• Головна
  • Сьогодні вінничани проситимуть один в одного пробачення
12:40, 22 лютого 2015 р.

Сьогодні вінничани проситимуть один в одного пробачення

В останній день масляного тижня відзначається Прощена неділя. Традиційно в цей день прийнято просити прощення у Господа і всіх людей, які оточують людину. З Прощеною неділею пов'язаний ще один церковний звичай — читати на літургії Нагірну Проповідь Євангелія, де сказано, що людина повинна прощати образи ближніх і намагатися примиритися з ворогуючими.

Прощена неділя вважається першим кроком до дотримання Великого посту, тому її відзначають в останню неділю до початку цього посту. Уже в цей день віруючим забороняється вживати в їжу продукти тваринного походження. Після вечірньої служби в церкві відбувається спеціальний обряд прощення. Він полягає в тому, що всі люди, що знаходяться в храмі, просять вибачення один у одного, так як у Великий піст треба вступати з чистою душею.

З Прощеною неділею людина повинна відпускати всі погані думки і прагнути до покаяння, пам'ятаючи про непослух Адама і Єви. Церква закликає віруючих відмовитися від небезпечних гріховних задоволень і щиро увірувати в Господа.

За традицією просять вибачення і у покійних. Не можна на прощену неділю вживати горілки.

У церквах на Літургії звучить Нагірна проповідь, а на вечірній службі всі люди, які прийшли в церкву, від усієї душі просять прощення в знайомих і незнайомих, у священика, у Бога… Стають на коліна і священики, просячи прощення в народу. Дуже зворушливе, світле свято…

В наш час можна надіслати смс-ку з текстом «Пробачте мені!» «Пробачте!», можна слати «усмішки» зі знаком запитання.

Можна сказати «пробач» у вигляді подарунка. Усі люди люблять одержувати подарунки, нехай навіть дрібні. Це може бути дрібничка. Можна обійтися без слів, просто можна підійти, простягнути шоколадку, поставити на стіл пляшку улюбленого пива, обійняти. Усе буде зрозуміло без слів.

Способів попросити пробачення – величезна кількість. І близькі одне одному люди доволі швидко знаходять прийнятний одне для одного спосіб примирення.

Але не слід забувати, що в основі кожного «пробач» має лежати щире каяття. З початком нового тижня наступав Великий піст.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...