Вінничани, вкладники «Дельта Банку», звернулися до вищих посадовців держави

Лист-звернення до Президента України Петра Порошенка Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, Голови Верховної Ради Володимира Гройсмана написали вінничани, вкладники ПАТ «Дельта Банк». Вони пропонують свій вихід із ситуації, що склалась – «замороження» депозитів на рік без виплати відсотків, щоб зберегти свої вклади у валюті. Пишуть – збирали на старість, ліки і поховання, а зараз виявилось – втратили все. Далі – повний текст звернення:

«Звертаємось до Вас, шановні панове, як до людей, які своєю діяльністю і можливостями повинні захищати і допомагати простим людям, які Вам довірили при висуванні Вас Ваші найвищі посади в державі. В своїх програмах на виборах Ви обіцяли чути горе «кожного», проблеми сприймати як свої, і ми Вам щиро повірили. Ось настав той час, коли Ви повинні дійсно почути і реально допомогти нам.
Ми є вкладниками проблемного банку «Дельта», а це понад 500 тис. вкладників, які більшість вкладів мають у валюті, повернення яких через фонд гарантування вкладів призвело до втрати майже всіх вкладів. Ми все життя їх збирали, щоб гідно зустріти старість - на ліки та поховання.
Така ситуація склалася з вини регулятора НБУ через те, що регулятор втратив контроль над роботою банку. Голова НБУ пані Гонтарева В.О. в усіх засобах ЗМІ говорила про те, що даний банк будуть націоналізувати та виділять необхідне рефінансування. І, як завжди, знову обманула!!!
МВФ в своїх рекомендаціях радив не ліквідовувати системні банки, а банк «Дельта» був саме таким по обсягах, займав третє місце в Україні. Така політика НБУ і КМУ приведе до знищення банківської системи, яка і так сьогодні знаходиться на межі знищення, великого відтоку вкладів населення, а це призведе до поглиблення кризи в країні, яка і так знаходиться на межі виживання - війна, економічна криза, процеси реформ...
Шановні панове, зі сльозами на очах просимо Вас згадати свої обіцянки про допомогу населенню та захист людей, вивчити далі питання та вирішити його згідно до рекомендацій провідних фінансистів країни та світу.
Аналіз стану справ «Дельта Банку» і шляхи виходу з даної ситуації пропонуємо: вкладники готові під державні гарантії «заморозити» свої вклади на 1 рік без отримання будь-яких відсотків на девіденди, а відсотки держава може забрати на потреби АТО, переселенців, проведення реформ чи будь-які інші важливі цілі.
20 березня 2015 року зберуться в Києві усі вкладники з усієї України і будуть у Вас просити зустрітися з Вашими представниками і просити у них допомоги. Просимо Вас звернути на це увагу і дуже сподіваємося на Вас, пане Президенте України, гаранта Конституції та прав людей.
Від імені координаційної групи порятунку вкладників «Дельта Банку» - Ольга Правденко.

Бажаємо Вам натхнення та бажання почути кожного з нас, допомогти, щоб ми усі могли «жити по-новому» .

Окрім того, вкладники, звернулись до міжнародного фінансового експерта Еріка Нахмана, який прокоментував своє бачення стану справ у ПАТ «Дельта Банк» і шляхи виходу з даної ситуації:

-    По-перше, прямі втрати бюджету, якщо ліквідувати Дельта банк - більше 32 млрд.грн. У тому числі 16 млрд.грн. на ФГВФО. Тому, до речі, фонд намагається пробити варіант відшкодування не грошима, а ОВДП. А це по факту для фізосіб дисконт від суми відшкодування депозитів близько 50%, враховуючи низькі процентні ставки за ОВДП і високу інфляцію. Цікаво, до речі, а борги по комуналці держава теж готова приймати в ОВДП?
Плюс 16 млрд.грн. борги Дельта банку перед держбанками (Укрексімбанк, Ощадбанк та Укргазбанк) і НБУ (з рефінансування).Плюс ще борги перед держкомпаніями. І втрати по недонадходження прибуткового податку і військового збору з доходів за депозитами фізосіб. Плюс збитки бюджету від розорення сотень якщо не тисяч юросіб, які втратять в такому випадку оборотні кошти в Дельті.

По-друге, багатомільярдні непрямі втрати банківського сектора та економіки. Адже кожного разу чиновники НБУ говорили, що Дельта банк - системний банк, тому з будь-якого його врятують. І якщо його все-таки поховають, то вийде, що в черговий раз вони обдурили народ. І цей народ цілком закономірно задасть питання - який системний банк наступний? І, звичайно ж, будуть тримати свої гроші подалі від українських банків. А немає депозитів - немає і кредитів. Немає кредитів - слабка економіка і немає податків. І нова хвиля системної економічної кризи. Штучно породжена. Без можливості покласти провину за неї на Путіна і АТО.

Саме тому раніше МВФ окремо виділив, що Україна зобов'язана рятувати системні банки. Але українські чиновники, в першу чергу, від НБУ і ФГВФО як і раніше не можуть знайти рішення,  як вирішити проблему Дельта банку. Для відновлення платоспроможності Дельта банку державі потрібно лише влити ліквідність близько 12 млрд.грн. Це в рази менше, ніж прямі і непрямі втрати від його "похорону". І ці 12 млрд.грн. не потрібно буде списати, на відміну від випадку простого "похорону" Дельти.

Кому може бути вигідно доведення Дельта банку до банкрутства? - ФГВФО, враховуючи "інтереси" чиновників фонду. А також великим кредиторам, які спробують "списати" або "дисконтувати" кредити "Дельті". Можливо також, що в каламутній воді процедури ліквідації знайдуться ділки, які захочуть задешево прибрати до рук вигідні об'єкти, які кредитував Дельта банк - наприклад, 25% акцій телеканалу "Інтер".

Коли говорять, що в усьому винна агресивна політика власника Дельта банку, то замовчують про втрати банку в Криму, в зоні АТО, загального погіршення ситуації в економіці України. Тобто з незалежних від банку причин. З тим же успіхом можна покладати провину у втраті і знеціненні гривневих депозитів на населення, яке повірило запевненням влади про стабільність банківської системи і національної грошової одиниці. В основному,  проблема Дельти - це результат політичної та економічної кризи в Україні. Але, звичайно ж, акціонери Дельти повинні розділити відповідальність з державою таким чином, що вони втратили свої інвестиції в банк. Але причому тут мільйони вкладників і тисячі юросіб(питання швидше риторичне).

А якщо влада вирішить поховати "Дельту", то за це рішення додатково заплатять ще й мільйони платників податків. Які варіанти вирішення проблеми:

- Націоналізація Дельта банку (викуп державою за 1 грн. З подальшою докапіталізацією і поповненням ліквідності шляхом вливання ОВДП - такий варіант передбачений в кредиті МВФ - це кращий сценарій для бюджету, банківської системи, економіки та населення);

- Приєднання до Держбанку (цей варіант складніше, враховуючи масштаби Дельти);

- Поділ банку на поганий і хороший. Владі пора вирішити питання Дельта банку найбільш ефективним способом, а не просто списати більше 32 млрд.грн. з бюджету і потім ще розгрібати завали проблем, які виникнуть у разі «похорону» Дельти. В останньому випадку, як звичайно, зароблять лише окремі особистості.

vinnitsaok
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Винница стала шестым городом Украины, который проверяют на доступность для людей с инвалидностью, об этом сообщает UA.Винница.Инициатором проекта "Тостер", является Дмитрий Щебетюк. Он вместе с волонтерами ездит по городам Украины, чтобы проверить их на доступность для тех, кто вынужден передвигаться в инвалидных колясках.Всего организаторы планируют проверить 10 городов. После проверку проведут в Сумах, Черкассах, Чернигове и Полтаве. Первые итоги обнарод...
Общество
"Винницаоблэнерго" снова собирается перекрыть водоканалу электроэнергию. Об этом сообщает журналистка Татьяна Кондратьева на своей странице в Фейсбук. "Обіцянки-цяцянки, а долги никуда не делись. "Облэнерго" завтра-послезавтра снова отключает водоканал... Об этом эмоционально сообщил журналистам Андрей Полищук (гендиректор "Винницаоблэнерго", - ред.)", – пишет журналистка.
Происшествия
В Виннице разыскивают 38-летнюю Ирину Заверуху. В течение последнего года женщина вела бродяжнический образ жизни. Последний раз ее видели в декабре 2017 года на железнодорожном вокзале в Виннице.Об этом сообщили в Национальной полиции Винницкой области.Приметы пропавшей: на вид 37-40 лет, рост 160-165 см., глаза серые, лицо овальное, короткие седые волосы, на левой руке родинка. Если кто-то владеет какой-либо информацией о местонахождении разыскиваемого л...
Общество
27 октября в Виннице проведут традиционный страшный велопарад года. Забег устраивают к празднику Halloween, который отмечают в ночь с 31 октября нa 1 ноября. Об этом сообщают организаторы велозабега в «Фейсбук». «Традиционно фановая хеллоуинская покатуха, уже 5 по счету. Отступаем от классического дня проведения - пятница, и передвигаем ивент максимально близко к Хэллоуину. Поэтому - воскресенье 27 октября, ТРЦ «Мир». Сбор в 10:30 часов, а старт в 11:00. М...
Общество
Управление статистики опубликовало данные по среднемесячной номинальной заработной плате работников по видам экономической деятельности с начала 2019 года.Больше всего получают те, кто работает в финансовой и страховой деятельности - 12 580 гривен в месяц. Меньше платят работникам, работающих в сфере развлечений, искусства и спорте - 5277 гривен в месяц.Диаграмма интерактивная проверить зарплаты по видам деятельности - наведите курсор на колонку.
Происшествия
В Виннице на перекрестке улицы Келецкой и проспекта Юности экипаж патрульных заметил автомобиль Mercedes, у которого не подсветки на номерной знак. Инспекторы подали водителю сигнал об остановке.«Из автомобиля вышел молодой человек, у которого патрульные сразу заметили признаки алкогольного опьянения. Неустойчивая походка и нечеткое произношение указывали на то, что водитель, возможно, сел за руль в нетрезвом состоянии », - сообщает пресс-служба патрульной...
Общество
22 октября Винницу накрыл густой туман. Подобное атмосферное явление наблюдается в городе в течение последних нескольких дней, но сегодня дымка содержится еще с полуночи. В Украинском гидрометцентре предупреждают, что туман продержится до первой половины дня, видимость не превышает 200-500 м. Такие условия соответствуют первому уровню опасности. Фото: vinbazar.com
Новости компаний
Как часто Вы задаете себе вопрос о своем самочувствии? Ломкость и выпадение волос списываете на авитаминоз?! Чувствуете ком в горле? Спросите себя, как давно Вы были у врача? Проходили ли Вы профилактическое обследование? Если «Нет» - почему медлите? Почему относитесь пренебрежительно к своему здоровью, ведь это – большая ценность. Сейчас время дать ответ на самый главный вопрос: Довольно часто мы путаем эти симптомы с другими болезнями, но именно они могу...
Происшествия
В Ильинцах Винницкой области супруги жестко побили 16-летнего соседского мальчика. Юноше по имени Антон, сломали нос, когда он ремонтировал замок в тамбуре. Жители дома говорят: конфликт между соседями продолжается не один год. Сосед душил меня и вплоть поднял, держа за горло. Затем поставил на землю и без слов ударил в нос. Я упал, и он с женой начали бить меня руками и ногами, - рассказывает пострадавший. С многочисленными травмами Антона увезли в центра...