• Головна
  • В Україні різко зросли тарифи ЖКГ: газ подорожчав утричі, а електрика тепер без компенсацій
09:17, 1 квітня 2015 р.

В Україні різко зросли тарифи ЖКГ: газ подорожчав утричі, а електрика тепер без компенсацій

Через підвищення "газових" тарифів з 1 квітня піднялися ціни і на гарячу воду, а також опалення

З сьогоднішнього дня, 1 квітня, в Україні підвищуються ціни на послуги ЖКГ. Згідно з підрахунками "Сегодня", у новому опалювальному сезоні (з осені 2015) "комуналка", порівняно з минулим роком, подорожчає майже вдвічі – на 88%.

СВІТЛО. Підвищення тарифів на електроенергію пройде в 5 етапів, починаючи з 1 квітня 2015 року, і завершиться до 1 березня 2017. В цілому, тарифи підвищаться в 3,5 рази.

Знижено перший "поріг" споживання з 150 кВтг до 100 кВтг (для сільської місцевості з 01.03.2017), а другий – з 800 кВт год до 600 кВтг.

З 1 квітня 2015 мінімальний тариф на електроенергію для населення збільшився на 19% – до 0,37 грн за кВтг. Цей мінімальний тариф застосовується до домогосподарств з обсягом споживання до 100 кВтг на місяць.

Домогосподарства з обсягом споживання від 100 до 600 кВтг на місяць платять 0,63 грн за кВтг. Таким чином, для них підвищення складе 50%.

Домогосподарства з обсягом споживання понад 600 кВтг на місяць з 1 квітня 2015 платять 1,4 грн за кВтг. Для них підвищення складе 5%.

При цьому  скасовані компенсації для домоволодінь з електроплитами, а з 1 березня 2017 зникнуть і компенсації для сільського населення.

Знижка на "нічну" електрику при наявності двузонного лічильника і відповідного тарифу складе 50%.

Підвищені тарифи на електроенергію застосовуються на 101-й кВтг. "Тобто все населення України гарантовано отримуватиме 100 кВтг електроенергії на місяць за мінімальною ціною", – підкреслили в НКРЕКУ.

ГАЗ. У середньому ціна на газ для населення підвищиться на 285%. Мінімальний тариф на газ для населення підвищився 1 квітня в 3,3 рази – до 3600 грн за тисячу кубометрів. Така ціна діє на обсяг до 200 куб. м на місяць і лише в опалювальний сезон (з 1 жовтня по 30 квітня).

Обсяг понад 200 куб. м на місяць, а також спожитий не в опалювальний сезон газ оплачується за ціною 7188 грн за 1 тис. куб. м. Ціна газу, яка використовується для приготування їжі та підігріву води, зросла з 1182 грн за тис. куб. м до 7188 грн за 1 тис. куб м.

За відсутності лічильників населення платитиме за газ єдину ціну 7188 грн за 1 тис. куб. м.

Крім того, скасовується поділ на споживачів багатоквартирних будинків і приватних будинків. Також скасовано компенсації для споживачів з газовими водонагрівачами. Зміниться і звітний період – вартість буде визначатися виходячи зі споживання на рік, а не на місяць.

Газ подорожчає не тільки для населення – тариф для підприємств теплокомуненерго виросте в 2,2 рази – до 2934,3 грн за 1 тис. куб. м (з урахуванням ПДВ, цільової надбавки, тарифу на транспортування і постачання). За підрахунками НКРЕКУ, навіть цей тариф покриє лише 24% ціни імпортного газу, що використовується ТКЕ. Як наслідок, зросли тарифи на тепло і гарячу воду.

Гаряча вода та опалення

Як зазначила начальник управління економіки систем життєзабезпечення Міністерства регіонального розвитку будівництва та ЖКГ Наталія Хоцянівська, тарифи на гарячу воду для населення зростуть на 55-57%, а на опалення – в середньому на 73%. Підвищення цін також відбулося сьогодні, 1 квітня. При цьому оплата за опалення знову буде здійснюватися щомісяця протягом усього року. "На 12 місяців розбивається оплата. Це буде середньоарифметична сума з подальшим коректуванням. Повертаємося до тієї системи, яка існувала раніше", – запевнив міністр енергетики Володимир Демчишин.

Холодна вода по всій Україні подорожчає з травня. Зростання тарифів буде різним – від 4% до 100%. У Києві вартість кубометра піднімуть до 10 грн.

В Україні різко зросли тарифи ЖКГ: газ подорожчав утричі, а електрика тепер без компенсацій, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...