• Головна
  • Що «референдум» на Донбасі забрав в України?
18:18, 11 травня 2015 р.

Що «референдум» на Донбасі забрав в України?

Рік тому 11 травня сепаратисти провели на Донбасі "референдум", який став початком кривавого протистояння та справжньої гуманітарної катастрофи.

Журналісти ВВС Україна підрахували, що Україна втратила з моменту створення самопроголошених "ЛНР" та "ДНР":

• За даними ООН, в результаті бойових дій на Донбасі з квітня 2014 року загинули понад 6 100 людей і більше ніж 15 400 - поранені. Понад 800 тисяч жителів Донецької і Луганської областей залишили Україну і перебувають на території інших держав. За даними ООН, кількість людей, які виїхали з Донбасу в інші регіони України, до 15 квітня сягнула 1 млн 228 тисяч.

• Вищі навчальні заклади переважно переїхали в інші міста України, але оскільки частина викладачів і матеріальна база залишилися у вишах на непідконтрольній Києву території, там також навчають тих, хто вирішив жити у "ЛНР/ДНР". Театри і музеї у Донецьку і Луганську переорієнтовуються у нових умовах.

"Українські школи у Донецькій і Луганській областях поки що залишилися, але швидше за все, з нового навчального року їх не буде. Батьків вже не вперше просять написати заяви про бажання навчати дітей російською. Із учбових програм викидаються предмети, пов'язані із історією України, натомість планується запровадити історію і навіть географію "ЛНР" і "ДНР", - розповідає позаштатний кореспондент ВВС Україна з Донецька.

• Втрачені такі унікальні заклади як Інститут невідкладної і відновної хірургії імені В. Гусака АМН України у Донецьку. Хоча інститут перереєструвався у Києві, але усе обладнання залишилося на території "ДНР", а його фахівці працюють у різних лікарнях столиці.

• У Донецьку залишилася унікальна лабораторія клітинного культивування, в яку вкладено мільйони, одна з небагатьох у країні, де вирощували стовбурові клітини.

• А на базі Донецького клінічного територіального медичного об'єднання створено "перший військовий шпиталь" "ДНР". До моргу лікарні привозять тіла загиблих бійців "ДНР".

• Фактично втрачені науково-дослідні інститути НАН України: Інститут математики, Інститут хімії, Фізико-технічний інститут у Донецьку, оскільки фінансування із бюджету України припинене.

• У Луганській області пограбували унікальну станцію, що використовувалася у космічній сфері. Державний міжвузівський центр лазерно-локаційних спостережень штучних супутників Землі "Оріон", розташований на березі Ісаковського водосховища неподалік Алчевська, був частиною єдиної мережі разом із подібними станціями у Львові, Ужгороді та Одесі. Ця мережа дозволяла стежити не тільки за штучними супутниками, але й оцінювати та прогнозувати рух поверхневих шарів Землі. "Оріон" забезпечував космічну безпеку, бо дозволяв отримувати інформацію про супутники та фрагменти космічних станцій, які можуть впасти на поверхню Землі.

А лінія протистояння тепер проходить, зокрема, і через село Новозванівка на Луганщині, де знаходиться міднорудна копальня "Червоне озеро". Тут видобували мідь ще в другому тисячолітті до нашої ери. Археологи знайшли залишки копальні, майстерень та місце, де було поселення металургів. Ця копальня внесена в реєстр пам'яток культурної спадщини національного значення, розповідає позаштатний кореспондент ВВС Україна з Луганщини.

• Заповідники "Провальський степ" у Луганській області, "Хомутовський степ" у Донецькій - території, де століттями зберігалася недоторкана унікальна природа, зазнали пожеж і руйнувань внаслідок обстрілів і тепер вже не можуть становити тієї цінності, що раніше. Та сама ситуація із ландшафтними парками "Борсуча балка" та "Горіхівська діброва" на Луганщині та "Донецький кряж" у Донецькій області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...