• Головна
  • Кого у Вінниці дратує децентралізація?
15:00, 16 квітня 2015 р.

Кого у Вінниці дратує децентралізація?

За останні 10 років української політики не темі «децентралізації», як панацеї від проблем внутрішнього розвитку, встигли «попіаритися» усі політики з вищої ліги. Саме децентралізація, тобто передача владних повноважень від центру на місця усіма – від крайніх лівих до ультранаціоналістів на словах визнавалася як логічний і необхідний етап розбудови української державності. У тому-то й справа, що «на словах».

Віктор Ющенко: «Основа і стрижень демократичної організації влади – це її децентралізація й піднесення ролі місцевого самоврядування».

Блок Юлії Тимошенко (з програми 2006 року): «Забезпечення ефективної децентралізації влади. Перетворимо місцеве самоврядування у справжню владу, розширимо їх повноваження та вірно визначимо джерела фінансування».

Віктор Янукович: «Децентралізація влади є запорукою успішної реалізації політики реформ в Україні».

Олег Тягнибок: «Децентралізація влади має відбутися, оскільки саме режим Януковича її централізував. Повноваженнями треба ділитися – в першу чергу, в питаннях бюджетно-фінансового розподілу».

Всі, як бачимо, «за» децентралізацію. А фактично жодного законопроекту, який би збільшував повноваження місцевих органів влади і зменшував монолітність президентської вертикалі за ці роки провідними партіями внесено не було.

І ось, обіцянки усіх політичних партій та усіх кандидатів у президенти України почали реалізовуватися. Започатковано процес децентралізації влади, передусім, у частині передачі на місця фінансових повноважень.

Почули ми схвальні відгуки? Не зовсім. Критики значно більше. І критика ця на вінницькому рівні відбувається як у старі «добрі» часи – згідно з партійною ієрархією.

 

Кого у Вінниці дратує децентралізація?, фото-1

 

Спочатку слово отримав екс-представник Партії регіонів Андрій Кавунець. Децентралізація йде «не так, як нам хотілося». Їм, диви, хотілося по-іншому,  а сталося, як є. Але ж «хотілося» їм так, що жодних сумнівів щодо «єдиноначалия» влади Януковича  за його правління не було. А всі місцеві РДА регулярно завозили валізи наверх.

Кого у Вінниці дратує децентралізація?, фото-2

 

Далі слово отримав представник «Батьківщини» Сергій Сітарський. До речі – голова Вінницької районної ради. «Децентралізація – це знищення самоврядування на місцях», - під такою назвою вийшло його інтерв’ю на одному з вінницьких порталів.

Кого у Вінниці дратує децентралізація?, фото-3

 

Брав це інтерв’ю ще один партійний активіст – на цей раз ВО «Свобода» Михайло Рюхов.

Тож «пазл» склався остаточно. Обіцяти примарну «децентралізацію», одночасно посилюючи владну вертикаль усі були готові й раді. Як дійшло до справи, реформа раптом виявилася «поганою». Чому? Тому, що її слід ще вдосконалювати? Ні. Про це мова не йде. Аргументи у колишніх прихильників європейської моделі невибагливі – тому що вони (колишні) опинилися поза владою, і тому готові критикувати все, що відбувається нині в країні.


Більше читайте тут: http://vn.presspoint.in.ua/2015/04/16/35406
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...