• Головна
  • Як Ігор Калєтнік продовжує заробляти на Вінниччині, знаходячись в розшуку?
18:01, 2 квітня 2015 р.

Як Ігор Калєтнік продовжує заробляти на Вінниччині, знаходячись в розшуку?

І сьогодні вінницькі ліси та багаті землі і надра справно служать інтресам бізнесу Калєтніків, а обдуреним селянам і державі залишається лиш кусати лікіті.

Втікач екс-нардеп Ігор Калєтнік заробив солідний капітал на державній власності, дивіденди від якого продовжує отримувати, незважаючи на оголошення в розшук. Про шляхи збагачення відомої вінницької родини йдеться у журналістському розслідування Аліни Стрижак в телепрограмі «Наші гроші».

Перший заступник спікера, комуніст Ігор Калєтнік «прославився» під час голосування за диктаторські закони, змусивши депутатів голосувати руками. Це підлило масла у майданівський вогонь. Та після втечі Януковича і Ко через півроку Генпрокуратура порушила кримінальну справу проти Ігоря Калєтніка. Підозрюваний так само зник, за чутками, перебуває за кордоном, хоча чому ж йому, невинуватиму, як сам пише в листах до Верховної Ради, ховатися?

Проте на його бізнесі це ніяк не відобразилося: добре, що родичі дбають за нажите добро. На підхваті в Ігоря Миколайовича і 80-річна теща, на яку записаний шикарний маєток під Києвом, і шурини, які є співвласниками елітного клубу «Вепр», і хрещений, який головний у сільськогосподарській фірмі, дружина і батько.

Лише одна агрофірма у с. Велика Кісниця Ямпільського району приносить Калєтнікам 8 млн. грн. щорічного доходу, як з’ясувала програма «Наші гроші».

ТОВ «Великокісницьке» зареєстроване на батька Ігоря – знакову фігуру в області екс-нардепа Григорія Калетніка. У розпорядженні фірми більше 3 тис. га - це пайові землі, які отримали селяни після розвалу колгоспу. Люди здали свої ділянки в оренду Калєтнікам і навіть спочатку отримували плату – грошим і зерном. Але у 2008 році власникам паїв сказали приходити з паспортами, проте селян це не насторожило. Тільки згодо вони зрозуміли, що їх банально обкрутили навколо пальця.

«При полученні зерна ми підписували чисті бланки договорів», - каже власник паю Віталій Цап. Селян загали у безвихідь, погрожуючи взагалі не дати зерна в оплату оренди. Як з’ясувалось, селяни добровільно-примусово впряглися в «калєтніковську лямку» на 25 років. На такий строк оформили договори люди Калєтніка. Фірма не гребує користуватися землями померлих пайовиків та навіть підробляти підписи, стверджують селяни. Але для мешканців Великої Кісниці найгірше, що з того часу, вони не мають ані землі, ані плати за неї.

А нещодавно до кума Григорія Калєтніка перейшла ще майже тисяча гектарів землі. Місцеві називають це «цирком». «Там був розіграний цирк, і 920 гектарів землі нашої громади улетіло до Олійника (кума Г.Калєтніка. – ред.)». – каже Петро Вишневий, мешканець В. Кісниці.  

Не менш успішним за аграрний бізнес, виявився для Ігоря Калєтніка і мисливський. Журналісти «Наші гроші» встановили, що родина Калєтніка має безпосереднє відношення до ПП «Туристичне мисливсько-рибальське господарство «Вепр». В закритому VIP-клубі, в який постріляти приїжджають тільки обрані, по вищому класі облаштовані і номери, ресторан та сауна. За номер, писали мисливські сайти, слід викласти 200 євро, а за полювання 20 тис. грн.  Сюди возить трансфер від «Бориспіля» і прилітають вертольоти, а організацією турів займаєтсья сімейна фірма екс-регіонала Вадима Столара «Яна». Калєтніківський «Вепр» поступається хіба що Сухолуччю Януковича.

Як Ігор Калєтнік продовжує заробляти на Вінниччині, знаходячись в розшуку?, фото-1

Власники «Вепру» - вінницький бізнесмен Руслан Романенко та брати дружини Ігоря Калєтніка Антоніни  – Василь та Олег Буртові. До створення мисливського господарства шурини Калєтніка бізнесом не займалися, проте це їм не завадило внести по 1,25 млн. грн. до статутного капіталу. Василь Буртовий – депутат Вінницької облради і член постійної комісії з питань охорони довкілля, раціонального використання надр. «Звідки гроші?»  Василь Буртовий відповів журналісту питанням на запитання: «Може, вам ще розказати, звідки в мене діти взялися, де я був і де я їв?». Але від сестри Антоніни Калєтнік в розмові не відмовися: «Ну, моя сестра і шо?»

Майже 30 тис. га угідь, розташованих на території 13 сіл Вінницької області, власники віддали Калєтнікам добровільно.

У 2004 році Вінницька облрада надала клубу «Вепр» землі в оренду на 30 років. 5,8 тис. га лісового фонду клубу віддав Гайсинський держлісгосп, майже 2 тис. га  – ДП «Віноблагроліс». Ще 3 тис. га – це землі запасу, які «Вепр» отримав від сільських рад, 18 тис. га – від сільсгоспвиробників, решта – це водно-болотні угіддя. Анатолій Іванець, гендиректор КП «Вінницяоблагролісу», розказав, що землі у «Вепра» на умовах добровільної умови, бо «не могли дати ради». Причому жодна плата за користування землями, звичайно, не сплачувалась

Процвітає у рідному для Калєтніків Ямпільському районі і видобувний бізнес. Родина володіє двома кар’єрами з видобутку пісковику. Ліцензія на розробку Писарівського родовища (с.Русава) належить фірмі «Південь» дружини Ігоря Калєтніка Антоніни. А ліцензія на Франківське родовище (с.Франківка) належить ТОВ «Ямпіль-агропромінвест», яке оформлене на 71-річного пенсіонера Миколу Олійника, який теж зв’язаний з родиною тісними зв’язками. Обидві фірми зареєстровані у квартирі, де прописаний Олійник.

«Сімейний підряд» Калєтніків на диво продуктивний.  І пророче виглядають слова-епіграф на персональному сайті глави клану – Григорія Калєтніка – «з  любов’ю до батьківської землі»: від цієї землі вони взяли і подовжують брати все, що хотіли.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...