Європа – вже у Вінниці, а коли ж ми – в Європу? – запитали в Гройсмана земляки

16 травня усі, хто вийшов у центр міста, впевнилися, що Європа вже у Вінниці. Підтверджує цю тезу не лише грандіозне відзначення Дня Європи, а й помітні для вінничан зміни в якості та комфортності життя. Однак коли Вінниця опиниться в Європі – питання як ніколи актуальне. Що маємо для цього зробити, і чи не є зайвим святкування у такий складний для країни час – відповів журналістам екс-мер Вінниці, а нині – спікер парламенту Володимир Гройсман.

– Я розумію, наскільки людям сьогодні важко, але якщо ми будемо постійно входити в депресію, то вважаю, ми просто втратимо бойовий дух. Тому думаю, це виправдано. Щодо заходів, то їх же не для влади проводять, а для людей. Ми бачимо, скільки вінничан і гостей міста вийшли на вулицю. Бо вони чекали цього, вони хочуть свята, емоційної розрядки. І ми, як влада, маємо виконати цей запит суспільства. Згадайте, як 8 років тому ми вперше провели День Європи у Вінниці. Тоді люди насторожувалися і дивувалися – що це за свято. Нині ж відзначення Дня Європи у Вінниці визнано найкращим в Україні. І це для нас символічно, бо відображає наші прагнення жити в європейських умовах. Цей день у Вінниці сьогодні – наше повідомлення світу: «Ми йдемо в Європу».

– І коли ми туди прийдемо? Що нині говорять посли європейських держав?

– Є програма Президента «Україна – 2020», де говориться про те, що до того часу ми маємо відповідати тим стандартам, які необхідні для подачі заявки на вступ до Євросоюзу. Нині підписано лиш угоду про Асоціацію, і нині вона вже виконується. Скоро презентуватиму план забезпечення реформ, де буде визначено, що парламент ще може для цього зробити. Сьогодні ж  парламент рухається дуже динамічно, і ви можете це відчути з позиції саміту «Україна – ЄС», де в резолюції саміту зазначено, що останнім часом парламент достатньо ефективно працює в питання імплементації угоди та інтеграції.

Я розумію, що зараза дуже важко сказати – а що вже конкретно зроблено. Та я можу назвати безліч прийнятих парламентом рішень: антикорупція, деоліхаргізація, економічні зміни. І ми розуміємо, що ці речі почнуть працювати через три місяці, через півроку, через рік. Згадайте, як Вінниця першою почала свою децентралізацію – це робилося поступово, обдумано, виважено. І нині наше місто більш вільне від чиновницьких кабінетів, корупції, аніж інші міста України. Але це не кінцевий результат, а цілий процес. Для його стабільності треба терпіння і наша активна участь у цьому процесі. Тому це питання не до європейських партнерів, а до нас з вами.

– А як щодо безвізового режиму?

– Давайте зачекаємо саміту у Ризі, де буде відповідна заява. Але я знаю, що як тільки будуть вирішені всі питання, в тому числі технічні, – ми зможемо це отримати. Ми хочемо отримати позитивний сигнал у цьому питанні від європейських партнерів. І я переконаний в тому, що цей сигнал буде.

Відомо, що для впровадження реформ, спрямованих на прискорення євроінтеграції, необхідно внести зміни й до Конституції. І нині Володимир Гройсман керує цим процесом.

– На якому етапі зараз працює Конституційна комісія?

– Вчора, 15 травня, було чергове засідання комісії. Ми наблизилися до фінішу на 70% у питанні децентралізації влади. Попереду ще буде політична дискусія, однак у професійному плані результати обговорень досить вдалі. Так, попередньо можу сказати, що будуть громади, повіти (це райони), області, які формуватимуть українські регіони. Також на рівні районів та області будуть виконкоми, очолювати які мають представники не депутатського корпусу. А ради районів та областей очолюватимуть керівники з числа депутатів – це виконавча влада. Адміністрації ліквідовуємо. Ще залишилося дискусійне питання по держпредставникам – хто це буде, якими будуть їх функції та порядок призначення/звільнення. Ми також активно працюємо з Радою Європи та Венеціанською комісією, аби дізнатися їх погляди. Думаю, за два місяці будемо досягати згоди усіх політичних сил та починати приймати зміни.

Зачепили й питання тарифів – вкотре поцікавилися, чому вони є такими неспіввідносними з доходами громадян.

– Щоб досконало обґрунтувати тарифи – маємо відкрити ринок енергоносіїв. І я на цьому наполягаю. Люди мають знати скільки ми добуваємо, скільки транспортуємо, продаємо, імпортуємо. Звідти і буде уже ціна на тарифи. І тоді це буде зрозумілим і обґрунтованим, і люди довірятимуть. Тож маємо це питання швидко завершити.

Що стосується сплати тарифів, то важливо, щоб соціальний захист – тобто субсидії, – були оперативно відпрацьовані.  І я точно знаю, що система у Вінниці сьогодні абсолютно готова до того, щоби кожна вінницька родина була захищена завдяки цим субсидіям. Але в Україні ступінь такої готовності є абсолютно різним, тому зараз питання до уряду, щоби все відпрацювали таким чином, аби люди автоматично починали отримувати субсидії. І тоді утвориться така «соціальна парасолька», яка не дозволить людям сплачувати більше 10 чи 15% від їх доходу. Думаю, в цьому плані парламент ухвалив історичне рішення, за яке олігархи готові були стрибати до неба, аби воно не було прийнятим – це щодо закону про ринок газу, де обумовлюється повна його публічність.

– Щодо соцзахисту – а як же пільги на проїзд?

– Вони ніколи не відшкодовувалися державою в повній мірі – максимум 30%. Це вбивало громадський транспорт у містах. А в умовах децентралізації жоден місцевий бюджет не зможе перевозити пасажирів безплатно. Так, приймаючи рішення про скасування пільгового проїзду, парламент врахував деякі категорії населення – учасників бойових дій, інвалідів І та ІІ груп. Але якщо почнемо перевозити усіх – тоді муніципального транспорту у місті просто не буде. Йому на зміну прийдуть маршрутки, які розкажуть, яка має бути ціна, і поставлять усіх на коліна. Думаю, треба вирішувати питання не пільгового проїзду, а пенсій та зарплат.

Ту транспорту реформу, яку провела Вінниця – а вона провела її якісно – не змогло зробити жодне місто. Нас критикували, але ми змогли переконати що зробимо краще, і гадаю, виконали обіцяне. А тепер що – знищити це?

Також Гройсман розповів про роботу самих депутатів, які хоч ведуть себе не зовсім дисципліновано, однак приймають нині важливі законопроекти. Спікер Верховної Ради поділився, що ініціює рішення, яке виховає у депутатів відповідальність – оприлюднить роботу та відвідуваність кожного з народних обранців.

– Країна знатиме кожного з «героїв» в лице. Хоча, мушу визнати, що більшість парламентаріїв є абсолютно добросовісними людьми. Жодного важливого закону ми не провалили. Тепер черга за владою на місцях – виконувати ці рішення, – сказав Володимир Гройсман.

ВінницяОК
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
108 просмотров в феврале
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Винницкие группы в социальных сетях, пестрят фото и видео, демонстрирующими халатность подрядчиков проводящих аварийные ремонты винницких дорог. Топорность и некомпетентность их работы, попала в поле зрения и новоиспеченного советника винницкого городского главы. О начале масштабного аварийного ремонта винницких транспортных артерий, местные власти обьявили 11 февраля. 9 созданных групп, по словам властей, должны были согласно утвержденного плана, заняться...
Общество
Коммунальное предприятие «Винницкий специализированный монтажно-эксплуатационный участок по организации дорожного движения» обнародовало соответствующий тендер на сайте государственных и коммерческих тендеров Prozorro.Согласно документации, планируют приобрести 128 светофоров общей стоимостью более 1,5 миллиона гривен. Требовать от участника аукциона могут как относительно всех позиций, так и в отношении одного отдельного лота.Для участников есть определен...
Интервью
Новый начальник Муниципальной полиции Виталий Чигур рассказал о грядущем переименовании, воспитании мамочек с колясками и о том, кто самые большие нарушители благоустройства в Виннице За годы существования «Муниципальной полиции», как бы к ней не относились обычные винничане, город стал чище. Разъяснительной работой и штрафами удалось убедить многих отказаться от слива канализации в реку, а предпринимателей – убирать территорию у своих магазинов или предпр...
Общество
19 февраля по новому стилю - день памяти святого преподобного Вукола, епископа Смирнского. Он прославился, как первый епископ в Малой Азии, креститель несметного количества язычников и просто добродетельный и мудрый человек. Многие приметы на 19 февраля связаны с коровами, потому что в этот период начинается весенний отел буренок. В народном месяцеслове 19 февраля – Вукол-телятник, жуколы. В день, когда телится корова, из дома никому ничего давать нельзя –...
Общество
Винница за последние несколько лет довольно существенно обновила свой облик. Лучше всего это заметно на старых фотографиях, где контраст очевиден. Предлагаем посмотреть подборку городских фото 2003 года. Снимки сделаны в центральной части города. Заметно не отреставрированные здания и старые чешские трамваи, а также троллейбусы. Еще одно, что падает в глаза - это обилие вывесок на Соборной. Фото с сайна vinbazar
Общество
Несколько десятков винницких пенсионеров, которые называют себя активистами, во главе с одиозным адвокатом Валерием Палием в воскресенье, 17 февраля, напали на агитпалатку Петра Порошенко. В знак несогласия с политикой президента они повредили саму палатку, а агитлитературу принялись рвать. Это первый случай не совсем адекватного поведения пожилых людей. До этого месяцами они не совершали никаких хулиганских действий в Виннице. Правоохранителям ничего не о...
Происшествия
В Ладыжине в школе подрались двое учеников. В результате драки один из них получил разрыв селезенки. Сейчас ребенок прооперирован. 14 февраля из дома в больницу был госпитализирован 12-летней семиклассник с травмой живота. При осмотре врачи диагностировали у него разрыв селезенки. Ребенка немедленно прооперировали. Как выяснилось травму мальчик получил накануне в школе во время драки с девятиклассником. Полицией начато уголовное производство по ч. 1 ст. 12...
Криминал
Винницкий городской суд 18 февраля принял решение об отстранении от должности Могилев-Подольского городского головы Петра Бровко. Во время судебного заседания прокурор отмечал, что подозреваемый не должен находиться на должности в период, пока находится под арестом, то есть в течение 60 суток. Адвокаты приводили контраргументы. Например, письмо председателя Винницкой областной государственной администрации Валерия Коровия в поддержку Бровко. По словам глав...
Происшествия
17 февраля, около 14 часов, работникам патрульной полиции на служебный планшет поступил вызов «ДТП без пострадавших» по улице Князей Кориатовичей. Прибыв на место происшествия, инспекторы обнаружили виновника ДТП, который сидел за рулем своего автомобиля, увяз в болоте. Водитель повредил авто Nissan, которое было припарковано рядом. Об этом сообщает пресс-служба патрульной полиции в Винницкой области.Полицейские попытались пообщаться с водителем, чтобы уст...