З 20 вінницьких суддів тільки 3 стануть «довічниками»

Минулого місяця відбулось чергове засідання Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя. Одним з питань порядку денного зібрання парламентарів було обрання українських служителів Феміди на суддівські посади безстроково.

Відповідно до процедури Вища кваліфікаційна комісія суддів направила на розгляд комітету подання по 359 служителям Феміди, в тому числі і 20-ти вінницьким суддям. Однак народні депутати – члени комітету порахували непосильним навантаженням розглянути таку кількість документів і винайшли власний спосіб відбору суддів.

Справа в тому, що відбір не проводився як такий. Вища кваліфікаційна комісія нас завалила цими списками, їх було 360. І персонально «пройтись» по кожному судді, по його справах, зокрема скасованих, по його скаргам ми не змогли, бо на це не було часу, бо ми обмежені законодавством. Тому ми прийняли «соломонове рішення» - усі судді по яким є питання повертаються до Вищої кваліфікаційної комісії. А ті судді по яким немає жодних питань, заяв чи нарікань проходять списком, - сказав народний депутат України,член Комітету Верховної Ради з питань правової політики і правосуддя Юрій Македон.

Таким нехитрим способом 213 суддів отримають свої мантії у безстрокове користування. Серед них і троє вінницьких  – суддя Гайсинського районного судуСергій Дєдов, а такожсудді Вінницького окружного адміністративного суду Алла Чернюк та Олександр Вільчинський.

Суддя ВОАС Алла Чернюк (фото зі сторінки Алли Чернюк у Facebook)

Олександр Вільчинський

Останній відомий скандальним вигнанням з посади голови ВОАС навесні минулого року. Тоді громадські активісти, які позносили до Будинку адміністративних судів шини, розповідали про тісний зв'язок Олександра Вільчинського з тіньовими керівниками судової системи режиму Януковича, а також з представниками вінницької влади, яка сьогодні значно розширила кордони свого впливу.

Ні у кого не було питань, громадськість не писала звернення, принаймні до комітету та комісії ніхто не звертався. На сайт теж ніхто не писав. Тому, напевно, вони і пройшли, - повідомив Юрій Македон.

Зрештою, такий «професійний та прискіпливий» відбір суддів очевидний, адже нинішній владі (як і всім попереднім) не потрібні чесні та принципові судді. Про це свідчить і нещодавнє прийняття Закону «Про забезпечення права на справедливий суд», який попри численні фахові заперечення, був ухвалений Верховною Радою і підписаний Президентом. Цей закон, на думку багатьох правознавців, зберігає механізми залежності суду від політичної влади Президента і парламенту і навіть посилює їх.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
13 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов