Люди з документом самооборони збивають гроші з вінничан

Хотіли грошей. На очах у працівників ДАІ і наряду міліції двоє з посвідченням вінницької самооборони побили учасників ДТП. Вони втрутилися в документування наслідків невеликої аварії, де сторони знайшли спільну мову. Вимагали гроші з водія і погрожували машину спалити, а самого - закопати...

Молоді люди, які назвалися самооборонівцями, були нетверезі. Вони нахабно розмовляли і з цивільними, і з працівниками міліції. Хотіли зняти на відео ДАІвців, які документували, що учасники аварії не мають один до одного претензій. Але мобільний задзвонив. І замість фільму про погану міліцію, яка могла стати на сторону порушника, „робінгуди” отримали кримінальне провадження. Вони ж бо затіяли бійку.

Аварія була на Гонти 12 березня, приблизно о 17.40. Володимир Сапигора їхав за кермом своєї “сімки” разом з шурином, коли на смугу їхнього руху вискочили з-за зустрічної машини два чоловіки на велосипедах.

Один велосипедист вивернувся від зіткнення. Другий після маневрів водія все-таки зачепив його машину. Він розбив ліве бокове дзеркало заднього виду. Не впав, а скло розсипалося. Далі усі учасники ДТП вирішували, як вийти із неприємної для обох ситуації.

Велосипедист визнавав свою вину і готовий був заплатити водію за нове дзеркало. Якраз домовлялися про суму грошей - під’їхала машина Державтоінспекції.

- Ми не викликали і велосипедисти теж, - розказує Володимир Сапигора. – Виявилося, повідомила про аварію невідома людина. Ми пояснили співробітникам, що домовилися між собою, і нас запросили в машину писати пояснення, що претензій один до одного не маємо.    

І тут на місце аварії із сусіднього двору підійшли двоє молодих чоловіків 20-25 років. Один з них безцеремонно відчинив дверки машини ДАІ та взявся керувати людьми в середині. Почали з велосипедиста.

- Тебе залякали, а ми захистимо.
- Ні, все нормально, - відповів той. Він уперше бачив цих людей.
- Тебе залякали? Били?
- Ні, все мирно.
- Ти, давай, виходить з машини, будемо з тобою розбиратися, - сказали вже Володимиру.

– Коли я спитав, хто вони такі, один мені сказав: „Я такий, що тебе закопаю і твою машину спалю”, - переказує Володимир Сапигора, упускаючи нецензурну лексику перехожих, яку ті не добирали, незважаючи на присутність поруч людей у формі. - Другий з цих чоловіків почав махати посвідченням, в якому я прочитав „Вінницька самооборона”.

Працівник ДАІ попросив не заважати працювати. На це один з самооборонівців відреагував нахабним: „Ти хто такий!? Ану представся!?” і дістав мобільний, з наміром зняти відповідь на відео. Відео не побачимо в Ютубі, бо телефон якраз задзвонив. І чоловік відійшов поговорити. Коли повернувся, роздавав ще більше матюків на усі боки.

До нього працівник ДАІ викликав наряд міліції. Але правоохоронці забрали буйних не одразу. Ще зо дві години, як каже водій, він та його шурин Руслан сварилися і шарпалися з „робінгудами”. Між тим поверталися в машину ДАІ дописувати пояснювальні.

- Вони підходили до мене зі словами: „Якщо не хочеш мати проблеми, то плати”. Підходили до Руслана. Один ударив мого шурина в голову біля вуха так, що той упав, - розказує Володимир. – Я тоді кинувся його доганяти і по дорозі дав зо три підсрачника, але він утік у двори. Я повернувся назад на місце аварії, бо не знав, що мне у тих дворах чекає, скільки таких самих там. Але скоро той чоловік знов повернувся, хотів сісти в припарковану недалеко машину. Тоді ми обоє з Русланом кинулася ловити його. Руслан майже схопив, але послизнувся на болоті, впав і зачепив самооборонівця. Я його підхопив і тоді мені порвали кофту і ланцюжок. Я оборонявся від нього, і пару раз ударив теж. Підбігла міліція і нас розборонили.

В кінці кінців усіх учасників повезли в райвідділ міліції на різних машинах. Володимир поїхав на своїй. Там до ночі документували подію. Всі писали пояснення, а Руслан - заяву про побиття.

Як сказала згодом Яна Шкляр із сектору зв’язків з громадськістю міської міліції, в ДТП справді уклали мирову, а за заявою родича водія, через бійку зі свідками аварії відкрили кримінальне провадження про нанесення легких тілесних ушкоджень та направили потерпілого на експертизу. Зустрічної заяви – немає.

Чи справжні то були самооборонівці, Володимиру і Руслану, який тепер погано чує на одне вухо і ходить з гематомою, байдуже. Вони просто хочуть, щоб покарали молодиків, які можуть собі дозволити „робити погоду” у Вінниці на порожньому місці.   
- Думаю, вони просто довбні, що напилися і вирішили щось доказати. Не ясно, кому і що, але мене попередили, що знайдуть і поквитаються, - каже Володимир і показує, як його “самооборонівці” хапали за комір, щоб збити гроші.


- Мені сказали, якщо не хочу мати проблем, заплатити. Я не збирався цього робити. Не завинив у ДТП. І мужички з корочкою Вінницької самооборони мені пригрозили, що машину спалять і самого закопають, - розповів Володимир Сапигора (20)

Самооборони тикають пальцями одна на одну
Жодна з самооборон (їх у Вінниці й області немало-небагато, а аж сім) не взяла на себе відповідальності за хлопців, які керували на Гонти. Навпаки – вони вказували на котрусь „конкурентну”. Мовляв, наші хороші хлопці такого зробити точно не могли, це їхні погані.  

Міліція не уточнила, якої саме самооборони то бути „бійці”. Мовляв, розбираються. Але коли ми назвали прізвисько одного з фігурантів „розборок” на Гонти керівнику Вінницької обласної самооборони Борису Пасіченку, він продзвонив до знайомих, в тому числі, й людей з районної самооборони. Ті сказали, що Вентелем називають члена міської самооборони.

- Цих малоліток „вєнтєлєй” ми просто скоро будемо відловлювати і давати копняка, тому що такий “безпрєдєл” далі не може бути, - говорить Борис Псіченко. – В міській самообороні пороздавали посвідчень, і їхні люди були помічені в крадіжках з кіосків, якихось комп’ютерів. Мене влітку викликали через це в міліцію, коли шукали тих хлопчиків. Я зараз збираюся піти на прийом до начальника міліції, щоб з ним переговорити і сказати, що на цьому треба ставити крапку. Поки міліція в нас буде бездіяти, доки не візьме все у свої руки, порядку не буде.

А керівник міської самооборони Віталій Пілманіс, відреагував на прізвисько Вентель з точністю до навпаки: тицьнув пальцем на районну самооборону, мовляв, це їхній. Він не приховував, що звільнив за появу в п’яному вигляді, хуліганство, дебош 200 членів своєї організації. Каже, карає вигнанням за найменшу провину. І зараз у місті 930 самооборонівців. Не сама молодь. Вік членів організації від 18 до 74 років.

- Я сказав працівникам міліції на нарадах, якщо самооборонівець порушив законодавство, доставляйте його в райвідділ і викликайте нашого оперативного чергового. І якщо я особисто виїжджаю туди, застаю людину п’яною, посвідчення вилучаю і до побачення. Більше такого не буде працівника, - каже Віталій Пілманіс. – 12 березня нас в міліцію ніхто не викликав. Якби з нашим посвідченням людина була затримана, я б знав про це. 

“На всіх самозванців скоро прийдуть справжні айдарівці”

Віталій Павловський (31), став публічним як лідер міського Автомайдану, зараз очолює громадську організацію „Ревізія влади”:
- Все могло бути елементарно просто - в кожній структурі не без виродків. В самообороні є адекватні люди, які мають позитивні цілі, що йдуть з Майдану. Хтось із них міг „дати газу” алкогольного і, побачивши якусь ситуацію, захотіти згадати минуле - за допомогою фізичного методу вплинути на хід подій. Якщо не було конфлікту, учасники аварії не мали один до одного претензій, ніхто ні на кого не тиснув і не було пошкодження державного майна, наприклад, світлофора чи машини ДАІ, вони не мали права встрявати. Працівники міліції могли покласти їх на землю. 
Чи знаю про схожі історії? Зараз подібних конфліктів не чув, а до літа включно, в нас постійно було „весело”. Думаю, те, що відбувається зараз, - це тільки квіточки. На всіх самозванців або псевдосамооборонівців скоро прийдуть справжні айдарівці та інші захисники Сходу. Вони повернуться і спитають, чому вони дозволяли собі зайвого, чому спрямовували свої ініціативи на пересічних людей, а не на сепаратистів. І за кожну ситуацію рейдерського характеру доведеться теж відповідати. Завтра монета перевернеться і ті, що сьогодні зверху, будуть усі внизу.
 

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Рейтинг
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Новости компаний
В 2019 году «Фармак» внедрил на производстве 20 новых продуктов. Основными направлениями остаются противопростудные, эндокринологические, гастроэнтерологические, кардиологические, неврологические портфели. «В эти дни в Давосе на Международном экономическом форуме обсуждаются глобальные вопросы в различных сферах: экономика, экология, здравоохранение и другие. Все темы очень актуальны для современного общества во всем мире. Потребность человечества в соврем...
Происшествия
В Виннице возле 45-го завода на пешеходном переходе сбили мужчину. Сегодня около 18:30 на улице Стрелецкой автомобиль Форд сбил мужчину. По предварительной информации стало известно, что водитель ехал в направлении Муниципального рынка. Его так ослепили встречные автомобили, что он не заметил мужчину, который внезапно вышел на пешеходный переход.В результате столкновения автомобиль протянул мужа на капоте около 20 метров, после чего автомобиль остановился....
Общество
С 28 по 29 января будет перекрыто движение транспорта по улице Князей Кориатовичей от перекрестка с улицей Шолом-Алейхема в здание №3 по улице Князей Кориатовичей (паб «Маклауд»).Об этом сообщается на официальном сайте Винницкого городского советаНа этом участке будут проводиться работы по аварийному ремонту сети водоотведения
Общество
Официальная статистика утверждает, что на четвертой неделе года интенсивность заболеваемости составляет 617,3 случаев на 100 тысяч населения, что на 10% ниже базового уровня. За медицинской помощью в течение предыдущей недели в Винницкой области обратились более 9,5 тысяч человек. Более 60% из них – дети. Госпитализированы были 544 человека, в том числе 432 ребенка. Смертельных случаев от гриппа, к счастью, на данный момент не зафиксировано. Интенсивно, по...
Общество
Малыши, родившиеся в прошлом году в семье сурикатов в Подольском зоопарке, уже совсем взрослые, но постоянно держатся вместе. Об этом сообщает пресс-служба зоопарка.Пресс-служба зверинца обнародовала видео из жизни семьи сурикатов."Даже в теплом зимовнике по обычному инстинкту вместе с родителями старшие защищают меньших. Пока семья отдыхает, отец пристально вглядывается во все стороны, чтобы убедиться, что сурикаты в безопасности", - говорится в сообщении...
Общество
В Винницкой области уровень заболеваемости гриппом и острыми респираторными вирусными инфекциями на 10% ниже эпидемиологического порога. В области зафиксировали 16 случаев заболевания гриппом А и зарегистрировали 56 пациентов с тяжелой формой пневмонии. Об этом сообщают в Винницкой областной государственной администрации. Медики зафиксировали 16 случаев заболевания гриппом А, 56 тяжелых случаев вирусно-бактериальных пневмоний, из которых 3 - очень тяжелых....
Криминал
Полиция установила подозреваемого, который в Сосонке Винницкого района возле кафе ранил из травматического оружия двух местных жителей. Об этом сообщает пресс-служба полиции Винницкой области.По спецлинии 102 поступило сообщение от 26-летнего жителя Винницкого района о том, что неизвестный пьяный мужчина стрелял в него и в его знакомого.На месте происшествия полицейские выяснили, что тремя мужчинами возник словесный конфликт, в ходе которого один из них до...
Политика
Председатель Черновецкой РГА Винницкой области Александр Сауляк освобожден от должности. Соответствующее распоряжение президент Владимир Зеленский подписал 25 января. Об этом сообщает пресс-служба президента. Текст распоряжение на официальном сайте главы государства появился сегодня, 27 января.
Криминал
Солист винницкой группы «Jazzforacat» Сергей Асафатов стал участником шоу «Голос страны». В проекте он будет бороться за победу в команде Дмитрия Монатика.Сергею 33 года. Он мультиинструменталист, умеет играть на десятке различных инструментов. Во время кастинга исполнил композицию «Бумбокса» «Вахтеры», чем развернул кресла трех тренеров.«Моя музыкальная история началась с детского дома. Много существует разговоров и стереотипов о том, что люди с детских д...