• Головна
  • Вчені навчились втричі швидше кип'ятити воду
12:40, 3 квітня 2015 р.

Вчені навчились втричі швидше кип'ятити воду

Американські вчені, які працюють у складі бактеріологічної групи Дрексельского університету (США, штат Пенсільванія) змогли змінити фізичні якості води, зробивши так, щоб вона швидше закипала. Домогтися настільки неймовірного результату вченим вдалося завдяки вірусам рослин.

Прискорити кипіння води можна не тільки "стомлюючим поглядом" в очікуванні свисту чайника. Домогтися зміни фізичних властивостей речовини можна, як вже було зазначено, це змогли зробити американські вчені. Однак перш ніж переходити до вірусу, варто розповісти, чому вода кипить на ділі не так швидко, як при "ідеальних умовах".

Нова технологія, створена фізиками і бактеріологами на основі вірусу, в свою чергу дозволяє повністю виключити утворення бульбашок при кип'ятінні води. Наноструктура, створена вченими, складається з двох основних елементів - вірусної сітки, що утворює специфічний наріст нагадує траву на газоні (помітно тільки під мікроскопом) і нікелевого покриття, яке робить вірус інертним. В результаті покриття внутрішньої поверхні посуду такими "вусиками" дозволяє уникнути утворення бульбашок і прискорює процес кипіння води в три рази.

Зараз створена технологія проходить додаткові тести і випробування. Вчені сподіваються застосувати нове покриття у виробництві побутової та промислової техніки. Якщо новий метод виявиться повністю безпечним, він дозволить заощадити значні обсяги електроенергії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...