Коли ходять по квартирам, це афера чи рекламна акція?

Зима щойно закінчилася, але багато хто вже думає, як пережити наступну. Вінницею ходять молоді люди, що пропонують знижки на встановлення пластикових вікон. До редакції телефонують, кажуть, вони шахраї. Щоб перевірити це, ми заслали у структуру “таємного агента”

Про невідомих людей, які ходять по квартирах з розповідями про програму теплозбереження, яка дозволяє поставити пластикові вікна зі знижкою, RIA розказувала в минулому номері (№10 від 11 березня). У статті „Нова афера - легенда про теплоекономію” були коментарі міліції та міськвиконкому.  Обидві структури сказали, що таке ходіння – не що інше, як шахрайство.  


Автору статті про людей, які ходять по квартирах із легендою про муніципальну програму теплозбереження, але не мають нікого відношення до комунальників, прийшло повідомлення: „Я знаю, хто це робить”... Щоб перевірити, чи справді поквартирні обходи починаються з фірми працевлаштування, редакція направила в офіс на Соборній “таємного агента”...

“Ця робота не для мене”
- Я сам з ними ходив – стажувався, - відреагував на публікацію 23-річний Денис і попросив не вказувати прізвища.

Хлопець, щоб влаштуватися експедитором, ходив у офіс на Соборній, 99а. Після співбесіди його з чоловіками, які шукали роботу охоронців, приставили до старшого на ім’я Паша.

- Я до останнього не знав, що буду робити, - говорить Денис. - Ми сіли в тролейбус і поїхали на Тяжилів, де під дев’ятиповерхівкою Паша сказав спостерігати, як він працює.  

Людям, зі слів Дениса, Паша розказував про програму теплозбереження. Мовляв, на їхній дім виділили кошти і можна встановити вікна дешево, можливий кредит... Хлопець допитувався, де знаходяться склади фірми „Єврохолдинг” (за такою назвою бачив табличку в офісі). Йому сказали – на Тарногродського, але номера не назвали. Денис походив біля Паші півдня – і попрощався.

- Я зрозумів, що ця робота не для мене, - каже хлопець.

Про таке ж стажування розповів ще один Денис, 31-річний вінничанин. Він шукав роботу водія або замірника вікон, але теж поїхав стукати в двері квартир. У його випадку новачків учила дівчина Вероніка.  

- Вона дзвонила в двері і говорила: на ваш район виділили 150 квадратів металопластикового профілю, для багатодітних чи пенсіонерів буде знижка від 7 до 25 відсотків, - розказує Денис. – Та якщо завод у Тернополі, то великі знижки неможливі. Везти звідти з теперішніми цінами на бензин дорого. Я подумав, що вікна можуть бути з підпільної фірми, тому брати участь в авантюрі не захотів. Півдня відбув і пішов. А Вероніка казала, що заробляє 6-8 тисяч гривень в „Єврохолдінгу”, та ходити по квартирах – не основна її робота. Вона нібито скоро буде очолювати офіс у Чернівцях. Але виглядає ця дівчина, як задрипанка... Така робота – це якась махінація.

Ми перевірили
Щоб перевірити, чи дійсно з офісу на Соборній виходять агітатори некомунальної(!) програми, журналіст RIA подзвонив за оголошенням про працевлаштування. Цікавився вакансією експедитора - і теж пішов стажуватися з людиною, яка стукала в двері зі словами: „Відкрийте, ми по програмі теплозбереження”.

На співбесіді директор розповів, що «Єврохолдинг» - відома фірма, шукає тільки мотивованих працівників.

- Ось Олена, сьогодні працюєте з нею, - сказав він. – Вона в кінці дня дасть свої рекомендації, і я прийму рішення. Зараз основне ваше завдання – сподобатись Олені.

Що конкретно доведеться робити – ніяких пояснень. Дівчина сказала журналісту, щоб той дивився, що робить вона.  

- На, тримай листочок і записуй квартири. Де відкрили, став плюс, - сказала дівчина, коли добралися до будинку на Пирогов, 73А.

У квартирах відчиняли двері, і Олена казала: «Ми по програмі теплозбереження! Вам талони приходили? Ні?.. Тоді слухайте. Наш завод виділив на ваш район пільговий профіль. Можете замінити вікна зі знижкою...”   

Журналіст цікавився, про вікна якого заводу йдеться і якою програмою підкріплює свою агітацію Олена.

- У наш холдинг входить п’ять заводів. Вінницею опікується тернопільський. Він і пропонує програму. Якщо в сім’ї пільговик або неповнолітній, може бути знижка до 21%, - сказала Олена.

Людям вона говорила, що сусіди вже зареєструвалися, мовляв, поспішайте, бо лишитеся за бортом. Але не відмовилися категорично за той день, коли журналіст супроводжував Олену, лишень п’ятеро.

- Вінницький сайт пише, що ви обманюєте? – спитала жінка, яка читала про підозрілі обходи невідомих людей.

- Це не про нас пишуть. Ми хороші. У нас всі документи є, - відповіла Олена, а стажеру згодом пояснила: - Пишуть про бариг якихось, а ми - лідери, у нас все в порядку. Ми не продаємо вікна, ми створюємо клієнтів.

По дорозі з квартири в квартиру Олена говорила про бізнес та саморозвиток. Казала, що у компанії, де вона працює, можна стати успішним і значно вигідніше ходити по квартирах у пошуках клієнтів, ніж працювати «якимось експедитором».

Що стосується реакції вінничан на програму, яка виявилася рекламною акцією, то «клюнули» в основному пенсіонери. До них мав прийти майстер, щоб все обміряти та сказати, у скільки обійдуться нові вікна. А виклик майстра коштує 100 гривень.

До речі, крім малюнків вікон, списків квартир та рекламних талонів, ніяких документів у Олени не було. А людям, які допитувався більше про пільгову програму теплозбереження, вона радила почитати в інтернеті. Але як потім не старався наш журналіст, не знайшов інформації про схожі програми. Він також зв’язувався з тернопільськими заводами, які займаються металопластиковими системами. На чотирьох великих підприємствах (Viknaroff, “Галактика комфорту”, “ЕлДом”, “Панорама”) сказали, що ніколи не чули про компанію “Єврохолдинг”.

Шахрайство – це не про них?
- Розказували, що ходять аферисти. Але хіба є хоч одна заява, що це ми? Всім, хто нам вікна замовляє, ставимо, - запевнила заступниця директора фірми „Єврохолдинг” Вероніка Скрипник.   

Вона сказала про співпрацю із заводом „Престиж Груп”. Вводимо в пошукову систему цю назву. Першим з’являється посилання „Недобросовісний роботодавець Престиж-Груп”. Це стаття не про завод пластикових вікон, а про фірму з працевлаштування, схожу на вінницький „Єврохолдинг”.

З самим керівником „Єврохолдингу” ми говорили по телефону. Він сказав, що шахраї, які ходять по квартирах, заважають його людям працювати.

- Хтось витрачає гроші на рекламу по телевізору чи бігборди, а в нас реклама – це люди. І багато хто намагається нашу систему копіювати, - говорить Олексій Бойко. – Ми не обманюємо. Я тут вже півтора роки працюю, і від мене йде розвиток, відкриваються філіали, розвиваємо мережу...

Мережу чого? Системи працевлаштування чи продажу пластикових вікон?   

- А нас компанія холдингова. 16 напрямків. Вікна, будматеріали, канцелярія... І оскільки постійно розвиваємося, в нас буде працевлаштування. В нас свої заводи, ми не перепродуємо, самі для себе все це робимо, - сказав директор.

Він назвав тернопільський завод „Захід Груп” і дніпропетровський „Статус Груп”. Знову дивимося в інтернеті – не знаходимо таких. Натомість натрапляємо на статті про вуличних консультантів, які в інших регіонах озвучують такі назви, рекламуючи вікна.

– В нас секрет фірми, як наша компанія росте і розвивається. Не кожному давно це взнати, - відповідає директор на питання, чому лишається загадкою „Єврохолдинг” для людей, які в них стажувалися. - В нас насправді дуже великий розвиток. От я прийшов на водія, а через півтора місяці став управляючим філіалу. Кар’єрний ріст. Якщо одразу це людині пояснити, вона просто не зрозуміє. В нас інформація дається порціями. Це можна зрівняти з мережовим маркетингом. Та якщо в людини не вистачило терпіння допрацювати до кінця дня, то… вона втратила можливості.

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
21 апреля православные христиане отмечают большой праздник – Вербное воскресенье 2019. По традиции, в этот день верующие несут в церкви для освящения ветки распустившейся вербы. Они символизируют пальмовые ветви, которыми приветствовали вход Иисуса в Иерусалим накануне его распятия. "Сегодня" пишут, как правильно провести Вербное воскресенье 2019, а также о главных приметах и обычаях этого праздника.   Приметы на Вербное воскресенье 2019    Освященную верб...
Общество
В Виннице прoшел перфoрманс, нацеленный  на привлечение внимания гoрoжан к экoлoгическим прoблемам. Инициатoрами пoдoбнoй акции выступили студенты биoлoгическoгo факультета Дoнецкoгo нациoнальнoгo университета имени Василия Стуса. «Face of Humanity: Экo-Арт Перфoрманс» прoшел в мoлoдежнoм центре «Квадрат». В рамках мерoприятия были сoзданы четыре oснoвные лoкации: выставка фoтo-рабoт, мoдерн инсталляции, выставка картин мoлoдых сoвременных худoжникoв и пер...
Общество
Об этом говорится в сообщении на странице Подольского зоопарка в соцсети "Фейсбук". По словам директора Подольского зоопарка Евгения Ткачика, беременность длилась девять месяцев. Детеныш родился с полосками на грудной клетке. У малышки хорошо выражены основания рогов. "Это винторогая антилопа Канна, одна из самых крупных антилоп, которые есть вообще. Приобрели мы ее четыре года назад. Самцу тогда было два года, а самке — год. Они достигли полового созреван...
Общество
Винницкие правоохранители совместно с рыбоохранным патрулем проводят рейды по выявлению браконьеров. С начала нерестового периода в пределах водоемов Винницкой области они задержали 45 нарушителей, на которых составлены протоколы. Как сообщают в отделе коммуникаций ГУНП в Винницкой области, в профилактических мероприятиях под условным названием «Нерест» принимали участие сотрудники полиции и управления Государственного агентства рыбного хозяйства. Всех выя...
Общество
По сообщению Винницкого областного центра по гидрометеорологии на территории области сохранится прохладная погода с ночными заморозками на поверхности почвы, временами небольшой дождь.20-21 апреля: переменная облачность. 20 апреля без осадков. 21 апреля ночью без осадков, днем небольшой дождь. Ветер восточный с переходом на северо-западный, 5-10 м / с. Температура ночью 1-6 ° тепла, на поверхности почвы заморозки 0-5 °, днем 11-16 ° тепла.Прогноз на 22-23...
Происшествия
Сегодня последний день агитации перед вторым туром выборов президента Украины. В 19.00  на стадионе "Олимпийский" в Киеве пройдут предвыборные дебаты кандидатов – шоумена и продюсера Владимира Зеленского и действующего президента страны Петра Порошенко. \
Общество
В Виннице мужчина, который был в плену «ДНР», вышел с единичным пикетом в поддержку кандидата в Президенты Украины Петра Порошенко. На плакате мужчины пишет: «Если не Порох, то Л/ДНР будет здесь. Я был в плену ». Об этом сообщила в Facebook Светлана Бондарь.
Криминал
18 апреля в Шаргородскому районе работники полиции задержали подозреваемого, причастного к избиению 87-летней пенсионерки. Сейчас женщина находится в реанимации с тяжелыми травмами головы и туловища.Об этом сообщает отдел коммуникации ГУ ЧП в Винницкой области.В полицию около 20:10 часов поступило сообщение из районной больницы о госпитализации в реанимационное отделение 87-летней жительницы района с тяжелыми травмами головы и туловища.Как рассказал началь...
Общество
18 апреля Винницу посетила делегация из Польши - представители завода-изготовителя общественного транспорта SolarisОсновная цель визита - презентация своей продукции. А именно электробусов. Сегодня руководство города заинтересовано в применении такого вида машин в нашей сети общественного транспорта. Насущная необходимость есть. Изучаются технические возможности эксплуатации электробусов: их выносливость в различных погодных условиях, способности к сложном...
Новости по теме
Вербное воскресенье: приметы праздника и как провести этот день
«Face of Humanity»: винницкие студенты устрoили шoкирующий перфoрманс (ФOТO)
Детеныш весом в полцентнера: Подольский зоопарк в Виннице похвастался пополнением
На Винничине полиция проводит операцию «Нерест»
Какой будет погода в Виннице в день открытия фонтана и на выборы
«Если не Порох, то «Л/ДНР» будет здесь», - в Виннице бывший военнопленный вышел с пикетом (фото)
Представители польского завода представили в Виннице электробусы (Фото)
Перед открытием фонтана в Виннице заасфальтировали тротуар на мосту (ФОТО)
Опрос: за кого будет голосовать Винница 21 апреля (Видео)
В Винницкой области отравились шесть человек, общепит временно закрыли