Валерій Коровій: «Право на субсидії має кожна сім’я на Вінниччині»

Голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій детально розповів про механізм надання житлових субсидій населенню. Про це повідомили у прес-службі Вінницької ОДА.

У поточному році для Вінницької області на виплату житлових субсидій з державного бюджету виділено 184, 2 млн. гривень, що на 83,6 млн. гривень більше, аніж торік.

«Національна комісія з забезпечення державного регулювання у сфері житлово-комунальних послуг прийняла низку рішень щодо підвищення тарифів на газопостачання, електропостачання та теплову енергію для потреб населення. Ці рішення вступають в силу з 1 квітня поточного року і несуть за собою чимало викликів, в першу чергу – щодо забезпечення соціального захисту найбільш вразливих категорій громадян. На сьогодні в обласній державній адміністрації створено оперативний штаб, який очолює перший заступник голови ОДА Андрій Гижко, підписано відповідне розпорядження та здійснюється комплекс заходів задля того, щоб, починаючи з квітня, ми могли планомірно розпочати роботу в цьому напрямі», - зазначив алерій Коровій.

Голова облдержадміністрації повідомив, що Постановою КМУ від 28.02.2015 р. № 106 «Про вдосконалення порядку надання житлових субсидій» максимально спрощено комплекс питань щодо призначення такої допомоги. 

«На сьогодні механізмом передбачено, що підприємства житлово-комунального господарства повинні надіслати на адресу кожного споживача два документи: бланки заяви та декларації про доходи. Водночас кожній людині надійде звернення, в якому буде вказано телефон «гарячої лінії» та роз’яснено, що потрібно зробити, куди звертатися і яку консультацію можна отримати. Буде передбачена й інструкція про порядок заповнення бланків», - зауважив Валерій Коровій, підкресливши при тому, що витрати на виготовлення бланків покладаються на підприємства, які надають послуги.

Оскільки питання оформлення субсидій торкається і сільського населення, де переважна більшість людей – похилого віку, у рамках обласного штабу опрацьовується механізм, за яким людям пенсійного віку, за необхідності, допомагали б соціальні працівники, а зразки заяв і декларацій, на випадок помилкового їх заповнення, були б також у сільській раді.

«Базовим елементом спрощеної системи призначення субсидій є формульний розрахунок, за яким визначається частка плати за послуги для домогосподарства. Цим новий механізм кардинально відрізняється від тих підходів, які були раніше», - повідомив Валерій Коровій. 

«Домогосподарства оформляють лише два документи: заяву і декларацію. І в зручний для них спосіб направляють їх в управління соціального захисту населення. Управління на підставі поданих документів автоматично нараховує субсидію і повідомляє про це домогосподарства у визначений термін відповідними довідками».

Водночас, за словами голови облдержадміністрації, управління соціальної політики надсилатиме запити до Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду з метою перевірки поданих заявниками даних про доходи. Відтак посилюється відповідальність громадян за недостовірно надану інформацію: за такої ситуації заявник зобов’язаний буде повернути надміру перераховану суму субсидії у подвійному розмірі. 

«Ми будемо максимально інформувати населення про спрощену систему оформлення житлових субсидій, щоб кожна людина, кожна сім’я могла скористатися своїм правом. Обласна державна адміністрація, райдержадміністрації, виконавчі органи та органи місцевого самоврядування робитимуть все для того, щоб у такий непростий час ми могли максимально ефективно запустити цю систему в роботу», - підкреслив Валерій Коровій.

presspoint
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии