МІЧЕНІ ДОЛАРИ ПРИВЕЛИ ВІЙСЬКОВИХ ДО СУДУ
Тривають судові слухання у справі трьох військовослужбовців, які, нібито, задіяні у дачі та отриманні неправомірних грошових коштів.
За версією слідства, 9 липня 2014 року у місті Бар на Вінниччині були передані кошти — майбутній хабар — у лісопосадці поблизу районного центру. Кошти були потрібні з метою вирішення питання щодо проходження військової служби, тобто, для працевлаштування у військовій частині міста Бар.
Сьогодні допитували одного із ключових свідків у справі — старшого оперуповноваженого Управління боротьби із економічною злочинністю у Вінницькій області.
Саме він розповів про те, що кошти були передані мічені: покриті аерозолем, люмінісцентною речовиною та просвічені ультрафіолетовим світлом.
Мова йде про 600 доларів: чотири купюри були імітаційними, а ще дві — справжніми, які надав заявник.
У адвокатів виникало запитання: звідки слідчі взяли імітаційні кошти? Відповідь: їх виготовила поліграфічна фірма, уклавши відповідний договір із державною установою.
Після того, як обвинувачений Мошкало отримав кошти, його затримала Служба Безпеки України. До цього моменту два місяці велися негласні слідчі дії, протягом яких прослуховувалися телефонні розмови обвинувачених тощо.
Оперуповноважений розповів, що між Предиткевичем і Мошкало під час розмов неодноразово звучало слово "гроші", або сленгове – "бабло".
– Тобто Ви вважаєте, що "бабло" – це "гроші"? – була незгодною захисник обвинуваченого.
– А Ви вважаєте, що бабло — не гроші? – апелював головний оперуповноважений.
Слідчі, нібито, говорили із десятком співробітників військової частини, які також, за словами слідства, перш ніж влаштуватися на роботу давали хабар. Та не всі погодилися говорити, бо на них "здійснюється моральний та психологічний тиск із боку керівництва військової частини".
Обвинувачені поки що нічого не коментують та своєї вини не визнають.
– Я готовий нести відповідальність за все, що я вчинив, але я не вчиняв тих злочинів, які мені приписує прокуратура, – заявив після суду обвинувачений Дмитро Мошкало.
Розгляд справи відкладено: до суду ніяк не можуть прийти ще кілька свідків. На одного з них (міліціонер) вже накладено грошове адмінстягнення у вигляді однієї мінімальної заробітної плати у зв'язку із неодноразовою неявкою до суду.
Нагадаємо, судові розгляди у цій справі тривають із 29 грудня, а допитано лише дев'ять свідків, що, за словами судді Вінницького міського суду, є порушенням всіх нормальних строків.
Коментарі