

У вас із сином близькі стосунки? Ну, міг, приміром, розповісти про дівчинку, яка подобається?

- Ми дуже близькі. Хоча поважала його особистий простір і намагалася не втручатися у справи любовні. Вже в інституті була у нього дівчина, але вони швидко розійшлися - Юрі не подобалося, що вона палила. А до дівчат у нього високі вимоги.

Юра навчався у Вінницькому педагогічному університеті, на історичному факультеті. Ваш вибір?

- Ні. Я, взагалі хотіла, щоб він навчався у школі міліції у Львові. Але там за вступ просили хабара - п'ять тисяч доларів. Юра, як дізнався, сказав своє категоричне “ні”. Звідси, думаю, в нього і нелюбов до хабарників.  

Хочете вже, щоб син одружився? Мрієте про онуків?

- Аякже! Я ж звичайна людина, і мрії в мене, як і в кожної матері, прості. Ви й не уявляєте, як я хочу з двійко онуків, хорошу невістку і щоб Юра вже одружився. Хоча не знаю, як і коли це буде - з його високими вимогами знайти дружину буде непросто. До того ж, в нього Природою закладено дух неспокою, бажання дії, прагнення до ідеального - ідеальних людей, світу, політиків, держави… Він лідер, філософ і оратор, вміє надихати людей. Тому, як то кажуть, “покой нам только снится”.

Що вам підказує інтуїція - чим закінчиться справа сина?

- Інтуїція підказує, що все буде добре. Я дуже в це вірю. Його немає за що судити і саджати за грати. 6 грудня Юра просто зірвався, йому дуже багато чого накипіло на душі. То були емоції, без злого наміру. Мрію якомога швидше його обійняти - за два місяці бачила сина тільки на слуханнях і лише раз мене пустили на зустріч.

P.S. Після зустрічі з журналістом RIA у вівторок, 17 лютого, мати Хорта разом з його адвокатом Валерієм Палієм та іншими активістами збиралася на зустріч із вінницьким губернатором Анатолієм Олійником - пан Олійник обіцяв підтримати звернення активістів до Генерального прокурора України з проханням звільнити Юрія Хорта.   

Юрій Павленко-Хорт: коротко про головне

Після подій 6 грудня  2014 року (штурм Вінницької ОДА місцевими активістами) Хорта затримали за підозрою в організації та участі в масових заворушеннях та побитті працівників правоохоронних органів. Суддя обрав міру запобіжного заходу - 60 діб утримання в СІЗО. Колишньому захиснику Хорта Валерію Палію суд відмовив у праві виступати адвокатом підозрюваного - сам Палій проходить у справі як свідок. Сьогодні активісти-прибічники Хорта вимагають, щоб Павленку змінили суддю, а його затримання називають не інакше як політичним переслідуванням -  через різку критику влади і Порошенка.

Справжнє ім’я Хорта - Юрій Павленко. В лютому минулого року він став відомий як очільник вінницького так званого Народного трибуналу, активний учасник вінницького Майдану. Через специфічну манеру поведінки та відвертість висловлювань отримав неофіційне звання “вінницького революціонера-романтика”.

Навчався у Вінницькому педагогічному університеті, на факультеті історії та права. Після лютневих подій в Україні минулого року оголосив, що займатиметься люстрацією місцевих чиновників та боротиметься з корупцією і тими, хто її породжує. Скандально уславився походами до вінницьких головних лікарів - очільниці обласної дитячої лікарні Тетяни Антонець, головного лікаря обласного МСЕК Віктора Власюка, колишнього директора обласного Департаменту охорони здоров’я Лідії Діденко, багатьох чиновників інших обласних департаментів.

У 2013 році Хорта звинуватили у розпаленні міжрасової та міжнаціональної ворожнечі: справа про марш-рейд проти мігрантів під стінами вінницького медуніверситету з вигуками “жиди, хачики” і досі знаходиться на дорозслідуванні.

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
56 просмотров в ноябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Разговоры о переоборудовании транспортной системы начались еще в 2013 году. Именно тогда чиновники решили что в Виннице стоит внедрять электронный билет, так же как это сделали во многих европейских странах, об этом сообщает «vinnytsia-future.com.ua». Таким образом это дело по чуть-чуть набирала обороты. Уже в этом году определились с поставщиком для автоматизированной системы оплаты за проезд в общественном транспорте. Им стала чешская компания «Mikroelek...
Общество
Начальник Могилев – Подольского пограничного отряда полковник Юрий Василик прокомментировал расширение своего «хозяйства»: «Открытием еще одного отдела мы обязаны руководству Винницкой области. Благодаря финансовой поддержке областной власти нам удалось осуществить ремонт и обновление здания. Поэтому выражаю искреннюю благодарность за поддержку и помощь».   В ответ губернатор Валерий Коровий отметил: «Мы живем во время больших вызовов. И особое место в сис...
Культура
Вчера, 16 ноября, вечером возле Башни Артинова на Европейской площади установили странную инсталляцию под названием «Алиса». Объект представляет собой большой куб из фанеры, в котором есть вход. Попав внутрь - погружаемся в полную темноту. Однако в этой темноте кое-что есть.Автор проекта, художник Олег Усатюк, объяснил, что благодаря этой инсталляции винничане могут представить себя героями сказки.- Это не просто темный куб. Это - кроличья нора. Мы предлаг...
Криминал
Следователи местного отдела полиции сообщили о подозрении в занятии незаконным игорным бизнесом трем молодым винничанам. Запрещенным видом предпринимательства они, как уверяют правоохранители, зарабатывали около двух лет. Троице грозит штраф. Как отмечают в отделе коммуникаций ГУНП в Винницкой области, речь идет об игорном клубе на ул. Киевской. По версии следствия, в арендованном помещении 24-летняя женщина, мужчины 33 и 34 лет под вывеской гослотерей пре...
Общество
Митрополит Винницкий и Барский Симеон заявил, что на Виннитчине верующие и духовенство не имеют однозначной позиции относительно объединительного процесса, который происходит в украинском православии.  Как рассказал иерарх, в областном центре больше сторонников московского патриархата, однако глубинка - за автокефальную церковь."Винница больше за "русский мир", как сейчас выражаются, а село – наоборот", - говорит митрополит Симеон. По его словам, в регионе...
Общество
В Виннице на билетах общественного транспорта предлагают работу в Польше.
Криминал
Сегодня, 16 ноября спецназ и внутренняя безопасность пограничников, оперативники Закарпатского СБУ под руководством военных прокуроров Ужгородского гарнизона задержали винницкого юриста, который пытался дать взятку в размере 5200 долларов начальнику Мукачевского пограничного отряда за содействие в незаконном перемещении 64, 500 пачек сигарет через границу в Венгрию.Об этом в "Фейсбук" сообщил главный военный прокурор Анатолий Матиос.
Общество
В Виннице продолжается комплексная реконструкция улицы Замостянской. 16 ноября, утром, на аллее разместили несколько оригинальных лавочек. Они отличаются от привычных своей формой.«Винничане тестируют с самого утра», - написал в «Фейсбук» Андрей Янченко.До конца года должны обустроить часть территории - от проспекта Коцюбинского до перекрестка с улицей Стеценко.
Общество
На выходных погоду в Украине обусловит антициклон, идущий с севера. Он принесет с собой сухую погоду в большинство областей страны. Такой прогноз сделала синоптик Наталья Диденко. По ее словам, в пятницу, 16 ноября, в Украине «сложная погода»: «В южной части и на востоке идут дожди, мокрый снег и сильный ветер. До субботы, 17 ноября, непогода ослабнет, но полностью осадки не прекратятся. И также задержится порывистый ветер. В воскресенье, 18 ноября, крайни...