• Головна
  • ВІННИЦЬКІ КОНТРАКТНИКИ ПЛАТЯТЬ ЗА СЛУЖБУ 15 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ?
18:59, 2 квітня 2015 р.

ВІННИЦЬКІ КОНТРАКТНИКИ ПЛАТЯТЬ ЗА СЛУЖБУ 15 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ?

Сьогодні відбулося чергове слухання справи за обвинуваченням барського районного військового комісара Барсько-Мурованокуриловецького комісаріату Олександра Деревянчука, командира місцевої військової частини Олега Предиткевича та Дмитра Мошкала.

Обвинувачених підозрюють в отриманні хабара.

Сьогодні продовжили допитувати свідків та уточнювати деталі: чи дійсно у справі присутній факт вимагання неправомірної вигоди військовими.

П'ять адвокатів трьох обвинувачених та прокурор військової прокуратури Вінницького гарнізону допитували свідків: 25-річного слідчого, матір військовослужбовця, який, нібито, давав хабар та понятий-військовий, який оглядав документи.

Свідкам важко було згадати ті деталі, які хотіли від них почути адвокати обвинувачених, адже події, що мали місце, відбувалися майже рік тому.

Попри все, слідчий переконаний, що, аби потрапити на військову службу за контрактом, потрібно було пройти, так би мовити, сім кіл пекла, аби отримати посаду. Слідчий розповів, що між військовим комісаром та командиром військової частини існує корупційний зв'язок. Зокрема, як і в цьому випадку, за призов на військову службу за контрактом потрібно заплатити, за словами слідчого, чи то 600 доларів, чи то 900 євро.
Вінницькі контрактники платять за службу 15 тисяч гривень?

Аби довести справу до хабара, обвинувачені, за словами слідчого, казали юнакові, який змушений (?) був дати хабар, що у нього, мовляв, не та військово-облікова спеціальність чи документи не належним чином оформлені.

Також слідчий, що фігурував як свідок, непохитний у твердженні про те, що військові вимагали та одержали хабар у приміщенні кабінету військового комісара підполковника Деревянчука.

Мама військовослужбовця, який, нібито, дав хабара, розповіла, що син прийшов додому та попросив 15 тисяч гривень. Жінка працює прибиральницею в школі, а син її наразі — в зоні проведення антитерористичної операції.

Її запитували про те, чи дійсно її дитина дала хабар, аби служити на контракті у військовій частині міста Бар.

– Я синові дала гроші. Він їх попросив, щоб служити у цій військовій частині, аби бути ближче до дому, – розповідала жінка.
– Це хабар? – уточнював захист.
– Напевно, – казала жіночка.

Чи дійшли ці кошти до осіб, яким призначалися — матір сказати не може, принаймні, син її не повідомляв. Знає одне: коштів цих вдома немає.

Напередодні син, проходячи медичний огляд на строкову службу дізнався про можливість проходження військової служби за контрактом. Так, нібито, і народилася ідея... купити це місце.

Сумнівними залишаються і покази свідка зі сторони захисту — понятого військового, 22-річного юнака, якому процедура огляду документів у військовій прокуратурі виявилася просто цікавою, але деталей якої він не пам'ятає.

Під час судового слухання суддя вінницького міського суду Євген Бернада неодноразово робив зауваження захисникам обвинувачених, оскільки вони ставили некоректні запитання та додавали невідповідні коментарі в бік свідків.

Однак ще кілька свідків не прибули до суду, то дату наступного слухання призначено, а явку цих свідків має забезпечити прокурор В'ячеслав Музика.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...