Вінничани, вкладники «Дельта Банку», звернулися до вищих посадовців держави

Лист-звернення до Президента України Петра Порошенка Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, Голови Верховної Ради Володимира Гройсмана написали вінничани, вкладники ПАТ «Дельта Банк». Вони пропонують свій вихід із ситуації, що склалась – «замороження» депозитів на рік без виплати відсотків, щоб зберегти свої вклади у валюті. Пишуть – збирали на старість, ліки і поховання, а зараз виявилось – втратили все. Далі – повний текст звернення:

«Звертаємось до Вас, шановні панове, як до людей, які своєю діяльністю і можливостями повинні захищати і допомагати простим людям, які Вам довірили при висуванні Вас Ваші найвищі посади в державі. В своїх програмах на виборах Ви обіцяли чути горе «кожного», проблеми сприймати як свої, і ми Вам щиро повірили. Ось настав той час, коли Ви повинні дійсно почути і реально допомогти нам.
Ми є вкладниками проблемного банку «Дельта», а це понад 500 тис. вкладників, які більшість вкладів мають у валюті, повернення яких через фонд гарантування вкладів призвело до втрати майже всіх вкладів. Ми все життя їх збирали, щоб гідно зустріти старість - на ліки та поховання.
Така ситуація склалася з вини регулятора НБУ через те, що регулятор втратив контроль над роботою банку. Голова НБУ пані Гонтарева В.О. в усіх засобах ЗМІ говорила про те, що даний банк будуть націоналізувати та виділять необхідне рефінансування. І, як завжди, знову обманула!!!
МВФ в своїх рекомендаціях радив не ліквідовувати системні банки, а банк «Дельта» був саме таким по обсягах, займав третє місце в Україні. Така політика НБУ і КМУ приведе до знищення банківської системи, яка і так сьогодні знаходиться на межі знищення, великого відтоку вкладів населення, а це призведе до поглиблення кризи в країні, яка і так знаходиться на межі виживання - війна, економічна криза, процеси реформ...
Шановні панове, зі сльозами на очах просимо Вас згадати свої обіцянки про допомогу населенню та захист людей, вивчити далі питання та вирішити його згідно до рекомендацій провідних фінансистів країни та світу.
Аналіз стану справ «Дельта Банку» і шляхи виходу з даної ситуації пропонуємо: вкладники готові під державні гарантії «заморозити» свої вклади на 1 рік без отримання будь-яких відсотків на девіденди, а відсотки держава може забрати на потреби АТО, переселенців, проведення реформ чи будь-які інші важливі цілі.
20 березня 2015 року зберуться в Києві усі вкладники з усієї України і будуть у Вас просити зустрітися з Вашими представниками і просити у них допомоги. Просимо Вас звернути на це увагу і дуже сподіваємося на Вас, пане Президенте України, гаранта Конституції та прав людей.
Від імені координаційної групи порятунку вкладників «Дельта Банку» - Ольга Правденко.

Бажаємо Вам натхнення та бажання почути кожного з нас, допомогти, щоб ми усі могли «жити по-новому» .

Окрім того, вкладники, звернулись до міжнародного фінансового експерта Еріка Нахмана, який прокоментував своє бачення стану справ у ПАТ «Дельта Банк» і шляхи виходу з даної ситуації:

-    По-перше, прямі втрати бюджету, якщо ліквідувати Дельта банк - більше 32 млрд.грн. У тому числі 16 млрд.грн. на ФГВФО. Тому, до речі, фонд намагається пробити варіант відшкодування не грошима, а ОВДП. А це по факту для фізосіб дисконт від суми відшкодування депозитів близько 50%, враховуючи низькі процентні ставки за ОВДП і високу інфляцію. Цікаво, до речі, а борги по комуналці держава теж готова приймати в ОВДП?
Плюс 16 млрд.грн. борги Дельта банку перед держбанками (Укрексімбанк, Ощадбанк та Укргазбанк) і НБУ (з рефінансування).Плюс ще борги перед держкомпаніями. І втрати по недонадходження прибуткового податку і військового збору з доходів за депозитами фізосіб. Плюс збитки бюджету від розорення сотень якщо не тисяч юросіб, які втратять в такому випадку оборотні кошти в Дельті.

По-друге, багатомільярдні непрямі втрати банківського сектора та економіки. Адже кожного разу чиновники НБУ говорили, що Дельта банк - системний банк, тому з будь-якого його врятують. І якщо його все-таки поховають, то вийде, що в черговий раз вони обдурили народ. І цей народ цілком закономірно задасть питання - який системний банк наступний? І, звичайно ж, будуть тримати свої гроші подалі від українських банків. А немає депозитів - немає і кредитів. Немає кредитів - слабка економіка і немає податків. І нова хвиля системної економічної кризи. Штучно породжена. Без можливості покласти провину за неї на Путіна і АТО.

Саме тому раніше МВФ окремо виділив, що Україна зобов'язана рятувати системні банки. Але українські чиновники, в першу чергу, від НБУ і ФГВФО як і раніше не можуть знайти рішення,  як вирішити проблему Дельта банку. Для відновлення платоспроможності Дельта банку державі потрібно лише влити ліквідність близько 12 млрд.грн. Це в рази менше, ніж прямі і непрямі втрати від його "похорону". І ці 12 млрд.грн. не потрібно буде списати, на відміну від випадку простого "похорону" Дельти.

Кому може бути вигідно доведення Дельта банку до банкрутства? - ФГВФО, враховуючи "інтереси" чиновників фонду. А також великим кредиторам, які спробують "списати" або "дисконтувати" кредити "Дельті". Можливо також, що в каламутній воді процедури ліквідації знайдуться ділки, які захочуть задешево прибрати до рук вигідні об'єкти, які кредитував Дельта банк - наприклад, 25% акцій телеканалу "Інтер".

Коли говорять, що в усьому винна агресивна політика власника Дельта банку, то замовчують про втрати банку в Криму, в зоні АТО, загального погіршення ситуації в економіці України. Тобто з незалежних від банку причин. З тим же успіхом можна покладати провину у втраті і знеціненні гривневих депозитів на населення, яке повірило запевненням влади про стабільність банківської системи і національної грошової одиниці. В основному,  проблема Дельти - це результат політичної та економічної кризи в Україні. Але, звичайно ж, акціонери Дельти повинні розділити відповідальність з державою таким чином, що вони втратили свої інвестиції в банк. Але причому тут мільйони вкладників і тисячі юросіб(питання швидше риторичне).

А якщо влада вирішить поховати "Дельту", то за це рішення додатково заплатять ще й мільйони платників податків. Які варіанти вирішення проблеми:

- Націоналізація Дельта банку (викуп державою за 1 грн. З подальшою докапіталізацією і поповненням ліквідності шляхом вливання ОВДП - такий варіант передбачений в кредиті МВФ - це кращий сценарій для бюджету, банківської системи, економіки та населення);

- Приєднання до Держбанку (цей варіант складніше, враховуючи масштаби Дельти);

- Поділ банку на поганий і хороший. Владі пора вирішити питання Дельта банку найбільш ефективним способом, а не просто списати більше 32 млрд.грн. з бюджету і потім ще розгрібати завали проблем, які виникнуть у разі «похорону» Дельти. В останньому випадку, як звичайно, зароблять лише окремі особистості.

vinnitsaok
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
21 апреля православные христиане отмечают большой праздник – Вербное воскресенье 2019. По традиции, в этот день верующие несут в церкви для освящения ветки распустившейся вербы. Они символизируют пальмовые ветви, которыми приветствовали вход Иисуса в Иерусалим накануне его распятия. "Сегодня" пишут, как правильно провести Вербное воскресенье 2019, а также о главных приметах и обычаях этого праздника.   Приметы на Вербное воскресенье 2019    Освященную верб...
Общество
В Виннице прoшел перфoрманс, нацеленный  на привлечение внимания гoрoжан к экoлoгическим прoблемам. Инициатoрами пoдoбнoй акции выступили студенты биoлoгическoгo факультета Дoнецкoгo нациoнальнoгo университета имени Василия Стуса. «Face of Humanity: Экo-Арт Перфoрманс» прoшел в мoлoдежнoм центре «Квадрат». В рамках мерoприятия были сoзданы четыре oснoвные лoкации: выставка фoтo-рабoт, мoдерн инсталляции, выставка картин мoлoдых сoвременных худoжникoв и пер...
Общество
Об этом говорится в сообщении на странице Подольского зоопарка в соцсети "Фейсбук". По словам директора Подольского зоопарка Евгения Ткачика, беременность длилась девять месяцев. Детеныш родился с полосками на грудной клетке. У малышки хорошо выражены основания рогов. "Это винторогая антилопа Канна, одна из самых крупных антилоп, которые есть вообще. Приобрели мы ее четыре года назад. Самцу тогда было два года, а самке — год. Они достигли полового созреван...
Общество
Винницкие правоохранители совместно с рыбоохранным патрулем проводят рейды по выявлению браконьеров. С начала нерестового периода в пределах водоемов Винницкой области они задержали 45 нарушителей, на которых составлены протоколы. Как сообщают в отделе коммуникаций ГУНП в Винницкой области, в профилактических мероприятиях под условным названием «Нерест» принимали участие сотрудники полиции и управления Государственного агентства рыбного хозяйства. Всех выя...
Общество
По сообщению Винницкого областного центра по гидрометеорологии на территории области сохранится прохладная погода с ночными заморозками на поверхности почвы, временами небольшой дождь.20-21 апреля: переменная облачность. 20 апреля без осадков. 21 апреля ночью без осадков, днем небольшой дождь. Ветер восточный с переходом на северо-западный, 5-10 м / с. Температура ночью 1-6 ° тепла, на поверхности почвы заморозки 0-5 °, днем 11-16 ° тепла.Прогноз на 22-23...
Происшествия
Сегодня последний день агитации перед вторым туром выборов президента Украины. В 19.00  на стадионе "Олимпийский" в Киеве пройдут предвыборные дебаты кандидатов – шоумена и продюсера Владимира Зеленского и действующего президента страны Петра Порошенко. \
Общество
В Виннице мужчина, который был в плену «ДНР», вышел с единичным пикетом в поддержку кандидата в Президенты Украины Петра Порошенко. На плакате мужчины пишет: «Если не Порох, то Л/ДНР будет здесь. Я был в плену ». Об этом сообщила в Facebook Светлана Бондарь.
Криминал
18 апреля в Шаргородскому районе работники полиции задержали подозреваемого, причастного к избиению 87-летней пенсионерки. Сейчас женщина находится в реанимации с тяжелыми травмами головы и туловища.Об этом сообщает отдел коммуникации ГУ ЧП в Винницкой области.В полицию около 20:10 часов поступило сообщение из районной больницы о госпитализации в реанимационное отделение 87-летней жительницы района с тяжелыми травмами головы и туловища.Как рассказал началь...
Общество
18 апреля Винницу посетила делегация из Польши - представители завода-изготовителя общественного транспорта SolarisОсновная цель визита - презентация своей продукции. А именно электробусов. Сегодня руководство города заинтересовано в применении такого вида машин в нашей сети общественного транспорта. Насущная необходимость есть. Изучаются технические возможности эксплуатации электробусов: их выносливость в различных погодных условиях, способности к сложном...
Новости по теме
Вербное воскресенье: приметы праздника и как провести этот день
«Face of Humanity»: винницкие студенты устрoили шoкирующий перфoрманс (ФOТO)
Детеныш весом в полцентнера: Подольский зоопарк в Виннице похвастался пополнением
На Винничине полиция проводит операцию «Нерест»
Какой будет погода в Виннице в день открытия фонтана и на выборы
«Если не Порох, то «Л/ДНР» будет здесь», - в Виннице бывший военнопленный вышел с пикетом (фото)
Представители польского завода представили в Виннице электробусы (Фото)
Перед открытием фонтана в Виннице заасфальтировали тротуар на мосту (ФОТО)
Опрос: за кого будет голосовать Винница 21 апреля (Видео)
В Винницкой области отравились шесть человек, общепит временно закрыли