• Головна
  • На Вченій раді ВНАУ провели таємне рейтингове голосування по кандидатам на пост ректора університету
09:56, 2 червня 2015 р.

На Вченій раді ВНАУ провели таємне рейтингове голосування по кандидатам на пост ректора університету

Серед актуальних питань діяльності Вінницького національного аграрного університету на черговому засіданні Вченої ради було розглянуто стан та особливості прийому абітурієнтів до університету в 2015 році. Про це доповіла відповідальний секретар приймальної комісії Олена Шаманська.

Підготовка до вступної кампанії проходить в штатному режимі. Університет готовий прийняти на навчання нових студентів та надати їм можливість досягнути вершин в науці та на практиці.

Олена Шаманська окремо виділила можливість випускників коледжів вступати на 2 та 3 курс навчання до нашого університету: «Кількість вакантних місць, на які можуть вступати випускники коледжів за скороченим терміном, становить: 475 місць на другий курс денної форми навчання, 557 – на третій; на заочну форму навчання – 1094 місця на другий курс та 1057 – на третій курс».

Якщо говорити про кількість випускників шкіл, то спостерігається тенденція до їх зменшення. Зокрема, за даними Департаменту освіти і науки у Вінницькій області в 2015 році кількість випускників шкіл становить 8400 осіб, що на 606 осіб менше, ніж у 2014 році.

За даними Українського центру оцінювання якості освіти, у 2015 році для участі в зовнішньому незалежному оцінювання зареєстровано близько 290 тисяч осіб, що на 10 тисяч менше, ніж у 2014 році. Зокрема, у Вінницькій області для участі у ЗНО зареєструвалось 11793 осіб.

Прийом документів на навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавр на денну форму навчання буде тривати з 10 по 24 липня, за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліст та магістр денної форми навчання - з 6 по 20 липня.

Також Олена Шаманська звернула увагу на зміни в умовах прийому на навчання у вищих навчальних закладах, які були затверджені МОН України:
• вищі навчальні заклади прийматимуть сертифікати ЗНО лише 2015 року;
• знято обмеження щодо мінімальної кількості балів ЗНО. Водночас вищий навчальний заклад самостійно буде встановлювати мінімальний прохідний бал сертифікатів ЗНО;
• вступники визначатимуть пріоритетність заяв на вступ. Зарахування пройде в одну хвилю;
• скасовано обов’язковість подання вступником медичної довідки;
• не допускається вступ поза конкурсом для здобуття ступеня магістра;
• право на зарахування поза конкурсом буде мати така категорія, як «діти учасників бойових дій» з числа осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та брали участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення.

Відділ аспірантури і докторантури продовжує розширювати кількість спеціальностей підготовки науково-педагогічних та наукових працівників. Тетяна Гончарук, завідувач відділу аспірантури і докторантури, доповіла про можливості відкриття нових спеціальностей: 08.00.09 – бухгалтерський облік, аналіз та аудит (за видами економічної діяльності) з відривом від виробництва та без відриву від виробництва; 05.18.12 – процеси та обладнання харчових, мікробіологічних та фармацевтичних виробництв з відривом від виробництва та без відриву від виробництва; 05.03.05 – процеси та машини обробки тиском з відривом від виробництва та без відриву від виробництва. Члени Вченої ради підтримали рішення відкриття нових спеціальностей в аспірантурі в галузі економічних та технічних наук.

Кабінет Міністрів України своєю постановою скасував пластикові дипломи. Відповідно до цієї постанови наказом Міністерства освіти і науки було затверджено нові форми документів про вищу освіту державного зразка та додатків до них, які надійшли до університету.

Президент університету Григорій Калетнік відзначив: «Ми отримали зразки дипломів від Міністерства освіти і науки, але в цих зразках є деякі невідповідності. За підписом в.о. ректора ми надіслали лист в Міністерство із пропозиціями». Ці пропозиції стосуються графи "за спеціальністю" та графи "спеціалізації".

Також членів Вченої ради зацікавило питання: чому порушуються терміни проведення виборів ректора? Виступаючі звернули увагу, що три місяці тому було призначено виконуючого обов’язки ректора Володимира Курила. І, як висловився на представлені заступник Міністра освіти і науки Андрій Гевко, його завданням було забезпечити проведення виборів ректора у Вінницькому національному аграрному університеті відповідно до Закону України "Про вищу освіту" та методичних рекомендацій Кабінету Міністрів України.

Проте, не зважаючи на це, Міністерство освіти і науки досі не надало список претендентів, які подали документи на оголошений конкурс. Члени Вченої ради засудили дії Міністерства освіти і науки, яке демонструє неповагу до Закону.

За ініціативою членів Вченої ради було проведено таємне рейтингове голосування, в результаті якого було визначено, яким чином розподіляться голоси при участі: 
а) всіх претендентів у виборах ректора університету;
б) у випадку недопущення Міністерством освіти і науки кандидатури президента університету Григорія Калетніка.

В результаті таємного голосування, по першому сценарію виявились наступні результати:

- Григорій Калетнік - 61 голос ( 95,32%)
- Віктор Мазур - 1 голос ( 1,56%)
- Микола Бахмат - 1 голос ( 1,56%)
- Олег Мороз - 1 голос ( 1,56%)
- Роман Чудак - 0 
- Хмельовський Василь – 0
- не підтримую жодного кандидата – 0

У випадку недопущення кандидатури президента університету голоси членів Вченої ради розділились наступним чином:

- Віктор Мазур - 47 голосів ( 74,60%)
- Олег Мороз - 4 голоси ( 6,35%)
- Роман Чудак - 1 голос ( 1,59%)
- Микола Бахмат - 0 
- Хмельовський Василь – 0
- не підтримую жодного кандидата – 11 (17,46%).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...