У дитячій обласній лікарям платитимуть за прийом. За бажанням пацієнтів, які не мають направлення

Небезкоштовна медицина. У Вінницькій обласній дитячій лікарні батьки без направлення зможуть обстежити дитину. Для цього потрібно буде заплатити за прийом лікаря. Чи не суперечить це безкоштовній медицині і чи не перетвориться обласна лікарня на приватну клініку?

Найдешевшою послугою у Вінницькій обласній дитячій лікарні може стати консультація лікаря-фізіотерапевта: всього 14 гривень 66 копійок. Прийом у педіатра обійдеться у 29 гривень 19 копійок, алерголога - 32 гривні 44 копійки. Найдорожчою стане консультація сурдолога - 70 гривень 20 копійок.

До лікарні без направлення

У Вінницькій обласній дитячій лікарні незабаром, можливо, діятимуть нові правила. На прийом до будь-якого спеціаліста закладу можна буде звернутися без направлення від лікаря з центру первинної допомоги - поліклініки. Для цього потрібно буде лише сплатити певну суму за консультацію фахівця, до якого бажаєте потрапити.

З такою ініціативою виступили головний лікар дитячої обласної Василь Паненко разом із активістами Громадської ради при лікарні на чолі зі “свободівцем” Андрієм Вигонюком. Активісти переконані, що такі нововведення сподобаються вінницьким батькам. А ще допоможуть “закрити прогалини” у фінансуванні лікарні - кажуть, закладу зараз бракує всього… 80 мільйонів гривень.

- Я дуже радий, що в лікарні введуть додаткові платні послуги, - пише на своїй сторінці у Фейсбуці один з активістів Громадської ради при дитячій обласній Дмитро Уманець, теж “свободівець”. - Зараз для того, щоб потрапити на прийом до спеціаліста у дитячій обласній, потрібно пройти три рівні медичних закладів: місцеву або районну клініки, у випадку з жителями Вінниці - міську, а потім вже з направленням йти до обласної лікарні. Ми ж пропонуємо зміни, коли, заплативши мізерні кошти за консультацію лікаря, батьки обстежують дитину без направлення навіть у вихідні дні. Наголошую, лікарня не перетвориться на платну, просто з'являться додаткові платні послуги. І цими послугами, думаю, з радістю скористаються вінницькі батьки, які не хочуть стояти в черзі за направленням від сімейного лікаря і можуть спокійно повести дитинку на прийом до фахівця в суботу чи неділю.

Благодійні фонди більше не зло?

Кожну послугу, як пише Дмитро Уманець, можна буде сплатити в терміналі і отримати квитанцію. Середня вартість лікарської консультації - 35-40 гривень включно з витратними матеріалами (бинти, рукавички). В такій схемі активісти бачать лише суцільні “плюси”: за їхніми словами, за 30 гривень можна буде отримати якісну послугу (на відміну від приватної клініки, де за прийом доведеться заплатити 120 гривень), сам лікар отримає додаткову платню за роботу - 30% від вартості консультації, що приблизно 9 гривень, та й лікарня отримає прибуток.

Як це працюватиме в реальності - невідомо. І чи працюватиме взагалі. Адже для того, щоб ввести в лікарні платні послуги, потрібно отримати схвалення обласного Департаменту охорони здоров’я, Департаменту економіки та голови Вінницької обласної держадміністрації.

- Згоду обласного Департаменту охорони здоров’я ми вже отримали, - каже головний лікар дитячої обласної лікарні Василь Паненко. - Чекаємо на погодження із Департаментом економіки і щоб все це затвердив голова Обладміністрації Валерій Коровій.

При цьому активісти, які до останнього проголошували, що благодійні фонди при лікарнях - суцільне зло, і на основі цього висловлювали недовіру всім головним лікарям закладів, де такі фонди існували, різко змінили свою позицію:

- З мінімальних 120 мільйонів, що потрібні лікарні, є всього близько 40… - пише Дмитро Уманець. - Тому говорити про прибирання з лікарні благодійних фондів не можна. Саме завдяки цим фондам виживає більшість лікарень, просто інше питання, що схеми мають бути максимально прозорими.

Чи можна платити за консультацію

Якщо нововведення активістів та головного лікаря Василя Паненка затвердять на всіх офіційних рівнях, то Вінницька обласна дитяча лікарня стане першою і поки що єдиною лікарнею у області, де лікарям платитимуть за прийом. Адже в Україні, згідно з законодавством, поки що діє безкоштовна медицина. І якщо самі активісти не зважають на такий незначний нюанс, то Василь Паненко законність введення платного прийому у комунальних медичних закладах пояснює так:

- Є Постанова Кабміну, яка навіть зобов’язує нас це робити. В ній прописаний перелік послуг, які лікарня може надавати пацієнтам на платній основі. Невідкладну, консультативну та стаціонарну медичну допомогу заклад надаватиме безкоштовно усім пацієнтам, відповідно до вимог визначених в наказах МОЗ України, в межах бюджетного та позабюджетного фінансування. Мова йде про впровадження додаткових консультаційних та діагностичних послуг, відповідно до пункту 13 Постанови КМУ №1138. Ці консультативні послуги будуть надаватись у додатковий робочий час персоналу. В додатковий час також будуть використовуватись площі лікарні – комунальні послуги сплачуються закладом за цілодобове їх використання, при цьому вони задіяні тільки у обмежений час визначений трудовим законодавством. Всі зароблені кошти будуть спрямовані на закупівлю медичних препаратів та покращення матеріально-технічної бази лікарні, зауважу, що при крайньо обмеженому бюджетному фінансуванні, це значна користь для пацієнтів, особливо малозабезпечених.

Журналіст RIA уважно перечитала Постанову Кабміну №1138 “Про платні послуги, які можуть надаватися в державних та комунальних закладах охорони здоров'я, вищих медичних навчальних закладах та науково-дослідних установах”. У пункті 13-му такої постанови і справді йде мова про те, що, у випадку, коли людина не має направлення, лікарську консультацію можна отримати за додаткові кошти. За окрему платню у комунальному закладі охорони здоров’я пацієнт може отримати і косметологічну та стоматологічну допомогу, оздоровчий масаж, гімнастику, корекцію зору за допомогою окулярів чи контактних лінз, зубне, слухове та очне протезування.

Можна припустити, що, спокусившись на можливість дешевої консультації у висококваліфікованого спеціаліста, невдовзі біля дитячої обласної батьки будуть шикуватися у довжелезні черги. Та й навантаження на самих лікарів значно зросте. Що очільник лікарні Василь Паненко коментує так:

- Черги є і зараз, зате ми надамо допомогу всім бажаючим плюс це вигідно лікарні. Щодо лікарів - для додаткових платних консультація ми залучатимемо окремих спеціалістів.  

Тетяна Антонець, колишній головний лікар Вінницької обласної дитячої лікарні:

“Це внесе хаос і знищить педіатрію області”

- Консультація лікаря у комунальному чи державному медичному закладі не може буде платною. На платний прийом можна потрапити у приватній клініці. А на консультацію до фахівця у обласній клінічній дитячій лікарні потрапляють за направленням не просто так, щоб ускладнити комусь життя, а коли для того є серйозна причина і потрібно пройти обстеження у спеціаліста вищого рівня.

Якщо лікарі обласної дитячої займатимуться сьогодні діагностуванням нежиті чи вірусної інфекції, тому що за це їм заплатять 30 гривень, то про яке зростання професійного рівня може бути мова? До того ж, це повністю суперечить пілотному проекту медичної реформи, яки діє у Вінницькій області, коли медичну допомогу розділили на первинний, вторинний та третинний рівні. Виходить, ми ігноруємо сімейних лікарів із центрів первинної допомоги і створюємо ажіотаж біля лікарні обласної, коли це не завжди доцільно. Навіть якщо ситуація не є невідкладною, а батькам у вихідний день нікуди звернутися, лікарі нашого приймального відділення ніколи не відмовляли маленьким пацієнтам.

Чомусь головний лікар Василь Паненко разом із активістами, які керують лікарнею, забуває про те, що обласна дитяча лікарня - це комунальний заклад, і всі нововведення, які стосуються роботи закладу, мають затверджуватися на сесії обласної ради.

Скільки коштуватиме консультація у лікаря з дитячої обласної?

(наводимо орієнтовний перелік послуг і цін, поданий активістами Громадської ради при обласній дитячій лікарні, який чекає на затвердження обласним Департаментом економіки)

Кардіоревматолог - 28,72

Педіатр - 29,19

Нефролог - 30,67

Гастроентеролог - 28,72

Пульмонолог - 29,89

Невролог - 26,17

Дерматовенеролог - 40,16

Ендокринолог - 25,30

Алерголог - 32,44

Сурдолог - 70,20

Хірург - 37,84

Отоларинголог - 30,66

Офтальмолог - 48,37

Нейрохірург - 26,28

20minut
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
121 просмотр в феврале
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Криминал
Правоохранители задержали 25-летнего жителя Запорожской области, который распространял наркотики в Виннице. В квартире у задержанного нашли запрещенные препараты на сумму около 80 000 гривен, сообщили в Нацполиции. Злоумышленника задержали в подъезде многоэтажного дома в Виннице, когда он присматривался к квартирам и что-то искал. Во время осмотра работники полиции изъяли у него девять пакетиков вещества, похожего на метадон. Мужчина признался, что занимал...
Происшествия
Почти час 15 февраля винницкие взрывотехники и правоохранители проверяли помещения банка ПУМБ, расположенного на ул. Оводова, но не нашли взрывчатки. Теперь в полиции разыскивают женщину, которая сообщила о заминировании в центре Винницы.Как сообщают в отделе коммуникаций ГУНП в Винницкой области, сигнал на спецлинию 102 было получено в 14.03. По телефону женщина рассказала о заминировании банка и бросила трубку.Полицейские и службы оперативного реагирован...
Происшествия
В Виннице перекрыли улицу Оводова возле горисполкома. На место приехали сотрудники патрульной полиции, нацполиции, ГСЧС и взрыво-техничной службы. Как стало известно “РЕАЛу”, в полиции поступил звонок о заминировании находящегося тут здания банка ПУМБ. В 14:30 в здание зашли кинологи с собаками. Перед этим из него эвакуировали всех людей.   Подробности позже.
Спорт
На Чемпионате Ассоциации балканских легкоатлетических федераций по легкой атлетике среди юниоров, на дистанции 1500 метров, среди юниоров победу одержал винничанин Андрей Краковецкий. Он является воспитанником городской детско-юношеской спортивной школы №1. Еще один спортсмен этой же школы Олег Коменчук, привез победу из города Сумы. Там проходил чемпионат Украины по легкой атлетике в помещениях среди молодежи. Винничанин занял второе место в беге на диста...
Общество
В Виннице 18 февраля будут организована экскурсия, на которой будет курсировать ретро-троллейбус ЗиУ-5 по случаю запуска движения троллейбусов 55 лет назад. Винничане смогут проехаться по улицам города на троллейбусе, который возил жителей города еще в прошлом веке. Расписание движения троллейбуса:12:00 - ВПЗ - Вишенка13:15 - Вишенка - Зал.вокзал.14:00 - Зал.вокзал - Луговая.14:30 - Луговая - Водоканал. Также будет организована экскурсия по историческому п...
Общество
14 февраля камеры Ситуационного центра Винницы зафиксировали, как на Юности парень помог дедушке перейти проезжую часть.«Камеры Ситуационного центра фиксируют не только разного рода правонарушения. 14 февраля на перекрестке проспекта Юности и улицы Андрея Первозванного мы увидели, как водитель автомобиля «Шкода», выйдя из своего транспорта, помог пересечь проезжую часть пожилому мужчине.И хотя позади него образовалась небольшая пробка, но другие водитель п...
Общество
По информации заместителя губернатора Игоря Ивасюка, на Винничине субсидии получают 251,7 тысяч домохозяйств (40,5% от общего количества). С 1 марта 2019-го 165,7 тысяч домохозяйств области получат жилищные субсидии «живыми» деньгами. Сумма начисленных субсидий за 2018-ый по области составляет 2 миллиарда 450,5 миллионов гривен. Осталась задолженность в 136,3 миллионов гривен. Сумма начисленных субсидий в 2019 году составляет 311,5 миллионов гривен.   По с...
Происшествия
Около семи утра 15 февраля произошел пожар в частном жилом доме на ул. Каховского в Виннице. Горело в одной комнате, на площади 15 кв. м, сообщили в УГСЧС области.На месте происшествия пожарные обнаружили тела двух людей - 50-летнего мужчины и 45-летней женщины. Они были без признаков жизни.Сам пожар ликвидирован за сорок минут. Причина возгорания и гибели людей пока устанавливается специалистами. Работают оперативная группа ГУ ГСЧС в Винницкой области и Н...
Общество
12 февраля архиепископ Винницкий и Барский Варсонофий провел встречу с представителями мониторинговой миссии ОБСЕ, 13 февраля с ними встречался Митрополит Тульчинский и Брацлавский Ионафан. Оба священники Российской церкви в Украине жаловались наблюдателям на сложную религиозную ситуацию в Украине в связи с созданием ПЦУ и предоставлением ей Константинопольским патриархом Томоса об автокефалии.Соответствующая информация размещена на сайте УПЦ МП и на стран...