• Головна
  • В Еміратах поранених бійців з Вінниці араби зустрічали у вишитих сорочках
15:50, 23 лютого 2015 р.

В Еміратах поранених бійців з Вінниці араби зустрічали у вишитих сорочках

Після психологічної реабілітації в Об’єднаних Арабських Еміратах (ОАЕ) додому повернулися десять бійців, які перед тим лікувалися у Вінницькому військово-медичному центрі

У Вінниці організаторами відпочинку в одній з найбагатших країн світу стали волонтери, які опікуються пораненими у Військово-медичному центрі. Серед них – дві Наталії Ішкова та Березюк й Ірина Мазур. Вони безпосередньо займалися підготовкою документів і організацією подорожі. Крім того, двоє з них супроводжували солдатів у дорозі. В Еміратах захисників України поселили у  фешенебельному 5-зірковому готелі, де вони знаходилися протягом тижня.  Дорога, проживання, харчування, різноманітні екскурсії – все це для них було безкоштовним. На кишенькові витрати кожен отримав  по 200 арабських дирхам. Та ще й додому повернулися з подарунками.

Те, що наші бійці сповна заслужили на такий відпочинок, ні в кого не викликає сумніву. Хто зробив для них такий подарунок – з пекла війни у рай земний?

В Еміратах поранених бійців з Вінниці араби зустрічали у вишитих сорочках, фото-1

Прилетіла з Дубай познайомитися
- Найбільше маємо дякувати  українській діаспорі в Еміратах, - каже Ірина Мазур. – Це на їхні пожертви бійці змогли хоча б на деякий час забути про те, що вони пережили на війні. Прийняли їх, як найдорожчих гостей. Кожен день був заповнений, крім відпочинку на морі, організовували різноманітні екскурсії, хлопці побували у всіх семи Еміратах. Так само щира вдячність нашому послу  Юрію Полурезу та консулу в місті Дубай Петру Головешку. Вони особисто зустрілися з бійцями, потиснули кожному руку, надали транспорт для екскурсій.

Починалося все несподівано. Якщо точніше, «спровокували» поїздку  поранені. Вони дуже вдячні вінницьким волонтерам. Про їх увагу і допомогу розповідають рідним, знайомим.  У гарної слави, як кажуть в народі, широкі крила. Долетіла вона до української діаспори в Еміратах.

- Одного разу до Вінниці приїхала жінка, - розповідає журналісту RIA Наталія Ішкова. – Повідомила, що проживає в Еміратах. Родом із Запоріжжя, Коли провідувала поранених у Запоріжжі, то почула багато хорошого про… вінничан. Зрештою, приїхала, щоб познайомитися з тими, хто так старанно піклується про тих, хто зазнав каліцтва на Донбасі.

Наталія каже, що гостю звати Олена. Разом вони обійшли палати. Хлопці знов і знов дякували вінницьким волонтерам.  Пані з далеких Еміратів у той же вечір запросила декого з поранених на звану вечерю в ресторан у Вінниці.  Волонтери допомогли доставити навіть тих, хто був на інвалідному візку. Під час вечері гостя, ніби між іншим, сказала,  що запрошує хлопців на відпочинок в Емірати.

-Тоді ми сприйняли це як данину уваги до бійців, - каже пані Наталія. – Згодом з’ясувалося, що то була серйозна пропозиція. Спершу жінці треба було обговорити все з діаспорою. Потім вирішити питання в посольстві. І тільки після того, коли всі дали добро,  вона зателефонувала і повідомила, щоб готували хлопців для перельоту в Емірати.

Росіяни намагалися стерти на піску «Слава Україні!»

Серед десятьох бійців, яких відібрали на реабілітацію, двоє було вінничан. Десантник з 95-ї бригади 21-річний Владислав, який втратив кисть руки, рятуючи екіпаж БТРа  та «айдарівець», його ровесник,  Ілля, у нього поранення колінного суглоба. Ілля після поїздки знову повернувся на війну.

- Емірати зарядили мене конкретно! – розповів журналісту RIA Ілля. – Я патріот України. Для мене кращої землі, ніж наша, не існує. Але там люди перевернули всю мою свідомість – і з діаспори, і араби підкорили щирістю. Це словами не передати, коли бачиш араба і трьох його маленьких дітей, а вони всі – у вишиванках. З’ясувалося, це чоловік однієї з наших емігранток. Там багато наших ходять в українському національному вбранні.

В Еміратах поранених бійців з Вінниці араби зустрічали у вишитих сорочках, фото-2

За словами Іллі, їхній готель знаходився на першій лінії. Зізнається, що в таких апартаментах раніше не доводилося проживати. Згадує, як наш посол дав їм наказ кожного дня до обіду проводити час на морі. Хлопці великими літерами на піску написали «Слава Україні!». Росіяни, які теж були в тому самому готелі, намагалися переробити напис. Замість слова «Україні» написати назву своєї держави. Але наші побачили з готелю і не дозволили їм.

Палац шейха, острів-пальма, яхта і ферарі

В Іллі, як і у Владислава, незабутні враження залишилися від так званого парку ферарі. За словами хлопця, там на  «американських гірках» розвивають швидкість до 220 км/год. І це всього за три секунди після старту. Ілля не упустив можливості відчути таку швидкість.

- Як нам розповіли, в Еміратах тільки один шейх дозволяє екскурсантам наближатися до свого палацу на близьку відстань, - продовжує Ілля. – Звичайно, нам хотілося побачити під яким дахом оселився палац. Я звернув увагу, що там працює армія прислуги, мабуть, чоловік зо двісті.

Багато представників діаспори хотіли долучитися до того, щоб гості з України максимально побачили Емірати. Так організували відпочинок, що показали всі сім еміратів. Не могли обминути увагою пальмові острови. Це штучно насипані на воді архіпелаги, де збудовано міста.  Є три такі архіпелаги. Всі вони – у формі пальм. Звідси й назва. Це фантастика – будувати будинки і всю інфраструктуру на воді, насипавши перед тим пісок і каміння.

- Дуже гарним видався відпочинок на яхті, - розповідає Наталія Березюк. – Яхту надав араб, чоловік однієї з українок. На ньому була футболка з написом на англійській «Я люблю Україну». На мачті почепили два прапори – держави Україна і Правого сектора.  Палубу прикрасили кульками жовтого і блакитного кольорів. Всі раділи, коли хтось зловив рибу. Але за одностайним рішенням її тут же відпустили у воду. Кожен замовив три бажання. Тепер чекають,  коли рибка їх виконає.

Напередодні дня від’їзду українців менеджер готелю араб зробив для них подарунок – накрив стіл на набережній. Але більше вразило інше. Офіціантки одягли на голови віночки, а свій одяг прикрасили жовто-блакитними стрічками. Було багато кульок такого ж кольору.

- Росіяни в цей час зі своїх балконів давилися слиною не тільки від  барбекю, - каже Ілля. – Їх давила жаба від того, як до нас ставилися зовсім чужі люди араби. Всі знали, що це приїхали ті, хто на смерть захищає Україну від російської  агресії.

В Еміратах поранених бійців з Вінниці араби зустрічали у вишитих сорочках, фото-3

Наш фонтан кращий, ніж у Дубаї

Ірина Мазур згадує, як хлопці реагували на світломузичний фонтан у Дубаї. Кажуть: «Чу-у, а де лазерне світло? – розповідає Ірина. – А далі знов запитання: «А де 3D зображення? Там не побачиш сцен із світла і води, як у нас. Але фонтан теж дуже красивий, більший, струмінь води б’є вище».

На прощання хлопці отримали прекрасні подарунки – берці відомої фірми. Як сказав Владислав, вони з такого матеріалу, що не бояться не тільки води, а й вогню. Нема їм зносу. Ілля хвалиться, що йому дісталися найкращі і найдорожчі за ціною, на наші гроші коштують понад п’ять тисяч гривень. Ще один подарунок представники діаспори підготували для бійців Правого сектора – кевларовий шолом. Його ще мають доставити на Донбас.

 - Важливо, що хлопці не тільки засмагли і відпочили, - каже Ірина Мазур. – У їхніх очах ми побачили іскри радості. Вони почали будувати плани на подальше життя. Дехто, щоправда, як Ілля, знову повернувся на війну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...