На „Урожаї” собака покусала вінничанку. Люди кажуть: таке не вперше

Вінничанка Марина йшла з робити через ринок „Урожай”, і там на неї напала собака й вкусила. Дівчині розповіли, що вона не перша, кого кусає цей пес, проте ніхто на це не реагує. Марина прийшла в редакцію «20 хвилин», щоб вирішити проблему. Журналіст з дівчиною звернулися в різні міські структури та міліцію, де залишити заяву вдалось... з другої спроби.

- Я йшла з роботи від своєї клієнтки, вийшла з офісу і пішла в напрямку ринку „Урожай”. Там лежав великий пес, який кинувся, вкусив мене та порвав джинси, - каже Марина. – Я розповіла це своїй клієнтці. Вона сказала, що її теж кусала ця собака та повідомила, що за псом наглядає охорона ринку.  

Собака вкусила Марину до крові, порвала джинси. Зараз у неї синець та сліди від прокусу. Дівчина каже, що не шукає винних, а хоче щоб пес більше нікому не нашкодив.

Журналіст "20 хвилин" пройшовся разом з Мариною на ринок та подивився, де та як живуть тамтешні собаки. Біля однієї з палаток продавці влаштували псам невеличке сідало, постелили куртки. Поряд з цим знаходиться павільйон з продуктами.

Підходимо до сідала, починаємо фотографувати. Продавці, які торгують фарбою, одразу взялись захищати псів.

- Їдьте в Дебальцеве і там фотографуйте, а тут не потрібно. Йдіть в госпіталь знімайте там хлопців без рук і ніг, - кричали жінки. - В Україні людей вбивають, а ви переживаєте, що хтось когось вкусив. Нічого ви не зробите, нікого не кусала вона.

В цей момент виходить велика собака, вже в наморднику.

- Ця мене вкусила, - каже Марина, показуючи на пса.

Жінки починають запевняли журналіста, що собака спокійна. В це момент пес починає гарчати та хаотично бігти, то один бік, то в інший.Повертаємось в редакцію та телефонуємо на Цілодобову варту. Оператор бере звернення та каже,  що про ситуацію повідомлять в притулок для собак. Коли дізнаються, що пес з намордником, радять писати заяву в міліцію.

- Якщо собака в наморднику, значить в неї є власник, бо ж на безпритульну собаку ніхто його не надіне, до того ж Урожай - це приватна територія. Зверніться краще до дільничних інспекторів, - відповіла дівчина-оператор. – Якщо собака дуже агресивна і кидається, то міліціонери також можуть застосувати зброю .

Після цих слів йдемо в відділок міліції на Пирогова. Заходимо в чергову частину, підходимо до дівчини-сержанта, запитуємо, де можна написати заяву.

- Яку заяву? - питає міліціонерка.

- Мене покусала собака, і я хочу написати заяву, щоб міліціонери вжили відповідні дії, - каже Марина.

- Собака... покусала..., - дивується дівчина-сержант. – Ну, зверніться до дільничних.

Йдемо до дільничних. Їхній відділ за черговою частиною. Там нас “зустрічає” чоловік в погонами сержанта на плечах.

- Що хотіли? - запитує.
Марина пояснює, що та як з нею трапилося.

- А на кого заяву писати збираєтесь, на собаку? - сміється сержант.

Пояснюємо, що хочемо вплинути на ситуацію. Мовляв, зробіть щось, аби та собака більше нікого не покусала.

- Це до нього, - відмахується сержант і показує на лейтенанта, який сидить за віконечком.

- Ні, до тебе, ти ж по собакам, - відповідає лейтенант і теж сміється.

- Я так і знала, що ніхто нічого робити не буде, - каже Марина, і ми виходимо з міліції. - Прикро буде, якщо ця собака ще комусь шкоди принесе.

Коли журналіст повернувся у відділок міліції та запитав у лейтенанта посаду та прізвище, то відбувся ось який діалог:
- Як Вас звати, -  запитую.

- Сірьожа, що далі?

- Яка у Вас посада?

- ???

- Яка у посада?

- Черговий дільничний. Що далі?

- Ваше прізвище, будь ласка.

- Паламарчук. Що далі?..

Про невдалу спробу знайти допомогу в дільничних, журналіст розповів по телефону працівниці прес-служби міської міліції. Вона порадила повернутись – заяву приймуть.

- Заява піде керівнику дільничних інспекторів, і він триматиме цю справу на своєму контролі, - сказали у прес-службі.

Заходимо в чергову частину, підходимо до чергових міліціонерів і зустрічаємося з тими ж питаннями: яка заява? про яких собак? на кого?
- Чекайте! - неприязно відповідає черговий міліціонер. 

Марині неприємно, що доводиться пояснювати все знову. І тут чергової кімнати виходить дільничний Паламарчук.

- Ну, раз ви вже такі журналісти, то ось - показує він службове посвідчення. - Ви не вмієте слухати. Я ж не договорив.

Розумієте, ви ж не знаєте власника, а як ми буде встановлювати його? Це ж практично не можливо. До того ж, ми не займаємось благоустроєм, хоча можемо притягнути до відповідальності, якщо хтось його порушує.

Запитуємо ще раз, куди нам звертатися.

- Ви підете на судово-медичну експертизу? - питає дільничний про огляд травмованої собачими зубами ноги, як про якісь дуже страшну процедуру.  
Дівчина вагається, проте погоджується.

- Я не можу дати вам направлення на цю експертизу. Це може тільки слідчий, а вони зараз усі на виїздах, чекайте, - ставить дільничний Марину в безвихідну ситуацію.  

- А без експертизи можна? - питає вона.
- Хочете без експертизи, тоді ходімо прийму заяву, - звучить у відповідь.

Йдемо знову в його кабінет, пишемо заяву, даємо пояснення. Дівчина показує рану. Журналіст демонструє фото пса.

- Так, здоровий, - погоджується міліціонер.

В решті правоохоронець склав адміністративний протокол. Ми так зрозуміли, що можуть притягнути до відповідальності адміністрацію ринку, бо на його території живе небезпечний пес. Марина ще раз, вже для протоколу, повторила, що хоче щоб собаку тримали на прив’язі, або, якщо вона агресивна, то забрали до притулку. Дільничний взяв у Марини номер телефону. Журналісти також стежитимуть за ситуацією та повідомлять читачів, якщо будуть прийняті якісь дії.

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
21 апреля православные христиане отмечают большой праздник – Вербное воскресенье 2019. По традиции, в этот день верующие несут в церкви для освящения ветки распустившейся вербы. Они символизируют пальмовые ветви, которыми приветствовали вход Иисуса в Иерусалим накануне его распятия. "Сегодня" пишут, как правильно провести Вербное воскресенье 2019, а также о главных приметах и обычаях этого праздника.   Приметы на Вербное воскресенье 2019    Освященную верб...
Общество
В Виннице прoшел перфoрманс, нацеленный  на привлечение внимания гoрoжан к экoлoгическим прoблемам. Инициатoрами пoдoбнoй акции выступили студенты биoлoгическoгo факультета Дoнецкoгo нациoнальнoгo университета имени Василия Стуса. «Face of Humanity: Экo-Арт Перфoрманс» прoшел в мoлoдежнoм центре «Квадрат». В рамках мерoприятия были сoзданы четыре oснoвные лoкации: выставка фoтo-рабoт, мoдерн инсталляции, выставка картин мoлoдых сoвременных худoжникoв и пер...
Общество
Об этом говорится в сообщении на странице Подольского зоопарка в соцсети "Фейсбук". По словам директора Подольского зоопарка Евгения Ткачика, беременность длилась девять месяцев. Детеныш родился с полосками на грудной клетке. У малышки хорошо выражены основания рогов. "Это винторогая антилопа Канна, одна из самых крупных антилоп, которые есть вообще. Приобрели мы ее четыре года назад. Самцу тогда было два года, а самке — год. Они достигли полового созреван...
Общество
Винницкие правоохранители совместно с рыбоохранным патрулем проводят рейды по выявлению браконьеров. С начала нерестового периода в пределах водоемов Винницкой области они задержали 45 нарушителей, на которых составлены протоколы. Как сообщают в отделе коммуникаций ГУНП в Винницкой области, в профилактических мероприятиях под условным названием «Нерест» принимали участие сотрудники полиции и управления Государственного агентства рыбного хозяйства. Всех выя...
Общество
По сообщению Винницкого областного центра по гидрометеорологии на территории области сохранится прохладная погода с ночными заморозками на поверхности почвы, временами небольшой дождь.20-21 апреля: переменная облачность. 20 апреля без осадков. 21 апреля ночью без осадков, днем небольшой дождь. Ветер восточный с переходом на северо-западный, 5-10 м / с. Температура ночью 1-6 ° тепла, на поверхности почвы заморозки 0-5 °, днем 11-16 ° тепла.Прогноз на 22-23...
Происшествия
Сегодня последний день агитации перед вторым туром выборов президента Украины. В 19.00  на стадионе "Олимпийский" в Киеве пройдут предвыборные дебаты кандидатов – шоумена и продюсера Владимира Зеленского и действующего президента страны Петра Порошенко. \
Общество
В Виннице мужчина, который был в плену «ДНР», вышел с единичным пикетом в поддержку кандидата в Президенты Украины Петра Порошенко. На плакате мужчины пишет: «Если не Порох, то Л/ДНР будет здесь. Я был в плену ». Об этом сообщила в Facebook Светлана Бондарь.
Криминал
18 апреля в Шаргородскому районе работники полиции задержали подозреваемого, причастного к избиению 87-летней пенсионерки. Сейчас женщина находится в реанимации с тяжелыми травмами головы и туловища.Об этом сообщает отдел коммуникации ГУ ЧП в Винницкой области.В полицию около 20:10 часов поступило сообщение из районной больницы о госпитализации в реанимационное отделение 87-летней жительницы района с тяжелыми травмами головы и туловища.Как рассказал началь...
Общество
18 апреля Винницу посетила делегация из Польши - представители завода-изготовителя общественного транспорта SolarisОсновная цель визита - презентация своей продукции. А именно электробусов. Сегодня руководство города заинтересовано в применении такого вида машин в нашей сети общественного транспорта. Насущная необходимость есть. Изучаются технические возможности эксплуатации электробусов: их выносливость в различных погодных условиях, способности к сложном...