• Головна
  • Гроші у вінничан по телефону вимагали... зеки
13:15, 11 жовтня 2011 р.

Гроші у вінничан по телефону вимагали... зеки

Телефонною рулеткою називали правоохоронці нічні дзвінки на мобільні з вимогою сплатити гроші за звільнення від арешту родича. Чотири таких мобільних обмани уже розкрили. В тому числі, завдяки читачам нашої газети. Відслідкували номери, бо люди вчасно повідомили. Кінці привели на зону.

- Серед усіх видів шахрайств так звана «телефонна рулетка» лідирує, - каже начальник управління карного розшуку обласної міліції Олександр Глянько. - Представляються співробітником міліції чи іншої правоохоронної структури, повідомляють про затримання і вимагають за те, щоб відпустили сина, дочку, чи чоловіка з міліції, перерахувати кошти на мобільний рахунок.

Таких заяв від мешканців Вінницької області – більше двох десятків. По усіх порушили кримінальні справи. Зараз в міліції говорять, що знайшли зачіпку і чотири факти розкрили.

- Дзвонили засуджені, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі. Використали інформацією, отриману від таких самих судимих, дізналися телефони батьків, які мають причини переживати за своїх дітей, і подзвонили вимагати гроші, - каже Олександр Глянько. - Завдяки публікації в газеті, ми зачепили чотирьох злочинців. Люди нам подзвонили своєчасно. «Нам сказали, що нашого сина затримали, і просять гроші. Це правда чи ні, бо читали в газеті?» Одне таке повідомлення було з Гайсина, друге по Вінницькому району. Ми провели заходи і зараз розкрили кілька таких злочинів.

Олександр Глянько переконаний, що всі такі дзвінки надходять від засуджених. Вінничанам телефонували з установ Київської та Черкаської областей. Ще один прослідкований дзвінок був із Крижопільської колонії. До вінницьких тюрми чи колонії кінці не привели.

- Вони можуть дзвонити в Донецьк чи ще кудись. Кого знайде людина, щоб «розрулити ситуацію», - каже начальник управління карного розшуку. – А ситуацію створюють самі ж зеки. Програв у карти, а розрахуватися грошей немає. «Говори, кого можна «виставити», наводь на когось». Отримують інформацію і далі користуються каналами, які в них є.

Установа виконання покарань - це як інша країна. Доступу туди міліція не має, щоб припинити такі дзвінки. Може тільки взаємодіяти з відомством. Нерідко обидві служби звітують про спільні вилучення мобільних телефонів. Нещодавно наша газета писала про вилучення цілої партії мобілок і пристроїв до них.

- Зовсім неважко чіп чи мобільний телефон сховати в камері і ганяти по трубам вентиляції. Мобільники заборонити на зоні нереально, - каже Олександр Глянько. - В Житомирській колонії, наприклад, завдяки фізіомагнітним властивостям місцевості жоден мобільний не працює. Властивості землі не дозволяють розповсюджуватися радіохвилям.

Хіба немає пристроїв для блокування мобільних розмов в установах виконання покарань? На це начальник управління карного розшуку відповів так:

- Глушилки такі є, і, думаю, до цього колись прийдуть керівники. Але, за великиим рахунком, для тюрми і колонії важливо інше: щоб не було бунту, щоб усе було спокійно, налагоджено, чітко і структуровано. Тому більш демократичного режиму дотримуються. Де треба, там присічуть.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...