• Головна
  • Хто стоїть за фейком про депутатську зарплату?
14:00, 15 квітня 2015 р.

Хто стоїть за фейком про депутатську зарплату?

Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман спростував інформацію,  що народним депутатам підняли зарплату більше ніж втричі.

Але цьому спростуванню передувала майже детективна історія. А інформація про термінове і раптове підвищення  зарплати нардепам з’явилася у соціальних мережах, а потім – пішла гуляти просторами інформаційних сайтів та ефіром телеканалів.

Першоджерелом цієї інформації, автором детективу під назвою «підвищення зарплат нардепам» називають Андрія Павловського, нардепа VII скликання, члена політради «Батьківщини».

На власній сторінці у срцмережі Андрій Павловський написав меседж, адресований безпосередньо депутатам Мустафі Найєму та Сергію Лещенку. Вони у перші дні роботи парламенту говорили, що зарплата нардепів замала.

«До уваги шановних панів депутатів Мустафи Наєма і Сергія Лещенка... 
"У регламентному комітеті Верховної Ради підтвердили, що з 1 квітня депутати отримуватимуть нібито скасовану раніше зарплату в розмірі 17,5 тисячі гривень», - далі Павловський цитує іншого, вже чинного нардепа Дмитра Шлемка.
«Про це повідомив член Комітету з питань Регламенту та організації роботи ВР Дмитро Шлемко, передає "Укрінформ".
«Тепер зарплата народних депутатів повернута до рівня 2013 року, тобто максимальний розмір становить 17 тисяч 425 гривень», - процитував Шлемка Павловський.

Хто стоїть за фейком про депутатську зарплату?, фото-1


Цю новину підхопили усі телеканали. І видали її на широкого глядача. 

У перебіг детективу  довелося втрутився голові Верховної Ради Володимиру Гройсману . І у екстреному порядку спростував твердження Павловського.

«Сьогодні в соціальних мережах поширилася чутка про те, що зарплатня депутатів виросла аж у три рази. Хочу офіційно заявити – ніякого підвищення не було і я, як Голова Верховної Ради, жодного рішення про підвищення зарплатні депутатам у тих умовах, в яких зараз живе країна, не підпишу. Хочеться звернути увагу тих, хто розповсюджує ці чутки – не вигадуйте те, чого немає», - заявив Володимир Гройсман.

Хто стоїть за фейком про депутатську зарплату?, фото-2


Депутат від Вінниччини (ОВК №16) Юрій Македон впевнений, що в історії із зарплатами нардепів оперативно спрацювали олігархи.

«Ніхто нічого не підвищував! Просто депутати приймають закони, які дуже не подобаються олігархам!!! І ті, організовують кампанії про ти нової ВР!
Правда переможе! Більшість депутатів - це нові люди, які ніколи на були в парламенті і не хочуть жити на зарплати у олігархів!», - написав він у соцмережі.

Хто стоїть за фейком про депутатську зарплату?, фото-3


Також спростував інформацію про підвищення зарплати і Мустафа Найєм, якому і адресував Павловський своє повідомлення.

«Підвищення зарплати народних депутатів не буде. Офіційно. Щойно розмовляв по телефону зі спікером Володимиром Гройсманом. «Я тебе запевняю, що підвищення зарплат депутатам не буде. За нинішньої економічної ситуації це неможливо і неприпустимо», - повідомив спікер, в чому я його абсолютно підтримую.

Тепер спробую доступно пояснити колегам журналістам і деяким колишнім народним депутатам, що сталося. Верховна рада встановила максимально можливий розмір заробітної плати для співробітників всіх (!) держустанов і бюджетних організацій, зокрема й народних депутатів. А якщо бути точнішим, зняла обмеження, ухвалене минулим парламентом. Це означає, що теоретично (!) зарплату всім цим співробітникам можна встановити в розмірі від 0 грн до 17,5 тисяч гривень. Чи означає це, що народні депутати вже отримують таку зарплату? Немає. Тому що Верховна рада працює за таким же принципом, що і всі юридичні особи - зарплата співробітників визначається внутрішніми розпорядженнями керівництва парламенту, в даному випадку - спікера парламенту. Чи означає це, що депутати отримуватимуть таку зарплату? Ні. З тієї ж самої причини - розпорядження спікера парламенту про перегляд зарплати немає і не передбачається. І найголовніше. Я за цей закон не голосував», - написав Найєм на своїй сторінці. 

Хто стоїть за фейком про депутатську зарплату?, фото-4

Тож, у скандалі з рейковим підвищенням зарплати депутатам вдалося поставити крапку. Але неприємний осад залишився. 
Чому цей фейк викинув саме Павловський? Чому він адресований Найєму і Лещенку персонально? І хто ж стоїть за цим усім?

На ці запитання відповів політолог Юрій Палійчук відповів, кому вигідно розповсюджувати неперевірену інформацію. 

«Зверніть увагу на те, що у ствердній формі заявив про підвищення зарплати колишній депутат від «Батьківщини» (Андрій Павловський),  і у ствердній формі підтвердив цю інформацію вже діючий депутат від «Батьківщини», який представляє цю політичну силу в регламентному комітеті (Дмитро Шлемко). Акцент був на тому, що з 1 квітня зросли не лише тарифи для населення, а й зарплати для депутатів. Мета цієї інформаційної кампанії – посилити негативні соціальні настрої, невдоволення діями влади, сумніви у суспільстві щодо чинної Верховної Ради. Гра спрямована на посилення власного рейтингу з боку “Батьківщини” і партії Олега Ляшка, які відіграють опозиційну риторику. По-друге, це гра з перспективою на те, що уряд може піти у відставку й коаліція переформатуєся», - вважає політолог.


Більше читайте тут: http://vn.presspoint.in.ua/2015/04/15/35360
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...