У квітні газ для вінничан подорожчає в 6 разів

З 1 квітня в Україні подорожчає газ. Цього разу ріст цін стане чи не найсуттєвішим за період незалежності. Фактично для населення діятимуть два тарифи: для тих, хто споживає менше 200 куб м. на місяць впродовж опалювального сезону – пільгова ціна 3,600 грн. за 1 м3, і для тих, хто споживає понад 200 кубів – 7,188 грн. за 1 м3. З метою зменшення навантаження на населення оплата за послуги централізованого опалення буде розрахуватись не на 6 місяців, як зараз, а на 12 місяців.

Про це повідомляє Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

В.о. Голови Національної комісії Дмитро Вовк пояснив, що такі різкі зміни зумовлені ЗУ «Про державний бюджет України на 2015 рік». Населення сплачує лише 10% від реальної вартості газу. Інші 90% оплачує бюджет покриваючи дефіцит НАК «Нафтогаз». Упродовж багатьох років газ продавався за цінами, набагато нижчими від імпортної ціни та собівартості його видобування в Україні. Зрозуміло, що отримуючи за газ суттєво менше ринкової ціни державне Укргазвидобування вимушено зменшувало обсяги видобування. Коштів на розвідку нових покладів, буріння свердловин, утримання існуючих у задовільному стані просто не було де взяти. За розрахунками фахівців Укргазвидобування та фахівців НКРЕКП, збільшення інвестицій у власне видобування дасть змогу Україні упродовж п’яти років повністю ліквідувати залежність від російських поставок.

Зазначимо, що до квітня «блакитне паливо» вінничанам обходилося у 1,182 гривень "за куб".

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов