Нові тарифи ЖКГ: наскільки дорожче стане вмитися, випрати білизну і зварити борщ

"Сегодня" порахувала, скільки коштують щоденні побутові ритуали за старими і новими тарифами

Прийдешнє серйозне подорожчання "комуналки" (тарифи на світло і газ зростуть з 1 квітня, а на воду – з 1 травня), змусило багатьох українців замислитися, як найменш затратно і без шкоди для себе витрачати комунальні послуги.

Адже в розвинених європейських країнах, де "комуналка" вельми дорога, витрата води на душу населення в рази менше, ніж в Україні: там, де у нас витікає 2-3 куб. м води на душу населення на місяць, у них – всього 1-1,5 куб. м.

"Сегодня" поставила експеримент, щоб прикинути, скільки середньому українцеві варто посидіти ввечері перед телевізором або почистити зуби, і з'ясувала, як заощадити на комунальних послугах, що постійно дорожчають.

Щоб експеримент був "чистим", ми заміряли показання лічильників води, світла і газу до і після тих чи інших дій. Проводили ми експеримент в Києві: в нашому районі міста холодна вода зараз коштує 7,46, а гаряча – 27,58 грн за куб, а з 1 травня подорожчає ще на 15%. Вартість "струму" для квартир, обладнаних газплити, коштує відповідно 30,1 коп/кВт-год при споживанні до 150 кВт-год на місяць, а з 1 квітня буде 37 коп/кВт-год.

Газ без лічильника в столиці коштує 1,3 грн за куб. м (з 1 квітня – 7,2). За нормами вважається, що на кожного зареєстрованого на житлоплощі домочадця покладена витрата 10 куб. м в місяць – платити, відповідно, доведеться від 72 грн.

У результаті виявилося, що, наприклад, традиційне ранкове вмивання обходиться українцю приблизно в 30 коп. за раз, душ – в 70 коп., один похід в туалет – п'ять копійок, миття посуду – 65 коп., посидіти в кріслі перед телевізором – близько 1,5 грн, а приготування їжі від завтра обійдеться в 55 копійок. Заощадити найбільше вдасться на вмиванні та прийнятті душу – від двох талончиків на громадський транспорт до тисячі гривень.

Душ: за рік зекономимо 720 грн

П'ятихвилинна водна процедура з миттям голови (коротка стрижка) накрутила на водомірах по 20 літрів води – як гарячої так і холодної. У грошах вийшло 16 коп. за холодну, і 55 коп – за гарячу. З травня ціна підніметься приблизно до 18 і 60 коп. відповідно. Дворазовий прийом душа в день зараз обійдеться в суму близько 1,4 грн, а з травня – близько 1,6 грн. Разом: зараз в місяць набігає приблизно 42 грн, а з травня сума складе близько 46 грн. Тому, якщо скоротити кількість душових процедур до однієї на день, можна заощадити 23 грн на місяць.

Набагато істотніше вийде економія на щотижневому прийомі ванн: стандартна ванна вміщує близько 400 л води (за нинішніми тарифами це коштує 8 грн, з травня – 9,5 грн. Разом, якщо приймати ванну двічі на тиждень, на місяць вийде 85,5 грн) . Втім, зовсім необов'язково повністю відмовляти собі в задоволенні відпочити в теплій воді якийсь час. Але щоб відчутно зменшити витрату як холодної, так і гарячої води, можна цілком обмежитися прийомом ванни раз на два тижні, а влітку – навіть раз на місяць.

У підсумку, за новими цінами, за рік вийде економія до 240 грн на одну людину. У разі ж, якщо домочадців більше, сума може збільшитися пропорційно кількості людей. У підсумку, сім'я з чотирьох чоловік може заощадити до 1000 грн в рік і навіть більше, обходячись щоденним душем.

Вмиватися: 60 копійок на день і два талони

А ось на вивченому з дитинства "вмиванні вранці та ввечері" можна сміливо заощадити на проїзд. За одне умивання (з чищенням зубів, плюс – з голінням для чоловіків. – Авт.), згідно з даними лічильників, витекло 14 л води на суму 30 копійок (холодної – удвічі більше, ніж гарячою, адже все, як правило, вмиваються теплою водою . – Авт.). У місяць на таке ми, виходить, витрачаємо 18 грн.

Але якщо, за прикладом жителів Європи, затикати зливний отвір раковини пробкою, а не давати воді безперервно витікати в каналізацію, то економиться дві третини вологи, або 20 копійок на день. За місяць "накапає" цілих 6 гривень, або два талони на громадський транспорт.

Туалет: пляшка в бачку збереже всього копійку

Стандартний бачок унітазу вміщує 6 літрів холодної води, тобто один повний змив обходиться приблизно в 5 коп., Як за нинішніми цінами, так і з 1 травня. Як правило, найчастіше туалетом користуються вранці – мінімум двічі, тому витрата води в грошовому еквіваленті вийде близько 10 копійок. В інший час доби – ще 3-4 рази. Разом витрата виходить близько 30 коп. на добу.

За місяць, з урахуванням вихідних, коли витрата більше, сума буде приблизно 10 грн або близько 120 грн на рік. Щоб води в бачок набиралося менше, можна покласти туди 1,5-2-літрову наповнену пляшку, яка зменшить обсяг води, що набирається. Але економія буде невелика – близько 1 коп/л.

Втім, іноді туалетом доводиться користуватися частіше, ніж зазвичай, а деякі спускають воду двічі. У такому випадку заощадити не вдасться: за два зливи піде 8 л води, а не 6.

Миття посуду та прання: заощадити не вдасться

Відмивання залишків вечері "вилилося" в 30 л води, причому, щоб ретельно відмити посуд, гарячої води пішло вдвічі більше, ніж холодної. Разом: на 65 копійок за раз. Вранці, з урахуванням легкого сніданку, виходить удвічі менше, всього за добу на 1 гривню. Але двічі в тиждень, коли йде серйозне готування, і обід вдома, витрата води потроюється. Зараз всього за місяць набігає близько 50 грн, з травня буде приблизно 55 грн.

Заощадити на посудомийній машині, всупереч поширеним чуткам, не вийде: на один цикл вона споживає 10-12 л води (8 коп.) плюс витрати на "ток", – ще близько 50 коп. Виходять приблизно ті ж витрати. А ось одна машинне прання потребуватиме до 400 л холодної води (на 3 грн), тут заощадити не вдасться. Разом – до 60 грн за 8 циклів на місяць.

Струм: заощаджуємо на лампочках

Вечірній відпочинок – це, як правило, включені на 4-5 годин телевізор, комп'ютер або ноутбук, а також палаюче світло в кімнатах, кухні та ванній. Якщо врахувати, що одна 100-ватна лампочка споживає на годину струму на 3 коп. (З 1 квітня – майже 4), а таких лампочок горить п'ять-вісім, ТВ бере 0,5 кВт-год, комп – 0,3, то за вечір лічильник може накрутити 3-4 кВт-год. На місяць це – 150-200 кВт-год.

Хоча, якщо вимикати світло в тих місцях, де нікого в даний момент немає і вибрати щось одне – або дивитися фільм, або сидіти в інтернеті, то цілком можна обійтися одним кіловатом на вечір або 30-ма на місяць.
Сьогодні 3-4 кВт-год стоять 0,9-1,2 грн, але з 1 квітня буде на 20% дорожче (1,1-1,4 грн).

Якщо врахувати, що за новими тарифами електроенергія, витрачена понад 100 кВт-год (зараз – 150), обійдеться не в 37 коп/КВт-год, а 63 коп., електронедбальство в березні виллється в зайві 18-22 грн, з квітня – в 27-40 грн! І це – без урахування витрат на холодильник (бере до 50 кВт-год/міс) і пральну машину (близько 10 кВт-год).

Тому, щоб укластися в новий ліміт споживання дешевого струму в 100 кВт-год, доведеться проінвестувати покупку енергозберігаючих лампочок, краще світлодіодних (LED) – вони економлять 95% електроенергії в порівнянні з лампами розжарювання. Тобто якщо традиційна "сотка" з квітня за вечір нагорить на 15-20 коп., то LED – всього на копійку. Правда, і коштує вона від 80 грн, але термін окупності її буде невеликим – 3-4 місяці.

Борщ: чотири гривні на місяць і переплата за газ

Серйозним ударом по бюджету тих, хто проживає в квартирах, обладнаних газовими плитами, стане ціна газу: з 1 квітня для них вартість блакитного палива зросте з 1,3 до 7,2 грн/куб. м, або в 5,5 разів більше. Враховуючи, що мало у кого стоять лічильники газу, то платити доведеться за нормами з розрахунку 10 куб. м/міс. за кожного мешканця в квартирі. Тобто не 13 грн, як зараз, а 72.

При цьому, за даними українців, сплачуючи за лічильником, люди споживають всього 30% від норми або 3 куб. м/міс. Тобто щомісячна переплата з людини більше 50 грн! Наші розрахунки показали схожий результат: наприклад, щоб зварити каструлю борщу (3 л) треба витратити близько 80 л газу вартістю 0,1 грн. З квітня буде 0,55 грн за раз або 4,4 грн в місяць, якщо варити борщ двічі на тиждень. Але встановити газовий лічильник дорого: наприклад, у Києві – 3500 грн. 

segodnya
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
В Виннице прoшел перфoрманс, нацеленный  на привлечение внимания гoрoжан к экoлoгическим прoблемам. Инициатoрами пoдoбнoй акции выступили студенты биoлoгическoгo факультета Дoнецкoгo нациoнальнoгo университета имени Василия Стуса. «Face of Humanity: Экo-Арт Перфoрманс» прoшел в мoлoдежнoм центре «Квадрат». В рамках мерoприятия были сoзданы четыре oснoвные лoкации: выставка фoтo-рабoт, мoдерн инсталляции, выставка картин мoлoдых сoвременных худoжникoв и пер...
Общество
Об этом говорится в сообщении на странице Подольского зоопарка в соцсети "Фейсбук". По словам директора Подольского зоопарка Евгения Ткачика, беременность длилась девять месяцев. Детеныш родился с полосками на грудной клетке. У малышки хорошо выражены основания рогов. "Это винторогая антилопа Канна, одна из самых крупных антилоп, которые есть вообще. Приобрели мы ее четыре года назад. Самцу тогда было два года, а самке — год. Они достигли полового созреван...
Общество
Винницкие правоохранители совместно с рыбоохранным патрулем проводят рейды по выявлению браконьеров. С начала нерестового периода в пределах водоемов Винницкой области они задержали 45 нарушителей, на которых составлены протоколы. Как сообщают в отделе коммуникаций ГУНП в Винницкой области, в профилактических мероприятиях под условным названием «Нерест» принимали участие сотрудники полиции и управления Государственного агентства рыбного хозяйства. Всех выя...
Общество
По сообщению Винницкого областного центра по гидрометеорологии на территории области сохранится прохладная погода с ночными заморозками на поверхности почвы, временами небольшой дождь.20-21 апреля: переменная облачность. 20 апреля без осадков. 21 апреля ночью без осадков, днем небольшой дождь. Ветер восточный с переходом на северо-западный, 5-10 м / с. Температура ночью 1-6 ° тепла, на поверхности почвы заморозки 0-5 °, днем 11-16 ° тепла.Прогноз на 22-23...
Происшествия
Сегодня последний день агитации перед вторым туром выборов президента Украины. В 19.00  на стадионе "Олимпийский" в Киеве пройдут предвыборные дебаты кандидатов – шоумена и продюсера Владимира Зеленского и действующего президента страны Петра Порошенко. \
Общество
В Виннице мужчина, который был в плену «ДНР», вышел с единичным пикетом в поддержку кандидата в Президенты Украины Петра Порошенко. На плакате мужчины пишет: «Если не Порох, то Л/ДНР будет здесь. Я был в плену ». Об этом сообщила в Facebook Светлана Бондарь.
Криминал
18 апреля в Шаргородскому районе работники полиции задержали подозреваемого, причастного к избиению 87-летней пенсионерки. Сейчас женщина находится в реанимации с тяжелыми травмами головы и туловища.Об этом сообщает отдел коммуникации ГУ ЧП в Винницкой области.В полицию около 20:10 часов поступило сообщение из районной больницы о госпитализации в реанимационное отделение 87-летней жительницы района с тяжелыми травмами головы и туловища.Как рассказал началь...
Общество
18 апреля Винницу посетила делегация из Польши - представители завода-изготовителя общественного транспорта SolarisОсновная цель визита - презентация своей продукции. А именно электробусов. Сегодня руководство города заинтересовано в применении такого вида машин в нашей сети общественного транспорта. Насущная необходимость есть. Изучаются технические возможности эксплуатации электробусов: их выносливость в различных погодных условиях, способности к сложном...
Общество
В Виннице дорожники завершили асфальтирование Центрального моста, а именно его пешеходной части. Работы провели перед открытием фонтана «Рошен», которое состоится в субботу, 20 апреля.«Теперь жители и гости города смогут безопасно и комфортно попасть из центра на # фонтан, а также наблюдать за действом с моста», - написал в facebook советник городского головы Виктор Перлов. Он также добавляет, что новое асфальтовое покрытие будет служить гидроизоляцией и с...
Новости по теме
«Face of Humanity»: винницкие студенты устрoили шoкирующий перфoрманс (ФOТO)
Детеныш весом в полцентнера: Подольский зоопарк в Виннице похвастался пополнением
На Винничине полиция проводит операцию «Нерест»
Какой будет погода в Виннице в день открытия фонтана и на выборы
«Если не Порох, то «Л/ДНР» будет здесь», - в Виннице бывший военнопленный вышел с пикетом (фото)
Представители польского завода представили в Виннице электробусы (Фото)
Перед открытием фонтана в Виннице заасфальтировали тротуар на мосту (ФОТО)
Опрос: за кого будет голосовать Винница 21 апреля (Видео)
В Винницкой области отравились шесть человек, общепит временно закрыли
Потрібна Ваша допомоги для маленької Ангелінки з Вінничини (фото, відео)