НБУ зобов'язав банки розкрити інформацію про реальних власників

Національний банк України зобов'язав банки до 8 червня представити пакети документів про своїх реальних власників і контролерів.

Про це йдеться в листі регулятора комерційним банкам від 31 березня, текст якого має у своєму розпорядженні УНІАН.

Нацбанк нагадує, що 8 березня набув чинності Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності пов'язаних з банком осіб", згідно з яким банки зобов'язані впродовж трьох місяців подати в НБУ низку документів, зокрема й щодо власників істотної участі.

"Особи, які мають істотний вплив на управління та діяльність контролера банку й самого банку, розглядаються як власники істотної участі з урахуванням положень закону, повинні до 8 червня подати до Національного банку пакети документів для погодження набуття істотної участі в банку або один пакет документів, якщо зазначені особи є групою осіб, пов'язаних спільними економічними інтересами", - йдеться в листі.

Посилаючись на норми оновленого законодавства, Нацбанк наголошує, що до власників істотної участі, крім акціонерів з часткою понад 10% у капіталі, належать особи, які, незалежно від наявного пакета акцій, можуть значно впливати на управління або діяльність банку.

Регулятор зобов'язав банки довести викладену в листі інформацію своїм власникам і котролерам, і зазначив, що в разі порушення цих вимог до них можуть бути застосовані заходи впливу.

Раніше Національний банк повідомив, що в березні визнав два українських банки проблемними за нерозкриття інформації про реальних власників на запит регулятора.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
12 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов