Валерій Коровій наказав чиновникам дивитися, “де розливають горілку”, щоб наповнити бюджет

Зведений бюджет області за перший квартал перевиконано на 18,5%. Зі своїми планами надходжень не впорались лише 12 місцевих громад, тоді як торік на цю пору не виконувались 133 бюджети. А 5 сільських рад уже зібрали річну норму фінансових вливань.

Про шляхи наповнення місцевих бюджетів йшлося під час наради, яку в селекторному режимі з керівниками районів та громад провів голова облдержадміністрації Валерій Коровій. За його словами, такі  показники — результат так званої бюджетної децентралізації та введення на місцях нових податків і зборів. А тим, хто ще міркує, де знайти гроші для бюджету, Валерій Коровій підказує:

- Закон дає можливість керівникам громад подивитися, яке необліковане майно, земля є на територіях, хто і де “розливає горілку”, якщо це робиться підпільно, може цей бізнес легалізувати, адже це — акцизний податок, який йде в бюджет села чи селища.  Можна подивитися, які на території є заправки. Якщо немає, можливо виділити землю і провести аукціон, щоб була заправка і йшли надходження від акцизу. Закон також стимулює нас подивитися, чи є незареєстровані договори оренди. І ми будемо принципово в цьому напрямку рухатись із залученням всіх законних методів.

Щоправда, через низку законодавчих нюансів можуть  виникнути проблеми із виплатою приблизно 45-ти мільйонів гривень заробітної плати бюджетникам, але ця сума суттєво менша, ніж у попередні роки, тому вирішити питання буде значно легше, - вважає директор департаменту фінансів ОДА Микола Копачевський.

Так само посадовці обіцяють розв'язати проблему із фінансуванням дитячих садочків, чим формально мають займатися районні бюджети, однак, не завжди мають на це кошти. Тому підставити плече повинні й сільські, селищні та міські ради. 

- Все ж, дитячі садки знаходяться на території ваших сіл, селищ, міст і показники виконання ваших бюджетів набагато кращі,  ніж районних. Треба солідарно з районним керівництвом шукати джерела фінансування,  тому що одним районним бюджетом ми не залатаємо всі діри, - зауважив Микола Копачевський.

Зрештою, набагато легше у фінансовому  плані буде громадам, які забажають об'єднатися, згідно із ухваленим нещодавно законом. Адже поряд із головним принципом цього процесу — добровільністю, держава обіцяє “першопрохідцям” суттєві бюджетні стимули.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
11 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов