Антонець виграла суди і збирається повертатися до дитячої обласної

Суд скасував рішення голови облради Сергія Свитка про звільнення екс-головлікаря обласної дитячої лікарні Тетяни Антонець. Але новий керівник лікарні Василь Паненко не поспішає звільняти крісло: каже, що суд був неправильний …

- Не розумію, чому Василь Паненко і досі займає посаду головного лікаря, - каже Тетяна Антонець. - Суди підтвердили, що його призначення, як і моє звільнення, було незаконним. Ще більше дивує бездіяльність вінницької обласної ради - виходить, Сергій Свитко ігнорує рішення судів і відмовляється виконувати Закон.


Чи повернеться Тетяна Антонець до дитячої обласної лікарні? Після десяти місяців судових справ, які закінчились на користь пані Антонець, можна припускати, що так, повернеться. Принаймні, це підтверджують рішення спочатку вінницького окружного адміністративного, а потім і апеляційного судів. Проте із цими рішеннями не погоджується новий головний лікар Василь Паненко та вінницькі активісти - представники “Свободи”, Автомайдану та Люстраційного комітету. Вони навіть створили свій контролюючий орган при обласній дитячій лікарні і тепер влаштовують всім охочим екскурсії по медичному закладу, аби показати, як там, за їхніми словами, “крали гроші”. Потенційне повернення пані Антонець на посаду головного лікаря вони називають не інакше, як “маячнею”, бо впевнені, що колишня головлікарка … помилилася судом і десять місяців доводила свою правоту не в тому суді.


Бояться “рейдерського захоплення”

Майже два тижні тому, 18 березня, вінницький апеляційний суд підтвердив рішення суду адміністративного про те, що голова облради Сергій Свитко незаконно призначив Василя Паненка на посаду головного лікаря дитячої обласної лікарні. І постановив скасувати таке розпорядження - чинності ця Ухвала набувала того ж таки дня, 18 березня. Тобто, вже наступного дня, 19 березня, Василь Паненко мав би вважатися “не головним лікарем” дитячої обласної.

Проте крісла свого новий очільник не покинув. Більше того, за його словами, не має навіть таких намірів:

- Я спокійно продовжую працювати і впевнений у своєму становищі. А заяви Антонець про її повернення - звичайне “окозамилювання”.

Незважаючи на такий спокій, громадські активісти на чолі з заступником голови обласного осередку “Свободи” Андрієм Вигонюком письмово звернулися до міліції, СБУ та ОДА: мовляв, побоюються, що Тетяна Антонець влаштує рейдерське захоплення обласної дитячої лікарні.

- Вона цілком може взяти кількох молодиків, прийти до лікарні і вимагати, щоб Паненко покинув кабінет, - каже Андрій Вигонюк. - Ми цього не допустимо. Ми з Василем Паненком добрі друзі, я допомагаю йому у викритті корупції, яка процвітала в лікарні. Вважаю, цей керівник на правильному шляху.

Сама ж Тетяна Антонець у розмові з журналістом RIA запевнила, що не готує ніякого рейдерського захоплення і збирається діяти виключно законним шляхом:

- Я сподіваюсь, що і голова облради Сергій Свитко, і очільник лікарні Василь Паненко є законослухняними громадянами. Наразі письмово попереджую виконавчу службу про те, що у випадку, якщо ці особи не виконають рішення судів, звертатимуся до органів влади. Можна діяти і більш рішуче, та я не хочу дестабілізувати ситуацію і провокувати “злі язики”.

Активісти “контролюють” лікарню

При дитячій обласній лікарні наразі діє Громадська рада з активістів, які взяли всі “гарячі питання” закладу на власний контроль. Обов’язки секретаря там виконує Андрій Вигонюк, який планує йти на вибори до вінницької обласної чи міської ради - за його словами, сам поки що не знає, куди саме.

-  До Громадської ради входжу я, Таїсія Гайда (Автомайдан - ред.), Анатолій Банах (Люстраційний комітет Вінниччини - ред.), В’ячеслав Нижник-Осокольський (був у Правому секторі - ред), - каже Вигонюк. - Це вперше громада контролюватиме діяльність комунального закладу, хоча практика створення таких рад давно дозволена відповідним положенням Кабміну. Ми викриваємо корупційні схеми - це колосальний досвід! І плануємо надалі створити такі ради при кожному обласному закладі охорони здоров’я.

В колективі лікарні, діяльність активістів розцінюють по-різному. Одні лікарі вважають, що активісти просто піаряться, а Паненко таким чином вислуговується перед вищим керівництвом. Інші лікарі, навпроти, до створення такого контролюючого органу ставляться спокійно і схвалюють його діяльність.

За словами Тетяни Антонець, Василь Паненко “пригрів” біля себе активістів виключно заради самозахисту:

- Ці активісти займаються для Паненка брудним піаром. Взяти хоча б екскурсії по харчоблокові, пральній та операційному блокові, які давно потребують ремонту. Простіше всього показати страшну картинку і сказати - це Антонець винна. Я шість років поспіль домагаюся від влади додаткового фінансування на ремонт цих об’єктів, що підтверджує моє листування із Департаментом охорони здоров’я, обласною радою та облдержадміністрацією. Ще можна було б зрозуміти, якби Паненко знайшов кошти на ремонт і тоді цим хизувався.  

То який суд “правильний”?

І місцевий активіст від “Свободи” Андрій Вигонюк, який активно цікавиться справами у дитячій обласній лікарні, і сам головний лікар Василь Паненко переконані, що рішення адміністративного та апеляційного судів, які має на руках пані Антонець - “фількина грамота”.

- Всі ці справи мали б розглядатися у вінницькому міському суді, бо стосуються трудового законодавста, - каже Василь Паненко. - Тоді б вони, можливо, мали силу. А так Антонець хай заявляє, що їй заманеться. Вона просто помилилася судом.

На запитання журналіста RIA, чи і справді Василь Паненко вірить у те, що пані Антонець, десять місяців доводячи свою правоту у судах, не проконсультувалася із юристами, де і як це правильно робити, лікар відповів так:

- Можливо, вона не подумала. Або пішла до адміністративного суд, бо була впевнена, що там їй “допоможуть”.

Сама ж Тетяна Антонець розповідає, що з позовом про незаконне звільнення вона спочатку і справді звернулася до вінницького міського суду. Але зважаючи на те, що мова йшла про керівника обласного комунального закладу та вінницьку обласну раду, справу було направлено до адміністративного суду.

- Невже пан Паненко хоче звинуватити всіх суддів адмінсуду в незнанні закону та юридичних процедур? Чи для нього справжніми є ухвали лише міського суду?

Хто буде головним

Незважаючи на те, що по справі “Антонець-обласна рада” вже є рішення судів, ситуація залишається незрозумілою. З одного боку - сама пані Антонець, звільнення якої вінницький адмінсуд визнав незаконним ще 7 листопада минулого року, що за два місяці підтвердив і суд апеляційний. З аргументами пані Антонець складно сперечатися, адже рішення суду підлягають обов’язковому виконанню. Тим паче, що трудовий контракт Антонець перейшов у безстроковий:

- Сергій Свитко звільнив мене ще 5 травня минулого року, а 6, 7 та 8 травня я ще була на роботі, і ніхто цього не оскаржував, - каже пані Антонець. - Тому мій контракт став безстроковим і я можу спокійно повертатися на роботу. Для цього мені зовсім не потрібна окрема постанова будь-якого суду про поновлення на роботі.

З іншого боку, Василь Паненко переконаний, що для нього немає підстав йти з посади, бо з головою облради він заключив трирічний трудовий контракт:

- Вінницька обласна рада, яка є власником лікарні, зключила зі мною трудовий договір, - каже Василь Паненко. - Тому звільняти мене і призначати іншого керівника має право тільки голова облради із затвердженням на сесії облради. Судові рішення, якими хизується Антонець, тут ні до чого.

Що про все це думає голова облради Сергій Свитко - невідомо. Журналіст RIA намагалася дізнатися офіційну позицію облради через прес-секретаря голови облради Володимира Барцьося. Але за два дні відповіді так і не дочекалася.


Як розвивалася епопея з вінницькою обласною дитячою лікарнею

5 травня 2014 року: голова вінницької обласної ради Сергій Свитко своїм розпорядженням звільняє Тетяну Антонець із посади головного лікаря дитячої обласної лікарні.

8 травня 2014 року: відбулося засідання Профкому лікарні, де на посаду нового керівника лікарі одноголосно підтримали кандидатуру Тетяни Антонець. На засідання трудового колективу прийшли і вінницькі активісти, які намагалися завадити лікарям проголосувати за обрану кандидатуру

22 травня 2014 року: представники громадських організацій разом із депутатами облради обговорювали кандидатів на посаду нового головного лікаря дитячої обласної. Дійство супроводжувалося скандалом і тривало більше чотирьох годин. В результаті депутати та громада обрали три кандидатури: Тетяну Антонець, Василя Паненка та Дмитра Свистунова

Липень 2014 року: за позовом депутата вінницької облради Івана Лєти скасовано розширені повноваження голови облради Сергія Свитка, керуючись якими останній і звільнив Тетяну Антонець

11 вересня 2014 року: голова облради Сергій Свитко призначив Василя Паненка новим головлікарем дитячої обласної лікарні. Незажаючи на те, що судові справи Антонець ще тривали

7 листопада 2014 року: вінницький окружний адмінсуд визнав протиправним та скасував розпорядження Свитка про звільнення Тетяни Антонець

13 січня 2015 року: вінницький апеляційний суд підтвердив рішення окружного адмінсуду у справі Антонець від 7 листопада 2014 року

січень 2015 року: депутат вінницької облради Юрій Яремчук звернувся до адміністративного суду із позовом про незаконне призначення Василя Паненка головним лікарем дитячої обласної лікарні

5 лютого 2015 року: вінницький адмінсуд визнав протиправним та скасував розпорядження голови облради Сергія Свитка про призначення Василя Паненка головним лікарем дитячої обласної лікарні

18 березня 2015 року: вінницький апеляційний суд підтвердив рішення суду адміністративного від 5 лютого 2015 року   

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
59 просмотров в сентябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Новости компаний
Технологии постоянно развиваются, они делают нашу жизнь комфортнее, безопаснее и интереснее. Медицина также не стоит на месте. Современный бесконтактный термометр для измерения температуры – это устройство, которое в скором будущем заменит все ртутные и электронные термометры в каждой семье. Почему ртутные и электронные термометры уходят в прошлое? Ртутные модели уходят в прошлое по нескольким причинам: неудобство измерения, его длительность, а также опасн...
Криминал
В Гайсинской больнице скончался 49-летний местный житель. 16 сентября его с тяжелой травмой головы в больницу доставила скорая помощь. Выяснилось, что травмы несовместимые с жизнью пострадавшему вызвала его сестра. Полицией установлено, что 15 сентября во время совместного употребления спиртных напитков по месту совместного проживания между родственниками возникла бытовая ссора, во время которой женщина несколько раз ударила брата в голову. С травмой голов...
Общество
В связи с преждевременной смертью Раи Панасюк завтра в городе будет объявлен День траура. Об этом сообщил мэр города Винницы Сергей Моргунов в соцсети ФБ. “Это невосполнимая потеря для всей винницкой общины, для всей страны. Попрощаться с Раей все – кто ее знал, уважал и ценил эту невероятно светлого человека – смогут в Доме офицеров. Прощание начнется в 14 часов. Вечная память …”, – пишет мэр.
Новости компаний
Альфа-Банк Украина и Укрсоцбанк, входящие в международную банковскую группу ABH Holdings S.A. со штаб-квартирой в Люксембурге, объединяют свои активы, чтобы стать самым крупным частным банком Украины. О том, как происходит слияние, когда оно завершится и какие выгоды от него получат клиенты, нам рассказал Сергей Заричнюк, региональный руководитель по продажам и дистрибуции Центрального региона Альфа-Банка Украина и Укрсоцбанка. Когда Альфа-Банк Украина и У...
Экология
17 сентября под руководством первого заместителя председателя Тывровской райгосадминистрации (Винницкая область) Александра Заворитного состоялось заседание Государственной чрезвычайной противоэпизоотической комиссии при Тывровской РГА. В заседании приняли участие члены Государственной чрезвычайной противоэпизоотической комиссии при райгосадминистрации, представители лесных хозяйств района, Тывровский поселковый голова Кицишин С.М., главный редактор районн...
Общество
17 сентября, в зале Винницкого городского дворца искусств «Заря» состоялись торжества по случаю Дня спасателя. Во время торжеств руководители области и города вручили награды и премии лучшим работникам. Согласно Указу Президента Украины 17 сентября установлен День спасателя, в поддержку инициативы общественности и Министерства Украины по вопросам чрезвычайных ситуаций и по делам защиты населения от последствий Чернобыльской катастрофы, которое празднуют ра...
Политика
По словам главы Нафтогаза, цена на газ будет расти постепенно Правительство Украины на переговорах с Международным валютным фондом (МВФ) достигло принципиальной договоренности о постепенном повышении цены газа до уровня импортного паритета к 2020 году. Об этом сообщил глава правления НАК Нафтогаз Украины Андрей Коболев, пишет Интерфакс-Украина. "Есть предварительный компромисс, которого правительство достигло (с МВФ - ред.). Темпы сейчас обсуждаются", - ск...
Общество
В Виннице возле Винницкого торгово-экономического института, на улице Соборной, была установлена новая фотозона , где жители города, а также студенты данного учебного заведения имеют новую возможность вместе с ней сфотографироваться. Она оформлена зеленым цветом в стиле популярных в городе топиаров под названием "Я Люблю ВТЭИ".
Происшествия
Дорожно-транспортное происшествие произошло в 19 часов 17 сентября в селе Копеевка Тульчинского района. Предварительно, водитель автомобиля «МАН» не справился с управлением, съехал в кювет и перевернулся. Вследствие ДТП погибла пассажирка грузовика. Полицией открыто уголовное производство. 51-летний водитель грузового автомобиля «МАН», житель Томашпольского района, доставлен в тульчинской больницы. В результате аварии 49-летняя пассажирка получила телесные...