• Головна
  • 32 студенти медуніверситету у Вінниці прийняли присягу (фото)
15:56, 7 квітня 2015 р.

32 студенти медуніверситету у Вінниці прийняли присягу (фото)

Під Гімн України, патріотичні пісні та з вітаннями від колег, друзів, батьків і викладачів 15 хлопців та 17 дівчат — студентів 5-6 курсів Вінницького Національного медичного університету імені Пирогова сьогодні прийняли військовому присягу на вірність батьківщині.

Ці 32 випускники вузу за власною ініціативою пройшли навчання на кафедрі військової підготовки, аби в майбутньому вони змогли отримати фах військового лікаря-офіцера для роботи в “гарячих точках” планета, в складі миротворчих місій та у зоні АТО. 

 - На військову кафедру ми брали на навчання за власним бажанням і, на жаль, за власні кошти родин студентів, - розповів завідувач кафедри, доцент, полковник медичної служби Микола Васильович Матвійчук. - На сьогодні це сума в 6400 гривень і всі навчальні години проводились в позаурочний час на базі нашого університету для студентів 5-6 курсів за програмою офіцерів запасу...
- Ці випускники вже готові до роботи в зоні АТО?
- Ми їх підготували перш за все до ступу до військово-медичної академії для здобуття фаху кадрових офіцерів медслужби. Також як офіцери запасу їх можуть мобілізувати до лав Збройних сил України для виконання обов’язків лікаря. А ще ці хлопці та дівчата — справжні патріоти, що в такий важкий, воєнний час витратили сімейні кошти і своє натхнення на здобуття важкої професії — військового лікаря. Щодо передової, то я повністю впевнений у своїх випускниках! Бо вони пройшли повний курс тактичної медицини та спеціальну практику в нашому військовому шпиталі в роботі із важкопораненими бійцями. Морально і фізично це вже готові лікарі високого фаху для роботи безпосередньо в зоні бойових дій.
- Чому дівчат все-таки більше ніж випускників-хлопців?
- В нашому вузі традиційний матріархат як серед студентів, так і викладачів... Звісно, мені як офіцеру більше хотілось би бачити серед учнів хлопців. Але це не від мене залежить! 
- За своїми випускниками в зоні АТО на передовій слідкуєте? 
- Так! Можу сказати, що в коаліції медиків-фронтовиків, що пройшли війну на Донбасі, працюють в польових шпиталях та на передовій більше 50% саме випускники Вінницького медуніверситету! І я цим пишаюсь! В тому числі у нас навчався лейтенант Андрій Грачов. А ще 25% усіх лікарів-миротворців у світі також наші вчорашні студенти. 
Водночас, пара випускників військової кафедри Надія та Ігор після урочистого фото на пам’ять заявили, що «до передової вони готові! До роботи в екстремальних умовах також! Адже лікар на фронті це ангел-рятівник, психолог, нянька та мама водночас..»

32 студенти медуніверситету у Вінниці прийняли присягу (фото), фото-1
32 студенти медуніверситету у Вінниці прийняли присягу (фото), фото-2
32 студенти медуніверситету у Вінниці прийняли присягу (фото), фото-3
32 студенти медуніверситету у Вінниці прийняли присягу (фото), фото-4
32 студенти медуніверситету у Вінниці прийняли присягу (фото), фото-5
32 студенти медуніверситету у Вінниці прийняли присягу (фото), фото-6
32 студенти медуніверситету у Вінниці прийняли присягу (фото), фото-7
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...