• Головна
  • Війна і тендери: у госпіталі не вистачає ліків
17:00, 27 березня 2015 р.

Війна і тендери: у госпіталі не вистачає ліків

Жодної копійки державних грошей не отримали у нинішньому році на лікування поранених у Вінницькому військово-медичному центрі. Лікують бійців АТО за кошти благодійників. Чому?

Парадоксальна ситуація склалася з придбанням ліків для медичних закладів. Вінницькому ВМЦ держава гроші виділила, і немалі,  13,2 мільйона гривень, але отримати їх поки що не вдалося. Фармацевтичні компанії відмовляються брати участь у тендерах. Бояться втратити прибутки. Курс долара «стрибає» - змінюються ціни. Саме з цієї причини Вінницькому військово-медичному центру  не вдалося провести жодної тендерної процедури.

Ворога здолати простіше, ніж бюрократа

Ще однією бюрократичною перепоною є необхідність надання обґрунтування, з якою метою купуються ті чи інші медикаменти або матеріали. Тобто треба  письмово пояснювати, для чого лікувальному закладу медпрепарати?  Дивно звучить, але такі реалії. Пояснень вимагає управління фінансового аудиту  при штабі Повітряних сил. Без їхнього погодження, стверджують у ВМЦ, купувати заборонено не тільки ліки. На будь-що треба давати обґрунтування – на пальне, витратні матеріали тощо. Є ліки, на які взагалі встановлена заборона. Йдеться про імпортні препарати. Їх сертифікували, але  Міністерство охорони здоров’я вважає, що слід віддавати перевагу вітчизняним медикаментам. Як образно висловився один з медиків, ворога здолати простіше, ніж бюрократа.

- Моя думка така, що на час воєнних дій варто б максимально спростити придбання ліків, медтехніки, обладнання і всього того, що потрібно для лікування поранених, - розповідає начальник Вінницького військово-медичного центру полковник Сергій Петрук. – Простіше кажучи, відмінити тендерні процедури для військових медичних закладів. Знайдіть інший спосіб контролю. У країні війна, тисячі вбитих і поранених. Ситуація потребує оперативних рішень,  а їм тендери подавай – і край.

З приводу спрощення тендерних процедур, полковник Петрук каже, що вони все одно потребують часу, не менше 21-23 днів. А якщо хтось оскаржить рішення тендерного комітету, то все треба починати спочатку. Підтвердженням того, що в умовах війни зволікання з прийняттям рішення коштує надзвичайно дорого і розплачуватися інколи доводиться життям людей, є розгортання у районі бойових дій Вінницького мобільного госпіталю.

Мобільний госпіталь теж за благодійні кошти

- Наш госпіталь першим почав працювати у зоні АТО, - каже полковник Петрук. – Якби ми втягнулися в тендерні процедури, то, мабуть, дотепер не змогли б виконати наказ. Все необхідне обладнання, медичні препарати, пальне було придбано за кошти створеного у нашому Центрі благодійного фонду.

Благодійний фонд охорони здоров’я військовослужбовців створено ще до війни, у 2011 році. Голова правління фонду, помічник начальника Центру Віталій Колесюк каже, що тільки минулого тижня надіслали приблизно сто листів керівникам різних організацій з проханням підтримати  лікувальний заклад.  Торік  вдалося зібрати 6,6 мільйона гривень. З цієї суми 4,6  мільйона витратили на придбання медичного обладнання, на півтора мільйона закупили ліки.

Однак навіть з благодійними коштами чиновники примудряються створювати проблеми. Пан Колесюк розповів, що облрада допомогла на суму  700 тисяч гривень. Отримати гроші виявилося непросто. Приблизно місяць Міноборони не надавало кошторис. Потім треба було обґрунтувати їх використання в управлінні фінаудиту, на що будуть витрачені грошей. Понад півтора місяці чекали, поки названа сума надійде на рахунок фонду.
 

Що зараз потрібно військовим медикам?

- Немало грошей витрачаємо на придбання витратних матеріалів, - каже начальник клініки невідкладної хірургії Ігор Марцинковський. – Особливо це стосується матеріалів для вакуумних апаратів лікування гнійних ран. Наприклад, магістраль з великою пов’язкою коштувала за старими цінами  960 гривень. А це одноразовий елемент. Вартість із середнього розміру пов’язкою – 750 гривень, малою – 500 гривень. Поранені будуть вдячні за надання допомоги у таких матеріалах. До них ще потрібні контейнери для відкачування гнійної рідини. Вартість одного – майже 300 гривень.

Перелік інших вкрай  потрібних препаратів, обладнання та витратних матеріалів:

набір травматологічних пластин та металоконструкцій для різноманітних сегментів – стегна, плеча, стабілізації переломів хребта, вогнепальних переломів; набір інтерферентних гвинтів для артроскопічної пластики передньої хрестоподібної зв’язки колінного суглоба; одноразова насадка для ротаційного шевера; комплект для остеосинтезу ключичної кістки пластиною з к.с.

Дрібні витратні матеріали: рукавички стерильні  хірургічні (розмір 8,0);стерильні одноразові операційні набори білизни (халати, простирадла); крапельниці, одноразові шприци (протягом доби їх використовують по кілька тисяч одиниць). З препаратів – антибіотики, протизапальні та судинні.

Розрахунковий рахунок  Благодійного фонду охорони здоров’я військовослужбовців: 26005060727956 у Вінницькій філії ПАТ  «ПриватБанк» МФО 302689 код ЗКПО 37159706

Контактні телефони: 59-69-51; 067-430-14-21 (Колесюк Віталій Степанович).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...