Податок на агресію. Які санкції змусять РФ відступити від України?

Російська агресія проти України і Заходу має не лише військовий, але й фінансовий бік.

Навіть після підписання Мінської мирної угоди-2 Росія продовжує проти України війну на виснаження. Як наслідок, ЄС погрожує їй новими, ще не визначеними санкціями.

Україна переживає глибоку економічну та фінансову кризу, навіть після нещодавнього схвалення пакету фінансової допомоги від МВФ. Відновлення фінансової стабільності наражається на винятково високий ризик через подальший конфлікт та невдоволення кредиторів.

Тривале насильство проросійських сил у Східній Україні й протидія реструктуризації українського держборгу є основними засобами Росії у подальшому послабленні України.

Ця війна на виснаження ослаблює Росію насамперед через низькі ціни на енергоносії.

Фінансові резерви, накопичені Росією впродовж останнього десятиліття завдяки високим цінам на нафту, газ та вугілля, пом’якшують падіння доходів. Фінансові санкції Заходу вичерпують резерви Росії швидше через її неспроможність рефінансувати наявні позики.

Проте з теперішнім зменшеним доходом Росія зможе підтримувати існуючий конфлікт щонайменше до кінця 2015 року.

Суттєвий недолік застосованих санкцій полягає в тому, що вони, маючи негативний вплив на Росію, не допомагають Україні вистояти у війні на виснаження.

Фінансово Україна значно слабша, ніж Росія, а тому затяжний конфлікт знеохочує Захід вкладати кошти в Україну, й надалі економічно її ослаблюючи.

Ще у березні 2014 року професор Лондонської школи економіки Пол де Гров запропонував, як протидіяти російській анексії Криму:

"Якби я був диктатором ЄС, я наклав би окупаційний податок на всі російські енергоносії. Росія жодним чином не змогла б ухилитися від нього".

Після закінчення холодної війни Євросоюз збільшив купівлю енергоносіїв у Росії, яку почали сприймати як партнера, а не як потенційного агресора. ЄС імпортує 80% загальноросійського видобутку нафти і газу та 60% її вугільної продукції. Вважалося, що співробітництво ЄС з РФ та налагодження економічних відносин між ними зробили б Росію дружньою країною, яка не може дозволити собі вести війну проти своїх партнерів.

Оскільки ця теорія зазнала повного краху, ЄС варто зменшити свою залежність від Росії. Інакше існує ризик, що цієї осені Росія знову буде погрожувати ЄС холодною зимою.

Зменшення рівня агресії РФ може бути досягнуто через "податок на агресію", який має бути накладений на всі імпортовані енергоносії з Росії, включаючи нафту, природний газ та вугілля, з початковою ставкою 10% і максимальною – 25%.

Цей податок необхідно поступово підвищувати з часом, роблячи окупацію української території ще дорожчою. Якщо вартість російських енергоносіїв стане занадто високою, енергетичні компанії шукатимуть інших постачальників.

Поки Росія продовжуватиме дестабілізувати Україну, іноземні інвестиції та реальне економічне зростання неможливі.

Для покращення ситуації Україна має здійснювати інфраструктурні проекти, які можна профінансувати з надходжень від "податку на російську агресію". Ці гроші можуть також бути витрачені Європейським союзом в Україні на захист приватних інвестицій, організацію реформ в сфері енергетики та на виплату боргів українського уряду Росії.

Зараз найсприятливіший час для введення "податку на агресію". В Азії наявний надлишок зрідженого природного газу (ЗПГ) через надмірну пропозицію. Він дуже дешево продається на спотовому ринку. Енергетичні компанії незабаром поповнюватимуть свої запаси газу, і "Газпром" буде вимушений включити "податок на російську агресію" в ціну, щоб бути конкурентоспроможним порівняно з іншими постачальниками, які не мають сплачувати цей податок. Це означатиме, що Росія почне фінансувати Україну замість платників податків ЄС.

"Газпром" уже очікує скорочення закупівель енергоносіїв країнами ЄС.

Він щойно підписав угоду на експорт зрідженого природного газу через ЗПГ-термінал у морському порті Зебрюгге (на відстані всього 200 км від Брюсселя). "Газпром" був вимушений укласти цю принизливу угоду, оскільки  російські ЗПГ-порти потребують танкерів з укріпленим корабельним носом. Їхня наявна кількість недостатня для перевезення російського газу. Додаткові 30% витрат на перетворення трубопровідного газу в ЗПГ не залишають маржі на експортне мито для уряду Росії. По суті, єдиний ринок збуту російського газу – це країни ЄС.

Уряд і армія Росії значною мірою фінансуються за рахунок 30-відсоткового експортного мита на енергоносії. Росія була змушена відмовитися від цього мита в нещодавній угоді з Китаєм, укладеній президентом Путіним, тому що Китай займав сильну переговорну позицію щодо дешевого газу.

Не ініціюючи введення "податку на російську агресію", ЄС де-факто фінансує путінський режим.

 Чи може ЄС і надалі робити це, водночас заявляючи про свою підтримку України в її боротьбі проти російської агресії? Нещодавнє визнання президентом Путіним того факту, що саме військова операція Росії призвела до анексії Криму, дає право ЄС порушити питання про "податок на російську агресію".

Принцип "забруднювач платить" передбачає, що сторона, відповідальна за забруднення, має платити за шкоду, завдану довкіллю. Може, вже настав час для застосування цього принципу і до тих, хто розв’язав війну на виснаження, спрямовану на знищення демократії?

eurointegration
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Пока еще никто не оценил
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Новости компаний
Счастье приходит к тем, кто умеет его планировать:) И большие мечты, и маленькие приятные события нужно записывать. Тогда они наверняка сбудуться. Именно поэтому мы решили создать новый яркий календарь-планер особенных моментов на 2020 год.  Календарь-планер Mofy.life - это 12 стриничек хорошего настроения, вдохновения и полезных советов. У каждого месяца своя тематика - личный рост, здоровье, путешествия, отношения, экология, праздники и подарки. Следуя с...
Общество
13 декабря на базе тренингового центра ГУНП в Винницкой области завершился четырехдневный учебный курс лидерства младшего начальствующего состава секторов реагирования патрульной полиции. Учили винницких полицейских канадские коллеги по курсу адаптированным для Украины.Об этом сообщает отдел коммуникации Нацполиции в Винницкой области.15 руководителей секторов реагирования патрульной полиции ГУНП в Винницкой области получили сертификаты об успешном окончан...
Общество
Впереди - два зимних выходных, поэтому Depo.Винница предлагает несколько вариантов, как сделать незабываемым свой уикенд. Суббота, 14 декабря Суббота - лучшее время для похода в театр. 14 декабря вас ждет комедийный спектакль "Швейк" - это более чем вольная интерпретация знаменитого романа Ярослава Гашека "Похождения бравого солдата Швейка". Спектакль построен на единении всех возможных в театре жанров, но самым главным его преимуществом является откровенн...
Культура
Вчера, 13 декабря, на маршрут вышел третий троллейбус, собранный мастерами Винницкой транспортной компании.Кузова во всех трех винницких троллейбусах белорусского производства. Изготовленные на заводе МАЗ."Закупали по тендерным процедурам. Белорусы предложили самую низкую цену. На качество не жалуемся. И дизайн современный. Во втором и третьем VinLine компрессоры работают тише, чем в первом винницком троллейбусе. А это - комфорт для пассажиров. В конце кон...
Культура
В бюджетной комиссии Винницкого облсовета посчитали, что выделение 2 миллионов гривен на проведение в будущем году международного фестиваля Operafest Tulchyn является ненужной тратой средств, и лучше эти средства направить на помощь аграриям. Руководитель фестиваля Ирина Френкель в Facebook упрекнула избранников в том, что они хотят уничтожить «визитку» региона, ставшую брендом. Постоянная комиссия Винницкого облсовета, рассматривая проект решения «Об обла...
Происшествия
В Калиновке завершили разминировать техническую территорию 48-го арсенала Министерства обороны Украины. Такую информацию передает издание «Калиновка.City» со ссылкой на командира воинской части А1119 полковника Николая Батюка.- Поверхностное разминирования территории завершено, - сообщил командир воинской части. - Сейчас происходит проверка разминирования. Ее проводит специальная группа специалистов-саперов, которые не участвовали в разминировании. То есть...
Бизнес
Винницкий городской совет и предприятие "Аэропорт Винница" подписали соглашение с Агентством по вопросам поддержки государственно-частного партнерства. Цель сотрудничества - поиск инвестора для реконструкции аэровокзала. Агентство включило винницкий аэропорт в перечень приоритетных предложений для инвестирования.Об этом сообщил городской голова Сергей Моргунов.В Винницком аэропорту продолжаются работы по реконструкции. "Сейчас мы должны приступить к первом...
Общество
13 декабря винничане Михаил и Виктория взяли на воспитание маленькую Веронику. Девочке нет еще и года. Из городского бюджета молодая семья получила единовременное денежное пособие в размере 25 000 гривен, чтобы купить все необходимое для ребенка. Об этом говорится на сайте Винницкого городского совета. «Хочу поблагодарить вас от имени городского головы Сергея Моргунова и депутатского корпуса, что вы приняли такое решение и намерены подарить этому  ребенку...
Происшествия
В четверг, 12 декабря, работники ювенальной превенции разыскали 11-летнего школьника, который без ведома матери ушел из дома. Полицейские нашли ребенка в квартире отца.Около 17.00 по спецлинии 102 обратилась 36-летняя жительница областного центра по сообщению об исчезновении ее сына. По словам женщины, парень накануне вечером не вернулся с прогулки. Мобильного телефона при себе не имел.На поиски школьника задействовали личный состав Вишенского отделения по...