Секс-бізнес криза не чіпає - які вони, вінницькі проститутки

Робітники комерційного сексу. Чому їх не прийнято називати робітницями? Бо серед майже тисячі вінницьких проституток – два десятки «хлопчиків». Найдосвідченішому 57 років. А найстаршій повії-жінці – 63 роки. На кожний товар є свій купець... І коли інфляція, клієнти не перестають з получки їздити на окружну. Бізнесмени, чиновники, міліціонери, АТОшники…

Скільки у Вінниці повій, хто вони, чому пішли в такий бізнес, розповіла Олена Бублич - координатор благодійної організації, яка захищає права робітників секс-бізнесу, «Ліга «Легалайф».


- Я сприймаю дівчат, не як повій. У першу чергу – вони люди. Але поважаю із них небагатьох, - говорить правозахисниця. – Поважаю тих, які пакують передачі на АТО, в госпіталі поранених відвідують і укомплектували 25 особистих аптечок для бійців. Але з їхніх клієнтів не поважаю нікого!

Олена Бублич розказала, що за 15 років правозахисної діяльності та контролю за станом здоров’я проституток, не перестає дивуватися безпечності чоловіків.

- Якщо клієнт хоче без презерватива, то насильно бере. Не задумується, що принесе додому жінці, дітям, - говорить вона. - Я вважаю так – інфікується чоловік, то сам винний. Це його проблема. А в чому дружина винна? Один шість років знав, що інфікувався, жінці своїй нічого не говорив – і вона померла.

Про хвороби жінок, які стоять на окружній, правозахисниця не хоче розповідати докладно, щоб не давати приводів клієнтам для шантажу. Разом із працівниками СНІД-центру вона регулярно обстежує повій, і говорить, що зараз із них 18% інфікованих різними хворобами.

- Є 33 захворювання, яким нахчати на презерватив. Сифіліс, це не хвороба. Він лікується. А от герпес, навіть лишаї – смертельно небезпечне, дуже болюче і не виліковується. Про це люди не знають, - каже Олена Бубулич.

Хлопчики-дівчатка
Майже тисяча проституток працює в місті Вінниця. На окружній заробляють або підробляють більшість із них. Інші – зустрічаються з клієнтами в місті, в кафе, саунах, готелях. У названій Оленою Бубулич кількості робітників комерційного сексу (таким терміном віднедавна прийнято називати людей, які продаються) тільки ті, яких вона помічала на «робочому місці» не менше трьох разів.

Ще два десятки чоловіків торгують собою. Ті що геї, зустрічаються з клієнтами в центральному парку. Інших підбирають як клієнти, так і клієнтки на окружній. Нерідко – дальнобійники шукають «хлопчиків».

- Хлопці заробляють гроші, вони все можуть, - сказала Олена, коли говорили про орієнтацію. – Тільки роки два, як вони почали іти на контакт. Раніше це була закрита група. Тепер можемо їх обстежити, переадресувати в лікарню чи до юриста.

На трасі працюють, ясне діло, заради грошей. Наркоманка роботи не знайде, та й яка з неї працівниця, а на дозу треба. Так само алкоголічка. Зате більшість повій – нормальні, якщо можна так сказати, жінки. Деякі з вищою освітою. Мають дітей. І окремі чоловіків навіть мають.

- Думаю, що чоловіки скоріше роблять вигляд, що не знають про роботу дружини, - каже Олена. – Але найтяжче бачити, що виходять студентки вишів. Ми ж розуміємо: раз вона на трасі, то не вчиться, а за навчання просто платить. Я б не хотіла, щоб мою дитину вчила така вчителька, чи лікувала така лікарка.

На любителя
Є серед проституток вісім дівчат з розумовими і фізичними вадами. Це випускниці інтернатів, які опинилися на вулиці після закінчення навчання без житла і пенсії.

- Про церебральний параліч чути страшно, а бачити тим більше, - говорить Олена Бубулич. – І скільки я спостерігаю, то чоловіків тягне на щось таке. Давай вагітних або з вадами. Не всім, звісно. Більшість дивляться, щоб доглянута була, чиста. А є, що їде і бере найстрашніше. Вони коштують однаково. Це, напевне, комплекс неповноцінності у тих чоловіків, тому й беруть за себе гіршу. Бояться під’їхати до дівки, яка стоїть вся така самодостатня, впевнена, зі знатним поглядом. Під’їжджає до цієї страшненької, щоб відчути себе королем ситуації.

Найстарша робітниця комерційного сексу – 63-річна пенсіонерка зі стажем на трасі в півжиття. Як вона виглядає, питаємо.

- На свої роки. Є 30-річні клієнти, які їздять тільки до неї. Ця жінка живе без чоловіка, але має дітей і онуків. Все життя робила для них. Зайвого собі ніколи не дозволила. Я її знаю з 99 року і інколи не бачила п’яною чи щоб на себе втрачала. Все додому несе.  

Побачити на трасі можна й зовсім юних дівчат. 15-річних, які приїжджають з села в училище і на вихідні виходять заробити гроші.

- Старші гонять їх, лякають, викликають мене. І я приїжджаю: «Де ти вчишся? Зараз міліція приїде!» І виходить так, що з десятка дев’ять пропадають, а одна все одно буде виходити, - бідкається правозахисниця.  

Шкідливість професії
Чи звертаються за допомогою в Лігу „Легалайф” елітні проститутки? Рідко. Тільки тоді, коли знадобилась порада психолога.

- Вона не може піти до будь-якого психолога. А ми знаємо, чим займається, тож можна виговоритися повністю, - пояснює координаторка. – В «ескорті» розумні дівчата. Вища освіта, знання іноземних мов. Вони з мізками. Можуть знайти вихід, захист. А ті, що на вулиці, - більш уразлива категорія.

Позаторік Олена Бубулич розповідала RIA, як дівчат з окружної кидали в багажник, вивозили в ліс і ґвалтували. Щоб знайшли і покарали когось – не чути. Так само неясно, хто торік представлявся працівниками міліції, відбирав гроші в дівчат, ще й примушував до сексу.  

- 18 дівчат написали заяви в нашу організацію з проханням посприяти у вирішенні проблеми, і я зверталася до керівників міліції, - говорить правозахисниця. - Скажу так, що не всі ті люди були працівниками міліції. З початку року це припинилося, а було - масово. У відділі боротьби з торгівлею людьми призначити нового начальника, і дівчата тих «працівників» більше бачать. Вони шоковані, що до них тепер правоохоронці говорять на “ви” і якщо складають протокол, то тільки по закону - на гарячому, а не коли вона просто стоїть на трасі. А в Кіровограді, наприклад, є практика змушувати дівчат підписувати порожні протоколи. Ми з цього приводу вже робили галас на всю Україну, коли в суд пішов протокол, підписаний тим днем, коли жінка народила. Там начальника поміняли, але ті, що робили, так і роблять.

Кому вони потрібні?
Якого рангу чоловіки їздять на трасу? Є серед них, як розповідають правозахисниці дівчата, і солідні бізнесмени, і люди з державних структур.

- А є такі роботяги, які отримавши невелику зарплату, першим ділом летять на об’їзну, а потім, що залишилося, несуть додому, - говорить Олена, а про те, чи вплинула інфляція на заробітки дівчат, каже: - Не думаю. Але будемо бачити, коли прийде весна. Взимку завжди менший попит.

А чи змінилися чоловіки, які повернулися з АТО, проститутки вже розказали. Змінилися… в кращий бік.  

- Дівчата говорять, що вони не стали агресивніші, зліші. Навпаки, шукають душевності, підтримки, хочуть поговорити, щоб їх зрозуміли, вислухали, - говорить Олена Бубулич.

З розмови з нею склалося враження, що повії працюють самі, без сутенерів, чи, як вони люблять казати, менеджерів.

- На дорозі сутенерів немає. В місті, напевно, є. Наша міліція робить так, що десь їх знаходить. Але я їх не знаю. Раніше знала кілька, так би мовити, роботодавців, - говорить правозахисниця, яку теж хотіли зробити сутенеркою. – Був такий період, що дуже допитувалися в дівчат, скільки вони мені платять. І якось дзвонили мені одразу троє незнайомих між собою розказати, що їх обіцяли «кришувати» за підписи в папері, що я сутенер. Але то було раніше. Все вже стало на свої місця.
 


Досьє
Правозахисниця Олена Бубулич (47) - член правління Всеукраїнської благодійної організації Ліга „Легалайф”, співпрацює з медиками, щоб зупинити поширення невиліковних інфекцій через комерційний секс, і каже так: „Не вірю, що інформація про захворювання дівчат відіб’є в чоловіків бажання ходити на трасу”.
Чому ця жінка стала на захист прав робітників секс-бізнесу? Хоче, щоб її діти та онуки жили в здоровій країні.
- Моїй онуці рік. Я впевнена, що вона буде вихована, знатиме, куди лізти, а куди не треба. Але не впевнена, що через 18 років їй буде за кого заміж вийти. А я цього боюсь.
 

ЯКІ ВОНИ, СЕКС-РОБІТНИКИ ВІННИЦІ
(за даними "Ліга Легалайф")
20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Рейтинг
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Общество
28 января в Виннице спасателям пришлось освобождать из «ловушки» маленького щенунка. Животное застряло в моторном отсеке автомобиля Volkswagen Passat.Об этом сообщает пресс-служба ГУ ГСЧС Винницкой области.Около 19 часов поступил вызов от водителя, находился на улице Бучмы. Он сообщил, что когда начал ехать, услышал "скавульчання" в своей машине. Использовав пневматический инструмент, спасатели подняли легковой автомобиль, сняли полуоси и другие детали и п...
Криминал
В Винницкой области разоблачили организованную преступную группу, которая занималась незаконными сделками с древесиной. Об этом сообщает пресс-служба прокуратуры области. Отмечается, что операция по разоблачению лесной мафии проводила прокуратура вместе со следователями территориального управления ГБР, расположенного в городе Хмельницком и управлением стратегических расследований в Винницкой области департамента стратегических расследований ЧП Украины. Пре...
Происшествия
24 января в Тывровском районе произошел пожар. Огонь охватил внутреннее помещение одного из домовладений. Из-за нехватки кислорода возгорания самоликвидировалось, но от отравления продуктами горения погиб владелец дома. Тело 66-летнего мужчины обнаружили полицейские только через несколько дней. Об этом сообщают в Тывровском районном секторе Государственной службы по чрезвычайным ситуациям в Винницкой области. 27 января в 9:00 00 минут на пункт связи 31-ДПР...
Общество
Служба автомобильных дорог сообщает водителей об ухудшении погодных условий в Винницкой области. Непогода будет наблюдаться 29, 30 и 31 января. По сообщению Департамента гражданской защиты Винницкой областной государственной администрации на период с 29 января по 31 января 2020 в Винницкой области температурный режим останется выше нормы. Местами осадки в виде мокрого снега и дождя, местами усиление ветра. 28 января днем: Облачно с прояснениями, без осадко...
Происшествия
Вчера в Виннице на улице Келецкой снова пострадал пешеход, который пересекал улицу по пешеходному переходу. Впоследствии стало известно, что сбили 18-летнего парня. Его скорая помощь забрала в больницу. Водитель автомобиля проигнорировал красный свет и совершила наезд на пешехода, которому включился зеленый.
Общество
В Виннице на Соборной начались работы по модернизации уличного освещения. Сейчас по нечетной стороне улицы прокладывают подземные футляры для переноски кабелей и сетей. Из-за этого движение этой пешеходной частью от площади Гагарина до Центрального моста - затруднено. Горожанам советуют пользоваться парной стороной. Все работы планируется завершить до конца апреля. Также обновить освещение планируют на улицах Пирогова и Келецкой.Об этом сообщают в Винницко...
Общество
В Немирове в одном из городских парков сохранился памятник Володе Ульянову. Об этом сообщает lb.ua. Председатель общественной организации "Свитанок" и инициативы "Декоммунизация.Украина" Вадим Поздняков сообщает, что в Украине до сих пор осталось почти два десятка памятников Ленину. Один из них стоит в парке возле имения графини Щербатовой. "Уникальный Володя Ульянов - школьник остался в городе Немиров Винницкой области в одном из городских парков", – пише...
Общество
9 лютого відбудеться вистава «За дверима» приватного театру ХуліGUN. Цього разу актори підкорюватимуть малу сцену театру імені Садовського. Для тих глядачів, хто уже встиг насолодитись відмінною грою акторів у приміщенні Галереї XXI , наголошуємо: професійне освітлення та технічні можливості театру Садовського додадуть такої глибини та містицизму цій історії, що Ви відчуєте, ніби бачите виставу вперше. А що стосується тих, хто виставу не бачив, то ми Вам т...
Общество
В следующем месяце в Виннице выключать свет будут 52 раза на 27 улицах. Преимущественно отключения связаны с расчисткой трассы, техническим обслуживанием сетей и текущим ремонтом.На сайте Винницаоблэнерго сообщают о плановых отключениях электроэнергии на февраль. Свет будут отключать по девять часов в день: с 8:00 до 17:00. Отмечено, что отключение связано с расчисткой трассы, техническим обслуживанием сетей и текущим ремонтом. ГРАФИК отключены 1 февраляул...