У дитячій обласній лікарям платитимуть за прийом. За бажанням пацієнтів, які не мають направлення

Небезкоштовна медицина. У Вінницькій обласній дитячій лікарні батьки без направлення зможуть обстежити дитину. Для цього потрібно буде заплатити за прийом лікаря. Чи не суперечить це безкоштовній медицині і чи не перетвориться обласна лікарня на приватну клініку?

Найдешевшою послугою у Вінницькій обласній дитячій лікарні може стати консультація лікаря-фізіотерапевта: всього 14 гривень 66 копійок. Прийом у педіатра обійдеться у 29 гривень 19 копійок, алерголога - 32 гривні 44 копійки. Найдорожчою стане консультація сурдолога - 70 гривень 20 копійок.

До лікарні без направлення

У Вінницькій обласній дитячій лікарні незабаром, можливо, діятимуть нові правила. На прийом до будь-якого спеціаліста закладу можна буде звернутися без направлення від лікаря з центру первинної допомоги - поліклініки. Для цього потрібно буде лише сплатити певну суму за консультацію фахівця, до якого бажаєте потрапити.

З такою ініціативою виступили головний лікар дитячої обласної Василь Паненко разом із активістами Громадської ради при лікарні на чолі зі “свободівцем” Андрієм Вигонюком. Активісти переконані, що такі нововведення сподобаються вінницьким батькам. А ще допоможуть “закрити прогалини” у фінансуванні лікарні - кажуть, закладу зараз бракує всього… 80 мільйонів гривень.

- Я дуже радий, що в лікарні введуть додаткові платні послуги, - пише на своїй сторінці у Фейсбуці один з активістів Громадської ради при дитячій обласній Дмитро Уманець, теж “свободівець”. - Зараз для того, щоб потрапити на прийом до спеціаліста у дитячій обласній, потрібно пройти три рівні медичних закладів: місцеву або районну клініки, у випадку з жителями Вінниці - міську, а потім вже з направленням йти до обласної лікарні. Ми ж пропонуємо зміни, коли, заплативши мізерні кошти за консультацію лікаря, батьки обстежують дитину без направлення навіть у вихідні дні. Наголошую, лікарня не перетвориться на платну, просто з'являться додаткові платні послуги. І цими послугами, думаю, з радістю скористаються вінницькі батьки, які не хочуть стояти в черзі за направленням від сімейного лікаря і можуть спокійно повести дитинку на прийом до фахівця в суботу чи неділю.

 

Благодійні фонди більше не зло?

Кожну послугу, як пише Дмитро Уманець, можна буде сплатити в терміналі і отримати квитанцію. Середня вартість лікарської консультації - 35-40 гривень включно з витратними матеріалами (бинти, рукавички). В такій схемі активісти бачать лише суцільні “плюси”: за їхніми словами, за 30 гривень можна буде отримати якісну послугу (на відміну від приватної клініки, де за прийом доведеться заплатити 120 гривень), сам лікар отримає додаткову платню за роботу - 30% від вартості консультації, що приблизно 9 гривень, та й лікарня отримає прибуток.

Як це працюватиме в реальності - невідомо. І чи працюватиме взагалі. Адже для того, щоб ввести в лікарні платні послуги, потрібно отримати схвалення обласного Департаменту охорони здоров’я, Департаменту економіки та голови Вінницької обласної держадміністрації.

- Згоду обласного Департаменту охорони здоров’я ми вже отримали, - каже головний лікар дитячої обласної лікарні Василь Паненко. - Чекаємо на погодження із Департаментом економіки і щоб все це затвердив голова Обладміністрації Валерій Коровій.

При цьому активісти, які до останнього проголошували, що благодійні фонди при лікарнях - суцільне зло, і на основі цього висловлювали недовіру всім головним лікарям закладів, де такі фонди існували, різко змінили свою позицію:

- З мінімальних 120 мільйонів, що потрібні лікарні, є всього близько 40… - пише Дмитро Уманець. - Тому говорити про прибирання з лікарні благодійних фондів не можна. Саме завдяки цим фондам виживає більшість лікарень, просто інше питання, що схеми мають бути максимально прозорими.

Чи можна платити за консультацію

Якщо нововведення активістів та головного лікаря Василя Паненка затвердять на всіх офіційних рівнях, то Вінницька обласна дитяча лікарня стане першою і поки що єдиною лікарнею у області, де лікарям платитимуть за прийом. Адже в Україні, згідно з законодавством, поки що діє безкоштовна медицина. І якщо самі активісти не зважають на такий незначний нюанс, то Василь Паненко законність введення платного прийому у комунальних медичних закладах пояснює так:

- Є Постанова Кабміну, яка навіть зобов’язує нас це робити. В ній прописаний перелік послуг, які лікарня може надавати пацієнтам на платній основі. Невідкладну, консультативну та стаціонарну медичну допомогу заклад надаватиме безкоштовно усім пацієнтам, відповідно до вимог визначених в наказах МОЗ України, в межах бюджетного та позабюджетного фінансування. Мова йде про впровадження додаткових консультаційних та діагностичних послуг, відповідно до пункту 13 Постанови КМУ №1138. Ці консультативні послуги будуть надаватись у додатковий робочий час персоналу. В додатковий час також будуть використовуватись площі лікарні – комунальні послуги сплачуються закладом за цілодобове їх використання, при цьому вони задіяні тільки у обмежений час визначений трудовим законодавством. Всі зароблені кошти будуть спрямовані на закупівлю медичних препаратів та покращення матеріально-технічної бази лікарні, зауважу, що при крайньо обмеженому бюджетному фінансуванні, це значна користь для пацієнтів, особливо малозабезпечених.

Журналіст RIA уважно перечитала Постанову Кабміну №1138 “Про платні послуги, які можуть надаватися в державних та комунальних закладах охорони здоров'я, вищих медичних навчальних закладах та науково-дослідних установах”. У пункті 13-му такої постанови і справді йде мова про те, що, у випадку, коли людина не має направлення, лікарську консультацію можна отримати за додаткові кошти. За окрему платню у комунальному закладі охорони здоров’я пацієнт може отримати і косметологічну та стоматологічну допомогу, оздоровчий масаж, гімнастику, корекцію зору за допомогою окулярів чи контактних лінз, зубне, слухове та очне протезування.

Можна припустити, що, спокусившись на можливість дешевої консультації у висококваліфікованого спеціаліста, невдовзі біля дитячої обласної батьки будуть шикуватися у довжелезні черги. Та й навантаження на самих лікарів значно зросте. Що очільник лікарні Василь Паненко коментує так:

- Черги є і зараз, зате ми надамо допомогу всім бажаючим плюс це вигідно лікарні. Щодо лікарів - для додаткових платних консультація ми залучатимемо окремих спеціалістів.  

Тетяна Антонець, колишній головний лікар Вінницької обласної дитячої лікарні:

“Це внесе хаос і знищить педіатрію області”

- Консультація лікаря у комунальному чи державному медичному закладі не може буде платною. На платний прийом можна потрапити у приватній клініці. А на консультацію до фахівця у обласній клінічній дитячій лікарні потрапляють за направленням не просто так, щоб ускладнити комусь життя, а коли для того є серйозна причина і потрібно пройти обстеження у спеціаліста вищого рівня.

Якщо лікарі обласної дитячої займатимуться сьогодні діагностуванням нежиті чи вірусної інфекції, тому що за це їм заплатять 30 гривень, то про яке зростання професійного рівня може бути мова? До того ж, це повністю суперечить пілотному проекту медичної реформи, яки діє у Вінницькій області, коли медичну допомогу розділили на первинний, вторинний та третинний рівні. Виходить, ми ігноруємо сімейних лікарів із центрів первинної допомоги і створюємо ажіотаж біля лікарні обласної, коли це не завжди доцільно. Навіть якщо ситуація не є невідкладною, а батькам у вихідний день нікуди звернутися, лікарі нашого приймального відділення ніколи не відмовляли маленьким пацієнтам.

Чомусь головний лікар Василь Паненко разом із активістами, які керують лікарнею, забуває про те, що обласна дитяча лікарня - це комунальний заклад, і всі нововведення, які стосуються роботи закладу, мають затверджуватися на сесії обласної ради.

 

Скільки коштуватиме консультація у лікаря з дитячої обласної?

(наводимо орієнтовний перелік послуг і цін, поданий активістами Громадської ради при обласній дитячій лікарні, який чекає на затвердження обласним Департаментом економіки)

Кардіоревматолог - 28,72

Педіатр - 29,19

Нефролог - 30,67

Гастроентеролог - 28,72

Пульмонолог - 29,89

Невролог - 26,17

Дерматовенеролог - 40,16

Ендокринолог - 25,30

Алерголог - 32,44

Сурдолог - 70,20

Хірург - 37,84

Отоларинголог - 30,66

Офтальмолог - 48,37

Нейрохірург - 26,28

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
В городе Казатин, после обеда в школьной столовой, на больничных койках сначала оказались 15 учеников. Детям стало плохо после того, как съели кашу и куриную отбивную. Во всех отравленных одинаковые симптомы - тошнота, высокая температура и головная боль. Врачи предварительно поставили диагноз - сальмонеллез. Подробнее смотрите в сюжете ТСН:
Общество
17 сентября в жилых районах Винницы будет наблюдаться отключения водоснабжения и снижения давления воды. В этот период будут проводить аварийно-ремонтные работы на ул. Богуна, 260.Об этом сообщили в коммунальном предприятии "Винницаоблводоканал".17 сентября с 09:00 до 22:00 отключат водоснабжение на улице Заречная (весь частный сектор).Также будет наблюдаться понижение давления и временное отсутствие водоснабжения на верхних улицах / этажах:Жилой район "Сл...
Культура
Во Дворце «Украина» состоялся финал конкурса красоты «Мисс Украина 2019». Победительницей стала участница под номером 15 - Маргарита Паша. Ее выбрали из двадцати четырех самых красивых девушек со всех регионов страны.Приз зрительских симпатий достался киевлянке Анастасии Никитюк. Титул «Вице-мисс Украина» - одесситке Валерии Кучеренко. «Miss International 2019» получила Виктория Киосе, «Miss Earth 2019» стала Диана Шабас.Винницу на конкурсе представляли дв...
Общество
В Виннице завершили реконструкцию улицы Замостянской. Работы были завершены ко Дню города. Напомним, что работы по реконструкции данной улицы начали проводить еще с весны текущего года. За это время здесь были обновлены трамвайные пути длиной 1,5 км и опоры контактной сети. С сегодняшнего дня заработали три новых трамвайных остановки устроены на проезжей части, но ими пользуются лишь единицы.  Также были проведены работы по устройству стоянок и трех трамва...
Происшествия
Калиновский районный совет сообщает, что с сегодняшнего дня, 16 сентября, на территории военной части А1119 восстанавливают плановую утилизацию боеприпасов, не подлежащих транспортировке. Подрывы будут проходить в будние дни с 12 до 15 часов. Председатель районного совета Василий Полищук призывает людей сохранять спокойствие и не распространять недостоверную информацию среди населения.
Общество
Чтобы разнообразить традиционный День здоровья, десятиклассники винницкой школы №3 вместе с родителями подготовили к празднику гамбургер-великан. Они собрали это блюдо вместе, а потом дружно съели его на природе. Хотя гамбургер не взвешивали, но по весу ингредиентов, 33-сантиметровый «бутерброд» потянет на пять килограммов. Фото Ирины Корж По словам Ирины Корж, матери десятиклассника Артема, традиция праздновать День здоровья на природе в школе существует...
Происшествия
В Гайсине из-за пожара на сахарном заводе «Заря Подолья» эвакуировали людей. Существует угроза разрушения бункера, где произошло возгорание. Около сотни домов остались без газоснабжения. Ограничено движение транспорта по улице Заводской.Об этом сообщает пресс-служба ГУ ГСЧС Винницкой области.«13 сентября в 15:03 в Службу спасения поступило сообщение о пожаре на территории одного из предприятий Гайсин. Спасатели выяснили, что загорелось техническое оборудов...
Криминал
План «Перехват» помог сотрудникам Барской полиции оперативно задержать 18-летнего парня, который угнал автомобиль у 72-летнего местного жителя. Зачем ему понадобился «ВАЗ-2106» пенсионера, молодой человек так и не смог пояснить. Как сообщают в отделе коммуникаций ГУНП в Винницкой области, в местной полиции пенсионер пояснил, что его старенький «Жигуль» выкрали из гаража. Поскольку кража произошла относительно недавно, ориентировки на автомобиль были переда...
Криминал
Депутату Винницкого областного совета и его сообщникам сообщено о подозрении в хищении бюджетных средств. Об этом сообщает пресс-служба прокуратуры Винницкой области. По результатам проведенных следственных действий установлено, что предприниматель, депутат Винницкого областного совета, по предварительному сговору с начальниками отделов образования некоторых РГА поставлял в школы оборудования и программное обеспечение, которое не соответствует требованиям...
Новости по теме
17 сентября в нескольких районах Винницы понизится давление водоснабжения. Перечень
В Виннице завершили реконструкцию Замостянской: как сейчас выглядит улица после проведения строительных работ (фото)
Винницкие школьники приготовили гигантский гамбургер (фото)
Вышла книга о загадочной Виннице (фото)
В Виннице 200 байкеров создали мотоколонну в форме флага Украины (видео)
Винничанин сделал предложение своей девушке во время концерта ко Дню города (фото)
ТОП-5 винницких домов-должников за “коммуналку”
В Виннице создали самый милый фестиваль, чтобы спасти бездомных животных (фото)
У седой Винницы есть будущее: Как город над Бугом отгулял 656-й День рождения (ФОТОРЕПОРТАЖ)
В Виннице вместо бывшего военного госпиталя построят жилой массив (ФОТОРЕПОРТАЖ)