• Головна
  • Гаряча вода дорожчае. Але на Вишенці зріст ціни можна зменшити на 20%. Чи зменшать?
16:51, 1 березня 2015 р.

Гаряча вода дорожчае. Але на Вишенці зріст ціни можна зменшити на 20%. Чи зменшать?

З 1 квітня тарифи на газ для населення підвищаться майже в чотири рази, до 3,6 тис. грн за тисячу кубів. Для підприємств ця цифра – 8,9 тис. грн. До речі, Міжнародний валютний фонд теж наполягає на суттєвому збільшенню тарифів. Це – головна умова для отримання кредитів.

То як жити? Чи є якась альтернатива? Є. Треба дозволити ринку тепловиробництва розвиватися за тими ж законами, за якими живе будь-який нормальний бізнес. Тобто має бути кілька учасників ринку, які б створювали здорову конкуренцію. А влада має лише проводити прозорі тендери, за якими постачати тепло могли б найкращі компанії – і за найкращими для нас, вінничан, цінами.

Адже чому саме виробництво тепла опинилося у такій унікальній ситуації? Ми ж не вимушені  купувати, наприклад, хліб лише у однієї компанії. А маємо вибір – кілька хлібозаводів та приватних пекарень, де ми можемо обрати те, що нам підходить і за смаком, і за ціною.
Те ж саме має бути з ринком тепла. Сьогодні монополістом на цьому ринку виступає міськтеплокомуненерго, виходячи з того що поки що у вінничан немає альтернативи. Не всі знають, що кожного року вінницькі теплові мережі проводять тендер, де бере участь один (!) виконавець.  Отже, і ціна як у відомому анекдоті: “Піди по ринку, пошукай дешевше”.

А як у Європі? (Вінниця ж, за словами влади, дуже “європейська”?! ) Візьмемо, наприклад, Литву, і його друге за значенням місто – Каунас. До речі, воно дуже схоже на Вінницю, зокрема, у двох міст досить схожі централізовані системи теплозабепечення. Городяни Каунаса щогодинно споживають приблизно 160 мегават тепла. Так от, мер Каунаса щомісяця (!) проводить тендер серед більше ніж тридцяти учасників, на право постачати у міську мережу теплову енергію для потреб населення.  А виграє, звичайно, споживач: він отримає найкраще і найдешевше.  Як стверджує мер Каунаса, влітку городяни отримують тепло по смішні ціні, тому що всі теплокомпанії вимушені знижувати ціну тепла до собівартості, аби тільки не зупиняти роботу влітку.
Щось подібне назріває і у Вінниці. Вінницьке підприємство ВІНТЕА побудувало на території медичного містечка, в районі обласної дитячої лікарні великі потужності по теплогенерації, використовуючи в якості палива дерев’яну тріску. На сьогоднішній день підприємство забезпечує потреби у теплі  всі лікарні медичного містечка. 

ВІНТЕА може перешкодити монополії Міськтеплокомуненерго - і городяном могло б стати б по цінам на тепло краще.  Ми запитали, чи є таке в планах у ВІНТЕА у Володимира Майстришина (з яким пов’язують це підприємство):
- Власне, питання дуже слушне, адже ВІНТЕА поки що літом тепло не виробляє. Проте, поруч з нами знаходиться місто – в трьохстах метрах. І ми готові за власний кошт відновити теплопровід, який раніше зв'язував медичне містечко з містом. Сьогодні ми направили до міськтеплоенерго листа з проханням надати нам технічні умови підключення до теплових мереж міста, з можливістю постачати до 10 мегават теплової енергії в літні місяці. Цього вистачить, щоб, забезпечити гарячою водою мікрорайон «Вишенька». То ж ми  сподіваємося якнайшвидше отримати вказані технічні умови, щоб встигнути до початку літнього періоду відновити теплотрасу, та постачати теплову енергію для приготування гарячої води, при цьому ми вже сьогодні готові запропонувати ціну яка на 20% (!) нижче ніж тариф міськтеплоенерго або ще нижче!

Ми будемо інформувати читачів, - як просувається справа зі зменшенням тарифу для мікрорайону “Вишенька”. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...