Нові тарифи ЖКГ: наскільки дорожче стане вмитися, випрати білизну і зварити борщ

"Сегодня" порахувала, скільки коштують щоденні побутові ритуали за старими і новими тарифами

Прийдешнє серйозне подорожчання "комуналки" (тарифи на світло і газ зростуть з 1 квітня, а на воду – з 1 травня), змусило багатьох українців замислитися, як найменш затратно і без шкоди для себе витрачати комунальні послуги.

Адже в розвинених європейських країнах, де "комуналка" вельми дорога, витрата води на душу населення в рази менше, ніж в Україні: там, де у нас витікає 2-3 куб. м води на душу населення на місяць, у них – всього 1-1,5 куб. м.

"Сегодня" поставила експеримент, щоб прикинути, скільки середньому українцеві варто посидіти ввечері перед телевізором або почистити зуби, і з'ясувала, як заощадити на комунальних послугах, що постійно дорожчають.

Щоб експеримент був "чистим", ми заміряли показання лічильників води, світла і газу до і після тих чи інших дій. Проводили ми експеримент в Києві: в нашому районі міста холодна вода зараз коштує 7,46, а гаряча – 27,58 грн за куб, а з 1 травня подорожчає ще на 15%. Вартість "струму" для квартир, обладнаних газплити, коштує відповідно 30,1 коп/кВт-год при споживанні до 150 кВт-год на місяць, а з 1 квітня буде 37 коп/кВт-год.

Газ без лічильника в столиці коштує 1,3 грн за куб. м (з 1 квітня – 7,2). За нормами вважається, що на кожного зареєстрованого на житлоплощі домочадця покладена витрата 10 куб. м в місяць – платити, відповідно, доведеться від 72 грн.

У результаті виявилося, що, наприклад, традиційне ранкове вмивання обходиться українцю приблизно в 30 коп. за раз, душ – в 70 коп., один похід в туалет – п'ять копійок, миття посуду – 65 коп., посидіти в кріслі перед телевізором – близько 1,5 грн, а приготування їжі від завтра обійдеться в 55 копійок. Заощадити найбільше вдасться на вмиванні та прийнятті душу – від двох талончиків на громадський транспорт до тисячі гривень.

Душ: за рік зекономимо 720 грн

П'ятихвилинна водна процедура з миттям голови (коротка стрижка) накрутила на водомірах по 20 літрів води – як гарячої так і холодної. У грошах вийшло 16 коп. за холодну, і 55 коп – за гарячу. З травня ціна підніметься приблизно до 18 і 60 коп. відповідно. Дворазовий прийом душа в день зараз обійдеться в суму близько 1,4 грн, а з травня – близько 1,6 грн. Разом: зараз в місяць набігає приблизно 42 грн, а з травня сума складе близько 46 грн. Тому, якщо скоротити кількість душових процедур до однієї на день, можна заощадити 23 грн на місяць.

Набагато істотніше вийде економія на щотижневому прийомі ванн: стандартна ванна вміщує близько 400 л води (за нинішніми тарифами це коштує 8 грн, з травня – 9,5 грн. Разом, якщо приймати ванну двічі на тиждень, на місяць вийде 85,5 грн) . Втім, зовсім необов'язково повністю відмовляти собі в задоволенні відпочити в теплій воді якийсь час. Але щоб відчутно зменшити витрату як холодної, так і гарячої води, можна цілком обмежитися прийомом ванни раз на два тижні, а влітку – навіть раз на місяць.

У підсумку, за новими цінами, за рік вийде економія до 240 грн на одну людину. У разі ж, якщо домочадців більше, сума може збільшитися пропорційно кількості людей. У підсумку, сім'я з чотирьох чоловік може заощадити до 1000 грн в рік і навіть більше, обходячись щоденним душем.

Вмиватися: 60 копійок на день і два талони

А ось на вивченому з дитинства "вмиванні вранці та ввечері" можна сміливо заощадити на проїзд. За одне умивання (з чищенням зубів, плюс – з голінням для чоловіків. – Авт.), згідно з даними лічильників, витекло 14 л води на суму 30 копійок (холодної – удвічі більше, ніж гарячою, адже все, як правило, вмиваються теплою водою . – Авт.). У місяць на таке ми, виходить, витрачаємо 18 грн.

Але якщо, за прикладом жителів Європи, затикати зливний отвір раковини пробкою, а не давати воді безперервно витікати в каналізацію, то економиться дві третини вологи, або 20 копійок на день. За місяць "накапає" цілих 6 гривень, або два талони на громадський транспорт.

Туалет: пляшка в бачку збереже всього копійку

Стандартний бачок унітазу вміщує 6 літрів холодної води, тобто один повний змив обходиться приблизно в 5 коп., Як за нинішніми цінами, так і з 1 травня. Як правило, найчастіше туалетом користуються вранці – мінімум двічі, тому витрата води в грошовому еквіваленті вийде близько 10 копійок. В інший час доби – ще 3-4 рази. Разом витрата виходить близько 30 коп. на добу.

За місяць, з урахуванням вихідних, коли витрата більше, сума буде приблизно 10 грн або близько 120 грн на рік. Щоб води в бачок набиралося менше, можна покласти туди 1,5-2-літрову наповнену пляшку, яка зменшить обсяг води, що набирається. Але економія буде невелика – близько 1 коп/л.

Втім, іноді туалетом доводиться користуватися частіше, ніж зазвичай, а деякі спускають воду двічі. У такому випадку заощадити не вдасться: за два зливи піде 8 л води, а не 6.

Миття посуду та прання: заощадити не вдасться

Відмивання залишків вечері "вилилося" в 30 л води, причому, щоб ретельно відмити посуд, гарячої води пішло вдвічі більше, ніж холодної. Разом: на 65 копійок за раз. Вранці, з урахуванням легкого сніданку, виходить удвічі менше, всього за добу на 1 гривню. Але двічі в тиждень, коли йде серйозне готування, і обід вдома, витрата води потроюється. Зараз всього за місяць набігає близько 50 грн, з травня буде приблизно 55 грн.

Заощадити на посудомийній машині, всупереч поширеним чуткам, не вийде: на один цикл вона споживає 10-12 л води (8 коп.) плюс витрати на "ток", – ще близько 50 коп. Виходять приблизно ті ж витрати. А ось одна машинне прання потребуватиме до 400 л холодної води (на 3 грн), тут заощадити не вдасться. Разом – до 60 грн за 8 циклів на місяць.

Струм: заощаджуємо на лампочках

Вечірній відпочинок – це, як правило, включені на 4-5 годин телевізор, комп'ютер або ноутбук, а також палаюче світло в кімнатах, кухні та ванній. Якщо врахувати, що одна 100-ватна лампочка споживає на годину струму на 3 коп. (З 1 квітня – майже 4), а таких лампочок горить п'ять-вісім, ТВ бере 0,5 кВт-год, комп – 0,3, то за вечір лічильник може накрутити 3-4 кВт-год. На місяць це – 150-200 кВт-год.

Хоча, якщо вимикати світло в тих місцях, де нікого в даний момент немає і вибрати щось одне – або дивитися фільм, або сидіти в інтернеті, то цілком можна обійтися одним кіловатом на вечір або 30-ма на місяць.
Сьогодні 3-4 кВт-год стоять 0,9-1,2 грн, але з 1 квітня буде на 20% дорожче (1,1-1,4 грн).

Якщо врахувати, що за новими тарифами електроенергія, витрачена понад 100 кВт-год (зараз – 150), обійдеться не в 37 коп/КВт-год, а 63 коп., електронедбальство в березні виллється в зайві 18-22 грн, з квітня – в 27-40 грн! І це – без урахування витрат на холодильник (бере до 50 кВт-год/міс) і пральну машину (близько 10 кВт-год).

Тому, щоб укластися в новий ліміт споживання дешевого струму в 100 кВт-год, доведеться проінвестувати покупку енергозберігаючих лампочок, краще світлодіодних (LED) – вони економлять 95% електроенергії в порівнянні з лампами розжарювання. Тобто якщо традиційна "сотка" з квітня за вечір нагорить на 15-20 коп., то LED – всього на копійку. Правда, і коштує вона від 80 грн, але термін окупності її буде невеликим – 3-4 місяці.

Борщ: чотири гривні на місяць і переплата за газ

Серйозним ударом по бюджету тих, хто проживає в квартирах, обладнаних газовими плитами, стане ціна газу: з 1 квітня для них вартість блакитного палива зросте з 1,3 до 7,2 грн/куб. м, або в 5,5 разів більше. Враховуючи, що мало у кого стоять лічильники газу, то платити доведеться за нормами з розрахунку 10 куб. м/міс. за кожного мешканця в квартирі. Тобто не 13 грн, як зараз, а 72.

При цьому, за даними українців, сплачуючи за лічильником, люди споживають всього 30% від норми або 3 куб. м/міс. Тобто щомісячна переплата з людини більше 50 грн! Наші розрахунки показали схожий результат: наприклад, щоб зварити каструлю борщу (3 л) треба витратити близько 80 л газу вартістю 0,1 грн. З квітня буде 0,55 грн за раз або 4,4 грн в місяць, якщо варити борщ двічі на тиждень. Але встановити газовий лічильник дорого: наприклад, у Києві – 3500 грн. 

segodnya
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Пока еще никто не оценил
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Пока в Виннице зима напоминает о себе лишь морозным воздухом, на побережье Южного Буга в Шкуринцах дети и взрослые развлекаются катанием на надувных санках со снежных горок. Второй сезон подряд здесь развернули зимний парк развлечений Dream Park. На территории обустроили палатки, где можно купить сладости, горячие напитки или заказать шашлыки ...Развлечься в тюбинговой парке можно ежедневно, кроме понедельника.Со вторника по четверг горки работают с 14.00...
Общество
10 декабря в селе Махновка Винницкой области состоится открытие памятника евреям Махновки и близлежащих сел, ставших жертвами нацизма. Об этом сообщается на странице еврейской общины Винницы в Facebook. Село Махновка было местом основания нового течения в хасидизме. Ребе Авраам Йегошуа Гешель Тверский долгое время возглавлял общину махновских хасидов. Село было оккупировано в 1941 году и пробыло под властью нацистов около трех лет. За это время большинство...
Общество
Пилоты восстанавливали навыки пилотирования в сложных метеорологических условиях.Об этом сообщает пресс-служба командования Воздушных Сил ВСУ."Кроме восстановления навыков, многие экипажи самолетов Ан-26 и вертолетов Ми-8 были подготовлены к инструкторским полетам, не менее пяти экипажей отработали боевое применение с внешней подвеской, а пять летчиков подготовлено к уровню 1-го класса", - говорит руководитель сбора полковника Олег Нечипорук.Военные трансп...
Общество
Пилотный инновационный проект в системе дошкольного образования совместно с Винницким горсоветом будет внедрять частная гимназия «Дельфин». Именно это заведение стало победителем конкурса на аренду помещения детсада на улице Трамвайной. Договор аренды утвержден решением исполкома. Винницкая частная гимназия «Дельфин» в муниципальном помещении обустроит садик на 5 групп. На начальном этапе его будут посещать 100 детей, а в дальнейшем количество воспитаннико...
Общество
Напомним, 4 и 5 декабря до больницы с диагнозом «гастроэнтероколит» попало 6 человек. Все они накануне ели в винницком кафе «Библиотека».Как отмечают в Держпродспоживслужбе, 5 декабря в кафе "Библиотека" (ул. М. Оводова, 32) провели внеплановое инспектирование мощностей заведения.- В ходе инспектирования лабораторно обследовано 14 работников кафе на носительство кишечных инфекций и наличие патогенного стафилококка. Отобраны для лабораторных исследований 4...
Общество
Автором петиции является Лук Панас Емельянович. Мужчина говорит, что формально Гагарин "является символом советской власти и площадь, носящая его имя, является архаизмом».- В то же время имеем возможность присвоить имя центральной площади в честь великого лидера современности - шестого Президента Украины Владимира Александровича Зеленского, - говорится в тексте петиции.Также Афанасий отмечает, что Гагарин и Зеленский очень похожи: простые люди из народа и...
Происшествия
6 декабря на ул. Халтурина в г. Тульчин Винницкой области произошел пожар в жилом доме. Пострадали четыре человека - женщина, мужчина и двое детей. В тяжелом состоянии 34-летняя женщина. Она в реанимации - 40% ожогов тела. Об этом сообщает ГСЧС. Информация о пожаре поступила в 19:48 часов. Прибыв на место происшествия, во время проведения разведки, бойцы ГСЧС выяснили, что жители дома были эвакуированы еще до прибытия подразделения. Также было установлено,...
Общество
В субботу, 7 декабря в Виннице облачно. Прояснения ожидают только днем, на вечер небо снова затянет облаками. Об этом сообщает Украинский гидрометеорологический центр.Температура воздуха ночью от - 4 ° С до - 5 ° С, днем ​​от 0 ° С до + 4 ° С. Народный прогноз погоды: 7 Декабря отмечается день святой Екатерины. Екатерина считается покровительницей брака и невест, поэтому в народе ее еще называют Женодавицею. В этот день устраивались народные гуляния, катан...
Общество
В Виннице планируют кардинально изменить площадь вокруг 2-й школы на улице Соборной. Об этом говорится в сюжете телеканала Вита. За два года территорию вокруг, да и саму винницкую школу-гимназию №2, будет не узнать. Уже в этом году модернизировали и утеплили ее кровлю. На следующий возьмутся за фасад и спортивную площадку. Третья очередь реконструкции - часть Соборной и улицы Хлебной. Эту территорию планируют сделать максимально безопасной для детей, краси...