• Головна
  • ТОP-10 незвичних змагань у Вінниці та найбільш оригінальні спортивні забави в світі
10:00, 14 березня 2015 р.

ТОP-10 незвичних змагань у Вінниці та найбільш оригінальні спортивні забави в світі

Спорт – це не лише голи, очки і секунди, але й шоу для глядачів. Щоб його створити і розважити вболівальників, вінницькі організатори видумують нові види спорту чи кардинально реформують існуючі. RIA пропонує вашій увазі ТОP-10 незвичайних змагань у Вінниці.

1. Їстівні шашки

Останніми роками взимку біля резиденції вінницького Діда Мороза грають у їстівні шашки. Він змагається проти Санта-Клауса (а іноді й святого Миколая). Грають білим та шоколадним зефіром на торті у вигляді шашкового поля. Гравець, що б’є шашку суперника, її має з’їсти. Шматки дошки після завершення поєдинку роздають глядачам.

2. Перешкоди для ковзанярів

Наприкінці лютого у Вінниці, вперше в Україні, пройшов біг на ковзанах з перешкодами, які облаштували за допомогою фішок, бочок, половинок шин від вантажівки та іншого незвичного приладдя. Під час проходження дистанції учасники високо підіймали ноги, робили віражі, виконували човниковий біг, стрибали, присідали. 

3. Забіг в повзунках

У Вінниці, на набережній «Рошен» або біля міськради, влітку регулярно проходить "Забіг у повзунках" для дітей віком до двох років. Малюки долають 5-метрову дистанцію повзучи. При цьому ніхто не може їм допомагати. Батькам дозволяють приманювати своїх чад повітряними кульками, планшетами, фотоапаратами, ключами від авто, книгами та іграшками.

4. Гравці в … кулях

Бампербол придумали в 2011 році в Норвегії. Минулої осені на стадіоні Центрального парку пройшов перший в історії Вінниці матч з цієї спортивної розваги.

Мета гри така ж, як і в футболі – забити м’яч у ворота суперника, але для цього гравці одягаються в спеціальні надувні кулі. Змагаються дві команди, в кожній по 3 – 5 осіб. Можна штовхати суперника, збивати його з ніг, робити сальто, адже надувна куля повністю захищає від каліцтв. 

5. Дві доби по колу

Традиційним для Вінниці стали ультрамарафонські забіги на 12, 24 і 48 годин. Бігають по колу в парку Дружби народів, в тому числі й вночі. Їсти і спати можна скільки завгодно. Серед учасників – чимало ветеранів марафонського бігу, які брали участь у багатьох європейських забігах та Америці.

6. «Стрілялки» для дорослих

Комп’ютерні ігри – це дитяча хвороба нашого часу. Але, виявляється, в них полюбляють змагатися й дорослі. Наприклад, у Вінниці регулярно проходять очні турніри з гри «World of Tanks» – наприклад, до Дня Перемоги.

7. Бойові танці

У Вінниці культивуються види спорту, в яких красивий національний танець поєднується з бойовим мистецтвом. Це бразильська капоейра і український гопак.  

8. Петанк на шпильках

У Вінниці нещодавно почали культивувати французьку гру – петанк. Вона полягає в точному киданні 12 куль з місця. Причому водночас треба намагатися вибити кулі конкурентів.

Окрім звичайних турнірів, у нас проводили й петанк на високих підборах (шпільках). Причому серед учасників був і молодик.

9. Карти – теж спорт

У Вінниці раніше культивувалися дві спортивні карточні гри – бридж і покер. Але після закриття казино в Україні покеристи перейшли суто в Інтернет.

Проте зі спортивного бриджу (в ньому від фарту нічого не залежить, адже всі про черзі змагають однаковими картами) у Вінниці проходять і місцеві турніри, і навіть чемпіонати України.    

10. Змагання священиків

В 2011 році пройшов перший кубок з футболу серед церковних команд. Друге місце там посіла команда Вінницької і Могилів-Подільської єпархії «Спас».

Приблизно з того часу у Вінниці проходить Християнська футбольної ліга. Незабаром стартує її п’ятий сезон.

 

Оригінальні спортивні змагання в світі:

Підводний хокей. Винайдений ще в 1950 році у Великобританії місцевими дайверами, які таким чином вирішили підтримувати свою форму.

Болотний футбол. Грають в багнюці. Існує чемпіонат світу (ЧС) з цього виду спорту. Винайшов його лижник Еса Ромппайнен.

Королівський футбол. Цього різновиду вже 800 років. Воротами є дві великі млини на різних кінцях міста, ігровим полем – саме місто. М’яч можна доставляти до мети будь-яким способом, забороняється тільки битися і застосовувати силові прийоми.

Футдаблбол. Винахід українців відрізняється тим, що тут на полі грають одночасно двома м’ячами. Перший матч відбувся 26 жовтня 2007 року між командою банку і будівельного інституту.

Гонки на газонокосарках. Ідея проведення змагань дозріла ще в середині 70-х років. Гонки на газонокосарках дуже популярні в США.

Гонки на собачих упряжках без снігу. Для більшості людей собачі упряжки міцно асоціюються із зимою і снігом. Але є вид спорту, в якому собаки тягають свої упряжки не по снігу. На них встановлені колеса замість полозів.

Гонки на тракторах. Нехай ці змагання й не такі швидкісні, як «Формула-1», зате вони досить видовищні. Проводяться щорічно в Ростовській області (РФ) під назвою "Бізон Трек-шоу".

Шахбокс. Перші офіційні бої пройшли в 2003 році. В шахбоксі всього 11 раундів, при цьому шість віддається самим шахів, а п’ять - боксу.

Гонки за сиром. Переможцем є той, хто зловить молочний продукт біля підніжжя гори. Він отримує не тільки грошову винагороду, але і сам спортивний снаряд – сирну головку вагою в 3,5 кг.

Ракетбол. Ця гра зовні схожа на звичайний теніс, проте виникла вона шляхом змішування основ гандболу та сквошу. У 1949 році Джо Собек запропонував зіграти партію сквошу на гандбольному полі, а замість ракеток використовувати короткі лопатки.

Спортивна сауна. В цьому виді спорту визнані фаворити - фіни, лише одного разу росіянці вдалося перемогти на ЧС в 2009 році. В спортивній сауні підтримується постійна температура в 110 градусів, а кожні 30 секунд піддається пар.

Метання мобільних телефонів. Проводиться ЧС з цього виду. Призовий фонд тут є, вельми значний. Переможець визначається не тільки по дальності кидка, а по артистизму його виконання. В 2008 році ним стала … собака, яка з небувалою граціозністю змогла виконати кидок телефону кілька сантиметрів. Світовий рекорд метання мобільного телефону нині становить 95 метрів!

Тоурестлінг. Це боротьба з використанням пальців ніг, не так знаменитий. Спортсмени виходять на ринг і зчіплюються великими пальцями ніг, правда поза для боротьби досить незручна. Світові кубки з цього виду спорту проводяться ще з 1970 року.

Змагання вусів і борід. З 2007 року цей колишній карнавал був офіційно визнаний спортивним заходом. ЧС проходить кожні два роки. На ньому змагаються власники самих незвичайних в світі вусів і борід.

Стрибки в довжину на конях. Цей вид навіть встиг взяти участь в Олімпіаді! Правда це було досить давно – в 1900 році в Парижі. Сенс змагання досить простий - стрибки в довжину. Тільки замість однієї людини стрибає кінь разом з наїзником.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...