• Головна
  • Як облаштовують лінію оборони на Донбасі в зоні зіткнень
09:43, 31 березня 2015 р.

Як облаштовують лінію оборони на Донбасі в зоні зіткнень

Експерти вважають, що укріплення допоможуть витримати атаки, а також захистити частину України від прямого вторгнення противника

На Донбасі продовжують будувати лінію оборони в зоні зіткнень. Військові поки важко назвати точну дату закінчення будівництва. "Очевидно, що в цілому на будівництво та удосконалення потрібно кілька місяців. Облаштування ліній розподілені між ЗСУ та 20-ю обласними держадміністраціями. Тобто кожна з ОДА відповідальна за певну ділянку", – повідомили нам в Міністерстві оборони.

Наприклад, Київської області дісталася ділянка в 40 км від Артемівська до Попасної. Нагадаємо, раніше на спорудження цієї лінії державою було виділено 850 млн грн.

"Зараз вдосконалюються ті лінії, які вже побудовані, також будуються нові. Собою лінія являє позиції військ плюс огородження, наприклад, з колючого дроту. Також є рови, надовбні (фортифікаційна споруда у вигляді піраміди, що перешкоджає просуванню танків та іншої техніки противника. – Авт.), "їжаки", малопримітні споруди та залізобетонні конструкції", – розповів "Сегодня" тимчасово виконуючий обов'язки начальника інженерних військ ЗСУ Геннадій Кравченко .

За його словами, на всіх позиціях також будуються ДОТи. Військові додають, що на оборонній лінії розміщують взводні і ротні опорні пункти. Перший являє собою споруди, розташовані на місцевості, які забезпечують перевагу особового складу, що займає ці позиції, над супротивником. Ці споруди включають окопи, техніку, засоби ППО, укриття: бліндажі, перекриті щілини, довгострокові доти. А ротний опорний пункт в собі поєднує три взводних опорних пункти, а також елементи управління – командно-спостережні пункти для відповідних посадових осіб.

Експерти вважають, що укріплення допоможуть витримати атаки, а також захистити частину України від прямого вторгнення противника, який може переважати силами в кілька разів. Втім, на думку військового експерта Сергія Згурця, така система не вирішує задачу в цілому, і ризик присутній.

"Наприклад,"лінія Хусейна" мала на кордоні з Кувейтом та Саудівською Аравією протяжність до 65 км. Там було близько 500 тисяч мін. Але військове командування багатонаціональних сил при прориві атакували з повітря, в результаті чого Ірак не зміг організовано боронитися", – говорить Згурець.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...