Попит на долари не падає, а курс може піднятися до 27 грн – експерт

Обмеження НБУ зараз знімати небажано, вважає фахівець

Не дивлячись на отримання траншу МВФ, ситуація на валютному ринку України залишається несприятливою. Такі очікування пов'язані в першу чергу із збереженням економічного спаду в країні, який не дозволяє говорити про наявність внутрішніх ресурсів для стабілізації. Про це "Сегодня.ua" повідомив розповів інформаційно-аналітичного центру FOREX CLUB в Україні Андрій Шевчишин.

При цьому, курс продажу безготівкового долара в Україні в березні знизився на 18,9% до 23,51 грн., готівкового – на 20,3% до 26,57 грн. За словами Шевчишина, в березні баланс міжбанку вирівнявся, а попит на безготівковий долар різко скоротився.

"При відносно рівній, але обмеженій пропозиції на ринку НБУ фактично зрівняв пропозицію з попитом, що дозволило курсу зміцнитися. При цьому, в першій половині березня регулятор активно викуповував валюту в резерви. ...У свою чергу офіційний готівковий ринок продовжує перебувати в забутті, оскільки діють обмеження на купівлю валюти і мінімальну суму зняття з валютного депозиту. Частина попиту, який не реалізувався продовжує задовольнятися на "чорному ринку", що формує перетоки капіталу і, відповідно, відмінності в котируваннях між готівковим і безготівковим ринком", – зазначив Шевчишин.

"Простіше регулятор пропускає на ринок тільки той попит, який відповідає пропозиції. Нереалізований же попит накопичується, і шукає варіанти схемної реалізації на сірому й чорному валютних ринках. Зняття обмежень на валютних ринках зараз небезпечне черговим зривом хиткого балансу", – резюмував експерт.

unnamed_07.png

Крім того, попит на валюту в Україні завищений через проблеми з розміщенням заощаджень. "Чистка банківського сектору утримує населення від розміщення як валютних, так і гривневих депозитів. Купівля золота також пов'язана з обмеженнями. Фондовий ринок України, незважаючи на великі перспективи, також не приніс інвесторам необхідної прибутковості. У підсумку, валюта стає альтернативною тихою гаванню для заощадження власних коштів", – пояснює Шевчишин.

Прогоноз. Аналітики розглядають кілька сценаріїв розвитку ситуації на валютному ринку України в квітні:

Оптимістичний. Передбачається, що вплив дестабілізуючих факторів буде мінімізовано. "Тобто – будуть досягнуті домовленості хоча б по окремих елементах реструктуризації боргу, і до кінця місяця в іноземних інвесторів буде більше інтересу до запланованої донорської конференції. При цьому, перемир'я в Донбасі буде дотримуватися. У такому випадку, спираючись на припущення збереження НБУ адміністративного стримування, міжбанківський валютний ринок може провести квітень у відносно стабільному стані на відмітках 22,5-23,5 грн, з можливими короткостроковими сплесками до 24,5 грн, у разі доступу частини відкладеного попиту на ринок. Курс продажу готівкового долара також буде утримуватися в діапазоні 26-27,5 грн за долар", – перерахував Шевчишин.

Базовий. Курс продажу безготівкового долара США в квітні втримається поблизу відміток 26-27,5 грн. На готівковому ринку збережеться широкий спред між ціною купівлі та продажу.

Песимістичний. "Негативний сценарій можна розділити на дві частини. Це або стримана контрольована девальвація, або черговий девальваційний піку", – говорить експерт. При цьому, за його словами, контрольована девальвація буде вирівнювати курси готівкового та безготівкового ринків, і рух буде незначним: на міжбанку 25-25,5 грн за долар, на готівковому ринку – 26,5-27,5 грн. "У той же час, "девальваційне піке" – це сценарій, в якому можуть скластися всі фактори "проти" України: відновлення активних військових дій в Донбасі, зрив реструктуризації, гальмування реформ або їх саботаж, ослаблення західної підтримки. В таких умовах готівковий курс стрімко може вирости, а міжбанк може перейти в ручне управління", – прогнозує спеціаліст.

Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
30 просмотров в июле
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Отзывы и комментарии

Написать отзыв
Написать комментарий

Отзыв - это мнение или оценка людей, которые хотят передать опыт или впечатления другим пользователями нашего сайта с обязательной аргументацией оставленного отзыва.
 
Ваш отзыв поможет многим принять правильное решение

. Пожалуйста, используйте форму отзывов для оценок и рецензий, для вопросов и обсуждений - используйте форму комментариев, а не отзывов

Не допускается: использование ненормативной лексики, угроз или оскорблений; непосредственное сравнение с другими конкурирующими компаниями; безосновательные заявления, оскорбляющие деятельность компании и/или ее услуги; размещение ссылок на сторонние интернет-ресурсы; реклама и самореклама.

Введите email:
Ваш e-mail не будет показываться на сайте
или Авторизуйтесь , для написания отзыва
Автор
0/12
Актуальность
0/12
Изложение
0/12
Отзыв:
Загрузить фото:
Выбрать

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов