Податок на агресію. Які санкції змусять РФ відступити від України?

Російська агресія проти України і Заходу має не лише військовий, але й фінансовий бік.

Навіть після підписання Мінської мирної угоди-2 Росія продовжує проти України війну на виснаження. Як наслідок, ЄС погрожує їй новими, ще не визначеними санкціями.

Україна переживає глибоку економічну та фінансову кризу, навіть після нещодавнього схвалення пакету фінансової допомоги від МВФ. Відновлення фінансової стабільності наражається на винятково високий ризик через подальший конфлікт та невдоволення кредиторів.

Тривале насильство проросійських сил у Східній Україні й протидія реструктуризації українського держборгу є основними засобами Росії у подальшому послабленні України.

Ця війна на виснаження ослаблює Росію насамперед через низькі ціни на енергоносії.

Фінансові резерви, накопичені Росією впродовж останнього десятиліття завдяки високим цінам на нафту, газ та вугілля, пом’якшують падіння доходів. Фінансові санкції Заходу вичерпують резерви Росії швидше через її неспроможність рефінансувати наявні позики.

Проте з теперішнім зменшеним доходом Росія зможе підтримувати існуючий конфлікт щонайменше до кінця 2015 року.

Суттєвий недолік застосованих санкцій полягає в тому, що вони, маючи негативний вплив на Росію, не допомагають Україні вистояти у війні на виснаження.

Фінансово Україна значно слабша, ніж Росія, а тому затяжний конфлікт знеохочує Захід вкладати кошти в Україну, й надалі економічно її ослаблюючи.

Ще у березні 2014 року професор Лондонської школи економіки Пол де Гров запропонував, як протидіяти російській анексії Криму:

"Якби я був диктатором ЄС, я наклав би окупаційний податок на всі російські енергоносії. Росія жодним чином не змогла б ухилитися від нього".

Після закінчення холодної війни Євросоюз збільшив купівлю енергоносіїв у Росії, яку почали сприймати як партнера, а не як потенційного агресора. ЄС імпортує 80% загальноросійського видобутку нафти і газу та 60% її вугільної продукції. Вважалося, що співробітництво ЄС з РФ та налагодження економічних відносин між ними зробили б Росію дружньою країною, яка не може дозволити собі вести війну проти своїх партнерів.

Оскільки ця теорія зазнала повного краху, ЄС варто зменшити свою залежність від Росії. Інакше існує ризик, що цієї осені Росія знову буде погрожувати ЄС холодною зимою.

Зменшення рівня агресії РФ може бути досягнуто через "податок на агресію", який має бути накладений на всі імпортовані енергоносії з Росії, включаючи нафту, природний газ та вугілля, з початковою ставкою 10% і максимальною – 25%.

Цей податок необхідно поступово підвищувати з часом, роблячи окупацію української території ще дорожчою. Якщо вартість російських енергоносіїв стане занадто високою, енергетичні компанії шукатимуть інших постачальників.

Поки Росія продовжуватиме дестабілізувати Україну, іноземні інвестиції та реальне економічне зростання неможливі.

Для покращення ситуації Україна має здійснювати інфраструктурні проекти, які можна профінансувати з надходжень від "податку на російську агресію". Ці гроші можуть також бути витрачені Європейським союзом в Україні на захист приватних інвестицій, організацію реформ в сфері енергетики та на виплату боргів українського уряду Росії.

Зараз найсприятливіший час для введення "податку на агресію". В Азії наявний надлишок зрідженого природного газу (ЗПГ) через надмірну пропозицію. Він дуже дешево продається на спотовому ринку. Енергетичні компанії незабаром поповнюватимуть свої запаси газу, і "Газпром" буде вимушений включити "податок на російську агресію" в ціну, щоб бути конкурентоспроможним порівняно з іншими постачальниками, які не мають сплачувати цей податок. Це означатиме, що Росія почне фінансувати Україну замість платників податків ЄС.

"Газпром" уже очікує скорочення закупівель енергоносіїв країнами ЄС.

Він щойно підписав угоду на експорт зрідженого природного газу через ЗПГ-термінал у морському порті Зебрюгге (на відстані всього 200 км від Брюсселя). "Газпром" був вимушений укласти цю принизливу угоду, оскільки  російські ЗПГ-порти потребують танкерів з укріпленим корабельним носом. Їхня наявна кількість недостатня для перевезення російського газу. Додаткові 30% витрат на перетворення трубопровідного газу в ЗПГ не залишають маржі на експортне мито для уряду Росії. По суті, єдиний ринок збуту російського газу – це країни ЄС.

Уряд і армія Росії значною мірою фінансуються за рахунок 30-відсоткового експортного мита на енергоносії. Росія була змушена відмовитися від цього мита в нещодавній угоді з Китаєм, укладеній президентом Путіним, тому що Китай займав сильну переговорну позицію щодо дешевого газу.

Не ініціюючи введення "податку на російську агресію", ЄС де-факто фінансує путінський режим.

 Чи може ЄС і надалі робити це, водночас заявляючи про свою підтримку України в її боротьбі проти російської агресії? Нещодавнє визнання президентом Путіним того факту, що саме військова операція Росії призвела до анексії Криму, дає право ЄС порушити питання про "податок на російську агресію".

Принцип "забруднювач платить" передбачає, що сторона, відповідальна за забруднення, має платити за шкоду, завдану довкіллю. Може, вже настав час для застосування цього принципу і до тих, хто розв’язав війну на виснаження, спрямовану на знищення демократії?

eurointegration
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
18 апреля Винницу посетила делегация из Польши - представители завода-изготовителя общественного транспорта SolarisОсновная цель визита - презентация своей продукции. А именно электробусов. Сегодня руководство города заинтересовано в применении такого вида машин в нашей сети общественного транспорта. Насущная необходимость есть. Изучаются технические возможности эксплуатации электробусов: их выносливость в различных погодных условиях, способности к сложном...
Общество
В Виннице дорожники завершили асфальтирование Центрального моста, а именно его пешеходной части. Работы провели перед открытием фонтана «Рошен», которое состоится в субботу, 20 апреля.«Теперь жители и гости города смогут безопасно и комфортно попасть из центра на # фонтан, а также наблюдать за действом с моста», - написал в facebook советник городского головы Виктор Перлов. Он также добавляет, что новое асфальтовое покрытие будет служить гидроизоляцией и с...
Новости компаний
Дети взрослеют удивительно быстро. И все раньше и раньше начинают стремиться к самостоятельности. Самостоятельно ходить в секцию, возвращаться со школы или играть на улице без присмотра. Даже самый самоотверженный родитель не в состоянии быть с ребёнком каждую минуту. Но для каждого родителя всегда важно знать, что ребенок в безопасности. Смарт-часы для детей решают эту проблему. Они позволяют не только знать, где ребёнок, но и как и с кем он общается. Это...
Общество
21 апреля в Украине состоится второй тур президентских выборов. За победу будут бороться 2 кандидата - действующий глава государства Петр Порошенко и  Владимир Зеленский. В это воскресенье населения Украины сделает окончательный выбор и решит, кто будет занимать самую высокую политическую должность.Редакция Vinbazar поинтересовалась у винничан, кому они отдадут свой голос. Во время первого тура симпатии избирателей разделились. Согласно информации Централь...
Общество
После поминального обеда в селе Гунча Гайсинского района 11 апреля в инфекционное отделение Гайсинской ЦРБ с диагнозом «острая кишечная инфекция» были госпитализированы шесть взрослых. Пострадавшие сидели за одним поминальным столом. Исследуя вспышку инфекции, специалисты ГУ Держпродспоживслужбы в Винницкой области выяснили, что блюда в частный дом привезли из кафе, расположенного в Гайсине.Как отмечают в Главном управлении, на поминках присутствовали 16 ч...
Общество
Друзі! Потрібна Ваша допомоги для маленької Ангелінки з Вінничини. У три роки в дитини почали проявлятися симптоми хвороби у вигляді психічних розладів. В дівчинки виявили гамартому гіпоталамуса – вид пухлини головного мозку. Результати аналізів, які здавали в Києві, невтішні. МРТ показало, що новоутворення досить велике – 11 міліметрів.  Зараз їй 7 років і симптоми тільки погіршуються. Вона боїться великого скупчення людей, замкнутого простору, стає плакс...
Криминал
Винницкий городской суд признал 36-летнего мужчину виновным в совершении преступлений сразу по трем статьям, включая умышленное убийство. Мужчина осужден на 11 лет лишения свободы. Если вспомнить, что это не первая судимость, то шансов на смягчения приговора в апелляционной инстанции достаточно мало. Тем более, что совершил преступления он через месяц после освобождения.   Как сообщают в отделе коммуникаций ГУНП в Винницкой области, трагические события, по...
Общество
На первой очереди улицы Замостянской в ​​конце этой неделе планируют постелить верхний слой асфальтового покрытия проезжей части. Работы будут проводиться на полосе, где движение транспорта происходит в направлении от ул. Коцюбинского до ул. Стеценко.В связи с этим во время выполнения работ с 8:00 19 апреля до 22:00 20 апреля, будет временно перекрыто движение автомобильного транспорта на участке от ул. Коцюбинского до ул. Стеценко.Движение частного автотр...
Общество
Винница уже готовится к празднованию Дня Европы в Украине. Стоит отметить, что город будет принимать фестиваль уже 12 раз.Традиционно празднование проходить в третью субботу мая. В этом году это будет 18 мая.В этом году на празднике, кроме традиционной программы праздника, организаторы обещают масштабный фестиваль «Винницкая студенческая весна» 2019, в программе которй множество интересного:- выставка «Европейское образование»,- парад участников из школ и...
Новости по теме
Представители польского завода представили в Виннице электробусы (Фото)
Перед открытием фонтана в Виннице заасфальтировали тротуар на мосту (ФОТО)
Опрос: за кого будет голосовать Винница 21 апреля (Видео)
В Винницкой области отравились шесть человек, общепит временно закрыли
Потрібна Ваша допомоги для маленької Ангелінки з Вінничини (фото, відео)
В Виннице временно ограничат движение по улице Замостянской
Как Винница готовится к празднованию Дня Европы
Операция отменяется. Преимущества эмболизации при лечении миомы матки в Виннице (ВИДЕО)
Найкраще - дітям! Міні-садочок "Я-особистість" в Вінниці запрошує діток
Винницкому краеведческому музею подарили уникальное украшение, которому 3000 лет (фото)