Число безробітних в Україні може зрости ще на 50% – експерт

Зростання середньої заробітної плати українців в 2015 році може скласти всього 8,7%, підрахував фахівець

Середньомісячна зарплата в Україні за підсумками 2015 може підвищитися всього на 8,7% до 3769 грн. у зв'язку з відсутністю значимих результатів по "відбілюванню зарплат" і утримуванням мінімальної заробітної плати до грудня. Таку думку висловив Андрій Шевчишин, провідний експерт інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні.

"Пропозиція на ринку праці підвищується, у той час як попит з боку компаній стійко знижується. Дрібні компанії і великі корпорації проводять оптимізацію штату, і ця тенденція може зберегтися. Крім того, до кінця року очікується скорочення 20% держслужбовців. У підсумку, офіційно зареєстрованих в лютому 0520 тисяч. осіб безробітних в Україні може зрости ще на 50% – до 0,8 млн осіб", – додає експерт.

У березні, за його словами, можливо уповільнення зростання номінальної зарплати до 2,2% порівняно з лютим і на 9,2% в порівнянні з березнем минулого року.

"Очевидно, що далеко не всі компанії зможуть порадувати співробітників індексацією і бонусами. Заробітна плата при падаючих доходах або навіть збитки компаній будуть переглядатися з великим опором власників", – зазначає Шевчишин.

При цьому, на думку експерта, в березні-квітні вірогідне зростання заборгованості із заробітної плати, з подальшим прискоренням темпів приросту. "Тут банківський сектор може залишитися одним з лідерів приросту через "чистки" НБУ. Без змін буде ситуація і в промисловості, де пальму першості по зростанню заборгованості по зарплатах утримує сектор видобутку вугілля", – говорить експерт.

Як повідомлялося, середня зарплата українців у лютому виросла на 178 грн (5,2%) порівняно з січнем і склала 3633 грн в місяць.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
25 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов