• Головна
  • Керівник області Валерій Коровій відвідав найпотужніший агропромисловий комплекс Вінниччини
13:46, 7 квітня 2015 р.

Керівник області Валерій Коровій відвідав найпотужніший агропромисловий комплекс Вінниччини

2 квітня по запрошенню Соціального центру МХП очільник Вінницької області Валерій Коровій відвідав підприємства «Миронівського хлібопродукту». Керівники ТОВ "Вінницька птахофабрика" організували для голови Вінницької облдержадміністрації повномасштабну екскурсію по структурних підрозділах птахофабрики. У заході також взяв участь народний депутат Микола Кучер, який свого часу очолював підприємство ПРАТ «Зернопродукт МХП» і один із департаментів «Миронівського хлібопродукту» та був учасником створення потужного інвестиційного проекту на теренах Вінниччини.

Екскурсію на підприємствах МХП провели керівники філій Вінницької птахофабрики Олександр Гуров, В’ячеслав Концур та Ігор Лещенко. По її завершенні голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій і народний депутат Микола Кучер разом із керівниками підприємства дали прес-конференцію.

Валерій Коровій зазначив, що на початок 2015 року припадає завершення введення в дію на повну потужність першої черги інвестиційного проекту, який дав можливість створити в нашому регіоні 4800 робочих місць. Нині розпочинається другий етап реалізації інвестпроекту, в результаті якого буде створено ще, як мінімум, чотири тисячі робочих місць, а проблема зайнятості населення сьогодні стоїть досить гостро.

- Я хотів би привітати безпосередньо всіх нас з тим, що "Миронівський хлібопродукт" виконав усі ті зобов’язання, які він брав на себе перед жителями і територіальними громадами, де розміщуються об’єкти птахофабрики. І принципово важливо, що «Миронівський хлібопродукт» виконав соціальні зобов’язання, які він на себе брав, в процесі започаткування проекту.  Мені дуже приємно констатувати той факт, що у непростий для країни час, продовжують діяти соціальні ініціативи підприємства, а також започаткований проект «Соціальний центр МХП", який сьогодні допомагає органам місцевого самоврядування вирішувати цілий ряд назрілих проблем, і особливо в частині самоорганізації територіальних громад, проведення відповідної роз’яснювальної роботи і т.д., – зазначив голова Вінницької облдержадміністрації. - Одночасно ми розраховуємо на продовження існуючої  практики в частині реалізації соціальних проектів, є цілий ряд організаційних питань, які потрібно в робочому порядку обговорити, але це вже поточна робота. Обласна влада  налаштована усіляко підтримати реалізацію проекту.

Я хочу подякувати народному депутату Миколі Кучеру за організацію цього візиту. І хочу додати, що ідея створення Вінницької птахофабрики була започаткована ще в 2008 році, коли Микола Кучер приїхав в обласну державну адміністрацію і ми почали розмову про перспективи зведення такого великого комплексу якраз навколо Ладижина, в Тульчинському, Тростянецькому, Бершадському районах... І те, що ми сьогодні побачили, це ще раз вражає, наскільки людська сила, прагнення і можливості дають нам можливість рухатись вперед. Це гарний приклад того, що коли чогось прагнути, то цього обов’язково досягнеш.

Микола Кучер подякував Валерію Вікторовичу за те, що він завітав на підприємство «Вінницької птахофабрики»:

- Я б хотів би, щоб керівник області побачив те виробництво, яке тут є в Ладижині. Тому що сьогодні я - народний депутат, а до цього - працював в групі компаній "Миронівський хлібопродукт", і тому продовжую вболівати за це підприємство. Сьогодні дуже приємно, що ТОВ «Вінницька птахофабрика», яке працює у моєму виборчому окрузі, дало реально 4,5 тис. робочих місць. А якщо ще додати філії сільськогосподарського підприємства "Зернопродукт МХП", то реально сьогодні «Миронівський хлібопродукт» створив в нашому регіоні понад 6 тис. робочих місць.

Я пам’ятаю 2010-й рік, коли закладали перший камінь будівництва (в районі теперішнього елеватора поблизу залізничного вокзалу), зібралось кілька десятків людей, журналісти. Була озвучена інформація, що на цьому місці буде збудовано потужний комплекс: елеватор, комбікормовий, маслопресовий заводи, птахофабрика... Багато людей тоді до цього поставились досить скептично, казали, що "крім гучних заяв і фуршету тут нічого більше не буде"... І коли буквально через півтора роки виріс елеватор, коли практично за 2 роки було побудоване підприємство європейського рівня.... І я, і мої колеги були багато за кордоном, і я можу стверджувати, що в Європі такої потужності і з таким рівнем підприємств практично немає. Це підприємство - надсучасне. Я переконаний, що коли вірити, то можна зробити все. От повірили і зробили. І сьогодні є робота. За людиною приїжджає автобус, забирає, везе на роботу, людина працює, двічі на місяць отримує зарплату, має соціальний захист... Я думаю, що майбутнє - за такими підприємствами, яке думає за людей, за їхні сім’ї...

«Миронівський хлібопродукт» - це соціально орієнтоване підприємство, соціальним питанням приділяється надзвичайно велика увага. Підприємство виплачує досить великі зарплати, чесно платить податки, відповідно із цих податків - формуються місцеві бюджети. Це підприємство, яке вирішує багато соціальних питань на селі. І, навіть, сьогодні за допомогою підприємства створена громадська організація "Соціальний центр "МХП", яка дуже серйозно почне займатись соціальними питаннями на селі, соціальними питаннями громад, соціальними питаннями людей... І, хочу сказати, що якби в нашій країні було б побільше таких соціально-орієнтованих і відповідальних підприємств, повірте, ми б зовсім жили по-іншому, ми мали б зовсім інші результати роботи і інше життя. За такими підприємствами - майбутнє.

Сьогодні всі розмови про те, що «село гине», є безпідставними. Підприємства Миронівського хлібопродукту - це наглядний приклад того, що все можна у цьому житті змінити, тільки потрібно хотіти і вміти, бути соціально відповідальними. І я хотів би побажати, щоб у нас в області було побільше таких підприємств, тоді б Вінницька область була б взірцем для всієї України.

Сьогодні ТОВ «Вінницька птахофабрика» є флагманом не лише у виробництві курячого м’яса в Україні, а й у вирішенні соціальних проблем у громадах, на територіях яких сьогодні розташовані структурні підрозділи підприємства.

Починаючи з травня 2012 року на благодійні цілі в цьому регіоні було направлено понад 17 млн. грн., у тому числі 9 млнгрн. на ремонт доріг. Побудовано 42,5 км  нових доріг  вартістю понад  56 млн.  грн. У 2015 році прийнято рішення про фінансування придбання матеріалів для прокладання водогону в с. Михайлівка Тульчинського району, попередня вартість – понад 1 млн. грн. Розпочали будівництво об’їзної дороги в с. Оляниця  Тростянецького району, попередня вартість - 12 млн. 908 тис. грн.

Олександр Гуров, директор філії «Птахокомплекс» зазначив, що завершення будівництва другої черги комплексу планується у 2021 році.

- Розпочати роботи плануємо в цьому році. Ми плануємо збільшитись у два рази. На даний момент маємо 12 виробничих майданчиків, які вирощують 24 мільйони птиці за 2 місяці. Планується подвоїти і 24 площадки будуть вирощувати 48 мільйонів штук птиці. Відповідно таку ж кількість будемо переробляти у м’ясо і готові продукти. Щодо вартості проекту, то зараз проходить його оцінка. Багато залежить від валютоємної складової, але той проект, який був розроблений ще до фінансової кризи, коштував понад 5 мільярдів 500 мільйонів гривень.

Чому це важливо для України? Тому що зараз Україна є житницею Європи і одним зі світових лідерів у експорті сільгосппродукції. Сьогодні ситуація в економіці важка: з одного боку ми втратили ринок Росії, але з іншого боку - ми розпочали експорт продукції у країни ЄС. Наше підприємство за 2014-й рік збільшило обсяг виробництва на 20 відсотків орієнтовно. Ми ввели додатково три виробничі майданчики із 12 існуючих сьогодні. І це демонструє нашу конкурентоспроможність не лише на ринку країн СНД чи пост-радянського простору. Ми конкурентоспроможні і наше підприємство гідно представляє Україну на світових ринках, нашій продукції там раді, ми повністю відповідаємо, а іноді і перевищуємо ті вимоги, які ставлять нам закордонні партнери. Серед нових ринків, на які планує заходити компанія - Азійські ринки і ринок Арабських країн.

На внутрішньому ринку також відбувся перерозподіл. Якщо раніше люди дозволяли собі більш дорогі м’ясопродукти: телятину і свинину, то сьогодні, через нестабільну ситуацію, через відсутність великих агрохолдингів, які б займались свининою і яловичиною, і могли  б відреагувати і взяти на себе соціальну відповідальність, як це зробили ми, і не підвищили б ціну на свою продукцію, ця продукція вже не є такою доступною. Тому українцям більш доступна курятина. Якщо валюта, яка суттєво впливає на собівартість нашої продукції, сьогодні подорожчала у 2,5 рази, то ціна на нашу продукцію не збільшилась пропорційно.

Ми працюємо на ринку України і розуміємо, що після нашого продукту по важливості - тільки хліб.

Ігор Лещенко, виконавчий директор ТОВ «Вінницька птахофабрика» та директор філії «Переробний комплекс» зазначив, що коли завершиться будівництво другої черги підприємства, «Вінницька птахофабрика» стане одним із найбільших птахокомплексів у світі.

- На сьогоднішній день Україну знають завдяки Чорнобилю, анексії Криму, війні, що зараз іде на сході... А завтра Україну в світі вже будуть знати завдяки продукції «Миронівського хлібопродукту». І тому я, мої колеги, наш колектив, а також і Олександр Гуров з його колективом мають за честь працювати на найбільш потужному підприємстві Вінниччини. А після введення в дію другої черги - це буде один із найпотужніших комплексів у світі. Завдяки цьому - нас уже сьогодні знають у Європі. А за 5-6 років нас знатиме весь світ. Тому я сподіваюсь на взаєморозуміння і народного депутата Миколи Кучера, і керівника Вінниччини Валерія Коровія, на розуміння всіх жителів територіальних громад, в яких ми живемо і працюємо. Тому що це наша спільна справа. Об’єднання наших зусиль піде на користь і нам, і всій державі.

Сьогодні дозвіл на експорт нашої продукції ми вже маємо у 64 країни світу. Тобто в усі ці країни або вже був експорт, або планується найближчим часом. За місяць ми виробляємо біля 20 тис. тонн м’яса, то біля 60-70 відсотків цієї кількості іде на експорт. Внутрішній ринок м’яса птиці також виріс. Це пов’язано з тим, що наш продукт соціальний, і ті люди, які раніше дозволяли собі придбання імпортних продуктів, нині переорієнтувались на українське.

Для довідки.

ТОВ «Вінницька птахофабрика» – потужне сучасне підприємство, яке за масштабами виробництва м’яса птиці найбільше в Україні і найбільше в Європі, є роботодавцем для більш ніж 4 тис. працівників. В листопаді 2014 року птахофабрика отримала дозвіл на експорт курятини в країни Європейського Союзу. В розбудову підприємства було вкладено понад 5,5 млрд. грн. Підприємство оснащено найсучаснішим обладнанням від світових лідерів в галузях птахівництва та м’ясопереробки.

До складу підприємства входить три філії – «Птахокомплекс»,  «Переробний комплекс» та «Внутрішньогосподарський комплекс з виробництва кормів».

Філія «Птахокомплекс» має власну Інкубаторно-птахівничу станцію, яка повністю задовольняє внутрішні потреби птахофабрики. Потужність першої черги складає 16 млн. яйця в місяць. За 2014 рік отримано 137 млн. 237 тис. голів курчат бройлерів. 

До складу птахокомплексу входить 12 дільниць по вирощуванню курчат, на яких розташовано по 38 пташників на кожній. На даний час, підприємство вирощує 16 млн. 700 тис. голів птиці одночасно.

Філія «Переробний комплекс» – це комплекс з переробки курчат-бройлерів. Планова виробнича потужність в цілому складає близько 268 тис. тонн мяса птиці на рік.

На філії «Переробний комплекс» ТОВ «Вінницька птахофабрика» діє інтегрована система управління якістю та безпекою харчових продуктів згідно вимог міжнародної схеми сертифікації FSSC 22000: 2013 «Система управління харчової безпеки», схваленої Глобальною ініціативою з безпеки харчових продуктів (GFSI), і згідно міжнародного стандарту ІSO 9001: 2008 «Система управління якістю». Дієздатність системи управління якістю та безпекою харчових продуктів була підтверджена незалежним міжнародним органом з сертифікації SGS, про що свідчать сертифікати СН14 / 0538, СН14 / 0530 від 16.05.2014 р з реєстрацією в органі з акредитації SAS, Швейцарія.

Філія «Внутрішньогосподарський комплекс з виробництва кормів» забезпечує птахофабрику комбікормами на 100%. Потужність виготовлення комбікормів - 90 тон за годину.

Підприємство відзначено сертифікаційним органом ІП “СЖС Україна” по системі менеджменту відповідно до ISO 9001:2008 (сертифікат CH12/2252 від 11.12.2012 до 10.12.2015) та ISO 22000:2005 (сертифікат CH12/2253 від 11.12.2012 до 10.12.2015) на виробництво олії соняшникової пресованої нерафінованої та макухи соняшникової (приймання та зберігання насіння соняшника, виробництво, зберігання та відвантаження олії соняшникової та макухи соняшникової).

ТОВ «Вінницька птахофабрика» бере активну участь у розвитку місцевої інфраструктури, благоустрою та створенні сприятливих соціальних умов на територіях, де розташовані потужності підприємства.

У лютому 2015 року була створена громадська організація «Соціальний центр МХП», яка поширюватиме соціальні проекти МХП на усю територію Вінницької області та надаватиме юридичну, інформаційну і методичну допомогу територіальним громадам, які братимуть участь в процесах децентралізації, регіональної співпраці і добровільного об’єднання громад.

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...