Податок на агресію. Які санкції змусять РФ відступити від України?

Російська агресія проти України і Заходу має не лише військовий, але й фінансовий бік.

Навіть після підписання Мінської мирної угоди-2 Росія продовжує проти України війну на виснаження. Як наслідок, ЄС погрожує їй новими, ще не визначеними санкціями.

Україна переживає глибоку економічну та фінансову кризу, навіть після нещодавнього схвалення пакету фінансової допомоги від МВФ. Відновлення фінансової стабільності наражається на винятково високий ризик через подальший конфлікт та невдоволення кредиторів.

Тривале насильство проросійських сил у Східній Україні й протидія реструктуризації українського держборгу є основними засобами Росії у подальшому послабленні України.

Ця війна на виснаження ослаблює Росію насамперед через низькі ціни на енергоносії.

Фінансові резерви, накопичені Росією впродовж останнього десятиліття завдяки високим цінам на нафту, газ та вугілля, пом’якшують падіння доходів. Фінансові санкції Заходу вичерпують резерви Росії швидше через її неспроможність рефінансувати наявні позики.

Проте з теперішнім зменшеним доходом Росія зможе підтримувати існуючий конфлікт щонайменше до кінця 2015 року.

Суттєвий недолік застосованих санкцій полягає в тому, що вони, маючи негативний вплив на Росію, не допомагають Україні вистояти у війні на виснаження.

Фінансово Україна значно слабша, ніж Росія, а тому затяжний конфлікт знеохочує Захід вкладати кошти в Україну, й надалі економічно її ослаблюючи.

Ще у березні 2014 року професор Лондонської школи економіки Пол де Гров запропонував, як протидіяти російській анексії Криму:

"Якби я був диктатором ЄС, я наклав би окупаційний податок на всі російські енергоносії. Росія жодним чином не змогла б ухилитися від нього".

Після закінчення холодної війни Євросоюз збільшив купівлю енергоносіїв у Росії, яку почали сприймати як партнера, а не як потенційного агресора. ЄС імпортує 80% загальноросійського видобутку нафти і газу та 60% її вугільної продукції. Вважалося, що співробітництво ЄС з РФ та налагодження економічних відносин між ними зробили б Росію дружньою країною, яка не може дозволити собі вести війну проти своїх партнерів.

Оскільки ця теорія зазнала повного краху, ЄС варто зменшити свою залежність від Росії. Інакше існує ризик, що цієї осені Росія знову буде погрожувати ЄС холодною зимою.

Зменшення рівня агресії РФ може бути досягнуто через "податок на агресію", який має бути накладений на всі імпортовані енергоносії з Росії, включаючи нафту, природний газ та вугілля, з початковою ставкою 10% і максимальною – 25%.

Цей податок необхідно поступово підвищувати з часом, роблячи окупацію української території ще дорожчою. Якщо вартість російських енергоносіїв стане занадто високою, енергетичні компанії шукатимуть інших постачальників.

Поки Росія продовжуватиме дестабілізувати Україну, іноземні інвестиції та реальне економічне зростання неможливі.

Для покращення ситуації Україна має здійснювати інфраструктурні проекти, які можна профінансувати з надходжень від "податку на російську агресію". Ці гроші можуть також бути витрачені Європейським союзом в Україні на захист приватних інвестицій, організацію реформ в сфері енергетики та на виплату боргів українського уряду Росії.

Зараз найсприятливіший час для введення "податку на агресію". В Азії наявний надлишок зрідженого природного газу (ЗПГ) через надмірну пропозицію. Він дуже дешево продається на спотовому ринку. Енергетичні компанії незабаром поповнюватимуть свої запаси газу, і "Газпром" буде вимушений включити "податок на російську агресію" в ціну, щоб бути конкурентоспроможним порівняно з іншими постачальниками, які не мають сплачувати цей податок. Це означатиме, що Росія почне фінансувати Україну замість платників податків ЄС.

"Газпром" уже очікує скорочення закупівель енергоносіїв країнами ЄС.

Він щойно підписав угоду на експорт зрідженого природного газу через ЗПГ-термінал у морському порті Зебрюгге (на відстані всього 200 км від Брюсселя). "Газпром" був вимушений укласти цю принизливу угоду, оскільки  російські ЗПГ-порти потребують танкерів з укріпленим корабельним носом. Їхня наявна кількість недостатня для перевезення російського газу. Додаткові 30% витрат на перетворення трубопровідного газу в ЗПГ не залишають маржі на експортне мито для уряду Росії. По суті, єдиний ринок збуту російського газу – це країни ЄС.

Уряд і армія Росії значною мірою фінансуються за рахунок 30-відсоткового експортного мита на енергоносії. Росія була змушена відмовитися від цього мита в нещодавній угоді з Китаєм, укладеній президентом Путіним, тому що Китай займав сильну переговорну позицію щодо дешевого газу.

Не ініціюючи введення "податку на російську агресію", ЄС де-факто фінансує путінський режим.

 Чи може ЄС і надалі робити це, водночас заявляючи про свою підтримку України в її боротьбі проти російської агресії? Нещодавнє визнання президентом Путіним того факту, що саме військова операція Росії призвела до анексії Криму, дає право ЄС порушити питання про "податок на російську агресію".

Принцип "забруднювач платить" передбачає, що сторона, відповідальна за забруднення, має платити за шкоду, завдану довкіллю. Може, вже настав час для застосування цього принципу і до тих, хто розв’язав війну на виснаження, спрямовану на знищення демократії?

eurointegration
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Культура
Коллектив Винницкого областного академического музыкально-драматического театра им. Н. К. Садовского подготовил для поклонников театрального искусства показ лучших своих спектаклей в режиме online. Об этом сообщает пресс-служба Винницкого областного совета.Репертуар спектаклей, которые транслируются онлайн в апреле на канале You Tube:8 апреля - Драматический этюд В.Селезнева "Осенняя мелодия" 18:30.10 апреля - Пьеса Дейла Вассермана "Полет над гнездом куку...
Общество
В Винницкой городской клинической больнице "Центр матери и ребенка" провели первые партнерские роды онлайн. Отец наблюдал за рождением ребенка через видеосвязь. С начала карантина действуют ограничения, по которым в палате может находиться только роженица и медперсонал.Как рассказала редакции сайта Vinbazar.com врач-акушер Анна Гаваньо, роды состоялись в начале апреля. Отец наблюдал за процессом появления на свет ребенка через видеосвязь. По словам врача,...
Криминал
В Виннице сотрудники Службы безопасности Украины задержали местных жителей, которые организовали нелегальный сбыт огнестрельного оружия и боеприпасов. Об этом сообщает пресс-служба СБУ. «По предварительной информации следствия, несколько жителей областного центра наладили незаконную реализацию средств поражения на территории региона. Товар они прятали в своих домовладениях. Через личные связи, прежде всего в криминальных кругах, фигуранты подыскивали клиен...
Общество
В Виннице на улице Порика массово цветут сакуры.Журналист Роман Ковальский опубликовал на своей ФБ-странице замечательные фотографии с аллеи сакур.
Общество
На сайте Калиновского городского совета опубликовали проект решения по ограничению продажи алкогольных напитков на территории общины в ночное время.- Калиновской городской совет обнародовал проект решения "Об установлении запрета на территории Калиновской городской объединенной территориальной общины, продажи пива (кроме безалкогольного), алкогольных, слабоалкогольных напитков, вин столовых субъектами хозяйствования (кроме заведений ресторанного хозяйства)...
Криминал
Томашпольские правоохранители 7 апреля установили личность злоумышленника, который воспользовался карантином и тем, что многие торговые точки закрыты, чтобы проникнуть в магазин одежды и выкрасть товар и деньги. Как сообщают в отделе коммуникаций ГУНП в Винницкой области, в полицию с заявлением о краже несколько дней назад обратился житель пгт Вапнярка Томашпольского района. Мужчина сообщил, что из помещения магазина на улице Независимости, в котором он ра...
Общество
По состоянию на 9:00 сегодня, 8 апреля, в Винницкой области зарегистрировано 89 случаев заболевания коронавирусной инфекцией. Об этом сообщает Центр общественного здоровья. В целом в Украине подтверждено 1668 случаев COVID-19. Зафиксировано 52 летальных исхода от COVID-19 в Украине, из них 29 женщин и 23 мужчины. Среди умерших доля людей в возрасте от 50-ти лет составляет 84,6%. В общем 35 человек уже выздоровели — повторное лабораторное исследование не вы...
Происшествия
7 апреля на проспекте Юности произошло дорожно-транспортное происшествие. Водитель Jaguar, поворачивая налево, столкнулся с мотоциклом. Руководитель двухколесного попал в больницу.Об этом сообщают в отделе коммуникации полиции Винницкой области.ДТП произошло на проспекте Юности около 16:10. 23-летний водитель легковушки, при повороте налево, столкнулся с мотоциклом Honda, который двигался в попутном направлении. За рулем двухколесного транспортного средств...
Общество
Вінницьке підприємство «Відар» з 2012 року самостійно розробило та виготовляє фотокаталітичні знезаражувачі повітря. На відміну від бактерицидних ламп, ці прилади здатні ефективно знищувати віруси, бактерії, алергени та запахи. При цьому, знезаражувач повітря безпечний для людини, бо не виділяє озон. У чому особливість «Аеросептику» і де його можна застосовувати? Зараз увесь світ намагається втримати поширення коронавірусної хвороби, закриваючи кордони та...