• Головна
  • Чого вінничанам остерігатися наприкінці травня?
13:38, 25 травня 2015 р.

Чого вінничанам остерігатися наприкінці травня?

Надворі весна – пора прогулянок, початок пляжного сезону і «тихого полювання». Проте, насолоджуючись теплом і відпочинком, потрібно пам’ятати елементарні правила безпеки. Щоб задоволення не перетворилося на лікарняне ліжко, вінницькі рятувальники радять бути обережними з грибами, купанням у водоймах і лісними подорожами.

Безпечний відпочинок на воді

Насолода літнього відпочинку біля води всім відома, проте користуватися цим благом потрібно розумно і обережно, адже вода помилок не прощає.

Варто пам'ятати:

  • купатися краще вранці або ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання;
  • температура води повинна бути не нижче +17 °С, в більш холодній - перебувати небезпечно. Плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 - 5 хвилин;
  • не входьте, не пірнайте у воду після тривалого перебування на сонці;
  • не входьте у воду в стані алкогольного сп'яніння;
  • якщо немає поблизу обладнаного пляжу, вибирайте безпечне для купання місце з поступовим схилом та твердим і чистим дном. У воду заходьте обережно;
  • ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;
  • не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;
  • якщо вас захопило течією, не намагайтеся з цим боротися. Треба плисти униз за течією, поступово, під невеличким кутом, наближаючись до берега;
  • не розгублюйтеся, навіть якщо ви потрапили у вир. Необхідно набрати побільше повітря в легені, зануритися у воду і зробивши сильний ривок вбік, спливти;
  • може віднести дуже далеко від берега;
  • купання дітей ні в якому разі не повинно проходити без нагляду дорослих, які добре вміють плавати;
  • ні за будь-яких умов не лишайте біля води малят;
  • не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас.

Обережно - гриби

Гриби - це дарунок лісу, але водночас вони є небезпечним продуктом харчування, який може привести до отруєння, а іноді й смерті. Щоб уберегтися від отруєнь, варто дотримуватися правил.

Підвищена пожежна небезпека

За прогнозом Укргідрометцентру, у третій декаді травня 2015 року на території України буде утримуватися високий та надзвичайно високий класи пожежної небезпеки.

Кліщі!

Іксодові кліщі (лісові, пасовищні) зустрічаються в лісі, на луках, пасовищах, в парковій зоні міста, у скверах, на берегах річок, струмків, в норах гризунів, у хлівах, конурах собак, заносяться до присадибних ділянок, садів і дач. Небезпечні також пеньки, де розмножуються кліщі.

Щоб не допустити укусу кліща, будьте уважними і пам’ятайте основні правила.

 Алергія на пух!

Якщо у вас сльозяться очі і ви постійно чхаєте, в період появи тополиного пуху, потрібно не ковтати безконтрольно антигістамінні препарати, а звернутися до фахівця і з'ясувати, на що саме у вас алергія.

Як пом'якшити симптоми? Для того щоб хоч якось пом'якшити реакцію організму в цей період, потрібно добре промивати ніс і носоглотку водою або використовувати спреї на основі морської очищеної води. Робити вологе прибирання будинку і намагатися не виходити в розпал дня на вулицю.

Винница.info: Чого вінничанам остерігатися наприкінці травня?

Винница.info: Чого вінничанам остерігатися наприкінці травня?

Сказ!

Сказ – гостра інфекційна хвороба з тяжким ураженням центральної нервової системи, котру спричиняє вірус.

Хвороба передається в результаті укусу людини хворою твариною, або шляхом попадання її слини.

Рекомендації фахівців:

  • не контактувати з бездомними, дикими  і хворими тваринами;
  • якщо ж тварина вкусила,  слід промити рану теплою кип’яченою водою з милом, обробити її 70% розчином спиртового настою йоду;
  • негайно дістатися медичної установи і отримати щеплення та серотерапію.

Змії!

Рятувальники Вінниччини попереджають, що у зв’язку із сприятливими кліматичними умовами спостерігається ріст чисельності плазунів, а саме змій.

Перша допомога при укусі змії

Якщо вас таки вкусила гадюка – не панікуйте. Пам’ятайте, людський організм здатен перебороти дію отрути змій, що живуть в Україні – це триватиме кілька днів і супроводжуватиметься гарячкою та пропасницею.

Перш за все треба по виду слідів від зубів змії визначити, чи отруйна вона. Якщо на місці укусу залишаються сліди у вигляді двох серпоподібних смуг, які утворюють напівовал з дрібних крапок, то такий слід на шкірі залишає неотруйна змія. Якщо ж укусила отруйна змія, то в передній частині напівовалу між серпоподібними смугами є дві ранки (сліди від її двох отруйних зубів), з яких зазвичай точиться кров. Токсичність отрути залежить від ряду факторів: фізіологічного стану і віку змії, кліматичних умов її перебування, часу, який минув з моменту пробудження від сплячки. У голодних змій отрути більше, ніж у ситих.

Якщо укусила отруйна змія, перш за все намагайтесь якнайшвидше протягом 10-15 хвилин відсмоктати з ранки отруту, постійно спльовуючи її. Це дозволяє видалити 30-50 відсотків отрути. Не можна цього робити тому, хто має ранки або інші пошкодження слизової губ або порожнини рота. При неможливості відсмоктування отрути поставте банку на місце укусу. Ранку слід обробляти п’ятивідсотковим спиртовим розчином йоду, одеколоном або спиртом.

Відсмоктавши отруту, обмежте рухомість потерпілого. Якщо змія вкусила у ногу, прибинтуйте цю ногу до другої ноги і, підклавши щонебудь під ноги, злегка підніміть їх. При укусі в руку зафіксуйте її в зігнутому стані. При сильному болю можна вжити 1-2 таблетки анальгіну або баралгіну. Щоб прискорити виведення отрути, давайте потерпілому побільше чаю, і, якщо є, лужної мінеральної води.

Часто першу допомогу при укусах змії надають неправильно. Категорично забороняється: накладати джгут на кінцівку вище місця укусу. Цей захід не перешкоджає всмоктуванню і поширенню отрути в організмі, але порушує кровопостачання в кінцівці і сприяє розвитку некрозу (омертвіння) тканин, накопиченню продуктів розпаду в кінцівці та різкому погіршенню стану хворого після зняття джгута.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...