Антонець виграла суди і збирається повертатися до дитячої обласної

Суд скасував рішення голови облради Сергія Свитка про звільнення екс-головлікаря обласної дитячої лікарні Тетяни Антонець. Але новий керівник лікарні Василь Паненко не поспішає звільняти крісло: каже, що суд був неправильний …

- Не розумію, чому Василь Паненко і досі займає посаду головного лікаря, - каже Тетяна Антонець. - Суди підтвердили, що його призначення, як і моє звільнення, було незаконним. Ще більше дивує бездіяльність вінницької обласної ради - виходить, Сергій Свитко ігнорує рішення судів і відмовляється виконувати Закон.


Чи повернеться Тетяна Антонець до дитячої обласної лікарні? Після десяти місяців судових справ, які закінчились на користь пані Антонець, можна припускати, що так, повернеться. Принаймні, це підтверджують рішення спочатку вінницького окружного адміністративного, а потім і апеляційного судів. Проте із цими рішеннями не погоджується новий головний лікар Василь Паненко та вінницькі активісти - представники “Свободи”, Автомайдану та Люстраційного комітету. Вони навіть створили свій контролюючий орган при обласній дитячій лікарні і тепер влаштовують всім охочим екскурсії по медичному закладу, аби показати, як там, за їхніми словами, “крали гроші”. Потенційне повернення пані Антонець на посаду головного лікаря вони називають не інакше, як “маячнею”, бо впевнені, що колишня головлікарка … помилилася судом і десять місяців доводила свою правоту не в тому суді.


Бояться “рейдерського захоплення”

Майже два тижні тому, 18 березня, вінницький апеляційний суд підтвердив рішення суду адміністративного про те, що голова облради Сергій Свитко незаконно призначив Василя Паненка на посаду головного лікаря дитячої обласної лікарні. І постановив скасувати таке розпорядження - чинності ця Ухвала набувала того ж таки дня, 18 березня. Тобто, вже наступного дня, 19 березня, Василь Паненко мав би вважатися “не головним лікарем” дитячої обласної.

Проте крісла свого новий очільник не покинув. Більше того, за його словами, не має навіть таких намірів:

- Я спокійно продовжую працювати і впевнений у своєму становищі. А заяви Антонець про її повернення - звичайне “окозамилювання”.

Незважаючи на такий спокій, громадські активісти на чолі з заступником голови обласного осередку “Свободи” Андрієм Вигонюком письмово звернулися до міліції, СБУ та ОДА: мовляв, побоюються, що Тетяна Антонець влаштує рейдерське захоплення обласної дитячої лікарні.

- Вона цілком може взяти кількох молодиків, прийти до лікарні і вимагати, щоб Паненко покинув кабінет, - каже Андрій Вигонюк. - Ми цього не допустимо. Ми з Василем Паненком добрі друзі, я допомагаю йому у викритті корупції, яка процвітала в лікарні. Вважаю, цей керівник на правильному шляху.

Сама ж Тетяна Антонець у розмові з журналістом RIA запевнила, що не готує ніякого рейдерського захоплення і збирається діяти виключно законним шляхом:

- Я сподіваюсь, що і голова облради Сергій Свитко, і очільник лікарні Василь Паненко є законослухняними громадянами. Наразі письмово попереджую виконавчу службу про те, що у випадку, якщо ці особи не виконають рішення судів, звертатимуся до органів влади. Можна діяти і більш рішуче, та я не хочу дестабілізувати ситуацію і провокувати “злі язики”.

Активісти “контролюють” лікарню

При дитячій обласній лікарні наразі діє Громадська рада з активістів, які взяли всі “гарячі питання” закладу на власний контроль. Обов’язки секретаря там виконує Андрій Вигонюк, який планує йти на вибори до вінницької обласної чи міської ради - за його словами, сам поки що не знає, куди саме.

-  До Громадської ради входжу я, Таїсія Гайда (Автомайдан - ред.), Анатолій Банах (Люстраційний комітет Вінниччини - ред.), В’ячеслав Нижник-Осокольський (був у Правому секторі - ред), - каже Вигонюк. - Це вперше громада контролюватиме діяльність комунального закладу, хоча практика створення таких рад давно дозволена відповідним положенням Кабміну. Ми викриваємо корупційні схеми - це колосальний досвід! І плануємо надалі створити такі ради при кожному обласному закладі охорони здоров’я.

В колективі лікарні, діяльність активістів розцінюють по-різному. Одні лікарі вважають, що активісти просто піаряться, а Паненко таким чином вислуговується перед вищим керівництвом. Інші лікарі, навпроти, до створення такого контролюючого органу ставляться спокійно і схвалюють його діяльність.

За словами Тетяни Антонець, Василь Паненко “пригрів” біля себе активістів виключно заради самозахисту:

- Ці активісти займаються для Паненка брудним піаром. Взяти хоча б екскурсії по харчоблокові, пральній та операційному блокові, які давно потребують ремонту. Простіше всього показати страшну картинку і сказати - це Антонець винна. Я шість років поспіль домагаюся від влади додаткового фінансування на ремонт цих об’єктів, що підтверджує моє листування із Департаментом охорони здоров’я, обласною радою та облдержадміністрацією. Ще можна було б зрозуміти, якби Паненко знайшов кошти на ремонт і тоді цим хизувався.  

То який суд “правильний”?

І місцевий активіст від “Свободи” Андрій Вигонюк, який активно цікавиться справами у дитячій обласній лікарні, і сам головний лікар Василь Паненко переконані, що рішення адміністративного та апеляційного судів, які має на руках пані Антонець - “фількина грамота”.

- Всі ці справи мали б розглядатися у вінницькому міському суді, бо стосуються трудового законодавста, - каже Василь Паненко. - Тоді б вони, можливо, мали силу. А так Антонець хай заявляє, що їй заманеться. Вона просто помилилася судом.

На запитання журналіста RIA, чи і справді Василь Паненко вірить у те, що пані Антонець, десять місяців доводячи свою правоту у судах, не проконсультувалася із юристами, де і як це правильно робити, лікар відповів так:

- Можливо, вона не подумала. Або пішла до адміністративного суд, бо була впевнена, що там їй “допоможуть”.

Сама ж Тетяна Антонець розповідає, що з позовом про незаконне звільнення вона спочатку і справді звернулася до вінницького міського суду. Але зважаючи на те, що мова йшла про керівника обласного комунального закладу та вінницьку обласну раду, справу було направлено до адміністративного суду.

- Невже пан Паненко хоче звинуватити всіх суддів адмінсуду в незнанні закону та юридичних процедур? Чи для нього справжніми є ухвали лише міського суду?

Хто буде головним

Незважаючи на те, що по справі “Антонець-обласна рада” вже є рішення судів, ситуація залишається незрозумілою. З одного боку - сама пані Антонець, звільнення якої вінницький адмінсуд визнав незаконним ще 7 листопада минулого року, що за два місяці підтвердив і суд апеляційний. З аргументами пані Антонець складно сперечатися, адже рішення суду підлягають обов’язковому виконанню. Тим паче, що трудовий контракт Антонець перейшов у безстроковий:

- Сергій Свитко звільнив мене ще 5 травня минулого року, а 6, 7 та 8 травня я ще була на роботі, і ніхто цього не оскаржував, - каже пані Антонець. - Тому мій контракт став безстроковим і я можу спокійно повертатися на роботу. Для цього мені зовсім не потрібна окрема постанова будь-якого суду про поновлення на роботі.

З іншого боку, Василь Паненко переконаний, що для нього немає підстав йти з посади, бо з головою облради він заключив трирічний трудовий контракт:

- Вінницька обласна рада, яка є власником лікарні, зключила зі мною трудовий договір, - каже Василь Паненко. - Тому звільняти мене і призначати іншого керівника має право тільки голова облради із затвердженням на сесії облради. Судові рішення, якими хизується Антонець, тут ні до чого.

Що про все це думає голова облради Сергій Свитко - невідомо. Журналіст RIA намагалася дізнатися офіційну позицію облради через прес-секретаря голови облради Володимира Барцьося. Але за два дні відповіді так і не дочекалася.


Як розвивалася епопея з вінницькою обласною дитячою лікарнею

5 травня 2014 року: голова вінницької обласної ради Сергій Свитко своїм розпорядженням звільняє Тетяну Антонець із посади головного лікаря дитячої обласної лікарні.

8 травня 2014 року: відбулося засідання Профкому лікарні, де на посаду нового керівника лікарі одноголосно підтримали кандидатуру Тетяни Антонець. На засідання трудового колективу прийшли і вінницькі активісти, які намагалися завадити лікарям проголосувати за обрану кандидатуру

22 травня 2014 року: представники громадських організацій разом із депутатами облради обговорювали кандидатів на посаду нового головного лікаря дитячої обласної. Дійство супроводжувалося скандалом і тривало більше чотирьох годин. В результаті депутати та громада обрали три кандидатури: Тетяну Антонець, Василя Паненка та Дмитра Свистунова

Липень 2014 року: за позовом депутата вінницької облради Івана Лєти скасовано розширені повноваження голови облради Сергія Свитка, керуючись якими останній і звільнив Тетяну Антонець

11 вересня 2014 року: голова облради Сергій Свитко призначив Василя Паненка новим головлікарем дитячої обласної лікарні. Незажаючи на те, що судові справи Антонець ще тривали

7 листопада 2014 року: вінницький окружний адмінсуд визнав протиправним та скасував розпорядження Свитка про звільнення Тетяни Антонець

13 січня 2015 року: вінницький апеляційний суд підтвердив рішення окружного адмінсуду у справі Антонець від 7 листопада 2014 року

січень 2015 року: депутат вінницької облради Юрій Яремчук звернувся до адміністративного суду із позовом про незаконне призначення Василя Паненка головним лікарем дитячої обласної лікарні

5 лютого 2015 року: вінницький адмінсуд визнав протиправним та скасував розпорядження голови облради Сергія Свитка про призначення Василя Паненка головним лікарем дитячої обласної лікарні

18 березня 2015 року: вінницький апеляційний суд підтвердив рішення суду адміністративного від 5 лютого 2015 року   

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
59 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов. Для оценок и рецензии используйте форму отзывов