Коли ходять по квартирам, це афера чи рекламна акція?

Зима щойно закінчилася, але багато хто вже думає, як пережити наступну. Вінницею ходять молоді люди, що пропонують знижки на встановлення пластикових вікон. До редакції телефонують, кажуть, вони шахраї. Щоб перевірити це, ми заслали у структуру “таємного агента”

Про невідомих людей, які ходять по квартирах з розповідями про програму теплозбереження, яка дозволяє поставити пластикові вікна зі знижкою, RIA розказувала в минулому номері (№10 від 11 березня). У статті „Нова афера - легенда про теплоекономію” були коментарі міліції та міськвиконкому.  Обидві структури сказали, що таке ходіння – не що інше, як шахрайство.  


Автору статті про людей, які ходять по квартирах із легендою про муніципальну програму теплозбереження, але не мають нікого відношення до комунальників, прийшло повідомлення: „Я знаю, хто це робить”... Щоб перевірити, чи справді поквартирні обходи починаються з фірми працевлаштування, редакція направила в офіс на Соборній “таємного агента”...

“Ця робота не для мене”
- Я сам з ними ходив – стажувався, - відреагував на публікацію 23-річний Денис і попросив не вказувати прізвища.

Хлопець, щоб влаштуватися експедитором, ходив у офіс на Соборній, 99а. Після співбесіди його з чоловіками, які шукали роботу охоронців, приставили до старшого на ім’я Паша.

- Я до останнього не знав, що буду робити, - говорить Денис. - Ми сіли в тролейбус і поїхали на Тяжилів, де під дев’ятиповерхівкою Паша сказав спостерігати, як він працює.  

Людям, зі слів Дениса, Паша розказував про програму теплозбереження. Мовляв, на їхній дім виділили кошти і можна встановити вікна дешево, можливий кредит... Хлопець допитувався, де знаходяться склади фірми „Єврохолдинг” (за такою назвою бачив табличку в офісі). Йому сказали – на Тарногродського, але номера не назвали. Денис походив біля Паші півдня – і попрощався.

- Я зрозумів, що ця робота не для мене, - каже хлопець.

Про таке ж стажування розповів ще один Денис, 31-річний вінничанин. Він шукав роботу водія або замірника вікон, але теж поїхав стукати в двері квартир. У його випадку новачків учила дівчина Вероніка.  

- Вона дзвонила в двері і говорила: на ваш район виділили 150 квадратів металопластикового профілю, для багатодітних чи пенсіонерів буде знижка від 7 до 25 відсотків, - розказує Денис. – Та якщо завод у Тернополі, то великі знижки неможливі. Везти звідти з теперішніми цінами на бензин дорого. Я подумав, що вікна можуть бути з підпільної фірми, тому брати участь в авантюрі не захотів. Півдня відбув і пішов. А Вероніка казала, що заробляє 6-8 тисяч гривень в „Єврохолдінгу”, та ходити по квартирах – не основна її робота. Вона нібито скоро буде очолювати офіс у Чернівцях. Але виглядає ця дівчина, як задрипанка... Така робота – це якась махінація.

Ми перевірили
Щоб перевірити, чи дійсно з офісу на Соборній виходять агітатори некомунальної(!) програми, журналіст RIA подзвонив за оголошенням про працевлаштування. Цікавився вакансією експедитора - і теж пішов стажуватися з людиною, яка стукала в двері зі словами: „Відкрийте, ми по програмі теплозбереження”.

На співбесіді директор розповів, що «Єврохолдинг» - відома фірма, шукає тільки мотивованих працівників.

- Ось Олена, сьогодні працюєте з нею, - сказав він. – Вона в кінці дня дасть свої рекомендації, і я прийму рішення. Зараз основне ваше завдання – сподобатись Олені.

Що конкретно доведеться робити – ніяких пояснень. Дівчина сказала журналісту, щоб той дивився, що робить вона.  

- На, тримай листочок і записуй квартири. Де відкрили, став плюс, - сказала дівчина, коли добралися до будинку на Пирогов, 73А.

У квартирах відчиняли двері, і Олена казала: «Ми по програмі теплозбереження! Вам талони приходили? Ні?.. Тоді слухайте. Наш завод виділив на ваш район пільговий профіль. Можете замінити вікна зі знижкою...”   

Журналіст цікавився, про вікна якого заводу йдеться і якою програмою підкріплює свою агітацію Олена.

- У наш холдинг входить п’ять заводів. Вінницею опікується тернопільський. Він і пропонує програму. Якщо в сім’ї пільговик або неповнолітній, може бути знижка до 21%, - сказала Олена.

Людям вона говорила, що сусіди вже зареєструвалися, мовляв, поспішайте, бо лишитеся за бортом. Але не відмовилися категорично за той день, коли журналіст супроводжував Олену, лишень п’ятеро.

- Вінницький сайт пише, що ви обманюєте? – спитала жінка, яка читала про підозрілі обходи невідомих людей.

- Це не про нас пишуть. Ми хороші. У нас всі документи є, - відповіла Олена, а стажеру згодом пояснила: - Пишуть про бариг якихось, а ми - лідери, у нас все в порядку. Ми не продаємо вікна, ми створюємо клієнтів.

По дорозі з квартири в квартиру Олена говорила про бізнес та саморозвиток. Казала, що у компанії, де вона працює, можна стати успішним і значно вигідніше ходити по квартирах у пошуках клієнтів, ніж працювати «якимось експедитором».

Що стосується реакції вінничан на програму, яка виявилася рекламною акцією, то «клюнули» в основному пенсіонери. До них мав прийти майстер, щоб все обміряти та сказати, у скільки обійдуться нові вікна. А виклик майстра коштує 100 гривень.

До речі, крім малюнків вікон, списків квартир та рекламних талонів, ніяких документів у Олени не було. А людям, які допитувався більше про пільгову програму теплозбереження, вона радила почитати в інтернеті. Але як потім не старався наш журналіст, не знайшов інформації про схожі програми. Він також зв’язувався з тернопільськими заводами, які займаються металопластиковими системами. На чотирьох великих підприємствах (Viknaroff, “Галактика комфорту”, “ЕлДом”, “Панорама”) сказали, що ніколи не чули про компанію “Єврохолдинг”.

Шахрайство – це не про них?
- Розказували, що ходять аферисти. Але хіба є хоч одна заява, що це ми? Всім, хто нам вікна замовляє, ставимо, - запевнила заступниця директора фірми „Єврохолдинг” Вероніка Скрипник.   

Вона сказала про співпрацю із заводом „Престиж Груп”. Вводимо в пошукову систему цю назву. Першим з’являється посилання „Недобросовісний роботодавець Престиж-Груп”. Це стаття не про завод пластикових вікон, а про фірму з працевлаштування, схожу на вінницький „Єврохолдинг”.

З самим керівником „Єврохолдингу” ми говорили по телефону. Він сказав, що шахраї, які ходять по квартирах, заважають його людям працювати.

- Хтось витрачає гроші на рекламу по телевізору чи бігборди, а в нас реклама – це люди. І багато хто намагається нашу систему копіювати, - говорить Олексій Бойко. – Ми не обманюємо. Я тут вже півтора роки працюю, і від мене йде розвиток, відкриваються філіали, розвиваємо мережу...

Мережу чого? Системи працевлаштування чи продажу пластикових вікон?   

- А нас компанія холдингова. 16 напрямків. Вікна, будматеріали, канцелярія... І оскільки постійно розвиваємося, в нас буде працевлаштування. В нас свої заводи, ми не перепродуємо, самі для себе все це робимо, - сказав директор.

Він назвав тернопільський завод „Захід Груп” і дніпропетровський „Статус Груп”. Знову дивимося в інтернеті – не знаходимо таких. Натомість натрапляємо на статті про вуличних консультантів, які в інших регіонах озвучують такі назви, рекламуючи вікна.

– В нас секрет фірми, як наша компанія росте і розвивається. Не кожному давно це взнати, - відповідає директор на питання, чому лишається загадкою „Єврохолдинг” для людей, які в них стажувалися. - В нас насправді дуже великий розвиток. От я прийшов на водія, а через півтора місяці став управляючим філіалу. Кар’єрний ріст. Якщо одразу це людині пояснити, вона просто не зрозуміє. В нас інформація дається порціями. Це можна зрівняти з мережовим маркетингом. Та якщо в людини не вистачило терпіння допрацювати до кінця дня, то… вона втратила можливості.

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Рейтинг
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Общество
Лисенок Флаффи рисует картины, которые «разлетаются» по 500 долларов. Два года назад малыша спасли из живодёрни под Винницей. До этого он даже не видел дикой природы. Теперь же Флаффи - верный друг своих спасителей - Марии и Владимира.«Любые аргументы «ну можно еще 5 минут», «пожалуйста, не буди меня», «можно, я никуда не пойду» просто не срабатывают» - рассказывают хозяева хвостатого.Ест сыр с фруктами, играет, рисует лапками.«Я просто как-то купила краск...
Общество
Семь лечебных санаториев Винничины, включая четыре детских, собираются оптимизировать. В связи с сокращением расходов областного бюджета на 2020 год к такому решению пришли на заседании комиссии по вопросам регулирования коммунальной собственности и приватизации Винницкого облсовета. Депутаты считают нужным «реорганизовать» Маньковецкий областной детский туберкулезный санаторий «Зелений гай», Кашперовский детский туберкулезный санаторий «Лесная песня», «За...
Общество
«Винницаоблводоканал» планирует увеличить стоимость предоставления услуг холодного водоснабжения и водоотведения.На сайте предприятия отмечают, что соответствующее решение приняла Национальная комиссия, осуществляющая государственное регулирование по энергетике и коммунальных услуг.Запланированные тарифы:- на централизованное водоснабжение - 11,94 грн за 1 куб. м (без НДС). Сегодня тариф составляет 8,60 грн за 1 куб. м (без НДС).- на централизованное водоо...
Происшествия
В Винницкой области в результате столкновения двух легковушек в больницу с травмами различной тяжести попали три человека. Об этом на своей странице в Facebook сообщает Государственная служба Украины по чрезвычайным ситуациям в Винницкой области (ГосЧС). По данным спасателей, дорожно-транспортное происшествие случилось в субботу, 25 января в 21:36 вблизи с. Ксаверовка Винницкого района.   На месте вызова бойцы аварийно-спасательного отряда спецназначения Г...
Культура
24 січня у Вінниці відбувся круглий стіл, під час якого обговорили створення бренду мелодії “Щедрик” Миколи Леонтовича. Депутати пропонують розробити візуальний логотип щедрівки. Також планують сформувати туристичний маршрут “Шляхами Леонтовича”. Про це повідомляють у Вінницькій обласній раді. Мета бренду - довести, що “Щедрик” народився на території Вінницької області. Першим кроком повинна стати візуалізація символу Вінниччини. Загальне обговорення, внес...
Общество
В центрі міста Хмільник, що на Вінниччині, відбувся мітинг-реквієм - земляки прощались з учасником бойових дій Олександром Степаненком. Стрілець з Вінницької області, який двічі був в зоні АТО, помер під час несення служби у військовій частині. Причину смерті з‘ясовують. Про це повідомляє Gazeta.org . «Олександр Степаненко двічі був у зоні антитерористичної операції. Вперше відправився на військову службу з 31 травня 2016 року по 13 вересня 2017 року за ко...
Общество
Щоденно на автошляхах Вінниччини проводиться аварійний ремонт холодним асфальтобетоном для забезпечення безпечного проїзду. За минулий тиждень шляховиками ліквідовано 3630 метрів квадратних ямковості на дорогах державного значення. Про це повідомляє Служба автомобільних доріг у Вінницькій області. Нагадаємо, що за попереднім обстеженням в області виявлено 178 200 метрів квадратних ямковості. Погодні умови дозволили працювати практично з початку року. На ав...
Общество
Вінницькі ювенальні поліцейські розпочали нічні рейди з перевірки розважальних закладів, комп’ютерних клубів та закладів громадського харчування щодо перебування там неповнолітніх до 16 років. Про це повідомляє відділ комунікації ГУ Нацполіції у Вінницькій області. За словами начальниці відділу ювенальної превенції Людмили Кузніцової, це частина превентивної роботи з дітьми.Неналежна увага до неповнолітніх з боку батьків, відсутність контролю за тим, де і...
Культура
Як розумно використати час у вихідні? Depo.Вінниця пропонує кілька варіантів змістовного дозвілля для дорослих і дітей. Субота, 25 січня  Субота – ідеальний день для походу в театр. В обласному музично-драматичному театрі імені Садовського покажуть кримінальну комедію за п'єсою Р. Куні "Смішні гроші".  Що б ви зробили, якби раптом знайшли мільйон? Гроші чи повсякденність, солодке життя чи сім’я та дружба? Що обере та як розпорядиться таким подарунком долі...