На „Урожаї” собака покусала вінничанку. Люди кажуть: таке не вперше

Вінничанка Марина йшла з робити через ринок „Урожай”, і там на неї напала собака й вкусила. Дівчині розповіли, що вона не перша, кого кусає цей пес, проте ніхто на це не реагує. Марина прийшла в редакцію «20 хвилин», щоб вирішити проблему. Журналіст з дівчиною звернулися в різні міські структури та міліцію, де залишити заяву вдалось... з другої спроби.

- Я йшла з роботи від своєї клієнтки, вийшла з офісу і пішла в напрямку ринку „Урожай”. Там лежав великий пес, який кинувся, вкусив мене та порвав джинси, - каже Марина. – Я розповіла це своїй клієнтці. Вона сказала, що її теж кусала ця собака та повідомила, що за псом наглядає охорона ринку.  

Собака вкусила Марину до крові, порвала джинси. Зараз у неї синець та сліди від прокусу. Дівчина каже, що не шукає винних, а хоче щоб пес більше нікому не нашкодив.

Журналіст "20 хвилин" пройшовся разом з Мариною на ринок та подивився, де та як живуть тамтешні собаки. Біля однієї з палаток продавці влаштували псам невеличке сідало, постелили куртки. Поряд з цим знаходиться павільйон з продуктами.

Підходимо до сідала, починаємо фотографувати. Продавці, які торгують фарбою, одразу взялись захищати псів.

- Їдьте в Дебальцеве і там фотографуйте, а тут не потрібно. Йдіть в госпіталь знімайте там хлопців без рук і ніг, - кричали жінки. - В Україні людей вбивають, а ви переживаєте, що хтось когось вкусив. Нічого ви не зробите, нікого не кусала вона.

В цей момент виходить велика собака, вже в наморднику.

- Ця мене вкусила, - каже Марина, показуючи на пса.

Жінки починають запевняли журналіста, що собака спокійна. В це момент пес починає гарчати та хаотично бігти, то один бік, то в інший.Повертаємось в редакцію та телефонуємо на Цілодобову варту. Оператор бере звернення та каже,  що про ситуацію повідомлять в притулок для собак. Коли дізнаються, що пес з намордником, радять писати заяву в міліцію.

- Якщо собака в наморднику, значить в неї є власник, бо ж на безпритульну собаку ніхто його не надіне, до того ж Урожай - це приватна територія. Зверніться краще до дільничних інспекторів, - відповіла дівчина-оператор. – Якщо собака дуже агресивна і кидається, то міліціонери також можуть застосувати зброю .

Після цих слів йдемо в відділок міліції на Пирогова. Заходимо в чергову частину, підходимо до дівчини-сержанта, запитуємо, де можна написати заяву.

- Яку заяву? - питає міліціонерка.

- Мене покусала собака, і я хочу написати заяву, щоб міліціонери вжили відповідні дії, - каже Марина.

- Собака... покусала..., - дивується дівчина-сержант. – Ну, зверніться до дільничних.

Йдемо до дільничних. Їхній відділ за черговою частиною. Там нас “зустрічає” чоловік в погонами сержанта на плечах.

- Що хотіли? - запитує.
Марина пояснює, що та як з нею трапилося.

- А на кого заяву писати збираєтесь, на собаку? - сміється сержант.

Пояснюємо, що хочемо вплинути на ситуацію. Мовляв, зробіть щось, аби та собака більше нікого не покусала.

- Це до нього, - відмахується сержант і показує на лейтенанта, який сидить за віконечком.

- Ні, до тебе, ти ж по собакам, - відповідає лейтенант і теж сміється.

- Я так і знала, що ніхто нічого робити не буде, - каже Марина, і ми виходимо з міліції. - Прикро буде, якщо ця собака ще комусь шкоди принесе.

Коли журналіст повернувся у відділок міліції та запитав у лейтенанта посаду та прізвище, то відбувся ось який діалог:
- Як Вас звати, -  запитую.

- Сірьожа, що далі?

- Яка у Вас посада?

- ???

- Яка у посада?

- Черговий дільничний. Що далі?

- Ваше прізвище, будь ласка.

- Паламарчук. Що далі?..

Про невдалу спробу знайти допомогу в дільничних, журналіст розповів по телефону працівниці прес-служби міської міліції. Вона порадила повернутись – заяву приймуть.

- Заява піде керівнику дільничних інспекторів, і він триматиме цю справу на своєму контролі, - сказали у прес-службі.

Заходимо в чергову частину, підходимо до чергових міліціонерів і зустрічаємося з тими ж питаннями: яка заява? про яких собак? на кого?
- Чекайте! - неприязно відповідає черговий міліціонер. 

Марині неприємно, що доводиться пояснювати все знову. І тут чергової кімнати виходить дільничний Паламарчук.

- Ну, раз ви вже такі журналісти, то ось - показує він службове посвідчення. - Ви не вмієте слухати. Я ж не договорив.

Розумієте, ви ж не знаєте власника, а як ми буде встановлювати його? Це ж практично не можливо. До того ж, ми не займаємось благоустроєм, хоча можемо притягнути до відповідальності, якщо хтось його порушує.

Запитуємо ще раз, куди нам звертатися.

- Ви підете на судово-медичну експертизу? - питає дільничний про огляд травмованої собачими зубами ноги, як про якісь дуже страшну процедуру.  
Дівчина вагається, проте погоджується.

- Я не можу дати вам направлення на цю експертизу. Це може тільки слідчий, а вони зараз усі на виїздах, чекайте, - ставить дільничний Марину в безвихідну ситуацію.  

- А без експертизи можна? - питає вона.
- Хочете без експертизи, тоді ходімо прийму заяву, - звучить у відповідь.

Йдемо знову в його кабінет, пишемо заяву, даємо пояснення. Дівчина показує рану. Журналіст демонструє фото пса.

- Так, здоровий, - погоджується міліціонер.

В решті правоохоронець склав адміністративний протокол. Ми так зрозуміли, що можуть притягнути до відповідальності адміністрацію ринку, бо на його території живе небезпечний пес. Марина ще раз, вже для протоколу, повторила, що хоче щоб собаку тримали на прив’язі, або, якщо вона агресивна, то забрали до притулку. Дільничний взяв у Марини номер телефону. Журналісти також стежитимуть за ситуацією та повідомлять читачів, якщо будуть прийняті якісь дії.

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Рейтинг
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Общество
Лисенок Флаффи рисует картины, которые «разлетаются» по 500 долларов. Два года назад малыша спасли из живодёрни под Винницей. До этого он даже не видел дикой природы. Теперь же Флаффи - верный друг своих спасителей - Марии и Владимира.«Любые аргументы «ну можно еще 5 минут», «пожалуйста, не буди меня», «можно, я никуда не пойду» просто не срабатывают» - рассказывают хозяева хвостатого.Ест сыр с фруктами, играет, рисует лапками.«Я просто как-то купила краск...
Общество
Семь лечебных санаториев Винничины, включая четыре детских, собираются оптимизировать. В связи с сокращением расходов областного бюджета на 2020 год к такому решению пришли на заседании комиссии по вопросам регулирования коммунальной собственности и приватизации Винницкого облсовета. Депутаты считают нужным «реорганизовать» Маньковецкий областной детский туберкулезный санаторий «Зелений гай», Кашперовский детский туберкулезный санаторий «Лесная песня», «За...
Общество
«Винницаоблводоканал» планирует увеличить стоимость предоставления услуг холодного водоснабжения и водоотведения.На сайте предприятия отмечают, что соответствующее решение приняла Национальная комиссия, осуществляющая государственное регулирование по энергетике и коммунальных услуг.Запланированные тарифы:- на централизованное водоснабжение - 11,94 грн за 1 куб. м (без НДС). Сегодня тариф составляет 8,60 грн за 1 куб. м (без НДС).- на централизованное водоо...
Происшествия
В Винницкой области в результате столкновения двух легковушек в больницу с травмами различной тяжести попали три человека. Об этом на своей странице в Facebook сообщает Государственная служба Украины по чрезвычайным ситуациям в Винницкой области (ГосЧС). По данным спасателей, дорожно-транспортное происшествие случилось в субботу, 25 января в 21:36 вблизи с. Ксаверовка Винницкого района.   На месте вызова бойцы аварийно-спасательного отряда спецназначения Г...
Культура
24 січня у Вінниці відбувся круглий стіл, під час якого обговорили створення бренду мелодії “Щедрик” Миколи Леонтовича. Депутати пропонують розробити візуальний логотип щедрівки. Також планують сформувати туристичний маршрут “Шляхами Леонтовича”. Про це повідомляють у Вінницькій обласній раді. Мета бренду - довести, що “Щедрик” народився на території Вінницької області. Першим кроком повинна стати візуалізація символу Вінниччини. Загальне обговорення, внес...
Общество
В центрі міста Хмільник, що на Вінниччині, відбувся мітинг-реквієм - земляки прощались з учасником бойових дій Олександром Степаненком. Стрілець з Вінницької області, який двічі був в зоні АТО, помер під час несення служби у військовій частині. Причину смерті з‘ясовують. Про це повідомляє Gazeta.org . «Олександр Степаненко двічі був у зоні антитерористичної операції. Вперше відправився на військову службу з 31 травня 2016 року по 13 вересня 2017 року за ко...
Общество
Щоденно на автошляхах Вінниччини проводиться аварійний ремонт холодним асфальтобетоном для забезпечення безпечного проїзду. За минулий тиждень шляховиками ліквідовано 3630 метрів квадратних ямковості на дорогах державного значення. Про це повідомляє Служба автомобільних доріг у Вінницькій області. Нагадаємо, що за попереднім обстеженням в області виявлено 178 200 метрів квадратних ямковості. Погодні умови дозволили працювати практично з початку року. На ав...
Общество
Вінницькі ювенальні поліцейські розпочали нічні рейди з перевірки розважальних закладів, комп’ютерних клубів та закладів громадського харчування щодо перебування там неповнолітніх до 16 років. Про це повідомляє відділ комунікації ГУ Нацполіції у Вінницькій області. За словами начальниці відділу ювенальної превенції Людмили Кузніцової, це частина превентивної роботи з дітьми.Неналежна увага до неповнолітніх з боку батьків, відсутність контролю за тим, де і...
Культура
Як розумно використати час у вихідні? Depo.Вінниця пропонує кілька варіантів змістовного дозвілля для дорослих і дітей. Субота, 25 січня  Субота – ідеальний день для походу в театр. В обласному музично-драматичному театрі імені Садовського покажуть кримінальну комедію за п'єсою Р. Куні "Смішні гроші".  Що б ви зробили, якби раптом знайшли мільйон? Гроші чи повсякденність, солодке життя чи сім’я та дружба? Що обере та як розпорядиться таким подарунком долі...